מאדלייד לפורט אוגוסטה

המשפחה ממשיכה קדימה. הפעם לפורט אוגוסטה. ענבר ונטע גדלים ואפשר לראות את זה ביום יום. נטע כבר לא מבקש על הידיים וגם את ענבר כבר לא חובה לשאת כל הזמן על הידיים...
iksharon
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מאדלייד לפורט אוגוסטה
Thinkstock Imagebank ©

בורה

עזבנו את אדלייד צפונה לכיוון פורט אוגוסטה. מיד הבחנו בסגנון המעט יותר מדברי; צמחיה צהובה, שמיים ללא עננים וטמפ` מעט יותר גבוהה. העיירות בדרך הפכו מירוקות למאובקות משהו וזאת למרות מספר הקילומטרים הרב שעוד נותר לנו לעבור עד לכניסה הרשמית לאאוטבק -הלא היא פורט אוגוסטה.
 תחנה ראשונה היתה העיירה ההיסטורית Burra. טיילנו במשך כשעה וחצי במכרות הנחושת הישנים ובמבנים ההיסטורים. רצוי לציין שההיסטוריה של הלבנים האוסטרלים היא כבת 100-150 שנה. מצאנו שאנחנו נמשכים יותר לנופים, החיות ובני האדם מאשר להיסטוריה המקומית ולכן פנינו לכוס קפה ולשיחה קלילה עם בעלת המקום והמשכנו.

 הלאה לכיוון העירה Terowie שבה בסך הכל רחוב וחצי. מצאנו שם ב"רחוב הראשי" שתי חנויות וכל השאר נראה כמו עיירת רפאים. היה משהו מאוד עצוב בלראות את העיירה נטושה ונוטה ליפול.

 משם יצאנו לעיירה Peterborough. הגענו לשם אחרי יום ארוך של נסיעות כשהשעה 17:15. כמובן שגילינו שהכל סגור - אין קפה של אחר הצהריים, אין סופר להשלמת מצרכים.... הגענו לקמפינג מאובק משהו. החניון צמוד לפארק הראשי של העיירה - כך שהרווחנו מגרש משחקים ("פלאינג אריה" כלשון המקומיים), אגם יפה, כמה ברווזים, צבאים וקנגרו אחד. אחרי טיול קטן ומשחקים, בדרך חזרה מה- Laundry נשמעו לפתע קולות צווחה עזים - סובבנו את הראש וראינו להקה ענקית (אלפים) של קקדואים (סוג של ציפור מקומית יפיפיה בצבעי לבן וורוד). צילמנו וצילמנו וצילמנו!. מחזה מדהים - ממש לידינו על כל העצים, בשדה הפתוח, על הגדר שלידה חנינו- חויה מדהימה!!!!

לתחילת הכתבה

הפארק הלאומי

בבוקר יצאנו לכיוון הפארק הלאומי מאונט רימארקבל (Mt Remarkable) ולעיירה מלרוז (Melrose) שנמצאת למרגלותיו (מדרום מזרח לפורט אוגוסטה). העיירה עצמה - מקסימה שלווה ורוגעת. במקור התכוונו לישון פה - אך לא הגענו עד פה - אז באנו לבקר (את ההמלצה על הביקור לקחנו מהלונלי פלאנט - ואכן עיירה מקסימה). המשכנו לערוץ אליגייטור Alligator gorge שבפארק. טיילנו בקניון. 250 מדרגות בירידה ובתוכו. הקניון מגיע לרוחב של כ-2 מטר. בהחלט יפה ושווה את הביקור. צורת התשלום בפארק באמצעות מעטפות. מצפים מהמבקר להכניס כסף, לסגור את המעטפה ולשים בתיבה. מדהים שכולם, אבל כולם מצייתים (המתחמק מתשלום צפוי לקנס מידי פקחי השמורה).

 המשכנו את דרכנו ל- Port Augosta שהיא שער היציאה למדבר הגדול. מרכז מידע, כוס קפה, סופר, גלגל ספיר נוסף, דלק ואנחנו על הסוס.

לתחילת הכתבה

ילדודס

אנחנו עוד מגששים את אורך הנסיעות האולטימטיבי לילדים, כל פעם מוסיפים עוד קצת ובוחנים את התגובות- הכל כהכנה לנסיעות הארוכות, המתישות והמשעממות שמחכות לנו במדבר.

  • איזה הפעלות אפשר לעשות עם ילדים קטנים? -אפשר לספור מכוניות, אפשר לחפש שלטים מצחיקים (יש פה שלטים - שים לב לברווזים בדרך, שים לב קנגורו וכו`), להדביק (כמה אפשר), לצייר (אני לא כל כך טובה בזה). עם ענבר הכל יותר פשוט - ציצי ולישון, כנראה שהנסיעות עושות לו את זה.
  • חרוזים מן הטבע - אני חובבת חרוזים ידועה אבל למצוא חרוזים מוכנים זה נדיר, משעמם ויקר. שטפתי את צינצנת הריבה שנגמרה והתחלנו לאסוף חרוזים. מצאנו המון סוגים של "פירות" מהעצים (צורות מדהימות). שלב ב` יהיה קניית צבעים והכנה של מוביילים ושרשראות מן הטבע. גם יצא יפה וגם הפעלה שלמה לנטע.
  • נטע כבר הולך לבד - את הטיולון שעשינו באליגטור גורג` התחלנו בצהריים. נטע כבר היה שפוך ולכן ניר בחר לזרום איתו ולקח אותו על הכתפיים. אני לעומת זאת יצאתי קדימה מצוידת בענבר על הגב. בשלב כלשהו שמעתי מאחורי קריאות של "אמא אני אשיג אותך כי אני גדול ממך". הבטתי לאחור וראיתי את נטע מקפץ במורד המדרגות (זוהי טכניקת התחרות. טכניקות נוספות כמו "מיץ פטל", "חפש את החברים שלך " ועוד - יתוארו בכתבות הבאות). התחושה היתה טובה - ראיתי שהוא נהנה מהטבע, מההליכה ומהמשחק.
  • חופשיות בתנועה אצל הילוד (ענבר) - לקח לי קצת זמן עד שהתחלתי להוריד את ענבר מהידיים. מה יכול לקרות אם הוא ישחק עם האבנים בחניון? או יתמלא באבק? כמובן לא מזיזים את העיניים ממנו לשניה (פן יבלע משהו או שאחיו יעזור לו לעשות זאת). כמובן שהוא מאוד מאוד מאושר מהתצורה הזו, הידיים שלי משוחרות יותר וגם נטע מרוויח מזה לא מעט.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אוסטרליה הדרומית