הפורום
Roman Forum

4.9
(15)
הפורום - למטייל (1) מתוף הטיפ של ora1234
הפורום מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (2) מתוך הטיפ של ora1234
הפורום מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (3) מתוך הטיפ של ora1234
הפורום מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (4) מתוך הטיפ של ora1234
הפורום מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (5) מתוך הטיפ של ora1234
הפורום מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (6) מתוך הטיפ של ora1234
הפורום מתוך הטיפ של אלין וסער - למטייל (7) מתוך הטיפ של אלין וסער
הפורום מתוך הטיפ של אלין וסער - למטייל (8) מתוך הטיפ של אלין וסער
הפורום מתוך הטיפ של אלין וסער - למטייל (9) מתוך הטיפ של אלין וסער
הפורום מתוך הטיפ של felixr64 - למטייל (10) מתוך הטיפ של felixr64
הפורום מתוך הטיפ של palmona - למטייל (11) מתוך הטיפ של palmona
Via della Salara Vecchia, 5/6, Roma, Italy
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

אם תהיתם מהיכן נלקחה המילה “פורום” לראשונה, לתיאור מקום בו נערך דיון, להלן המקור. הפורום שימש בתקופת האימפריה הרומית כמרכז חיים תוסס, בו התקיימו אסיפות עם, קרבות גלדיאטורים, החלפות סחר בחנויות ושווקים ואף טקסים דתיים. אפשר ממש לרגע לעצום את העיניים ולדמיין את החיים בעיר העתיקה. מומלץ לתת תשומת לב לכלל המבנים המעניינים - בזיליקות, מקדשים, שערים וגם הקבר של יוליוס קיסר. כרטיס הכניסה לקולוסיאום יאפשר כניסה גם לפה.

מה חושבים מטיילים על הפורום

4.9
15 מדרגים
12
1
0
0
0

15 המלצות על הפורום

תמונת הפרופיל של felixr64
felixr64

”כיף גדול לאוהבים“

קרא עוד

אוהבי ארכיאולוגיה ועתיקות חייבים לפנות זמן לביקור רציני שם - גם בפורום וגם בגבעת פלטין. אישתי פחות מתחברת אז אנחנו חלפנו די מהר. אני ממליץ בחום על האתר הזה. קחו איזה סנדויץ כי בפנים יש רק מכונות לחטיפים וכמובן יש מים למלא בקבוקים.

בגדול הכל הריסות ולא כ"כ משוחזר אבל הדמיון חוגג במיוחד למי שאוהב את זה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נתן03
נתן03

”כרטיסים לפורום לגבעת פלטין ולקולוסיאום“

קרא עוד

הכרטיס כולל 3 אתרים: הפורום, גבעת פלטין והקולוסיאום.

ממליץ לרכוש כרטיס מראש עם שעת כניסה לקולוסיאום ומשם ניתן ללכת לגבעת פלטין ולפורום.

הכניסה לגבעת פלעין נמצאת 5 דקות מהיציאה מהקולוסיאום. במקום ללכת בשביל העולה לפורום הולכים שמאלה ואחרי 5 דקות נכנסים לגבעה. אין תור כלל.

ניתן גם ללכת לפורום ולגבעת פלטין ביום למחרת כי הכרטיסים טובים ליומיים רצופים (לא 48 שעות)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אילן פ.
אילן פ.

”קיצור התור לפורום דרך גבעת פלאטין“

קרא עוד

כשיוצאים מהקולוסיאום ורוצים ללכת לפורום יש תור ענק גם לאלה שיש להם כבר כרטיס כניסה לא להתפתות ולחכות בתור הארוך לפורום להמשיך לכיוון היציאה מהאתרים האלה ואחרי כ 50 מטר יש כניסה מצד ימין לגבעת פלאטין שמשם נכנסים לפורום חופשי הכל פתוח ושם יש תור של לא יותר מ 5 דקות גם למי שלא נכנס עדיין לקולוסיאום ואין לו כרטיס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דדי רז
דדי רז

”סיור לילי מודרך בפורום הרומאי“

קרא עוד

אני ממליץ מאוד להתמקד בסיור לילי מודרך בפורום הרומאי שווה ביותר ונוגע לנו היהודים במיוחד. הסיור כולל את הפורום של יוליוס קיסר ואוגוסטוס ארמון הקיסר עם ציורי קיר מטריפים תחושה של ללכת על הירח.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rahelo1
rahelo1

”כניסה ללא תורים ארוכים לפורום“

קרא עוד

הפורום נמצא מול הקולוסאום והכרטיס של הקולוסאום כולל בתוכו גם את הכניסה לפורום.

שימו לב, ישנן לפחות שלוש כניסות לפורום, הכניסה העיקרית (קבוצות) נמצאת מול הקולוסאום היא מאוד עמוסה והתור אליה מאוד ארוך.

נסו את הכניסה הדרומית הנמצאת במרחק של כמה מאות מטרים דרומית לקולוסאום, הולכים לאורך הגדר של הפורום בכיוון דרום עד לשער ובדרך כלל בשער הזה התורים קצרים ביותר.

כשהגענו לשער הדרומי לא היה בו תור בכלל.

באופן כללי מומלץ להגיע לכל האתרים המבוקשים ברומא בשעות הבוקר המוקדמות (בין תשע לעשר) לפני הגעת קבוצות התיירים הגדולות.

שימו לב! היזהרו מאוד מכייסים, באזורים האלו, הכייסים פועלים בקבוצות (גם נערות צעירות, ונשים עם תינוקות) .

מאוד חשוב להגיע עם נעליים ובגדים נוחים, ההליכה באתרים אלו מרובה והקרקע מאוד לא נוחה להליכה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של palmona
palmona

”אתר היסטורי מעניין מאוד עם קשר מיוחד ליהדות“

קרא עוד

האתר העתיק מרשים ומעניין. חובה לקרוא חומר או להגיע עם ספר הדרכהמתאים. גם היום עדיין נחפר ומתגלים בו מבנים ופריטים נוספים. מהווה אטרקציה מיוחדת לנו כיהודים בגלל שער טיטוס שעל אחד משני עמודיו מופיעה המנורה שנלקחה שלל ע"י הרומאים שכבשו את ארץ ישראל. יהודי רומא שלא עברו בשער במשך כל שנות הגלות, הגיעו לאחר קום המדינה למקום ועברו במצעד תחת השער לסמל את התקומה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אלין וסער
אלין וסער

”הפורום הרומי - Foro Romano“

קרא עוד

אחד משיאי הביקור ברומא הוא הביקור בפורום הרומי – Foro Romano. הפורום היה המרכז הפוליטי והדתי של רומא, ולמעשה פרט לפורום הרומי היו ארבעה פורומים נוספים, מאוחרים יותר: הפורום של יוליוס קיסר (Foro di Cesare), הפורום של אוגוסטוס (Foro di Augusto), הפורום של נרווה (Foro di Nerva) והפורום של טריאנוס (Foro di Traiano), שהוא גם הפורום שנשתמר בצורה הטובה ביותר, ובמרכזו עמוד טריאנוס (Colonna di Traiano).

מתחם הפורום כולל שלל שרידים ארכיאולוגים למונומנטים האדירים שהיו ברומא, וביניהם שער טיטוס המפורסם, המתאר את חורבן בית המקדש ע״י הרומאים. ניתן להסתובב באופן חופשי בין השרידים ולהתרשם מעצמתה של האימפריה. לאחר מכן מומלץ מאוד לעלות לגבעת פלטין (Colle Palatino), שבה, עפ״י המיתולוגיה הרומית, נמצאו רמוס ורומולוס ע״י הזאבה שהצילה אותם. בגבעה גנים מרהיבים ותצפית יפהפיה על המתחם כולו ועל הקוליסאום, שנמצא מדרום לפורום.

כרטיס הכניסה לפורום כולל גם ביקור בגבעת פלטין וגם כניסה לקוליסאום, אך שימו לב שבעוד גבעת פלטין נמצאת באותו המתחם של הפורום, הקוליסאום נמצא במתחם נפרד, ויש לעבור אליו בזמן (הכניסה מותרת עד שעה לפני שעת הסגירה). הכניסה לפורום מרחוב Via dei Fori Imperiali. ביום ראשון הראשון בכל חודש הכניסה חינם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ora1234
ora1234

”המלצות למבקרים“

קרא עוד

הערה: ע"פ המלצת גולשים שהתבררה כנכונה, קנינו כרטיסים משולבים, התקפים ליומיים, ל'פורום ולקולוסאום' – בקופות הפורום, היות ובו התורים קצרים יותר, יום אחד עשינו את הפורום ... ובשני את הקולוסאום.

באוקטובר מזג האוויר נפלא ומאפשר שוטטות במרחבים שרובם תחת כיפת השמים בכייף ובהנאה. יודעת שלא היינו מצליחים לעשות עשירית ממה שעשינו אילו ביקרנו במקום בקיץ, אז כדאי לקחת את זה בחשבון. הפורום שימש בעברו כמרכז מסחרי, חברתי ופוליטי ובו מבני ציבור רבים, מקדשים ושערים המנציחים ניצחונות.

הגעה: הפורום מצוי למרגלות ארמון ויטוריאנו (המבנה העצום המפואר בלבן) שליד כיכר ונציה, מ"עמוד טריאנוס" הסמוך פנינו שמאלה לכיוון הכניסה השנייה לפורום, זו גם הדרך המובילה לקולוסאום, ללכת עם הפנים לקולוסאום, רבע שעה הליכה לערך ובצד ימין תבחינו בקופה להתחלת המסלול.

מצורפת מפת האתר, אם כי המסלול שבחרנו לעשות הוא ספונטני "מעגלי", אפשר להתברבר וזה בכלל לא נורא, התחלנו ב"מקדש אנטונינוס ופאוסטינה" המרהיב לכיוון שער טיטוס, ארמון אוגסטונה, גבעת פלטין, ממרחביה נוף פנורמי על סביבת הפורום ורומא, ירידה מטה לבית של וואסטלי למרחביו ולכיוון שער ספטימוס סוורוס, ליציאה שמובילה אותכם לצידו האחורי של ארמון ויטוריאנו (פלאזה ונציה).

המלצה חשובה: בהגיעכם לשער טיטוס תבחינו ביציאה לכיוון הקולוסאום, אם תצאו דרכו לא תוכלו להיכנס חזרה להמשך הסיור בפורום.

אגב, נהנינו מאוד בפורום ולא הייתי מסתפקת בצפייה בו מגג ארמון ויטוריאנו כפי שקראתי באחת ההמלצות.

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yzafri
yzafri

”מרשים ונוח לתיור“

קרא עוד

ביקרנו בפורום ביום השני מתוך ארבעה ימים ברומא. רכשנו כרטיס משולב הכולל גם את הקוליסיאום. רכשנו את הכרטיס בכניסה הצפונית של הפורום ובדיעבד הסתבר שחסכנו זמן עמידה בתור ארוך. במקור תיכננו לתייר גם את הקוליסאום באותו יום אבל לא הספקנו. חקרנו כל פינה בפורום וסיימנו ביציאה המערבית. התלהבנו מהתצפית מחוץ לפורום ומהויטוריאנו שליד, וכך בילינו עד רדת החשיכה. הקוליסיאום נדחה למחרת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של inbalsa1
inbalsa1

”כשחם מדי, אפשר לוותר על הכניסה לפורום ולהשקיף מגבעת הקפיטול“

קרא עוד

בחודשי הקיץ, כשממש חם, אפשר לוותר על כניסה לפורום ברומא, מכיוון שאין בו טיפת צל. ניתן להשקיף עליו מלמעלה – מגבעת הקפיטול - Piazza Del Campido. ברור שזה לא אותו דבר, אבל כשאין ברירה זה עדיף מכלום.

הטיפ עזר לך?

כתבות על הפורום

מתוך הבלוגים - פוסטים על הפורום

אין עדיין פוסטים על הפורום.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לרומא

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם