מידע כללי על היידלברג

היידלברג היא ביתה של האוניברסיטה הוותיקה ביותר בגרמניה.היא שוכנת על גדות נהר נקר בין גבעות מיוערות, בסביבה קסומה שמכילה את אידיאל הנוף הגרמני.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: מידע כללי על היידלברג
depositphotos/jakubcejpek

המקום הטוב ביותר להשקיף ממנו על הנוף הסובב את העיר הוא בארמון Schloss, קומפלקס של בניינים מדהימים שנוסד בתחילת המאה ה-13, אם כי התפתחותו תפסה תאוצה באמצע המאה ה-16, כשהאלקטורים של העיר הפכו לפרוטסטנטים והחלו בבניית מבני הרנסאנס היפים ביותר בגרמניה.בפינה הדרום מזרחית של הארמון נמצא החלק היפה והרומנטי ביותר של ההריסות, המוכר כיום בשם Gesprengter Turm, המגדל המופצץ. חלק שלם של המגדל שהתמוטט, שוכב שלם בתעלה ומשאיר למעשה תצפית ברורה על פנים המקום. החלק המעניין ביותר ב-Schlosshof הוא קבוצה של ארמונות רנסאנס בצד הצפוני והמזרחי.שעות פתיחה: מדי יום בין 09:00 עד 17:00 בתשלום, כניסה חופשית מחוץ לשעות אלו. סיורים מודרכים בחדרים הפנימיים: מדי יום בחודשים אפריל עד אוקטובר בין 09:00 עד 17:00 ובחודשים נובמבר עד מרץ בין 09:00 עד 16:00.

האכסדרה המשולשת של ה-Saalbau מקשרת אל ה-Friedrichsbau ואל הפנתאון של בית ויטלסבך שם נמצאים פסלים של השושלת, החל מקרל הגדול שעל פי הטענה הוא מייסד השושלת. ניתן להגיע אל הארמון באמצעות רכבל מה-Kornmarkt, אך ניתן ואף מומלץ לטפס ברגל דרך ה-Burgweg. הבניינים הישנים היפים ביותר ששרדו באזור ה-Alstadt מרוכזים סביב כיכר השוק, שבמרכזה נמצאת כנסיית Heiliggeistkirche מאבן החול האדומה. המגדל המקומר של הכנסייה הוא אחד מציוני הנוף הבולטים היותר בעיר. ממול לכנסייה עמודת האחוזה היחידה ששרדה את ההרס שהביאה עימה המאה ה-17, ה-Haus zum Ritter על שם פסלו של סט. ג`ורג` שבחזית הבית. בניין הבארוק המושך ביותר בהיידלברג הוא ה-Alte Brücke מ-1780, שהופצץ במלחמת העולם השניה, אך מאז נבנה מחדש.

ה-Palais Rischer היה האתר בו מתקיימת אחת המסורות המוזרות ביותר של האוניברסיטה, ה-Mensur, תחרות הסיף. על אף שכל איבר בגוף המשתתפים רופד -; פציעות היו מחזה שכיח, ואף זכו להערכה כסמל לאומץ ליבו של המשתתף. בנוסף, מלא נזרה על הפצעים בצורה שהשאירה על גוף הסייף צלקות לכל החיים.כנסיית Jesuitenkirche היא כנסייה בסגנון הקלאסי הקודר שהיה חביב על הישועים, שהגיעו לכאן בכוונה להחזיר את היידלברג לדת הקתולית. בגלריה של הכנסייה ובמנזר הסמוך נמצא המוזיאון לאומנות דתית. שעות פתיחת המוזיאון: יוני עד אוקטובר בין שלישי עד שבת מ-10:00 עד 17:00, ראשון מ-13:00 עד 17:00 ובחודשים נובמבר עד מאי ביום שבת מ-10:00 עד 17:00, ראשון מ-13:00 עד 17:00. הכניסה למוזיאון כרוכה בתשלום.

בצידה האחד של כיכר האוניברסיטה, השוכנת בלב העיר נמצאת ה-Alte Universität המתוארכת לתחילת המאה ה-18. שאר הכיכר נשלטת על ידי האוניברסיטה החדשה, ה-Neue Universität, שהוקמה ב-1931 במימון אמריקאי. אחת המסורות המוזרות ביותר של היידלברג הייתה שבעבר הסטודנטים לא היו כפופים לתחום השיפוט האזרחי, כך שסטודנט שעבר על החוק זכה להישפט על ידי רשויות האוניברסיטה, ולרצות את עונשם בתנאי מותרות. כלא הסטודנטים שהיה בשימוש בין 1712 עד 1914 משמש היום כמונומנט בלבד, והוא נמצא מאחורי בניין האוניברסיטה הישן, ברחוב Augustinergasse. שעות פתיחה: אפריל עד אוקטובר בימים שלישי עד שבת מ-10:00 עד 12:00 ומ-14:00 עד 17:00, בחודשים נובמבר עד מרץ בימים שלישי עד שישי 10:00 עד 12:00 ו-14:00 עד 17:00, שבת מ-10:00 עד 13:00. הכניסה כרוכה בתשלום.

יעדי הכתבה

אטרקציות בהיידלברג

מלונות ומקומות לינה בהיידלברג

הזמנת חופשה להיידלברג

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

יוצאים לטיול הגדול: בר ושני עפים על העולם

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי