כיכר טיאנאנמן
Tiananmen Square 天安门

3.5
(2)
כיכר טיאנאנמן - למטייל (1) מתוף הטיפ של עומר עומר
כיכר טיאנאנמן מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (2) מתוך הטיפ של עומר עומר
כיכר טיאנאנמן מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (3) מתוך הטיפ של עומר עומר
כיכר טיאנאנמן מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (4) מתוך הטיפ של עומר עומר
כיכר טיאנאנמן מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (5) מתוך הטיפ של עומר עומר
Tiananmen, Dongcheng, Beijing, China

כיכר טיאנאנמן נבנתה בתקופת שושלת מינג ונחשבת לשער הקדמי לעיר האסורה (על אף ששער המרידיאן הינו השער האמיתי למתחם), כאשר משמעות השם Tiananmen הינה ‘שער השלום השמיימי’. לאור סיבות היסטוריות, מתייחסים לכיכר כסמל ומרכזה של האומה הסינית מאז ימי מאו דזה דונג, אשר הכריז במקום על הקמת הרפובליקה הסינית ב-1 באוקטובר 1949. השפעות סובייטיות רבות נראות במקום, כל המונומנטים עצומים ותהלוכות של עד מליון איש התרחשו בכיכר – במטרה לשקף את עוצמתה הנצחית של המפלגה הקומוניסטית. עם זאת, בכיכר גם התרחשו מחאות 1989 של התנועה הדמוקרטית בסין, אותה הובילו סטודנטים, שהביעו את השסע העמוק בדעות אודות המנהיגות הפוליטית בתקופה. המחאות הובילו לטבח בו גדודים חמושים בטנקים תקפו אזרחים לא חמושים שחסמו את השער במשך 7 שבועות. מספר ההרוגים המוערך נאמד בין מאות לאלפים ואינו ידוע עד היום. מאחר והכיכר הינה חזית העיר המלכותית, נתלו על השער לאורך השנים דיוקנים של מנהיגים פוליטיים חשובים, ביניהם סאן יאט סן מתנועת הגומינגטאן לאחר מותו, צ’יאנג קאי שק לאחר הבסת היפנים ב-1945, וכיום, תמצאו את פרצופו העצום של מאו דזה דונג, שמוצג שם מאז 1949. הכיכר חולשת על שטח של למעלה מ-4 קמ"ר ונחשבת לכיכר הציבורית הגדולה בעולם. המקומיים נוהגים להתקבץ בה, בייחוד במועדים מיוחדים ובפרט בראש השנה הסיני. אם תשכימו קום לזריחה, תוכלו לצפות בתחלופת השומרים של הצבא הסיני, שצועדים בקצב מדויק מהשער וחוצים את הכביש (עוצרים את התנועה לכבוד המאורע), וחוזר חלילה בשקיעה.

מה חושבים מטיילים על כיכר טיאנאנמן

3.5
2 מדרגים
1
0
0
1
0

2 המלצות על כיכר טיאנאנמן

תמונת הפרופיל של עומר  עומר
עומר עומר

”הכיכר בבייג'ין“

קרא עוד

הכיכר עצומה בגודלה. בדיקות בטחוניות בכניסה. בודקים תיק במכונה (בקבוק שתיה להחזיק ביד) בכל שעות היום. המוני המוני תיירים! בשעות הערב הכיכר סגורה למבקרים. הכיכר מוארת וגם כל המונומנטים בה ואפשר לצלם רק מעבר לכביש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של 984mirif
984mirif

”כיכר טיאננמן“

קרא עוד

כיכר טיאננמן, מהווה נקודה מרכזית בבייג'ין ואף מסמלת את ליבה של בירת סין, מאז ה-1 באוקטובר 1949, אז הכריז בה מאו טסה טונג על הקמת הרפובליקה הסינית. הכיכר נבנתה עם בניית העיר האסורה ב-1417 בזמן שושלת מינג, על ידי הקיסר יונג-לה. היא נחשבת לכיכר הציבורית הגדולה בעולם וחולשת על שטח של למעלה מ-4000 מ"ר. כיכר טיאננמן מוקפת מכל צדדיה במבנים מרכזיים: בית המפלגה, שעליו מתנוסס סמל סין ומולו מבנה המכיל מוזיאונים להיסטוריה של סין. במרכז הכיכר ישנו מונומנט לגיבורי העם הסיני במלחמות ובמהפכות. אורכו של המונומנט 37 מטרים והכיתוב עליו בסימניות סיניות מסורתיות מספרות את המאבק הסיני בפולשים ואת המאבק לעצמאות. במרכז הכיכר נמצא גם המוזוליאום של מאו טסה טונג, אליו ניתן להיכנס ולצפות בגופתו השמורה של המנהיג בתוך ארון מתים עשוי קריסטל. 

כיום הכיכר מהווה מקום מפגש ובילוי לסינים חובבי אנגלית, למעיפי עפיפונים, ולאלפי תיירים. בשעות אחר הצהריים והערב המקום הופך הומה. כיכר טיאננמן, אשר פירוש שמה הוא "שער השלום השמיימי", התפרסמה בעולם דווקא בנסיבות הפוכות. באפריל 1989, דוכאה באלימות מחאת סטודנטים שהתקיימה בכיכר. חיילי צבא סין פתחו באש חיה ודרסו את הסטודנטים המפגינים (כ-2,000) וכל זאת לעיני מצלמות טלוויזיה ברחבי העולם. כיכר טיאננמן, מהווה נקודה מרכזית בבייג'ין ואף מסמלת את ליבה של בירת סין, מאז ה-1 באוקטובר 1949, אז הכריז בה מאו טסה טונג על הקמת הרפובליקה הסינית. הכיכר נבנתה בזמן שושלת מינג, עם בניית העיר האסורה בשנת 1417, על ידי הקיסר יונג-לה. כיכר טיאננמן נחשבת לכיכר הציבורית הגדולה בעולם וחולשת על שטח של למעלה מ-4000 מ"ר.

הטיפ עזר לך?

כתבות על כיכר טיאנאנמן

מתוך הבלוגים - פוסטים על כיכר טיאנאנמן

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לבייג'ין

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם