מטבע ועלויות בורנה

17 המלצות על מטבע ועלויות בורנה

תמונת הפרופיל של vesto4ka111
vesto4ka111

”המרת מטבע“

קרא עוד

בשדה התעופה בורנה קיים Change שניתן למכור בו יורו ולקנות לב (מטבע בולגרי) השער הוא 1.8. כאשר הגענו למלון שלנו Riu Astoria השער היה דומה מאוד גם כן 1.8. דווקא בחופים אפשר למצוא שער של 1.95 (ככל שמתרחקיםמהגולדן סאנדס השער קצת עולה) .

לא ממליצה להמיר מטבע בגראנד קניון של וארנה השער שם 1.8. בעיר, בשדרה המרכזית (

Bul. "Knyaz Boris I

) מצאתי ציינג'' שהחליף לי בשער 1.95.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של 59 חמש תשע
59 חמש תשע

”עלויות/מחירים/מידע כללי אוקטובר 2018 “

קרא עוד

הייתי בורנה לקראת סוף אוקטובר.

הטיסה אורכת כשעתיים בערך.

ההתרשמות שלי מהמקומיים: ברגע שאתה מכיר אותם ונחמד אליהם הם נפתחים אליך והם מקסימים ונורא חברותיים. העיר לטעמי משעממת ודי מכוערת. וזה מאחד שמאוהב באירופה.

הזמנתי דרך המלון שבו שהייתי מונית משדה התעופה כל כיוון עלה לי 14 יורו. נסיעה אורכת כ-20 דקות בממוצע.

נסיעה באוטובוס בעלות של 1 לאבה (2.2 שקל)

קפה/שתיה קלה ומחירי בירות סביב ה-2 לאבה

צ'יזבורגר+ ציפס +4 תוספות עלה לי 8 לאבה

נסיעה קצרה במונית למועדון מקומי- 3 לאבה (הייתי עם בחורות מקומיות, לתיירים כנראה שיהיה יותר יקר)

בתקופה זו של השנה העיר ריקה מתיירים, קריר בלילות.

ישנם נקודות Wifi רבות פזורות ברחבי העיר במסעדות/מלונות אתרי אטרקציה וכמובן באיזור החוף כך שאין צורך בכרטיס סים. (אך זה תקף כמעט לכל הערים באירופה, לאו דוקא בורנה)

המלצות בשדה התעופה: (למגיעים בתקופות המתות)

אין צורך להגיע הרבה זמן מראש, לי אישית לא הייתה כבודה לכן גם לא הייתי צריך להמתין לצ'ק אין אז המעבר דרך הביקורת דרכונים והביטחון ארכה כ-4 דקות.

הייתה “עמדת ביקורת” אחת פעילה, אל תצפו לשדה מרשים.

מעשנים שימו לב: אין יותר פינות עישון בשדה, בעבר היה אך סגרו את זה. קחו את זה בחשבון.

שימו לב שיש גם שילוט בעברית בשדה בורנה שמורה זאת.

בנוסף, בעיר/בפאב קופסת מלבורו לייט עלתה לי 5 לאבה (10 ש”ח)

ואילו בשדה מוכרים פקט ב-39 יורו (165 ש”ח) שזה יותר יקר בסביבות 65/70 שקל לפקט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של asimoh
asimoh
1

”כרטיסי אשראי “

קרא עוד

כאשר תכננו את הטיול לורנה לקחנו בחשבון שחלק גדול מהכסף נשלם באשראי אך ברבים מהמקומות שהיינו כולל מסעדות, גילינו להפתעתנו שהם מעדיפים לקבל מזומן, פעם אחת אף נתקלנו במסעדה שבה המלצר כבר לקח את כטיס האשראי לחיוב אך חזר בטענה שמכשיר האשראי מקולקל, אם זה אמת או לא אינני יודע, אני נוטה להאמין לאנשים. בסופו של דבר לא היה חסר לנו כסף אבל כדאי מאוד לקחת את זה בחשבון בתכנון הטיול שלכם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עומר_3544078
עומר_3544078

”הצ'אנג' בשדה תעופה בורנה“

קרא עוד

חשוב להגיד שהיינו בורנה ממש לא בעונה, בחודש ינואר. היינו במלון אינטרנשיונל קזינו וכשיצאנו משם החלפנו את כל הלאבות באירו כדי לא להיתקע ולא להחליף בצ'אנג' בנמל התעופה. כשהגענו לנמל התעופה גילינו שהצ'אנג' בשדה תעופה מחליף שקלים וגם השער של האירו יותר אטרקטיבי מבמלון. בכלל, אפשר להחליף שקלים בורנה וחבל להימנע מהמרה כפולה לדולרים/אירו. תבלו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של meir1910
meir1910

”המרת כסף למטבע מקומי“

קרא עוד

קראתי את הטיפים בנושא המרת כספים וכמי שנמצא בורנה אחת לחודש (וגם נכווה בעבר בהמרת כספים), אני מבקש לעשות לכולם סדר בנושא. בשנתיים האחרונות כמעט אין שינוי בשער היורו לעומת ה-Leva,המטבע המקומי. אתה מקבל בשביל 100 יורו 195 Leva או כל Leva, שאתם מבזבזים, כאילו שילמתם 2.5 ש"ח.

בעיר ישנם הרבה מקומות להחלפת כספים. במקומות המסודרים מופיע במספרים גדולים השער לקניית יורו מהמחליף שזה 1.95 לכל יורווכן השער למכירת יורו שזה 1.96 או 1.97 לכל יורו. ישנם מקומות שהמספר 1.95 מופיע בגדול וזה מבלבל מאד. כי הם מתכוונים למכירת יורו, אבל כשאתה נותן להם יורו, כלומר הם קונים ממך, לפתע אתה מקבל רק 1.40 או 1.50 ליורו. כשתתקומם הם מראים לך את האותיות הקטנות שלא שמת לב אליהם. זו מרמה, אם כי בוצעה מרצונך. אם תרצו להתחרט, אין סיכוי, חבל להתרגז, הפסדתם את הכסף.

לכן, רק למקום שמופיעים שני השערים לקנייה ולמכירה, וליתר בטחון כדאי לשאול שוב כמה LEVA תקבלו עבור כל יורו שתפרטו. ציינג מצויין מומלץ ע"י כל המלונות שאני לן באיזור מרכז העיר, נמצא במדרחוב היורד לחוף הים. בצד שמאל של המדרחוב, כשהפנים מול הים. הצ'יינג נמצא קצת לפני אחת המסעדות של רשת HAPPY ומצד ימין תוכלו לראות את מלום אודסוס. זה בקצה המדרחוב לפני הכניסה לפארק אשר מעל חוף הים. כדאי ומומלץ. אבל יש גם אחרים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ahoahi
ahoahi

”המרת כסף בחוף“

קרא עוד

ניגשנו בחוף בורנה, בולגריה, במטרה להמיר כסף. בשלט ליד הדוכן היה רשום: לכל 100$ ההמרה הינה 143Leva. העמדה מול חלון המכירה הייתה ברוחב של מטר. באופן טבעי, נעמדים עם הפנים לחלון והגב למחיצה. לאחר שמסרנו את הכסף קיבלנו, עם קבלה, 115Leva. שאלנו מדוע והנער, שעבד בדלפק, הפנה את תשומת ליבנו לשלט שתלוי מול החלון על המחיצה, ובו היה כתוב שבהמרה מקבלים 115leva. ביקשנו להחזיר את הכסף, אך לאחר הדפסת הקבלה לא ניתן לעשות מאומה. צלצלנו למשטרה ואמרו לנו שבנושא זה מטפל איזה שהוא משרד ולא הם. היה לנו ברור שהתחנה אינה של הנער, חששנו שבעל תחנת ההמרה לא האדם הכי ישר ועדין בעולם. ויתרנו.

המלצות: 1. בשדה התעופה כ-120leva. 2. במלון 123leva. 3. במול הכי משתלם 143leva. 4. כמו כן במדרחוב. 5. על כל מקרה יש לשאול מספר פעמים "קוֹלְקוּ שַמִידָדֶשְ נָרָקָתָהָ" כמו בגשש "כמה תתן לי ביד".

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של קובי יפרח kobiif
קובי יפרח kobiif

”המרת כספים בחולות הזהב – חשוב!“

קרא עוד

טייילתי חודש בבולגריה ובמקרה הגעתי לגולד ביץ'. יש כאן איחוד של כל בעלי ההמרת כספים והם פשוט בכדי לגנוב תיירים. כמעט בכל בולגריה, בכל צ'יינג' או בנק, 1 יורו = 1.94 לבה. בכל גולד ביץ', בכל המקומות לההמרת כספים, 1 יורו = 1.85 לבה. זה אמנם לא משמעותי, אבל עבור מי שמבלה שם שבוע, זה יכול להיות משמעותי, אל תתנו להם לגנוב אותכם, תמירו כסף בעיר וורנה או בבנק/מלון. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של roni go
roni go
2

”מחירים ועלויות בורנה 2010“

קרא עוד

כשהסתכלתי לפני הנסיעה, בטיפים של הנוסעים כאן באתר למטייל, לגבי ורנה חסרו לי נתונים על מחירים. לכן החלטתי בחוזרי, לנסות ולהשלים את החסר. אפתח במטבע הבולגרי. שמו לבה (באנגלית Leva או Leba)ושוויו בין 2.6 ל-2.8 ש"ח. את ההמרות ביצענו במלון שבו שהינו וקיבלנו עבור כל 100 יורו כ - 185 לבה.

קצת על מחירים: בטיילת שמול מלון Astera, המרחק לטיילת ולחוף בדיוק כרוחבו של כביש, משהו כמו 15 מטרים, ישנם דוכני מזון מגוונים. דוגמאות למחירי 2010 - לאפה עם שווארמה המגיעה עם צ'יפס וסלט - 6 לבה שהם כ - 16 ש"ח. הקבב עולה 5 לבה. ארוחה במקדונלדס הסמוך עלתה לנו כ - 70 לבה ל - 6 איש. כמו בארץ, קצת יותר יקר מן הדוכנים מסביב.

מחירי הטיולים המוצעים על גבי דף שצולם עשרות פעמים בכל פעם מצילום מעט פחות דהוי מן הבא אחריו ואשר כבר בקושי ניתן לקרוא בו (תעודת עניות למארגנים שחוסכים ונראים מאד לא טוב - תרתי משמע) הם כדלקמן: טיול יום מחולות הזהב לעיר ורנה - 20 לבה לאדם. טיול לבלצ'יק ולסוקולובו - 56 לבה. טיול לרומניה - 90 לבה. טיול לנסבאר - 50 לבה. טיול ג'יפים כולל ארוחת צהריים- 60 לבה. ערב טברנה - 50 לבה. כמו שהדף נראה, החלטנו שאם מזלזלים בנו אנחנו מביעים מחאה ולא לקחנו (בניגוד למנהגנו) אף טיול שהוצע על ידי המארגנים.

אנחנו השתמשנו בטיפים שפורסמו כאן באתר, הסתכלנו בלוחות המודעות אשר בטיילת ולקחנו טיול באופן פרטי. היינו 11 איש, לקחנו טיול לנסבאר (מומלץ - הוכרז כאתר מורשת על ידי אונסק"ו), ושילמנו 23 לבה למבוגר ו-13 לבה לילד. הנחה לילדים כלל לא הוצעה על ידי המארגנים. רק הקפידו שהרכב שאתם מקבלים הינו ממוזג וכולל מדריך. הנסיעה היתה במיניבוס נוח עם נהג נחמד ואדיב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yuditmim
yuditmim
2

”החלפת כסף“

קרא עוד

בבולגריה המטבע הוא לבה ואם עושים חישוב זה פחות מ-3 שקלים. לפי חישוב שלי יצא בערך 2.80 ש"ח. מקום משתלם להמיר בו את הכסף הוא "המטרו" שהוא סופר/חנות ענקית עם מחירים מצחיקים. שם קיבלנו את הסכום הכי טוב, לדוגמא, עבור 100 ארו קיבלנו 194 לבה. בבית המלון קיבלנו 181 לבה שזה הפרש של כמעט 40 ש"ח.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מטבע ועלויות בורנה

אין עדיין פוסטים על מטבע ועלויות בורנה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות