תחבורה בברצלונה - הכל על התניידות בעיר

תחבורה בברצלונה היא עניין פשוט וקל. באמצעות שפע אמצעי תחבורה בברצלונה, תוכלו להגיע בקלות מנקודה לנקודה באמצעות קווי המטרו והאוטובוסים. לצורך התמצאות קלה, אספנו לכם את האופציות עמן תוכלו להתנייד בנוחות בעיר
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה בברצלונה - הכל על התניידות בעיר
צילום: יעל כפיר

כדאי שתדעו שהתחבורה הציבורית בברצלונה היא נוחה ונגישה, וניתן להגיע בעזרתה לכל מקום די בקלות. ההתניידות הנוחה ביותר היא באמצעות קווי המטרו, שמרושתים בכל חלקי העיר.

הגעה משדה התעופה לעיר

שדה התעופה של ברצלונה, דל פראט (Aeroport del Prat), נמצא במרחק של 12 ק"מ מהעיר. הטיסות מישראל נוחתות בטרמינל T1, וטיסות פנימיות נוחתות בדרך כלל בטרמינל T2.

מוניות: ניתן להגיע למרכז העיר באמצעות מוניות ושאטלים, אך מדובר על הוצאה של כ-20 אירו לשאטל (הסעה עם אנשים נוספים) או כ-30 אירו למונית ספיישל. לעתים הזמנת מונית היא הדרך הנוחה והמהירה ביותר למי שמגיע לעיר ולא מעוניין לאתגר את עצמו בנסיעות. המוניות המורשות גובות מחיר אחיד שעומד על כ-30 אירו לנסיעה (נכון למועד כתיבת כתבה זו). הנסיעה אורכת כ-20 דקות.

קיימות מספר חברות בבעלות ישראלית שמספקות שאטלים ומוניות מהשדה ואליו, זה מאוד משתלם למי שמגיע בפעם הראשונה לעיר או אם אתם מעל 2 אנשים. כאן תוכלו לקרוא עוד על הסעות משדה התעופה בברצלונה »

אוטובוס: מומלץ להשתמש בשירותי האירובס (AeroBus), בקו A1, שיוצא מ ואל טרמינל 1. האירובס הוא אוטובוס מהיר ויעיל עם ארבע תחנות עצירה בברצלונה: אספניה (Espanya), אורג'ל (Urgell), אוניברסיטט (Universitat) והתחנה הסופית קטלוניה (Catalunya). הנסיעה לכיכר קטלוניה לוקחת כ-35 דקות - משם תצטרכו להגיע עצמאית או באמצעות מטרו, למקום שבו אתם מתארחים בעיר. תחנת האוטובוס בטרמינל 1 נמצאת בקומת הקרקע – עליכם לצאת מהטרמינל, לרדת קומה אחת ותוכלו מיד לראות את האוטובוסים הלבנים ממתינים. בכיוון ההפוך האוטובוס יוצא מתחנת קטלוניה, ממשיך לספולבדה (Sepveda), לכיכר אספניה ושדה התעופה. קו T2 עושה את אותו מסלול לטרמינל 2.

 • שעות פעילות: לכיוון העיר מ-5:35 ועד 1:00 בלילה בכל יום. ולשדה מ-6:00 בבוקר ועד 24:30, האוטובוס יוצא בתדירות של בין 5-10 דקות
 • כרטיסים: עלות כרטיס בודד – 5.90 אירו (10.20 אירו לנסיעה הלוך-חזור). ניתן לרכוש כרטיס אצל הנהג או אחד מעוזריו – אך חשוב לשלם בכסף מזומן ולא להשתמש בשטרות גדולים. אחרת, מומלץ לרכוש כרטיס במכונות האוטומטיות.

שימו לב שבכיוון ההפוך - ממרכז העיר לשדה התעופה, חשוב לוודא שמדובר בקו שנוסע לטרמינל שממנו אתם ממריאים (T1). האוטובוס יוצא מתחנת Avenida Paral.lel ליד כיכר קטלוניה. הקו הראשון יוצא ב-5:30 בבוקר. למידע נוסף: www.barcelona-tourist-guide.com מידע נוסף על תחבורה ציבורית בברצלונה: www.tmb.cat/en/home

ניתן להגיע לעיר גם באמצעות אוטובוס מספר 46, שיוצא אף הוא מהקומה התחתונה, הוא פחות מומלץ, כי הנסיעה שלו ארוכה יותר והתדירות שלו פחות גבוהה. התחנה שלו ממוקמת מאחורי התחנה של האירובוס, מחירו הוא שני אירו והוא מגיע לכיכר אספניה, אך לא מגיע למקום מרכזי יותר בעיר. קו נוסף, הפועל בשעות הלילה בלבד הוא N17, שפועל החל מ-22:00 ועד 4:55 לפנות בוקר מטרמינל 1 בעלות של 2.15 אירו או כרטיס T10, אבל עושה סיבוב די ארוך ומגיע לעיר תוך כשעה. כאן תוכלו להתעדכן בשעות המדוייקות.

רכבת: חברת הרכבות RENFE מפעילה גם רכבת מברצלונה לשדה התעופה ולכיוון ההפוך. מנהרה עילית מחברת בין שדה התעופה למסוף הרכבת ובה סרט נע. הרכבת מפלאסה קטלוניה יוצאת מרציף מספר 2 ויש לשים לב להודעות במערכת הכריזה לגבי יעד הרכבת L'Aeroport. הרכבת אינה מגיעה לטרמינל 1 ויש לקחת שאטל לאחר ההגעה.

 • שעות פעילות: לכוון שדה התעופה מתחנת Sants או Passeig de Gràcia מ-06:00 עד 22:00. משדה התעופה לעיר: מ-06:00 עד 22:30 בכל 30 דקות
 • כרטיסים: כרטיס בודד – 2.5 אירו

מטרו: החל מפברואר החל לפעול קו L9 SUD הכתום, שעובר בטרמינל 1 ובטרמינל 2 ישירות לתחנת Zona Universitària ומשם תוכלו לקחת את אחד משני הקווים L1 האדום ו-L3 הירוק, שאיתם אפשר להגיע למרכז העיר. הקו פועל ברוב ימות השנה מ-5:00 בבוקר ועד חצות.

 • תדירות הקו: כל 7 דקות
 • עלות נסיעה בודדת מנמל התעופה ואליו: 4.50 אירו
 • מפת קווי תחבורה: www.tmb.cat/img/genplano.pdf

תחבורה בברצלונה - אוטובוסים וחשמלית

את מפת קווי האוטובוסים אפשר להשיג במרכז המידע, שנמצא בתחנת המטרו Universitat. מגיעים לשם עם קווי המטרו L1 (האדום) ו-L2 (הסגול) ו-L9 (הכתום). ניתן להוריד מפות אוטובוסים ומטרו בקישור הזה: www.tmb.cat. רוב האוטובוסים הפועלים במרכז העיר הם האוטובוסים האדומים של חברת TMB, שמפעילה את המטרו. האוטובוסים מרווחים ונוחים והתשלום בהם מתבצע ישירות לנהג או באמצעות כרטיס משולב לכל אמצעי התחבורה אותו מחתימים במתקן מיוחד, המוצמד לאחד העמודים ברכב.

 • שעות פעילות: בדרך כלל, פועלים אוטובוסים אלה בין 05:30 ל-23:00 אך מומלץ לבדוק את זמני פעילות הקווים באתר האינטרנט של החברה.
 • כרטיסים: נסיעה בודדת עולה 2.15 אירו, אך מומלץ לשלב נסיעה בכרטיסיית ה-T10 המאפשרת נסיעה במטרו ובאוטובוס. לא ניתן לרכוש כרטיסיה באוטובוס, אלא רק כרטיס חד פעמי, כך שמומלץ שתרכשו מראש באחד הקיוסקים בעיר או כבר בשדה התעופה.

אוטובוס התיירים (Bus Turistic) הוא אוטובוס מרווח בעל סיפון עליון פתוח (לא מומלץ בימי החורף). הוא יוצא מפלאסה קטלוניה ונוסע בשני מסלולים: דרומי וצפוני. המסלול הדרומי חולף דרך לה פדררה (קאסה מילה), שדרת הדיאגונל, תחנת הרכבת סאנטס, מונטז'ואיק והמתחם האולימפי, עמוד קולון והרמבלס וממשיך לעבר הכפר האולימפי והנמל הישן. המסלול הצפוני חולף דרך לה פדררה (קאסה מילה), כנסיית המשפחה הקדושה, (סגרדה פמיליה), פארק גואל, בתחנת המוצא של החשמלית הכחולה העולה לטיבידאבו, מנזר פדראלבס, מועדון הכדורגל של ברצלונה.

 • שעות פעילות: 09:00 עד 19:48 - תדירות: בין 10 ל-30 דקות. במסלולים של קו זה מתקיימת הדרכה באנגלית, צרפתית, ספרדית וקטלונית.
 • כרטיסים: עולים 27 אירו ליום ו-35 אירו ליומיים - ניתן לרכוש בלשכות התיירות או באוטובוס עצמו.
 • אתר אינטרנט: www.barcelonabusturistic.cat
 • להזמנת כרטיסים עם הדרכה בעברית »

אוטובוס לילה: עוד לפני תום שירות המטרו או האוטובוסים מתחיל שירות הלילה של האוטובוסים הצהובים. אלה מסומנים באות N שאחריה מספר הקו. האוטובוסים יוצאים בדרך כלל מפלאסה קטלוניה לכל קצוות העיר. שעות פעילות: 22:30 עד 04:30 או 05:00 תלוי מתי מתחילה התחבורה הרגילה באותו אזור. תדירות: כל חצי שעה.

חשמלית (טראם): מערכת החשמליות של ברצלונה מרושתת בשישה קווים שונים ומאפשרת נסיעה באזורים שונים בעיר. העלות זהה לשאר אמצעי התחבורה וכלולה גם בכרטיסי הנסיעות היומיים. היתרון הגדול של החשמליות היא שהן מאפשרות נסיעה לנכים ולמוגבלים וכן נוחות למי שמטייל עם עגלות ילדים. כמו כן, כך מתאפשר לנסוע ברחבי העיר וממש לראות את העיר ולא להיות מתחת לאדמה, כמובן שחשמליות הן איטיות יותר ופחות רווחות באזורים התיירותיים. קווי החשמלית: www.tram.cat

מטרו ויציאה מחוץ לעיר

בתוך העיר: הרכבת התחתית של ברצלונה היא הדבר הנוח ביותר להתניידות בעיר. תחנות המטרו ממוקמות בכל מקום מרכזי ומתפצלות לשלושה קווים מרכזיים, המקיפים את העיר והמקומות החשובים בה. תוכלו לקבל מפה בבית המלון או בכל משרד תיירות ולתכנן בקלות את הנסיעה, בהתאם למפות קווי המטרו. ברכבת עצמה מכריזים על התחנה וכן כתוב באנגלית השם של התחנה - כמו כן, יש תאורה מיוחדת המסמנת את התחנות השונות לאורך המסלול בתוך קרון הרכבת עצמה.

יש שמונה קווי מטרו בברצלונה, אך חמישה מהם הם הרלוונטיים לתיירים. המרכזיים שבהם הם האדום – 1, הסגול – 2, הירוק – 3, והצהוב – 4. חשוב לדעת כי המטרו אינו נוח להורים עם ילדים ועגלות, הרבה מהתחנות אינן מצויידות במעליות, אלא בכמות מדרגות גדולה שיש לעלות ולרדת. בהרבה מקרים המעלית נמצאת באחת מהכניסות ומומלץ לבדוק זאת מראש.

כרטיסי נסיעה: כשאתם מול המכונה האוטומטית, העבירו את השפה לאנגלית (אלא אם אתם דוברים ספרדית או שפה אחרת המופיעה על המסך). הכרטיס המומלץ לאלו שמטיילים מספר ימים בברצלונה הוא כרטיס T10, זהו כרטיס קבוצתי ל-10 נסיעות. מה פירוש קבוצתי? שניתן להשתמש בו זה אחר זה מספר נוסעים עד גמר 10 נסיעות. עלות הכרטיס (אזור 1) 9.95 אירו, כלומר הנחה של 50% לכל נסיעה.

אל תטעו ותרכשו את ה-T50, זהו כרטיס אישי ל-50 נסיעות במהלך חודש. אבל הדגש הוא על אישי ועל כן רק אדם אחד יכול להשתמש בו. יש גם כרטיסים יומיים (כרטיס רגיל לנסיעה אחת עולה 2.15 אירו) או למספר ימים, אבל שימו לב - גם הם אישיים. לתיירים המגיעים למספר ימים לעיר, הכרטיס הטוב ביותר הוא T10, אלא אם כן מתכננים לא ללכת ברגל בכלל, אלא לנסוע בין אתר לאתר. את הכרטיס ניתן לרכוש במכונות האוטומטיות וכן אצל נציגים בתחנה. יש להעביר את הכרטיס כשעוברים וכשיוצאים מן התחנה. לעתים תוכלו לערוך מספר נסיעות שונות באמצעות החלפת רכבת, בהתאם ליעד שאליו אתם מעוניינים להגיע במשך שעה ורבע ממועד העברת הכרטיס (אם עלית על מטרו ניתן להמשיך לנסוע באוטובוס בתנאי שלא עברה שעה ורבע לאחרי השימוש בכרטיסייה). חשוב מאוד לא לעלות לתחבורה הציבורית ללא כרטיס, כי אתם מסתכנים בקנס.

מבחינת ביטחון אישי, כמובן שיש לשים לב לאנשים חשודים בשעות הלילה, בעיקר בתחנות עצמן, אך אין סיבה לא לנסוע ברכבות, הן מלאות תיירים ומקומיים וגם שוטרים השומרים על הסדר. שעות הפעילות של המטרו הינן החל מהשעות המוקדמות בבוקר ועד חצות, רכבת מגיעה אחת למספר דקות, ובתחנות הרלוונטיות פועל מסוף שמראה מתי מגיעה הרכבת הבאה.

יציאה מהעיר: חברת הרכבות הספרדית RENFE מפעילה מספר רב של רכבות אל מחוץ לברצלונה. התחנות של החברה הנמצאות במרכז העיר הן בפלאסה קטלוניה, בתחנת הרכבת Sants ובפסאו דה גרסייה. יש תחנות בהן חולפות רכבות RENFE והן מרוחקות מעט יותר מן המרכז: Arc de Triomf, Clot, Fabra i Puig ו-Cornellà. ברכבת קרונות של מחלקה ראשונה ושנייה, ובחלק מהקווים גם שירותי מסעדה ומזנון. בכל רכבת יש תאי שירותים. ניתן להגיע מברצלונה לכל ערי ספרד, וגם להתחבר אל רכבות המובילות לצרפת. למעוניינים לצאת לחירונה ופיגארס או למונסאראט, מומלץ לברר יום קודם במודיעין של תחנת Sants על זמני הנסיעה ולקחת דף מידע של רכבת מספר R11, שנוסעת לערים הללו.

לתחנת Sants מגיעים במטרו ירוק L3 או כחול L5 או ברכבת R1. עדיף לקחת את הרכבת הישירה שיוצאת מברצלונה Sants ומגיעה כאשר המוזיאון נפתח - יוצאת ב-08:22, מגיעה ב-09:44. מחיר כרטיס: 14.15 אירו. לאחר ביקור במוזיאון דאלי מומלץ לקנות כרטיס לעיר פיגארס (Figueres). עלות כרטיס: 4.8 אירו ומחיר כרטיס חזרה מ-Figueres ל-Sants הוא: 9.9 אירו.

מכונות המכירה של הכרטיסים אינן מקבלות שטרות מעל 20 אירו.

קיים כרטיס נסיעה חופשי (לכל אמצעי התחבורה הציבורית בעיר) לפי ימים, כאשר כרטיס ליומיים עולה הוא 14 אירו, 20.5 אירו לשלושה ימים וכן הלאה. מידע כאן »

השכרת רכב ומוניות

השכרת רכב בברצלונה אינה מומלצת. התחבורה הציבורית בעיר נוחה, זולה ותעביר אתכם בקלות ממקום למקום. אך אם אתם זקוקים למונית, קחו בחשבון כי הן זולות יחסית. המוניות הרישמיות של ברצלונה הן בצבע שחור וצהוב. ניתן לעצור אותן בהנפת אצבע והנהגים מפעילים אוטומטית מונה.

ניתן להשיג את המוניות השחורות צהובות בשלוש דרכים:
1. לעצור אותן ברחוב כאשר אור ירוק על גג הרכב מסמן שהיא פנויה. אור זה כבה עם הפעלת המונה. כיוון שבשעות היום קשה להבחין באור הירוק הבוהק מוצב בנוסף שלט על השמשה הקדמית ברכב שעליו הכתובת פנוי (באדום) או תפוס (בירוק).
2. להמתין בתחנות מוניות הנמצאות בכל רחבי העיר ומזוהות על ידי הסימון "טקסי".
 3. להזמין מונית דרך חברת מוניות, או לבקש מפקיד הקבלה במלון שיזמין אותה בעבורכם.

שלושה תעריפים נהוגים במוניות והנהג מפעיל את המונה לאחר הכניסה למונית. תעריף מספר אחד הוא תעריף לילה מהשעה עשר בלילה עד השעה שש בבוקר. תעריף יום הוא תעריף מספר שתיים בין השעות שש בבוקר ועד השעה עשר בלילה ותעריף שלוש הוא לנסיעות מחוץ לאזור המטרופולין של ברצלונה. רוב הנהגים אינם דוברי אנגלית ועל כן רצוי להצטייד בכרטיס ביקור של המלון או לרשום את הכתובת המדויקת אליה אתם רוצים להגיע על מנת למנוע בעיות תקשורת.

לתחילת הכתבה

כתבות נוספות על ברצלונה שעשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ברצלונה