מסלול חד יומי בפרייבורג

מסלול חד יומי בפרייבורג - למטייל (1) מתוף הטיפ של urgenson
Freiburg, Germany

2 המלצות על מסלול חד יומי בפרייבורג

תמונת הפרופיל של urgenson
urgenson

”ונציה של היער השחור - פרייבורג“

קרא עוד

בפרייבורג הציורית כבר ביקרנו בעבר, והפעם הגענו כדי לראות את שוק הכריסמס שלה. אבל אם כבר הגענו שנית, היה ברור שנטפס שוב אל הקתדרלה המרשימה - Freiburger Münster הנמצאת בכיכר מאנסטר (Münsterplatz) והבולטת מרחוק.

הקתדרלה הגותית (אחת העתיקות באירופה!) מרשימה ויפה, ומומלץ לאחר הסיור בתוכה, גם לטפס אל מגדל הפעמונים שלה. העליה למגדל מתוך הכנסייה במדרגות לולייניות, התשלום מתבצע כאשר מגיעים למעלה. לאחר שמשלמים עולים בגרם מדרגות נוסף, מצד ימין, מוביל אל מרפסת תצפית ממנה יש מבט של 360 מעלות אל העיר וסביבותיה. גרם מדרגות אחר, משמאל, מוליך אל הפעמונים עצמם. מומלץ.

 לאחר הירידה מהמגדל מומלץ להשביע את הרעב בשוק האיכרים המתקיים ברחבת הכנסייה (08:00-13:00, סגור ביום א'). זהו שוק עשיר ומגוון ובו פירות, ירקות, שתילים, גבינות, מעדנים תוצרת בית וכו'. להשלמת המראה הציורי של מרכז העיר זורמות בו תעלות מים פתוחות שהן אחד מסמליו של החלק העתיק של פרייבורג. יחד עם רחובות מרוצפי אבן ובהם שלל בתי קפה נחמדים וחנויות מגוונות, מתקבל מראה אירופאי מושלם!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גולן שרמן
גולן שרמן

”מסלול טיול בכיכר מונסטר וסביבתה בפרייבורג“

קרא עוד

מכיכר מונסטר בפרייבורג צאו מערבה אל עבר הרחוב הראשי Kaiser Joseph Strasse. הרחוב רצוף בבתים ססגוניים, חנויות בוטיק יוקרתיות ובתי כל בו. רדו ברחוב דרומה כ-150 מטר עד למזרקות Bertoldsbrunnen, הנמצאות במקום בו היה מרכז העיר כאשר נוסדה. משם צעדו כ-100 מטר מערבה לאורך רחוב Bertoldstrasse ואז פנו צפונה ברחוב Universitatsstrasse עד לכיכר Rathaus. ממערב לכיכר נמצא ה-Neues Rathaus, בניין מרשים בסגנון ה-Half Timbered (טיח משולב עם קורות עץ). שימו לב לשני החלונות הפינתיים עם הקישוטים שעליהם וגג הנחושת. לידו נמצא ה-Altes Rathaus, שהוא שילוב של מספר בניינים קטנים מהתקופה שלאחר המלחמה. קצת צפונה משם ברחוב Turmstrasse נמצא בניין העיריה (Gerichtslaube) מהמאה ה-13 עם השעון בחזיתו. משם פנו מזרחה ברחוב Franziskanergasse וחפשו את בית הלוויתן (Haus Zum Walfisch) הגותי הנמצא מאחורי הכנסייה ואת בניין Martinskiche ששוחזר מחדש לאחר שרובו נהרס במלחמת העולם ה-2 שהיה שייך בעבר למסדר פרנציסקני. משם המשיכו מזרחה עוד כמה עשרות מטרים וסיימו את הסיבוב חזרה בכיכר מונסטר.

הטיפ עזר לך?

כתבות על מסלול חד יומי בפרייבורג

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בפרייבורג

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בפרייבורג.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לפרייבורג

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם