מסלולים מומלצים לטיול בסין

בסין אפשרויות טיול רבות לכל הגילאים, בין אם בטיול עצמאי ובין אם בטיול מאורגן. הטיול במדינה שונה מטיולים במערב וזו הזדמנות מצוינת לצאת למסע שמעבר לתיירות הרגילה שאנחנו מכירים. על מנת לסייע לכם, קבלו שני מסלולים מפורטים, עם נגישות נוחה, שיקלו עליכם בתכנון הטיול
דור חג'בי
|
תמונה ראשית עבור: מסלולים מומלצים לטיול בסין
© Depositephotos/chungkinga

נכון ל-2023 ישנן טיסות ישירות בין ישראל לסין אל היעדים בייג׳ינג, שנגחאי, שנג׳ן והונג קונג, מלבד זאת סין מרושתת במאות שדות תעופה כך שתוכלו להגיע כמעט אל כל יעד שתירצו בטיסת קונקשיין נוספת.

בכתבה זו אפרט שני מסלולים אפשריים, המסלולים נוחים להתמצאות והתניידות. אפרט את האטרקציות המרכזיות אך היריעה קצרה מלהכיל את האטרקציות והאתרים בכל יעד ויעד. נסו להתרכז במסלול עצמו והתאימו את מספר הימים והאטרקציות השונות לטעמכם האישי.

מצפון לדרום: בייג׳ינג - ש׳יאן - מחוז יונאן - גווילין - שנגחאי

בייג׳ינג

עיר הבירה של סין, בייג׳ינג, היא יעד אטרקטיבי ביותר וגם נקודת התחלה מתבקשת ותוכלו למצוא בה מגוון אדיר של אטרקציות תיירותיות לצד שכונות אותנטיות. זוהי אבן שואבת לסינים רבים מכל רחבי המדינה, בה תוכלו לראות את הניגודיות בין ההיסטורי למודרני.

החומה הסינית היא סימלה של סין ושווה לראות אותה באחד האזורים היותר נגישים כמו Mutianyu , שם גם ניתן לעלות אל החומה ברכבת ואת הדרך למטה לעשות במגלשה במידה ותירצו חוויה קצת שונה. אפשר גם לנסות ליסוע לחלקים פחות נגישים ומשוחזרים של החומה כמו Gubeikou.

הקסם של בייג׳ינג נמצא כמובן באזורי המגורים הישנים שלה שמעורים עניין רב ועדיין נשמרים אל מול הפיתוח המואץ, אלו שכונות החוטונגים, אותן סימטאות של רחובות קטנים ובתים פרטיים הנמצאות במרכז העיר וסובבות את כיכר טיאנאנמן והעיר האסורה. שווה ללכת לאיבוד בשכונות אלו ולחפש את הסימטאות הקטנות לצד המידרחובים התיירותיים. לעיר פארקים רבים כמו פארק האגם הצפוני (Beihai) וגלריות אמנות רבות, כמו רובעי האומנות של 798.

אל תוותרו על מקדש השמיים ועל פארק העם הנמצא בסמוך אליו. בנוסף ביציאה הצפונית של העיר האסורה נמצאת גבעת הפחם, טפסו עליה כדי לקבל זוית אחרת על העיר.

אטרקציות נוספות בבייג'ינג: שוק המשי, שוק הפישפשים, שוק הציפורים והפרחים, האיצטדיון האולימפי, ומופע הקונג-פו המפורסם.


 ש׳יאן

מבייג׳ינג ניתן להמשיך אל העיר ההיסטורית שהיתה בעברה לבירת סין, העיר ש׳יאן. אל תתבלבלו ותחשבו שהעיר היא רק בסיס ליציאה לאלפי חיילי הטרקוטה, מדרום לעיר רכס הרים יפהיפה עם מקדשים תלויים ורכבל שעולה לראש הר ח׳ואה, או בשמו הסיני ח׳ואה שאן. בפיסגת הר זה תוכלו לטייל בין השבילים והמקדשים היפים ולהשקיף אל מצוקי הסלע האדירים.

מרכז העיר הינו העיר העתיקה המוקפת חומות גבוהות וטיול בראשן מספק חוויה אחרת, תוכלו לעשות זאת ברגל או על גבי אופניים. מסלול מומלץ יהיה בעלייה מהשער המזרחי וירידה מהשער הדרומי. מחוץ לשער הדרומי ישנו פארק יפה ובסמוך אליו נמצא רחוב הקליגרפיה (Shuyuanmen) - מדרחוב ובו כל מה שתרצו לדעת על האומנות הסינית העתיקה.

בתוך החומות שוכנת ניגודיות רבה בין חדש לישן וגולת הכותרת של העיר הוא הרובע המוסלמי הנמצא בחלק הצפון מערבי של העיר. מומלץ להיכנס אליו דרך מרכז העיר העתיקה שם לא תפספסו את מגדל הפעמון המרשים ובסמוך אליו מגדל התוף - בקרו כאן גם בלילה בשל האורות היפים המקשטים את המגדלים. דרך מגדל התוף המשיכו לרחוב הראשי של הרובע המוסלמי, אל תיתנו להמוניות להטעות אתכם ואחרי שמיציתם את רחוב זה שוטטו בעשרות הסימטאות הקטנות, שם תוכלו להגיע אל פינות שקטות יותר ולראות את הארכיטקטורה המקורית של השכונות. בקרו גם במסגד הגדול המשלב ארכיטקטורה מוסלמית עם בודהיסטית, ובשוק המוביל את המסגד.

אתרים נוספים בש׳יאן הן פגודת האווז הגדולה - אתר בודהיסטי היסטורי, ופארק העם בו תוכלו לראות את התושבים בשעות הפנאי שלהם לחוויה יותר מקומית.

ואולי הכי חשוב, לאניני הטעם שביניכם תהיה ברובע זה חוויה קולינרית יוצאת דופן, מיצאו את הדוכנים הקטנים והמסעדות הקטנות כדי לאכול את הבורגר של ש׳יאן (Rojiamo), את הנודלס המקומי (Biangbiangmian) ואת דוכני הדאמפלינג הרבים שמושכים תיירים מכל סין.

מחוז יונאן: קונמינג-דאלי-ליג׳יאנג-שנגרילה

מש׳יאן מומלץ לטוס אל מחוז יונאן, ביתם של 25 קבוצות אתניות שונות. תוכלו לטוס אל בירת המחוז קונמינג או אם ערים גדולות הספיקו לכם תוכלו לטוב ישירות אל העיר דאלי (במידה ותירצו תוכלו לטוס ראשית אל צ׳נגדו וסצ׳ואן ולאחר מכן להמשיך אל יונאן - פירוט במסלול השני המוצע בהמשך הכתבה).

קונמינג היא עיר מיוחדת, מזג האויר בה מצוין והשמיים לרוב כחולים, אמנם חיים בה מיליוני אנשים אך היא מרגישה נעימה ורגועה יותר מערי ענק אחרות בסין, בעיקר בשל הטבע הסובב סביבה וקצב העיר התואם את הרוגע היחסי של דרום המדינה.

בעיר אגמים יפים, כמו פארק צוויחו (Cuihu), מדרחובים, קניונים, רובעים עתיקים ושווקים רבים. מחוץ לעיר ישנם אזורי טבע יפים, אחד מרוחק יותר מהעיר הנקרא יער הסלעים (Shilin) בו תוכלו לטייל בין בולדרים ומחשופי קארסט הענקיים המזדקפים מהאדמה. השני הינו רכס יפה בשם ההר המערבי (Xishan), והוא נושק לעיר ממערב, אוהבי הטבע וההליכות יוכלו לעלות ברגל או ברכבל ולטייל על פיסגתו ממנה נשקף נוף יפה. בנוסף בעיר מקדש דאואיסטי יפה (Yuantongsi).

אל העיירה של דאלי תוכלו להמשיך ברכבת או בטיסה. העיירה נמצאת בסמוך לעיר שיאגואן (Xiaguan) אליה תגיעו בתחבורה ציבורית ומשם תמשיכו כחצי שעה באיזה כלי תחבורה שתבחרו. העיירה העתיקה ניחנת בסימטאות ציבעונית וצפופות, ברים, בתי קפה, שווקים ופארקים קטנים. חומות העיר עדיין קיימות בחלקן ותוכלו לטייל עליהן מהשער הדרומי, מומלץ מאוד בשעות אחר הצהריים. העיירה של דאלי, היא היתם של מיעוט הבאי ושוכנת בגובה 2000 מטר בין אגם גדול (Erhu) לרכס הרים גבוה (Cangshan). תוכלו לעלות על הרכס בטיפוס או ברכבל ולטייל בדרך הנוף, בין המקדשים והמפלים. לשכור אופניים ולטייל בסביבת האגם זוהי אופציה טובה ליום יפה ונעים, כך גם תוכלו לראות את החקלאות הפורה והחקלאים החרוצים. בדאלי סצינת מוזיקה ואומנות שונה ממקומות רבים בסין והרבה אמנים מגיעים לעיר לשיר, לנגן, לצייר וליצור, אלו מוכרים את מרכולם בשעות הערב בצידי הדרכים.

מדאלי ניתן לעלות ברכבת או באוטובוס לעיירה של בני מיעוט הנאש׳י - ליג׳יאנג, ונציה של סין, השוכנת בגובה 2,650 מטר מעל פני הים ובה תעלות מים רבות בין הבתים העתיקים. העיירה הענקית הינה החביבה על תיירי סין המגיעים ליונאן, אז תתכוננו לצפיפות בעיר העתיקה. אין ספק שזוהי עיירה מדהימה, עם זאת אל תגיעו אליה בחגים הסינים ונסו לישון באחת מהעיירות השכנות באי-שה (Baisha) או שוחה (Shuhe).

מצפון לליג׳ינג ישנו פארק מדהים ממנו ביום בהיר ניתן לראות את רכס הר דרקון הג׳ייד המושלג. הר דרקון הג׳ייד הינו פארק תיירותי וניתן לרכוש כרטיס ולטייל שם יום שלם, לעלות ברכבל לקרחון, לטייל בעמק היפה וראות את המופע של בני הנאש׳י על רקע פסגות ההר.

טרק ערוץ דילוג הנמר - לאוהבי הטרקים ישנו מסלול הליכה כשעה וחצי צפונית ללי׳יגיאנג בשם ערוץ דילוג הנמר, ניתן ללכת בין יום לשלושה ימים בשביל העובר בין הכפרים מעל הנהר. אופציה נוספת ללא הטרק הינה להגיע עם רכב לאחד הכפרים הנמצאים באמצע המסלול ולהנות מהנוף והשקט. בתחתית הקניון האדיר ישינו אתר בו תוכלו לרדת מאות מדרגות וכך להגיע מרחק נגיעה מהנהר כדי לצפות בתופעת הטבע של הנהר האדיר והשוצף.

תוכלו לסיים את הטיול ביונאן בליג׳יאנג אך למי שיוכל לעלות לגובה של 3,000 מטר אני ממליץ לעשות עוד מאמץ ולהגיע אל שנגרילה העיירה הטיבטית הקסומה. זהו עולם אחר של בני עם הטיסטי, והעיירה התיירותית מאפשרת הזדמנות מעולה לחוות את עולמם של אנשי הרמה. מסביב לעיירה מרבדי דשא והרים גבוהים, במרכזם אגם נאפה שאפשר לרכב אליו עם אופניים. תוכלו לצאת לטיולי יום, לראות את עדרי היאק הגדולים, ולהנות מהמקדש המרכזי וגלגל התפילה הענקי במרכז העיירה. לא לשכוח שכל יום לקראת ערב יש ריקודים טיבטיים בכיכר בה המקומיים מתחממים בשל הקור השורר באזור זה.

גווילין: העירה יאנגשואו וטרסות האורז של לונגשאנג

מליג׳יאנג ניתן לטוס ישירות לגווילין ואילו משנגרילה יש לטוס דרך קונמינג. גווילין תשלים לכם סיבוב נהדר של חווית האזור הסאב טרופי והנוף הקארסטי השונה מכל מה שראיתם עד עכשיו. דרום סין מאופיינת בהרי הירוקים, הנהרות הרבים והעננים המסתירים את השמש. העיר גווילין יפה ותוכלו לטייל שם יום או יומיים, אך הבסיס הטוב יותר לטיולים בסביבה נמצא בעיירה של יאנגשואו שהפכה מועדפת על תיירי דרום סין שמגיעים לפה בעיקר בסופי שבוע אך לא רק.

יאנגשואו ידועה בנוף הקארסטי הייחודי שלה וטיול בין הכפרים יהיה חוויה יוצאת דופן. כמו כן ישנן אפשרויות שייט רבות, כמו בין גווילין ליאנגשואו אם כי מומלץ למצוא את הנהרות הקטנים יותר על מנת לקבל חוויה שקטנה יותר. לחובבי ההליכות, גבעת הירח הינה אופציה מצוינת לטיפוס ביום בהיר על מנת לראות את הנוף הקסום, בסביבה גם מערות רבות, שבילי הליכה, וכפרים מגוונים.

במרכז העיירה נמצא הרחוב התוסס והרועש - הרחוב המערבי. בטוח שלא תישארו אדישים לאור ההמונים המתקבצים אליו בכל ערב. נסו לישון במרחק סביר ממנו כדי להימנע מהרעש הרב.

מצפון לגווילין ישנו אזור כפרי והררי בשם לונג-שאן (Longsheng), בו תוכלו לקבל הצצה אל אורח חייהם של מיעוט הג׳ואנג (המיעוט הגדול ביותר בסין) אשר מגדל את האורז בטרסות על מידרונות ההרים. ישנן אפשרויות טיול רבות, ביניהן מעבר רכוב בין התצפיות, הליכות בין הכפרים וטרקים של יומיים שלושה.

מגווילין ניתן לסיים באחת משתי הערים הגדולות. שנגחאי או הונג קונג. אל הונג קונג תוכלו לקחת רכבת דרך שנג׳ן (פירוט על הונג קונג יופיע במסלול השני) ואל שנגחאי תוכלו להגיע בטיסה מהעיר גווילין.

שנגחאי

שנגחאי תיתן לכם הצצה אל סין שלא ראיתם עד כה, גם לא בביג׳ינג. שנגחאי היא לא עוד עיר גדולה אלא מטרופולין אדיר ומודרני, עיר בינלאומית בשלושה מימדים, בה לצד גורדי השחקים ישנן סימטאות קטנות ועתיקות, ולכאן ןלכאן הארכיטקטורה מרשימה ביופיה. יש בעיר כמעט הכל מהכל, ובשונה מסין תימצאו פה אווירה מערבית יותר, האנשים ברחוב בסיכוי יותר גבוה יידעו אנגלית, ומספר הזרים שתראו יהיה גדול יותר.

למרות הפיתוח, אם תיצאו לרגע מהאזורים המפותחים תמצאו את הבנייה הישנה כמו ברחוב יו-יואן (Yuyuanjie), ואת האוכל המקומי ברחוב אורומוצ׳י ועוד. אבל אם כבר שנגחאי אז בסטייל, אל תוותרו על טיילת הבונד, רובע השוק העתיק (tianzifang) והמדרחוב המודרני - פריז של המזרח (Xintiandi), וכמובן שנסו לעלול לאחד מהמגדלים הגבוהים שבפודונג - ותקבלו תצפית מרהיבה ביופיה של נוף עירוני. במידה ומזג האויר טוב שייט לעת ערב ייתן לכם הצצה מזוית מושלמת אל הבנינים המוארים בגאון.

לחובבי ההיסטוריה מומלץ לנסות את מוזיאון התעמולה, המוזיאון חריג בנופו במדינה השמרנית. כמובן שהחלק ההיסטורי אולי המעניין ביותר בשנגחאי הוא הרקע של העם היהודי בעיר מתקופת מלחמת העולם השניה. ניתן לבקר בבית הכנסת אוהל משה שנמצא במה שהיה לימים הרובע היהודי של העיר והגטו בו חיו היהודים תחת השלטון היפני לצד העם הסיני הכבוש.

אטרקציות נוספות בעיר גלריות אומנות, הופעות והצגות רבות, ביניהם מופע האקרובטיקה יוצא הדופן.

למי שמגיע עם ילדים יש כאן כמובן דיסני-לנד.

למי שיש עוד כמה ימים להעביר בסביבה העיר סוג׳ואו מדהימה ביופיה ומושכת תיירם רבים לטיול יום משנגחאי. בנוסף יש בסביבה עיירות מים בשמן הסיני ובהן תעלות רבות בהן ניתן לשוט, נסו את ש׳יטאנג, נאנשון או טונגלי (Nanxun, Tongli, Xitang) הפחות מתוירות.

למי שממש רוצה להרחיק ישנה אפשרו ליסוע ברכת דרומה לכיוון ההר הצהוב לטיול של יום או יומיים.

מדרום לצפון: הונג קונג - שנג׳ן - גווילין - ג׳אנג ג׳אן ג׳יה - צ׳נגדו - שנגחאי

הונג קונג/שנג׳ן

מסלול המתחיל בדרומה של סין למגיעים מהונג קונג או שנג׳ן, מאפשר לחוות סין האורבנית ואת סין הכפרית באותה נשימה. התחילו בהונג קונג ומקאו בימים הראשונים, כאן תוכו לחוות את המטרופולין האדיר העיר של הונג קונג על כל היבטיה וחשוב מאוד שתזכרו טוב שהונג קונג היא הרבה מעבר לעיר וקניות. באי המרכזי יש מסלולי טיול רבים, והמוכר בהם שעולה לפסגת ויקטוריה (Victoria pick), ממנה נשף נוף אל העיר ולשונות האוקינוס שהם חלק מהעיר. מסביב לאי המרכזי ישנן עיירות וכפרי דייגים שעוד מתנהל בהם עוד אורח חיים שיפתיע אתכם במסורתיות שלו. כמובן שלמקומות רבים תוכלו להגיע במטרו או בהפלגה קצרה.

הבודהה הגדול הנמצא באי לנטאו (Lantau island) המוקף בטבע ירוק וחופי רחצה כחולים (באי זה מסלולי טיול רבין) בהונג קונג היבשתית זו המחוברת לסין ישנו פארק גדול עם מסלולים מגוונים (Tai mo shan country park). על הונג קונג העירונית תוכלו לקרוא ברשת מידע רב נוסף אך אני מאוד ממליץ על מופע האורות משני צידי הנמל אך בעיקר מאזור קואולון (Kowloon), בעיר והפארק של הונג קונג באי המרכזי, פארק השוכן לצד גורדי השחקים המוכרים של העיר. כמובן שמקאו נמצאת במרחק רכבת או מעבורת וזוהי ללא ספק הצצה אל אזור ייחודי של סין - לאס-וגאס של המזרח!

משם, תוכלו להמשיך לעיר שנג׳ן או גוואנגג׳ואו במידה ואתם מעוניינים בטיול עירוני יותר או במידה ואתם בנסיעה עיסקית באחת מערים אלו.

שנג׳ן

הסיפור של העיר שנג׳ן הוא סיפור מיוחד במינו. בתחילת שנות ה-80 היתה שנג'ן עיירת מנומנמת עד שהשלטון הסיני, החליט שבמקום צריכה לקום עיר שתשמש כמרכז פיננסי ואזור כלכלי מיוחד, בדומה לשכנתה הונג קונג רק בסין עצמה. הפיתוח המהיר לא איחר להגיע ותוך מספר שנים הוקם מטרופולין חדיש ומתוכנן היטב, שמשך מיליוני בני אדם מרחבי סין שזיהו את הפוטנציאל האדיר של העיר. כיום חיים בה קרוב לעשרים מיליון תושבים.

שווה לבקר במידרחוב הציבעוני של העיר - מידרחוב השער המזרחי (Dongmen pedestrain), מרכז הסחר של פינגאן (Ping an financial center) לא נופל מהרבה ערים מוכרות בעולם, השכונה העתיקה דהפנג (Dapeng), כפר ציורי השמן בדפן (Dafen oil paiting village) ועוד אתרים רבים נוספים.

גווילין ויאנגשואו

במידה והחלטתם לצאת מהערים הגדולות, תוכלו לעלות צפונה אל אזור גווילין וטרסות האורז של לונג שאן. תוכלו להעביר באזור בקלות מספר ימים עד שבוע בין הרי בקאסט המדהימים והנחלים המפותלים (פירוט במסלול הראשון).

שמורת ג׳אנג ג׳יה ג׳יה - ׳שמורת אוואטר׳

מגווילין תוכלו להמשיך בטיסה או ברכבת אל שמורת ג׳אנג׳יהג׳יה שבמחוז חונאן, שמורת אוואטר הידועה.

שמורה זו מחולקת לכמה אזורים ושמה הרישמי הינו וולינגיואן (Wulingyuan) וכדאי להקדיש לה לפחות יומיים מלאים. בשמורה המרכזית ניתן לטייל כיום שלם עד יומיים והכרטיס יאפשר לכם כניסה לשלושה ימים. מלבד זאת ישנו גשר הזכוכית המפורסם שתוכנן על ידי האדריכל הישראלי חיים דותן והוא האטרקציה החמה של האזור.

אם זה לא הספיק לכם, תצטרכו גם ללכת לחלק השלישי של השמורה אליו ניתן להגיע ברכבל מתוך העיר, לטייל על שביל הפיסגה עוצר המגוון שמסתיים בשער השמיים המרשים, אותו צוהר אדיר בסלע שממנו יורדות מדרגות תלולות שמשלימות את הסיבוב בשמורה (תוכלו לרדת גם במדרגות נעות ומעליות). לשמורה תוכלו להגיע ברכבת או בטיסה.

מחוז סצ׳ואן

מי שקצר בזמן יוכל להמשיך מכאן אל שנגחאי (פירוט במסלול למעלה), אך אם נשארו לכם כמה ימים נסו את מחוז סצ׳ואן הנמצא לא הרחק ממערב.

העיר צ׳נגדו נמאת במחרחק רכבת או טיסה מהשמורה והיא עיר שבשנים האחרונות הפכה מאוד לעיר מפותחת מאוג ומשמעותית במרכזה של סין. צעירים רבים לומדים בעיר, ביניהם גם זרים וזאת נחשבת לעיר האהובה על חובבי המסיבות והאוכל החריף. העיר המעוננת מלאה בפארקים יפים, שגולת הכותרת בניהם הינו פארק הפנדות המפורסם, שם תוכלו לראות את החיה החמודה מסתובבת על העצים, משחקת ובעיקר ישנה. בררו את שעות הערות שלהם, לרוב אלו שעות הבוקר.

בנוסף ישנם מרכזי קניות רבים, מדרחובים, בתי קפה, ומופעים יפים כמו מופע המסכות המתחלפות. פארק העם הינו הזדמנות מצוינת לתרבות מקומית ובו תוכלו לשתות תה ולחוות את תרבות השידוכים השנויה במחלוקת של הדור המבוגר בסין - אלו משדכים את ילדיהם ונכדיהם בפומבי ברחוב.

זוהי עיר קולינרית מאוד, שווקיה רבים וסימן ההיכר שלה הינו מסעדות ההוט-פוט (סיר חם וחריף שייגרום לכם להזיע).

למי שעוד נשארו מספר ימים ניתן לטוס או ליסוע באוטובוס אל אחת משמורות הטבע היפות בסין, אם לא היפה ביותר. אי שם בצפון המחוז, בחלק הגבוה שהינו חלק מהרמה הטיבטית שוכנת לה שמורת ג׳יו ג׳אי גואו (Jiuzhaigou), בשמורה ההררית והפורה משובצים אגמי טורקיז ונחלים מדהימים והיא מושכת אליה תיירים רבים מכל סין.

טיול בשמורה יארך לפחות יום שלם, ואם כבר הגעתם לאזור וזמנכם לא מוגבל תוכלו לנסות גם את שמורת הדרקון הצהוב (Huanglong) הקרובה. שימו לב כי שדה התעופה באזור נמצא בגובה 3,200 מטר אז למי שרגיש לעלייה לגובה, מומלץ שיישן קודם בעיירה סונגפטן ששוכנת בגובה 2,800 מטר. כמובן שיש להתייעץ עם רופא טרם העלייה. מהשמורה ניתן לטוס אל אחת מהערים הגדולות בייג׳ינג או שנגחאי לסיום הטיול.

לסיכום שהוא רק התחלה

זהו רק קצה הקרחון של המסלולים האפשריים בסין והאפשרויות כמעט ואין סופיות, ניתן לשלב בין המסלולים המוצעים ולמי שיש פחות זמן מומלץ להתמקד בפחות אזורים ולתכנן טיול על חלק גאוגרפי קטן יותר. מי מכם שרוצה להרחיק לכת ישנם אזורים נוספים ומרתקים כמו דרך המשי הסינית, מחוז גוויג׳ואו, הרמה הטיבטית, העיר ש׳יה-מן ועוד.

זיכרו שסין שונה ממה שאנחנו מכירים, התרבות שונה והמנהגים שונים, נסו למצוא את היופי שבזה ולמרות קשיי הטיול לראות את המסע בסין כחוויה.

כדאי לדעת: הנחות לפנסיונרים וסטודנטים ניתנות בפארקים רבים ואתרים שונים ברחבי סין. בשביל הפנסיונרים זה יותר פשוט ורק צריך להציג את הדרכון והגיל (ההנחות ניתנות כבר מגיל 60 - תלוי במדיניות של כל אתר ואתר). לגבי סטודנטים, זה תלוי בהקפדה של המקום, יש שדורשים לראות תעודת סטודנט בתוקף.

יעדי הכתבה

אטרקציות בסין

מלונות ומקומות לינה בסין

מדריכים ונותני שירות בסין

נהגים בסין

הזמנת חופשה לסין

כתבות נוספות מתוך סין

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע