פארק בייהאי
Beihai Park 北海

4
(2)
Beihai Park, Xicheng, Beijing, China, 100009
+86 10 6403 1102
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

לפארק בייהאי (שמשמעות שמו “הים הצפוני”) היסטוריה ארוכה של למעלה מ-1000 שנים: הוא נבנה במרכז העיר לאורך כהונתן של חמש שושלות, כאשר בתחילה שימש הפארק את אנשי המלוכה בלבד ובהמשך הוא נפתח לציבור. שטחו של הפארק גדול מאוד (כ-700 מ”ר) ויותר ממחציתו מכוסה במים. בדיוק במרכז האגם, שהינו מרכז הפארק, ממוקם הדגובה הלבן, מבנה בודהיסטי-טיבטי שנבנה על ידי הקיסר כדי להוכיח את אמונתו הבודהיסטית ורצונו לאחד את הקבוצות האתניות השונות בסין. דברים מעניינים נוספים בפארק: “חדר הלב השקט” (Quieting Heart Room) ובו חדרים, אולמות, פביליונים ומגדלים מלכותיים בהם נחו או הרהרו בני המשפחה המלכותית, קיר תשעת הדרקונים הצבעוני (Nine Dragon Wall), ופסל בודהה בגובה 1.6 מטרים שנחצב מגוש אבן ג’ייד לבן ב”עיר העגולה” (Circular City). כאן תוכלו לטייל בנחת, לצפות בזוגות מקומיים אוחזים ידיים, במבוגרים רוקדים, ואף להנות מהנוף תוך כדי שיט באגם בסירת פדאלים שכורה.

מה חושבים מטיילים על פארק בייהאי

4
2 מדרגים
0
1
0
0
0

2 המלצות על פארק בייהאי

תמונת הפרופיל של znaim
znaim

”הדרך הנוחה להגיע לפארק ג'ינגשאן (פארק הפחם)“

קרא עוד

פארק בייהאי – Beihai, משתרע מצפון מערב לעיר האסורה. זהו פארק שבמרכזו אגם עם אי (Qiongdao Island). הפארק מוצל מוקף שבילים ומסלולי הליכה ותמיד שוקק חיים. מכיוון שאין תחנת רכבת תחתית נוחה וקרובה ליציאה הצפונית של העיר האסורה וגבעת הפחם (Jingshan Gongyuanׂ), מצאנו את ההליכה דרכו כנוחה ביותר.

אפשר לרדת בקו המטרו Beihai North (קו 6) ומשם להכנס לפארק וללכת הליכה נינוחה לפארק הפחם. ולחילופין- ליוצאים מהיציאה הצפונית של העיר האסורה ולמבקרים בגבעת הפחם אפשר שוב להתחבר דרך הפארק למטרו. ההליכה של כמה מאות מטר, והכניסה לפארק עולה יואנים בודדים. מומלץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dnahmoni
dnahmoni

”פארק בייחאי“

קרא עוד

טיול רגלי לפארק בייחאי [Beihai] והטיול בו. את ההליכה מתחילים מהפינה השמאלית של העיר האסורה והלכתי ברחוב מקביל אליה, עד אשר מגיעים להצטלבות עם רמזורים, פונים שמאלה ומיד נכנסים למעבר תת קרקעי כאשר יוצאים ממנו נמצאים בכניסה לפארק. עד כאן משך ההליכה בין 20 ל-25 דקות. לפארק משלמים כניסה 5 יואן וכן יש עלות נוספת למקומות נוספים אבל לא יקר, לאחר הכניסה יש מפה אשר מראה את האתרים השונים בפארק ושערי הכניסה, מהמקום שבאנו נכנסים בשער המערבי לאחר הכניסה ישנם פרחים מדהימים וכן גשר וברקע שלו הפגודה הלבנה והאגם מתחילים לטפס כדי להגיע לפגודה הלבנה ולשם כך משלמים 10 יואן.

עולים למעלה עד לפגודה אשר ממנה תצפית על האזור, מהפגודה יש שביל שיורד לתוך מערה כדי להיכנס משלמים 5 יואן ומתחילים לרדת הולכים בשביל יחסית צר מדי פעם עוברים ליד פסלי בודהה הנמצאים בתוך כוכים וכן מקדשים קטנים. בהחלט שווה ללכת את מסלול המערה והוא יפה מאד בסופו של דבר היציאה מובילה לשפת האגם. פארק בייחאי הוא מאד יפה ואני ממליץ לבקר בו. מהיציאה של הפארק אפשר לחזור באטובוס מספר 5 לאזור כיכר טיאנאנמן. 

הטיפ עזר לך?

כתבות על פארק בייהאי

מתוך הבלוגים - פוסטים על פארק בייהאי

אין עדיין פוסטים על פארק בייהאי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות