החומה הסינית - מקטע מו טיאן יו
Mu Tian Yu 慕田峪

5
(15)
החומה הסינית - מקטע מו טיאן יו - למטייל (1) מתוף הטיפ של Ofek3181477
החומה הסינית - מקטע מו טיאן יו מתוך הטיפ של Segev3205488 - למטייל (2) מתוך הטיפ של Segev3205488
China, Beijing, Huairou, 慕田峪
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

החומה הסינית הינה אחת משבעת פלאי העולם, מה שממקם אותה במקום גבוה מאוד, אם לא הראשון, ברשימת האטרקציות לבקר בסין. החומה מחולקת למקטעים בהם ניתן לבקר, כאשר קטע זה, Mu Tian Yu, הינו אחד מהפופולריים ביותר. הוא ממוקם במחוז Huairou, כ-70 ק”מ צפון-מזרחית מבייג’ינג, אורכו כ-3 ק”מ, והוא מהווה תצוגה מרהיבה לשחזור המשובח שנעשה לחומה בתקופת שושלת מינג. למקטע זה חשיבות אסטרטגית בהגנה על העיר, ומפוזרים לאורכו 26 מגדלי שמירה. בנוסף, הנופים מרהיבים ממו טיאן יו – יערות מכסים כ-96% מהאיזור, ובכל עונה הנוף מן החומה נראה אחרת. באביב, פרחים מלבלבים סביב המבנה הארכיטקטוני, בקיץ האיזור מתכסה בצמחיה ירוקה, בסתיו הצבעים מתחלפים לצבעי שלכת זהובים, ובחורף החומה מתכסה בשלג צחור, מה שנותן לה מראה קסום ומלכותי במיוחד. שימו לב שההליכה על החומה אינה פשוטה ומעט פיסית, מאחר והמדרגות עשויות אבן, מקוריות ואינן אחידות בגודלן. עם ההגעה למקום, תמצאו דוכנים המוכרים מזכרות, ביגוד, ומוצרי אוכל. ניתן לעלות רגלית לחומה במספר שבילים שונים, או לחילופין להיעזר ברכבל החדש שהותקן במקום או ברכבל-מושבים (chair lift). אם יתחשק לכם לגלוש מטה לאחר הטיפוס על החומה, ניתן לרכוש כרטיס למזחלת הררית שתטיס אתכם למרגלות הפסגה.

מה חושבים מטיילים על החומה הסינית - מקטע מו טיאן יו

5
15 מדרגים
13
0
0
0
0

15 המלצות על החומה הסינית - מקטע מו טיאן יו

תמונת הפרופיל של hingal
hingal

”טיפים לחומה במקטע מונטניו“

קרא עוד

אני הלכתי לקטע מונטניו בהסעה ישירה עם חברת Mubus תכנסו לאתר ותזמינו מראש התשלום הוא במקום כשמגיעים לאוטובוס.מנסיון שלי אני ממליץ לעלות ברכבל הסגור עד למגדל 14 וללכת ברגל עד למגדל 6 ושם לרדת במגלשה עד למטה.בגדול אפשר גם להגיע עצמאית באוטובוס.בחומה יש עליות ירידות מדרגות תלולות וגבוהות ומדרגות קטנות ובמתינות.אפשר להבין את הפרנציפ גם תוך חצי שעה.תיקחו בחשבון שדרך החברה האת יש לכם בערך 3_4 שעות זמן חופשי שזה המון זמן.ואם באתם לראות וללכת כדאי שתגיעו עצמאית.

אפשרות נוספת היא לעלות ברכבל כסאות פתוחים כמן של סקי עד למגדל 6 לטייל עד מגדל 1 או עד כמה שיש לכם כוח ולחזור למגדל 6 כדי לגלוש בקרוניות עד למטה.

השאטל לבד 80 יואן. והכרטיסים לכניסה לחומה עלייה ברכבל כסאות פתוח וגלישה בקרוניות מסילה עוד 160 יואן

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של orenminster
orenminster

”החומה הסינית האותנטית- מקטע מומלץ במו טיאן יו “

קרא עוד

כאשר עולים ברכבל לחומה במקטע מו טיאן יו, מומלץ לקחת ימינה וללכת עד לסוף המקטע עד להגעה למבנה (עמדת קשתים) שאי אפשר להמשיך ממנו הלאה.

לנועזים שביניכם, מומלץ לצאת מחלון המבנה (מצד ימין בכניסה למבנה) ולהמשיך ללכת על החומה הסינית במקטע מדהים, ומאוד אותנטי ולא משוחזר. לאורך החומה צומחים עצים ושיחים מה שמקנה למקטע זה יופי מיוחד ששוה לראות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של orenminster
orenminster

”נסיעה עצמאית לחומה הגדולה“

קרא עוד

מומלץ לנסוע עצמאית לחומה הסינית לקטע מו טיאן יו. הנסיעה מאוד פשוטה וזולה, ביחס לנסיעה מאורגנת.

לקחת מטרו לתחנה מרכזית Dongzhimen, ממנה יש לקחת אוטובוס של שעה בעלות של 12 יואן לאדם. בהגעה לתחנת Huairou (לא תחנה אחרונה), יש לקחת מונית לחומה כחצי שעה נסיעה.

שימו לב! כבר בעת עלייה לאוטובוס סיכוי טוב שייצמד אליכם "עובד" מחברת האוטובוסים עם מעיל כחול שינסה לעזור לכם עם התשלום לאוטובוס והירידה בתחנה הנכונה. בירידה בתחנה יקפצו עליכם כמה נהגים והבחור יציע לקחת אתכם לחומה במחיר "אטרקטיבי" כביכול. יש להתמקח איתו, ואם הוא לא יורד במחיר להתעקש וללכת לנהגים אחרים.

מחיר לכיוון אחד עד לכניסה לשמורה (ממנה יש לקחת שאטל מאורגן של השמורה בעלות של 15 יואן) הינו 25-30 יואן לאדם. מומלץ להגיע ארבעה אנשים או להתחבר בתחנת אטובוס לעוד אנשים על מנת להוריד את המחיר לאדם. תהיו קשוחים! המחירים נכונים לאפריל 2016.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של mmmeee
mmmeee

”להגיע לחומה הסינית למקטע מוטאניו באופן עצמאי וקל, לחסוך כסף“

קרא עוד

החומה הסינית מקטע מוטאניו (The Great Wall Mutianyu), החלק הפחות מתויר של החומה. מומלץ לבחור יום עם מזג אוויר טוב ככל הניתן על מנת שתהיה ראות טובה, הנוף מרשים.

טיול מאורגן מהמלונות/הוסטלים עולה בסביבות 280 יואן, וצריך להוסיף עוד 100 יואן על מנת לעלות ולרדת ברכבל. בסך הכל 380 יואן וממש לא משתלם...

על מנת להגיע לבד בקלילות, יש להגיע לתחנת המטרו Dongzhimen בקו 2, משם כבר תראו שילוט לאזור האוטובוסים. עלות של 3-4 יואן לאדם נסיעה במטרו.

משם יש לקחת אוטובוס 916 עם אות סינית לידו- זה אומר אקספרס. כמעט כל מי שבקו הזה נוסע לחומה הסינית, תראו להם תמונה של החומה והם יסמנו לכם שאתם בדרך הנכונה. עלות האוטובוס נכון לאפריל 2016 12 יואן.

* לא לקחת מיני ואן פרטי שיציעו לכם מחוץ לתחנת המטרו, אלא רק את האוטובוס - זו תרמית!

לאחר נסיעה של שעה עד שעתיים (תלוי בפקקים), האוטובוס יעצור וכולם ירדו. משם תראו המון סינים עם רכבים פרטיים רגילים,שמציעים הסעה לכיוון משרד הכרטיסים, נסיעה של רבע שעה עולה בסביבות 40 יואן לרכב תלוי בכושר המיקוח שלכם. 

בהגעה למשרד הכרטיסים קונים כרטיס הלוך וחזור לאוטובוס “שאטל בס”, שמסיע אתכם עד לעליה לרכבל בעלות 10 יואן. עליה ברכבל לחומה, וירידה באמצעות רכבל/מגלשה לבחירתכם עולה 100 יואן (אין הנחה לסטודנטים) כניסה לחומה הסינית עולה 25 יואן לסטודנט, ו-50 לכרטיס רגיל.

סה”כ לכרטיס סטודנט משולב הכולל שאטל בס, עליה וירידה ברכבל וכרטיס כניסה יוצא 135 יואן ו-160 יואן לכרטיס רגיל (הם בודקים את כרטיס הסטודנט ומבקשים גם דרכון).

את אותה הדרך עושים גם בחזור, יש לבדוק את שעות הפעילות של האוטובוס כי הבנו שהאחרון יוצא בשעה 17:00, זה אומר לצאת מהחומה ב-16:20 על מנת לא להיות בלחץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hilit_f
hilit_f

”הגעה עצמאית לחומה - עדיף בהרבה על טיול מאורגן“

קרא עוד

איך לנסוע עצמאית למקטע Mutianyu של החומה בבייג'ין:

 1. לוקחים מטרו לתחנת Dongzhimen.
 2. כשיורדים מהמטרו עוקבים אחרי השילוט לתחנת האוטובוס המרכזית – Bus Hub. רשום גם באנגלית על כל השלטים אז ממש קל למצוא. מחפשים את השלט לקו 916 אקספרס (כמו 916 בתוספת אות סינית מימין למספר). עולים עליו ויורדים בתחנה האחרונה. כשעה נסיעה.
 3. משם כבר יקפצו עליכם נהגי מוניות מקומיים עם פרוספקטים של המקום ותמונות של רכבל ויציעו לקחת אתכם לחומה. אנחנו סגרנו עם מישהו על 40 יואן למונית בכמעט אפס התמקחות, בערך 20 דקות נסיעה.
 4.  

בחזור גם אין בעיה לתפוס מונית מהחומה לאוטובוס, ביציאה מהמתחם עומדים הרבה נהגי מוניות ומאוד קל להתמקח.

זמן נסיעה – הלוך לקח לנו שעתיים וחצי, וחזור שלוד שעות כי היו פקקים רציניים, עדיף כמה שיותר להקדים. שימו לב ש-916 אקספרס האחרון יוצא ב-17:00, אז ב-16:30 לכל המאוחר צריך לעלות על המונית חזרה.

עלות – מטרו 3 יואן, אוטובוס אמור היה לעלות 12 לפי מה שקראנו, אבל היינו עם כרטיסים נטענים (כמו רב קו) וראינו שבפועל ירדו לנו 6-7 יואן, מונית 20 יואן לבנאדם. סה”כ כ-30 יואן לכיוון.

עלויות כניסה לחומה – 40 יואן לסטודנטים (כניסה לחומה – 25 יואן ושאטל הלוך ושוב מהכניסה לאתר למרגלות החומה - 15 יואן). רכבל + מגלשה – 100 יואן.

הטיול המאורגן שמציעים לדוגמה ב-365 Inn עולה 280 יואן וכולל הסעה, כניסה לחומה (לא כולל רכבל/מגלשה), צהריים ו”הדרכה”. לא רק שזה הרבה יותר יקר, חברים שלנו שעשו את הטיול דרכם אמרו שהנסיעה הלוך לקחה ארבע שעות ולא שעתיים כמו שאמרו כי האוטובוס אסף אנשים מכל רחבי העיר, נשארו להם בקושי שלוש שעות להסתובב שם, ובחזור אפילו לא פיזרו אותם למלונות, אלא הורידו אותם במטרו כי היו פקקים. בקיצור – סעו עצמאית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אורי דר
אורי דר
1

”המגלשה בחומה הסינית - מקטע מוטיאניו“

קרא עוד

יש מספר דרכים לעלות ולרדת מהחומה הסינית במקטע זה של החומה (שהוא עדיף על בדלינג הסופר מתויר). רכבל - לעלות ולרדת. מתאים אם אין הרבה זמן, אבל לטעמי קצת יקר. מדרגות - כחצי שעה של טיפוס אינטנסיבי במדרגות עד ההגעה לחומה. מגלשה - הדרך הכי כייפית לדעתי לרדת מהחומה היא על ידי שימוש במגלשה. היא נמצאת באחד מהצריחים של החומה (לדעתי 6, אבל רשום על המפה בכניסה ואי אפשר לפספס) והיא עולה 80 יואן (בנוסף לכרטיס הכניסה לחומה). המגלשה עשויה ממתכת וגולשים עליה כאשר רכובים על מן מזחלת עם גלגלים. הירידה לוקחת כ-10 דקות (תלוי כמה מהר נוסעים) ואפשר להגיע למהירויות נחמדות ממש. בביקור שלי, מדריכת הטיולים ניסתה לשכנע אותנו לא לקחת את המגלשה בטענה שזה מסוכן מאוד כי גשום (היה שמש..) ושעדיף את הרכבל (ככל הנראה היה לה דיל עם מפעילי הרכבל). המגלשה לא הרגישה מסוכנת כלל (כמובן שיש לנסוע בזהירות) והייתה חוויה מעולה לסיום היום. מומלץ מאוד!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יונתן 11
יונתן 11

”מקטע JuYong ומקטע Mutianyu“

קרא עוד

היינו בשני מקטעים בקרבת בייג'ין (נסיעה של כשעה וחצי):

 1.  

  מקטע JuYong Pass - עולים ישר על החומה. לשים לב שהעלייה קשה ולא פשוטה בכלל, אבל מרגישים את העוצמה של החומה ביתר שאת.

   
 2.  

  מקטע Mutianyu - יותר תיירותי, אבל מרהיב גם כן והרבה יותר קל להליכה, כי ניתן לעלות ברכבל (כדאי ביותר). במרכז המבקרים ישנן קופות. לשים לב שכל קופה היא של חברה אחרת. מומלץ ביותר לרכוש בקופה למטה כרטיסים לאוטובוס השאטל, כניסה לחומה וכרטיסים כיוון אחד בלבד לרכבל האדום הסגור. לעלות למעלה, ללכת על החומה מתחנת הרכבל האדום לתחנת הרכבל הפתוח, ולרדת ברכבל הפתוח או במגלשה (מומלץ). ניתן לקנות את הכרטיסים למעלה בתחנה של הרכבל/מגלשה.התור למגלשה או לרכבל הוא גם שיקול בבחירת דרך הירידה

   
 3.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של oriliran
oriliran

”ביקור בחומה הגדולה“

קרא עוד

החומה הגדולה – מוטיאניו – נמצאת כמרחק נסיעה של 1.5 שעות ממרכז העיר בייג'ין. חלק זה של החומה מוקף הרים יפים ונופים מדהימים. ניתן לעלות למעלה באמצעות רכבל ולרדת למטה באמצעות מגלשה מהירה וכייפית. אנחנו ביקרנו בחלק זה של החומה בתחילת נובמבר, וכדאי להביא בגדים חמים כי מאוד קר למעלה. בנוסף, החומה עצמה יפה ביותר וניתן ללכת לאורכה עד שמתעייפים (אין לזה סוף).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Segev3205488
Segev3205488

”איך לחסוך 400 שקלים בדרך לחומה הסינית!“

קרא עוד

ביום הראשון שהגעתי לבייג’ין עם משפחתי ניגשתי לנציגת האטרקציות שנמצאת ליד הקבלה בכל מלון בעיר ושאלתי אותה לגבי טיול החומה הסינית. נדהמתי כששמעתי שההצעה הכי טובה שהיא יכלה לספק לי היא וואן שיסיע אותי לשם בכ-700 שקלים לא כולל כרטיסים. לא קניתי כרטיסים והחלטתי לבחון את שאר האפשרויות בערב היום, בטיול ברחוב הומה סוכן מקומי הציע לי נסיעה בכ-200 שקלים כולל עצירה בדרך חזרה ב-4 מפעלים סינים כגון טקס תה מפואר בחינם במפעל תה בתקווה של המפעל שתיקנה מה שייתן לנהג עמלות (כמובן שלא חייבים לקנות כלום). הטיול היה מוצלח מאוד ולכן אני מאוד ממליץ לא להתפתות למחירים המופקעים של המלונות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ofek3181477
Ofek3181477

”בחירת מקטע מהחומה הסינית“

קרא עוד

ישנם שלושה מקטעים מומלצים של החומה הסינית: Mu Yian Yo (לדעתי פחות מומלץ, הרוס כליל), Badaling (המקטע המתויר יותר, כנראה בגלל שיש בו רכבל ומגלשה לירידה מהחומה, עמוס באנשים באופן מוגזם) ו-Ju Yong Guan, שהוא החלק המומלץ לדעתי, לא הומה מידי באנשים, הולכים על החומה ועוברים דרך שישה מגדלים שמוצבים על גביי החומה. במגדל השני יש קיוסק וברביעי ניתן להגיע דרך מדרגות עתיקות שניצבות בתוך המגדל לגג לתצפית מרהיבה.

חשוב לדעת, שעל החומה כל מדרגה לא באותו גודל ולכן הטיפוס על החומה עלול להיות מעט קשה. למבוגרים מומלץ לבקר ב-Badaling, שם ניתן לראות את המראות היפים, ללא מאמץ דרך הרכבל.

 • Badaling – עולה 110 RMB.
 • Ju Yong guan – עולה 50 RMB.
 • Mu Yian Yo – לא ביררתי, אך אמור לעלות פחות מ-100 RMB.
 •  
הטיפ עזר לך?

כתבות על החומה הסינית - מקטע מו טיאן יו

מתוך הבלוגים - פוסטים על החומה הסינית - מקטע מו טיאן יו

אין עדיין פוסטים על החומה הסינית - מקטע מו טיאן יו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לבייג'ין

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם