מטבע ועלויות בברצלונה

מטבע ועלויות בברצלונה - למטייל (1) מתוף הטיפ של שועל על
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

30 המלצות על מטבע ועלויות בברצלונה

תמונת הפרופיל של adico911
adico911
1

”TAX FREE Barcelona (החזר מס בברצלונה) - המדריך המלא“

קרא עוד

חשוב לדעת: 1) ניתן לקבל החזר מס על קניות בכל סכום (אין מינימום) . 2) בשום שלב לא מבקשים לראות את הבגדים/חפצים שקניתם.

מה צריך לעשות? כדאי לעקוב היטב אחרי כל השלבים:

  • בחנות - כשמשלמים להביא איתכם את הדרכון ולבקש Tax Free, הם יתנו לכם קבלה רגילה בצירוף של קבלה נוספת (וארוכה) שנדרשת עבור החזר המס.
  • לפני שמגיעים לשדה, כדאי למלא מראש את כל הפרטים שכתובים על גבי הקבלה הארוכה, כדי לחסוך זמן. הפרטים שתצטרכו להשלים כוללים שם מלא, מס' טלפון, מס' דרכון, כתובת בישראל ועוד. שימו לב לחתום במקומות הנדרשים. לעיתים חלק מהפרטים כבר ימולאו ע”י החנות בה קניתם.
  • בשדה התעופה - השלב ראשון הוא להחתים את הקבלות *לפני* הצ'ק אין. כאשר אתם נכנסים לשדה התעופה, פנו שמאלה ולכו עד הסוף (סמוך לדוכן מס' 200) . שימו לב - ישנן שתי סוגי קבלות. במידה מתחת לכותרת בקבלה הארוכה מופיע המילה Diva, המשמעות היא שעליכם להחתים את הדרכון באופן דיגיטלי במכונה. במידה ולא כתוב Diva, עליכם לגשת לדלפק להחתמה ידנית ע”י הפקיד/ה. במידה ויש לכם קבלות משני הסוגים, תצטרכו לעמוד בשני התורים, לכן מומלץ להפריד בין הקבלות משני הסוגים.
  • החתמה דיגיטלית במכונה של קבלות מסוג Diva: לוחצים על השפה הרצויה, לוחצים Start ולאחר מכן סורקים את הברקוד (לא להצמיד יותר מידי למכונה אלא להשאר במרחק של כ-30 ס”מ) . אם יש לכם קבלות נוספות לסריקה, לחצו Yes וכך הלאה עד להחתמת כל הקבלות.
  • לאחר הצ'ק אין, הבידוק הבטחוני והחתמת הדרכונים מגיעים לדוכן שנמצא ליד הדיוטי פרי ולפני שער D. אם ביצעתם הכל כראוי, תוכלו לבחור האם לקבל את ההחזר לכרטיס האשראי או במזומן (עם עמלה) . במידה ושכחתם להחתים את אחת הקבלות מסוג Diva אל דאגה, תוכלו לעשות זאת גם בסמוך לדלפק.
  •  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של henbs
henbs

”החזר מס ברצלונה“

קרא עוד

בטרמינל T2 עד הסוף שמאלה ניתן למצוא את הדלפקים של Tax Free. קבלות מעלה 90 יורו באותה חנות. אח"כ פונים ימינה לכיוון B יש מקום בצבע כחול מימין ומיד מקבלים את הכסף. בלי בעיות בכלל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zissin
zissin

”החזר מס בעיר“

קרא עוד

לא רבים מכירים את “נקודת המידע” שבה מחזירים לתיירים מע”מ של כ-15%. “הנקודה” נמצאת בכיכר קטאלוניה, כשיוצאים מהרמבלה פונים ימינה ואחרי כ-20 מ'. זה קרוב לכביש וכדי להגיע לנקודת מידע זו יורדים כ-10 מדרגות. שם מגישים את הקבלות של המוצרים ובתנאי שהם עלו לפחות 90 אירו סה”כ. כבר בחנות עליכם לדרוש חשבון אחיד ככל האפשר כדי להקל עליכם בפרוצדורה. זה במקום להצטופף ולהילחץ בשדה התעופה שגם שם ניתן לבצע התהליך הנ”ל. חשוב לזכור שיהיה עליכם להחתים בנקודת הדיוטי פרי הפעילה תמיד טופס מסוים כדי שהכסף ישמר אצליכם ולא תופעל הערבות של כרטיס האשראי. בהצלחה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גלית פרץ
גלית פרץ
1

”Tax free בברצלונה “

קרא עוד

רוצה לספר כי קיבלנו החזר מס בשדה התעופה בברצלונה בקלות וללא בעיות! אף אחד לא ביקש לראות את תכולת המזוודה. העמדה ממוקמת בטרמינל 1 בסוף השדה מצד ימין. לא היה תור. חתמו לנו על הקבלות. היה צורך בדרכון ובהעתק של אישור הטיסה שלנו שהדפסתי מהמייל. אחרי שמסרנו את המזוודות וקיבלנו כרטיס טיסה, עברנו פנימה לדיוטי פרי ושם היו שתי עמדות של שתי החברות של החזר המס, כל עמדה לקחה מאיתנו את הקבלות שלה ונתנה לנו כסף. אפשר במזומן ואז יש עמלה קטנה, ואפשר לקבל ישירות לכרטיס האשראי. כאמור הכל לקח דקה והיה פשוט מסודר וקל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shimdi
shimdi

”החזר מע"מ בברצלונה“

קרא עוד

זכאים להחזר מע”מ בכל קניה באותה חנות מעל 90 אירו. שימו לב שלא כל החנויות הקטנות נותנות שרות זה, אך כל הרשתות הגדולות דווקא כן. אפשר לרכוש במצטבר באותה רשת חנויות ובסוף לבקש החזר מע”מ. צריך להציג את כל קבלות הקניה לקופאי והוא מוציא לכם תדפיס של החזר מס. את התדפיס יש צורך למלא בפרטיכם האישיים ומספר כרטיס האשראי במקרה ותרצו לקבל זיכוי באמצעותו.

עם כל הטפסים האלה, ניגשים לפני מסירת המזוודות בנמל התעופה לדלפק המכס הנמצא בצידו השמאלי של טרמינל 1, מחתימים את הטפסים, יכול להיות שהפקיד יבקש לראות את הפריטים שרכשתם בטרם יחתים את הטפסים. לאחר החתמת הטפסים, יש להכניס אותם למעטפה ולשלשל לתיבת הדואר הנמצאת בסמוך לדלפק. הזיכוי יינתן תוך שבועיים.

יש אפשרות לקבל החזר מע”מ של חנויות העובדות עם חברת Global Blue כבר בפלאסה קטלוניה. ההחזר ניתן במזומן בלבד, אך צריך לתת כפיקדון את פרטי כרטיס האשראי כתנאי להחתמת הטפסים בנמל התעופה. במידה ולא תחתימו את הטפסים, אז יחייבו אתכם בסכום שקיבלתם במזומן.

מיקום משרד Global Blue נמצא מתחת לכיכר קטלוניה בצד של הכלבו אל קורטה אינגלס ויורדים לשם באמצעות מדרגות נעות.

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”עלויות בברצלונה“

קרא עוד

אנחנו שהינו בברצלונה שלושה ימים ביולי האחרון.

להלן המחירים שעלו לנו במקום- כרטיסיה לנסיעה באוטובוס וברכבת עולה 10 יורו ל-10 נסיעות.

מוזיאון השעווה – 15 יורו.

מוזיאון השוקולד – 5 יורו.

מבחינת המסעדות המחירים פחות או יותר כמו בארץ.

שייט בסירה – שייט קצר 40 דקות 7-8 יורו, שייט שעה וחצי 15 יורו.

בשוק רמבלס – פירות חתוכים בכוס, בהתחלת השוק עולה בסביבות ה-2 יורו ובפנים השוק עולה בסביבות היורו וחצי.

מרציפן המיוחד לברצלונה עם ציפוי כתום (מאד טעים לדעתי) בתחילת השוק 8 יורו ובפנים השוק מצאנו אותו דבר בדיוק ב-6 יורו.

מגנטים בסביבות ה-3 יורו.

צלחת יחסית גדולה עם תמונות של ברצלונה עלתה לנו בסביבות ה-15 יורו.

לסיכום – ברצלונה לא זולה וכדאי שתיקחו אתכם מספיק כסף, עדיף לקחת יותר מאשר שיחסר.

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שועל על
שועל על

”להמיר כסף בברצלונה“

קרא עוד

הדרך הזולה היא להוציא כסף (אירו) בכספומטים של הבנקים בברצלונה. בהמרה בבנק הפועלים בדיוטי פרי בארץ קיבלנו שער לא טוב והיתה עמלה נוספת.

כמובן, מה שיכולנו, קנינו באשראי – גם שם השער בסדר. אין מה להסתובב עם הרבה מזומן. המזומן ישמש בעיקר עבור הנסיעות בתחבורה ציבורית או קצת שתייה ואוכל על הדרך.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של danni2810
danni2810

”תשלום על מלון באשראי“

קרא עוד

הזמנתי מלון דרך בוקינג, ביקשתי לשלם מראש באשראי, כדי לא להסתובב עם כל הכסף שאני מגיעה לברצלונה. לאחר פחות משבוע, אני רואה שהמלון באמת חייב אותי, אבל בסכום של 200 שקל יותר ממה שאני אמורה לשלם, כשאני ממירה את המחיר שכתוב ביורו לשקלים.

יצרתי קשר עם בוקינג במייל ובטלפון (שברתי שיניים פעמיים באנגלית כדי להסביר את הבעיה), עם המלון, ובזבזתי כמה שעות טובות. בסוף, התברר שהמלון אכן גבה את הסכום הנכון, אך בדרך, העביר אותו לשער דולר ואז התשלום שנגבה ממני, כ-50$ יותר ממה שרשום בהזמנה שלי בבוקינג. כמובן שזה לא לעניין ושוב פניתי לבוקינג, כך שהטיול שלי מתחיל בעצבים, וחבל.

המלצתי היא לשלם במזומן במלון את מה שאתם אמורים לשלם, לפי מה שכתוב לכם באישור הזמנה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של aborit
aborit

”כרטיסי אשראי“

קרא עוד

שימו לב שבספרד בכלל ובברצלונה מקבלים ויזה ומאסטר קארד בלבד ולכן מי שמגיע עם אמריקן אקספרס עלול להיתקל בבעיה לא נעימה כלל.

בנוסף, בחלק מהמקומות הם דורשים את מספר הקוד האישי (כמו זה שמוציאים כסף) לכן כדאי שהוא יהיה בהישג ידכם אחרת לא ניתן להשלים את הקנייה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של maya2005
maya2005

”שימוש בכרטיס סטודנט“

קרא עוד

אם יש לכם כרטיס סטודנט, מאוד מומלץ לקחת אותו אתכם לספרד. בהרבה מאוד מקומות בברצלונה (אני מניחה שזה רלוונטי גם לאזורים נוספים בספרד) עושים הנחה למי שמציג כרטיס סטודנט. למשל בכניסה ל-Camp Nou ישנה הנחה של 8 יורו, על כניסה ל-Segrada Familia יש הנחה של 5 יורו, ועוד כל מיני אטרקציות למיניהן. אם אין לכם כרטיס סטודנט, ייתכן שתוכלו להוציא דרך איסתא כרטיס כזה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מטבע ועלויות בברצלונה

אין עדיין פוסטים על מטבע ועלויות בברצלונה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות