חדשות תיירות ותעופה

שביתה בשדות התעופה בצרפת מאיימת על תנועת המטוסים אל המדינה הפופולרית

שביתה הוכרזה על ידי ארגון בקרי הטיסה בצרפת, והיא אמורה להתקיים ביום חמישי, ה-25/4 וזאת במחאה על ארגון מחדש של תנאי העבודה של העובדים. שדות תעופה צרפתיים וטיסות בינלאומיות צפויים לשיבושים במהלך השביתה. ההערכה היא שהעיצומים עלולים להשפיע על עד 70 אחוז מהטיסות בנמלי תעופה מרכזיים במדינה
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: שביתה בשדות התעופה בצרפת מאיימת על תנועת המטוסים אל המדינה הפופולרית
צילום: Depositphotos_ Stepanstepansky

הטיסות הסדירות לאחד היעדים הכי פופולאריים בעולם נמצאות בסכנת ביטול, כאשר ארגון העובדים של בקרי הטיסות בצרפת, הודיע כי ביום חמישי, ה-25/4 הוא מתכוון לשבות ובכך לשבש את תנועת הטיסות מצרפת ואליה, ולגרום לביטולי טיסות בכל שדות התעופה המרכזיים במדינה.

ארגון העובדים, ‏ה-SNCTA, המייצג למעלה מ-60% מבקרי התעופה בצרפת, אמר לתקשורת הצרפתית מוקדם שהם צופים "היענות שיא" לשביתה והעיתונות הלאומית תייגה את ה-25 כ"יום שחור" (journée noir) עבור שדות תעופה צרפתיים. ‏"אנשים צריכים לצפות לשיבושים משמעותיים ועיכובים ארוכים", אמר דובר האיגוד SNCTA לסוכנות AFP. איגוד נוסף, UNSA-UTCAC, הודיע אף הוא על שביתות ביום חמישי.

השביתה צפויה להימשך 24 שעות ודובר האיגוד הוא צופה שעד 70 אחוז מהטיסות אל ומנמלי תעופה צרפתיים יבוטלו. ‏טיסות שצריכות להיכנס למרחב האווירי הצרפתי עשויות גם להיות מושפעות - גם אם הן לא ממריאות או נוחתות במדינה.

מדוע בקרי הטיסה הצרפתיים שובתים? איגוד העובדים מתנגד להליך ארגון מחדש של שירותיהם ודורש עלייה בשכר ותגבור מספר העובדים, זאת לקראת העונה העמוסה בקיץ 2024, עם תחילתה של האולימפיאדה הצפויה להתחיל בפריז בחודש אוגוסט הקרוב. השביתה הזאת הגיעה בהפתעה, משום שהיתה הסכמה בין ארגוני העובדים במדינה, כי הם ימנעו משביתות עד לתום המשחקים האולימפיים, במטרה לא לשבש את חגיגת הספורט העולמית.

לנוסעים לפריז וממנה, נמליץ בחום לבדוק אל מול חברת התעופה, האם הטיסה מחר מתקיימת כסדרה או מבוטלת, בשל העיצומים הקשים.

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

אטרקציות בפריז

מלונות ומקומות לינה בפריז

מדריכים ונותני שירות בפריז

נהגים בפריז

הזמנת חופשה לפריז

טיסות לפריז

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי