מטבע ועלויות בברצלונה ”TAX FREE Barcelona (החזר מס בברצלונה) - המדריך המלא“

חשוב לדעת: 1) ניתן לקבל החזר מס על קניות בכל סכום (אין מינימום) . 2) בשום שלב לא מבקשים לראות את הבגדים/חפצים שקניתם.

מה צריך לעשות? כדאי לעקוב היטב אחרי כל השלבים:

  • בחנות - כשמשלמים להביא איתכם את הדרכון ולבקש Tax Free, הם יתנו לכם קבלה רגילה בצירוף של קבלה נוספת (וארוכה) שנדרשת עבור החזר המס.
  • לפני שמגיעים לשדה, כדאי למלא מראש את כל הפרטים שכתובים על גבי הקבלה הארוכה, כדי לחסוך זמן. הפרטים שתצטרכו להשלים כוללים שם מלא, מס' טלפון, מס' דרכון, כתובת בישראל ועוד. שימו לב לחתום במקומות הנדרשים. לעיתים חלק מהפרטים כבר ימולאו ע”י החנות בה קניתם.
  • בשדה התעופה - השלב ראשון הוא להחתים את הקבלות *לפני* הצ'ק אין. כאשר אתם נכנסים לשדה התעופה, פנו שמאלה ולכו עד הסוף (סמוך לדוכן מס' 200) . שימו לב - ישנן שתי סוגי קבלות. במידה מתחת לכותרת בקבלה הארוכה מופיע המילה Diva, המשמעות היא שעליכם להחתים את הדרכון באופן דיגיטלי במכונה. במידה ולא כתוב Diva, עליכם לגשת לדלפק להחתמה ידנית ע”י הפקיד/ה. במידה ויש לכם קבלות משני הסוגים, תצטרכו לעמוד בשני התורים, לכן מומלץ להפריד בין הקבלות משני הסוגים.
  • החתמה דיגיטלית במכונה של קבלות מסוג Diva: לוחצים על השפה הרצויה, לוחצים Start ולאחר מכן סורקים את הברקוד (לא להצמיד יותר מידי למכונה אלא להשאר במרחק של כ-30 ס”מ) . אם יש לכם קבלות נוספות לסריקה, לחצו Yes וכך הלאה עד להחתמת כל הקבלות.
  • לאחר הצ'ק אין, הבידוק הבטחוני והחתמת הדרכונים מגיעים לדוכן שנמצא ליד הדיוטי פרי ולפני שער D. אם ביצעתם הכל כראוי, תוכלו לבחור האם לקבל את ההחזר לכרטיס האשראי או במזומן (עם עמלה) . במידה ושכחתם להחתים את אחת הקבלות מסוג Diva אל דאגה, תוכלו לעשות זאת גם בסמוך לדלפק.
  •  
לכל המידע על ברצלונה ספרד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות