פיאצה נבונה (Piazza Navona) - הכיכר הגדולה של רומא

אומרים שכל הדרכים מובילות לרומא. למעשה, כל הדרכים מובילות לפיאצה נבונה. לפניכם המדריך המלא על הכיכר היפה בעיר, אז בואו לתת כבוד לברניני
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: פיאצה נבונה (Piazza Navona) - הכיכר הגדולה של רומא
© איתמר ברק

פיאצה נבונה - מידע כללי

פיאצה נבונה (Piazza Navona) היא כיכר גדולה ומרכזית, ברובע העתיק של רומא ואחד מאתרי התיירות הפופולאריים בעיר. רבים מסכימים על כך, שפיאצה נבונה היא הכיכר היפה ביותר ברומא. האדריכל ג'ובאני לורנצו ברניני עיצב את הכיכר, למשפחת האפיפיור אינוקנטיוס העשירי והיא נחשבת לאחת מיצירות אדריכלות הבארוק הבולטות ברומא.

כיכר פיאצה נבונה נבנתה על הריסות האצטדיון של דומיטיאנוס מהמאה הראשונה. צורת הכיכר האובלית היא כמעט הזכר היחיד ברומא, להיפודרום מהתקופה הרומית. באצטדיון של הקיסר דומיטיאנוס הייתה זירה, בה התקיימו מירוצים שונים, כמו מירוצי סוסים.

הצטרפו לסיור בעברית בפיאצה נבונה ובעוד כיכרות ומזרקות ברומא »


 בכיכר ניתן לראות שלוש מזרקות, כאשר המרכזית שבהן, היא מזרקת ארבעת הנהרות: נהר הדנובה, ריו דלה פלטה, הגנגס והנילוס. בשנת 1651 עיצב ברניני גם את המזרקה המרשימה זו. כל אחת מהדמויות המופיעות במזרקה, מייצגת את כל אחד מנהרות. במרכז המזרקה ניצב האובליסק (מונומנט צר וגבוה), אשר הועבר לכיכר מהפורום. במקור, האובליסק הובא ממצרים בפקודת אחד האפיפיורים, כדי לסמל את האור האלוהי ואת ניצחון הכנסייה על הפגאניות. מלבד מזרקה זו, ניתן לראות גם את מזרקת המורו, בצד הדרומי ואת מזרקת נפטון, בצד הצפוני של פיאצה נבונה.

פיאצה נבונה - אטרקציות סביב

ביקור בפיאצה נבונה יכול להיות חלק מסיור קסום, בין שלל אטרקציות ברומא. תוכלו להתחיל את הטיול באמפיתיאטרון קולוסיאום, הפורום הרומי וגבעת הפלטין. משם, אפשר להמשיך לכיכר ונציה, הפנתאון ואז להגיע לביקור בפיאצה נבונה. מלבד המזרקות המרשימות, יש סביב הכיכר חנויות, בתי קפה, גלידריות, כנסיות ואווירה נפלאה.

בשעות הערב ובסופי שבוע ניתן לראות ציירים ואמנים ברחבי הכיכר ומומלץ לשבת באחד מבתי הקפה באזור. בשעות הבוקר המוקדמות, כאשר הכיכר ריקה יחסית מאדם, ניתן להתרשם ממנה במלוא יופייה ומהארמונות הבארוקיים, מהמאה ה-17, אשר סביבה. לאחר הביקור בפיאצה נבונה, ניתן להמשיך לעבר מזרקת טרווי, המדרגות הספרדיות וכדומה.

רוצים לדעת עוד על הפיאצה המפורסמת? צפו:

בואו לסיור בעברית דרך הכיכרות והסמטאות של רומא, והכירו אותם מקרוב »

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על רומא