מידע חיוני נוסף בקובה ”השכרת רכב בקובה - סיוט שלא ישכח“

תמונת הפרופיל של AmirD75
AmirD75
3


טיילנו בקובה שני זוגות בגילאי40 ארגנו את הטיול בעצמנו, כולל הזמנת קאסות מראש ורכבשכור.

אתהסיוט עם הרכב השכור לא נשכחלעולם.

את המיניוואן ששכרנוחצי שנה מראש דרך האינטרנט קיבלנו באיחור של 3 שעות. מהלחץ שלהספיקכמה שיותר לא בדקנו את הרכב, כמתבקש.

לא עבר יום ולאחר נסיעה שלכ 300 ק"מ הרכב החל להתחמם, בשעה 16:00 היינו הרכב היחיד על הכבישכמעט. מסוכנות הרכב לא ענו לנו, וכך מצאנו את עצמנו נשארים כל הלילהבכביש לא מוכר מחשש שנשרוף את המנוע. למזלנו בבוקר עצר לידינו קובנימקסים שמתברר שהוא מכונאי רכב. אחרי שעה של טיפול פרובזורי במנועהמשכנו לעיר הקרובה סיאנפואגוס במטרה להחליף אתהמינוואן.

גם כאן טפחה לנו המציאותבפרצוף לא היו רכבים והעובדים לא יכלו להתחייב שנקבל מיניוואן ב 24השעות הקרובות. המשכנו לטרינידד, נסענוישירות לעיר מבלי לטייל במפלים בדרך. לא הזזנו כמעט את הרכב וטיילנובעיקר רגלית. משם חזרנו להוואנה ישירות ע"מ להחזיר את הרכב בזמןשנקבע.

לסיכום, המלצהחמה.

קובה היא לא אירופה ולא ארה"ב. הכבישים על הפנים, ללאשילוט, מלאים בורות גם באוטוסטרדה. גם אפלקציית הניווט אוף לייןשהורדנו לא ממשתפקדה.

אין להם חלקי חילוף, אין להם מכוניות חלופיות, אין מענהלטלפונים. ממה שהבנו אין גם מוסכים מרכזיים בערים (הם מתקשריםלמכונאים מקומיים שייבואו לתקן אתהבעיה)

לכן כדאי מאוד לסגור רכב עם נהג מקומי שמכיר את הפרוצדורההקובנית - מומלץ. מסתבר בדיעבד שיש בחור בישראל בשם שחר גל שמתפעלשירותיקרקעעם צוות מקומי בקובה.

ביקרנו בקובה 6 ימים, אבל לצערנו לאטיילנו.

לכל המידע על קובה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי