מסלול עד שבוע בהולנד

מסלול עד שבוע בהולנד - למטייל (1) מתוף הטיפ של אבי (muchiler64)
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של 50225989 - למטייל (2) מתוך הטיפ של 50225989
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של 50225989 - למטייל (3) מתוך הטיפ של 50225989
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של 50225989 - למטייל (4) מתוך הטיפ של 50225989
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של 50225989 - למטייל (5) מתוך הטיפ של 50225989
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של 50225989 - למטייל (6) מתוך הטיפ של 50225989
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של 50225989 - למטייל (7) מתוך הטיפ של 50225989
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של galitpl - למטייל (8) מתוך הטיפ של galitpl
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של galitpl - למטייל (9) מתוך הטיפ של galitpl
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של galitpl - למטייל (10) מתוך הטיפ של galitpl
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של galitpl - למטייל (11) מתוך הטיפ של galitpl
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של galitpl - למטייל (12) מתוך הטיפ של galitpl
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של galitpl - למטייל (13) מתוך הטיפ של galitpl
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של Timur_3459530 - למטייל (14) מתוך הטיפ של Timur_3459530
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של Timur_3459530 - למטייל (15) מתוך הטיפ של Timur_3459530
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של Timur_3459530 - למטייל (16) מתוך הטיפ של Timur_3459530
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של Timur_3459530 - למטייל (17) מתוך הטיפ של Timur_3459530
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של Timur_3459530 - למטייל (18) מתוך הטיפ של Timur_3459530
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של Timur_3459530 - למטייל (19) מתוך הטיפ של Timur_3459530
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של Yaela3285664 - למטייל (20) מתוך הטיפ של Yaela3285664
מסלול עד שבוע בהולנד מתוך הטיפ של אבי (muchiler64) - למטייל (21) מתוך הטיפ של אבי (muchiler64)
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

32 המלצות על מסלול עד שבוע בהולנד

תמונת הפרופיל של 50225989
50225989

”הולנד“

קרא עוד

יום ראשון - זאנס סכאנס מקום פסטורלי עם תחנות רוח שבכל אחת מהן סיור שונה. (יש כאלו בעלות ויש בחינם) אנחנו נכנסנו רק לחינם לגבינות ולכפכפים וטיילנו סתם במקום במהמם הז - לא להפסיד.

וולנדם - שוק על הים מקום נחמד ורגוע.

יום שני - הרדוויק דולפינריום לבדוק איזה מופע יש בכל שעה - הדולפינריום האריות והכלבי ים מופעים שאין לפספס.

חיטהורן - עירייה יפיפה להשכיר סירה רק לשעה בלשוט במקום שניראה כמו גלויה - אין להפסיד.

יום שלישי - אפטילנד - פארק מתקני רכבות להגיע מוקדם כשפותחים לסמן איזה מתקנים אתם רוצים ולעשות את כולם.לבדוק שאין חג רו אירוע באותו יום שלא יהיה לכם עמוס באנשים - כל המתקנים שווים - לא להפסיד.

יום רבעי- חאודה לבבדוק שטקס הגבינות פעיל באותו יום ללא הטקס מקטום מיותר וסתם טיול באמסטרדם.

יש את זו הולנד סרט תלת מימד שאין לוותר עליו.

קניות בלונדון לא משהו בכללל.

בקיצור הולנד מקום יפה ושווה שאין להפסיד אותו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של galitpl
galitpl

”שלושה ימים באמסטרדם“

קרא עוד

נסענו לטיול בן שישה ימים בהולנד. התחלנו בשלושה ימים באמסטרדם שכללו, בין השאר, הליכה ברחובותיה הציוריים (אהבנו במיוחד את האיזור של יורדאן) , ביקור בבית אנה פרנק (ביקור חובה למי שעדיין לא היה. צריך להזמין כרטיסים מראש) , מוזיאון ואן גוך (מלבד התערוכה העיקרית של ציורי ואן כוך, הוצגה תערוכה נוספת של אמן בשם Millet והשפעתו על ואן גוך - יש להזמין כרטיסים מראש) , המוזיאון הימי (מעניין מאוד, שהינו שם חצי יום) , שוק הפרחים (נחמד, אבל רק אם זה בדרך, די ממוסחר) , תצפית מהספרייה שליד התחנה המרכזית, המוזיאון להיסטוריה יהודית (אנחנו הגענו לשם קרוב לשעת הסגירה אז לא הספקנו לראות את הכול אבל היה מעניין וגם מקנה כניסה לעוד אתרים ברובע היהודי) , שיט בתעלות (היה חביב, בעיקר משום שהיה גשום ולא היו הרבה אופציות, אבל אפשר לוותר) וטעימה מעוגיות ואן שטאפל (טעימות מאוד. חיכינו בתור של כמה דקות כשכמעט כל הממתינים היו ישראלים.) ומעוגת התפוחים של וינקל.

עוגת תפוחים וינקל

עוגיות ואן שטאפל:

‪Heisteeg 4‬, 1012 Wc אמסטרדם, ‎ הולנד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Timur_3459530
Timur_3459530

”טיול של שבוע עם ילדים בהולנד“

קרא עוד

סיימנו טיול של 8 ימים בהולנד,
 מה אפשר להגיד, מדינה מדהימה, אנשים נחמדים מאוד, טבע עוצר נשימה, רוגע ושקט. הכל נקי ומסודר. כולם נחמדים וסובלניים גם ברחוב וגם בכביש.
 היינו בדולפינריום, טיול אופניים באווה פלואה, שייט בחיטהורן, עשינו מסלום קארטינג *2, יום אחד נחנו בבקתות, מוזיאון הרכבות, יום אמסטרדם, מדם טוסו+ נמו +קניות +שייט, מוזיאון המטוסים, ואליבי ופארק החבלים לקינוח!

הגענו עם טיסות דרך בריסל, לקחנו לרכבי פרימיום, Bmw 3 סטיישן.
 היינו בכפר הנופש ב-Droompark De Zanding.

עלות הטיול כולל הכל - כולל חבילות גלישה, ביטוח כל ההוצאות, כל כניסות האתרים, אוכל במסעדות ובמסעדות מזון מהיר+ דלק, תשלום חניות פה ושם וקניות של כ-200 יורו באמסטרדם -סה"כ 22,000, לזוג + שני ילדים 9+16.

ניווט בוייז.

נעזרתי המון בשלל קבוצות ואתרים אבל רוב האינפורמציה העיקרית הגיע מפה. ממליץ להרשם לקבוצות וואטסא-פ של אמיר ואייל בפייסבוק ולקבל מידע חי מאנשים שמטיילים בהולנד באותו זמן, וגם טיפים מאמיר ואייל.

סעו להולנד אנשים, אנחנו בטוח נחזור שוב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של TNR
TNR

”תכנית טיול בהולנד לזוג עם שלושה ילדים (10,8 ושנה וחצי)“

קרא עוד

קראתי המלצות ברשת ובספרים לגבי תכניות טיול בהולנד. 3 תובנות שלי לאחר הטיול שערכנו באוגוטס: 1) ליצור תכנית גמישה ולא להתעקש, לזרום. 2) מזה”א בקיץ לא הביאו אותנו לביטול תכניות באתרים פתוחים. מזה”א משתנה, אולי לעיתים מטפטף אך תוך כמה דקות מפסיק ונעים. 3) אטרקציה אחת עד שתיים ביום וחלאס בעיקר עם ילדים קטנים, ליהנות ולמצות עם האטרקציה ולא להילחץ לעבור להבאה בתור. התכנית שלנו: יום 1: זאנס סכאנס (הולנד האותנטית בכפר אחד שיש בו הכל) , יום 2: אפטלינג, יום 2: אמסטרדם (כולל מוזיאון אנה פרנק) , יום 3: חיטהורן ובאמצע עוצרים בבית הנזל וגרטל (עמי ותמי) , אנחנו כל כך ניהננו בבית עמי ותמי שנשארנו שם רוב היום! וויתרנו על חיטהורן, יום 4: רגוע בעיר ליידן בסמוך לאזור המלון שלנו, יום 5: מדורדם והאג (כדאי לשמור את מדורדם לסוף זה מעין סיכום של כל האטרקציות שעוברים בטיול) . ביום ההגעה שלנו התמקמנו במלון באיזי וביום העזיבה שלנו נשארנו במלון, ארזנו ובאיזי. תנסו לא לתכנן אטרקציה אינטנסיבית / נסיעה ארוכה יום אחרי יום, אלא אינטנסיבי ולמחרת ברגוע וכן הלאה. נסיעה טובה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של miritub
miritub

”טיול משפחות בהולנד“

קרא עוד

היינו שני זוגות עם שבעה ילדים בגילאי 2-8, בתחילת אוגוסט. לנו בכפר נופש דה אמהוף - הפארק ענק, חמוד מאוד עם המון אטרקציות כמו פארק מים מקורה, השכרת אופניים, באולינג וכדומה. אבל כמה חסרונות: אסור להכניס מכוניות והענין של החניה מחוץ לפארק מעט בעיתית, במיוחד כאשר הילדים נרדמים. דבר שני ברגע שחזרנו אחרי טיול בחוץ ממש לא היה לנו כח לצאת שוב לאכול ארוחת ערב כיון שהכפר מעט מרוחק, אז לרוב בישלנו ולא לכולם זה מתאים.

יום שבת - פתחנו במוזיאון הפתוח בארנהיים, מקום בהחלט מקסים כולל שש תחנות. אנחנו היינו בתחנה השניה שבה יש את כל הפעילויות לילדים, תחנה רביעית מפעל לייצור גבינה ותחנה חמישית בה יש מתחם אופניים ותלת אופנים נחמד, מאפיות ובתי קפה. אנחנו אכלנו במקום שנקרא Poffertjes-Kraam, יש להם מיני פנקייקים מתוקים וטעימים מאוד!

יום ראשון - בילינו את רובו בחיטהורן. למייק שמאוד מומלץ כאן, כבר לא היו סירות אז השכרנו אצל בחור אחר שהיה אדיב מאוד וסיפק אותנו במפה ברורה. השייט היה מקסים, באמת אין לתאר. כאשר חוזרים חזרה מהאגם צריך להיכנס במסלול חמש ואז ישר מגיעים למקום ההתחלה. אכלנו פיש אנד ציפס במספר 19 והיה מאוד טעים, לא זוכרת את שמה של המסעדה.

אחר כך נסענו למסעדה של הנזל וגרטל - חוויה מטורפת לילדים. האוכל בהחלט בינוני אבל מכיון שהגענו רק לקינוח זה פחות היה משמעותי.

יום שני היה יום מושלם מבחינת מזג אויר, טיילנו בזאנס סאכן, הנוף מושלם וגם האוירה, אל תוותרו. לאחר מכן נסענו לסנדם עשינו קניות בפרימרק ואכלנו במזנון טורקי שווארמה מתובלת וטעימה. משם המשכנו לעיר הארלם כדי לגלות שהכל נסגר כבר בשש, שימו לב.

יום שלישי בשבוע יצאנו לדולפינריום: יש שם שני מופעים בגדול, של דולפינים ושל אריות ים השאר פחות מעניין. לאחר כשעתיים ששהינו במקום, התחיל לרדת גשם זלעפות, רוב המקום הוא בחוץ וכבר די מיצינו אז חזרנו לכפר נופש ובילינו בבריכה המקורה.אחהצ קפצנו לאלמר לקניות בקניון הפתוח.

יום רביעי ביקרנו באפטלינג, פארק מקסים גדול מאוד, לבוא עם נעלים נוחות הולכים המון ממתקן למתקן. בתור מי שלא חובבים של רכבות הרים אין כל כך הרבה מה לעשות, אז קחו זאת בחשבון אם אתם באים עם ילדים קטנים. היער המכושף נחמד אבל רוב המוצגים לא זזים. יש אולי ארבעה חמישה מתקנים שאפשר לעלות עליהם ולא מפחידים. שימו וויז חסך לנו פקק של חצי שעה. מומלץ לרכוש את הכרטיסים ואת החניה מראש.

יום חמישי - נסענו בבוקר למוזיאון הרכבות באוטרכט נחמד מאוד אבל מעט יקר, אחרי זמן קצר יחסית הילדים מיצו. אז חזרנו לכפר, השכרנו אופניים ובילנו את היום בארגון הדברים לקראת הטיסה בלילה.

הולנד מהממת בסך הכל הילדים ואנחנו מאוד נהנינו, היו הרבה דברים שלא הספקנו. בחרנו מראש לוותר על אמסטרדם כי חשבנו שאפשר בקלות לבלות בעיר כמה ימים והיה חבל לנו להקציב לה יום אחד בלבד.

תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Yaela3285664
Yaela3285664

”מסלול בן שמונה ימים עם רכב לאמסטרדם וסביבותיה“

קרא עוד

טסנו בחברה ברסל איירליינס. בבדיקה שעשיתי הטיסות זולות משמעותית לבריסל מאשר לאמסטרדם. ום ראשון: נחיתה בבריסל ומשם ביקור בעיר גנט, בלגיה.

הגעה למלון שהזמנו בפאתי אמסטרדם סמוך לשדה התעופה:

Herbergh Hotel Amsterdam Airport. למי שמתכנן לבקר רק באמסטרדם המלון מרוחק מהעיר. (נסיעה בטראם של 20-25 דק) המלון נחמד. נקי. ארוחת הבוקר טובה אך בסיסית. מחיר סביר לעומת המחירים באמסטרדם. החדר שהזמנו ל 3 מבוגרים היה קטן. בסמוך למלון יש סופר במרחק הליכה. כיוון שהמרחקים שמסלולינו לא עלו על 120 קמ לכיון בנינו טיול כוכב.

יום שני: נסיעה לחיטהורן מרחק של 116. לא לוותר! ום שלישי: אמסטרדם. מהמלון Herbergh Hotel Amsterdam Airport.מרחק נסיעה של 3 דקות החנינו את הרכב בתחנת Knohhestraat (תחנה אחרונה של הטראם. שפע חניה במקום) ובטראם מספר 2 נסענו לעיר. שוק אלברט קאופ, חווית הבירה בהיינקן, ארוחת צהרים בןןלנפארק, מוזיאון ואן גוך. (גם לחווית הבירה וגם למוזיאון ואן גוך הזמינו כרטיסים באינטרנט) .

יום רביעי: ביקור בעיירות הדייגים וולנדם, מרקן. (אם אין לכם הרבה זמן וולנדם עדיפה) , וכפר זאנסה סכאנס. שימו לב, רבים מהמקומות התיירותיים נסגרים בשעה 17/18. תכננו בהתאם.

יום חמישי: אמסטרדם. נסיעה בטראם (הסבר בראשית המסלול) . רכישת כרטיס בעלות של 7.5 יורו ל-24 שעות נסיעה בכל אמצעי התחבורה ללא הגבלה. שוק הפרחים, כיכר דאם, שיט תעלות.

יום שישי: אמסטרדם. נורמקרט, רובע יורדן, בית אנה פרנק. (להזמין מקומות באינטרנט ומראש! ניתן להזמין כחודשיים מראש) לא להגיע עם טרולי או מזוודות הכניסה אסורה. סיור ברובע החלונות האדומים.

יום שביעי: נסיעה למדורודם. וביקור בעיירה הציורית ליידן.

יום שמיני (חזרה) ביקור בעיירה דלפט. נסיעה לבריסל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מוטי ב
מוטי ב

”מסלול טיול מדהים - הולנד, קיץ 2016“

קרא עוד

מטיילים יקרים, אני משתף אתכם במסלול הטיול שלנו (זוג וילד בן 12) בהולנד, בקיץ 2016.

12/7/16נחיתה בבוקר, קבלת הרכב, נסיעה לאוטרכט וביקור במוזיאון הרכבות, נחמד מאוד לילדים. נסיעה למרכז אוטרכט, סיור במרכז אוטרכט נחמד. ערב-הגעה לצימר.

13.7.16ביקור באפטלינג – המקום מאוד יפה ושווה ביותר.

14.7.16 – חיטהורן (16.5 אירו להשכרת סירה לשעה) – אתר חובה בהולנד וכיף גדול לילדים. המוזיאון הפתוח בארנהיים מאוד מעניין ומתאים גם לילדים. פארק (22.9 אירו כניסה) De Hoge Veluwe – פארק ממש כיפי לנסיעה משפחתית באופניים, מחיר הכניסה כולל את האופניים עצמם.

15.7.16 – שוק הגבינות באלקאמר-נחמד, וולנדאם- כפר דייגים שנחמד לטייל בו אפשר להצטלם שם לבושים בבגדים ההולנדים המסורתיים, נחמד. זאנסה סחאנס- כפר תחנות הרוח, יפה מאוד, שווה ביקור.

16.7.16 – טירת האבירים אוטרכט -מחיר הכניסה לגנים 11 אירו, חנייה 4 אירו, שווה ביקור,טירה מרשימה עם גנים יפים מאוד. מודורדם 49.5 אירו, חנייה 7.5 אירו- דומה למיני ישראל אבל מגוון יותר, בהחלט כדאי לבקר.

17.7.16 – נסיעה לאמסטרדם, החזרת הרכב בבוקר, ביקור במוזיאון ואן-גוך-מוזיאון מרשים ביותר. שייט תעלות מהתחנה המרכזית של אמסטרדם (חברת LOVERS - 42 אירו) מלון - Dikker En Thijs באמסטרדם.Prinsengracht 444, Amsterdam City Centre, 1017 KE Amsterdam, Netherlands

735 אירו לשלושה לילות (זוג פלוס ילד, בחדר אחד גדול ויפה) ערב - בית אנה פרנק (אתר חובה לדעתי).

18.7.16 – אמסטרדם: מוזיאון נמו (מוזיאון המדע) – מוזיאון מדע מרשים ביותר. שוק הפשפשים – אפשר לוותר. שוק הפרחים – נחמד, אבל לא יותר. כיכר רמברנדט – כיכר נחמדה מאוד

19.7.16 – אמסטרדם - השכרת אופניים לשלוש שעות ונסיעה לוונדל פארק – ממש כיף.

20.7.16 – נסיעה לשדה התעופה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אבי (muchiler64)
אבי (muchiler64)

”הולנד באוקטובר - טיול משפחתי“

קרא עוד

באוקטובר 2016 ביקרנו שישה ימים בהולנד עם תאומים בני 10 ובת בגיל 15.

אין לצפות שטיול באוקטובר יהיה כמו בקיץ אבל עדיין נהנינו מאוד מהגיחה הקצרה הזאת.

מזג האויר באוקטובר: כמות משקעים כמו באוגוסט אבל טמפרטורה נמוכה יותר בסביבות 15-17 מעלות בצהריים. הזריחה קצת אחרי שמונה בבוקר והשקיעה ב-18:30. בבוקר קר ובשעות הצהריים נעים, כך שטיולי טבע ואופניים קצת מוגבלים והזמן קצר. תובנות שלנו מהטיול:

מקום לינה – עדיף בצפון-מזרח לאמסטרדם ולא בדרום ליד ליידן, כי רוב האתרים לביקור ראשון של שבוע מרוכזים באיזור זה והנסיעות מליידן לחיטהורן למשל זה בשעה וחצי. לפיכך ויתרנו על מוזאונים פתוחים רחוקים.

פארק וואליבי – בערבי אוקטובר מציינים את ההלואין במתחמים בהם שחקנים מחופשים לדמויות מפחידות מסתובבים בין המבקרים ומבהילים אותם בצודה חיננית ומשעשעת. מומלץ לילדים מתבגרים. הקהל הינו בני נוער וצעירים. הגענו בשעות הצהריים ונהנינו ממתקנים ללא תורים.

אתרים שאכזבו אותנו:

מוזאון נמו למדע – שורף חצי יום – באנו לראות את הולנד ומה שמאפיין אותה.

מרכז וורמיר בדלפט – התמונות לא מקוריות וגם כך קטנות – לא מרגש.

כפר “הדייגים” ולנדם – תיירותי וללא דייגים.

אתרים שאהבנו:

שייט בחיטהורן, ביום יפה. בעונה זאת אין תור לסירות ומזג באויר נעים.

מוזאון מדאם טוסו – מהנה מאוד למרות המחיר והקיטשיות.

זאנסה סאכנס – ריכוז תחנות רוח ממוקם קרוב לאמסטרדם.

שיטוטים באמסטרדם והאג.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של orhm
orhm

”שבוע בדרום מערב הולנד, זוג + 2 ילדים (גילאים: 11+7)“

קרא עוד

04.08.2016 – נחיתה בשדה התעופה “סכיפול”, לקיחת אוטו שכור ונסיעה למלון מדהים למשפחות בשם: Van Der Valk Dordrecht, אשר נמצא בעיר דורדרכט. מלון מדהים בסביבה ירוקה, עם חדרים ענקיים, בריכת שחיה מחוממת, אוכל טוב והמון חניה.

05.08.2016 – נסיעה (בערך חצי שעה) לאפטלינג. כל מה שנאמר, נכון. הנאה צרופה לילדים ולהורים. רצוי לבוא ביום שישי, היה פחות צפוף.

06.08.2016 – בבוקר, נסיעה (בערך 45 דקות), לכפר טחנות הרוח קינדרדייק, ביום שבת כל 20 דקות טחנות הרוח עובדות. בערב, נסיעה לעיר גאודה, קנינו גבינות ואכלנו שם ארוחת ערב.

07.08.2016 – נסיעה ל- Archeon, מין כפר/מוזיאון גדול, שמדמה את החיים בעבר, מתקופת האדם הקדמון ועד ימי הביניים. יש כל פעם נושא אחר. אצלנו זה היה הרומאים והיה קרבות של גלאדיאטורים. אנו והילדים נהננו מאוד. בערב אכלנו בעיר Alphen Aan Den Rijn (צמוד לארכהון), במסעדה איטלקית טובה במרכז העיר.

08.08.2016 – נסיעה לעיר “אוטרכט” (בערך 50 דקות), העיר הרביעית בגודלה בהולנד, ולדעתי העיר היפה ביותר בהולנד. עשינו שם קניות, יש המון חנויות במרכז העיר, אך הכי זול, מצאנו בקניון הגדול Hoog Catharijne. בערב אכלנו באחת המסעדות, לאורך התעלות.

09.09.2016 – נסיעה לעיר היפה “דלפט” (40 דקות בערך), עשינו שייט בתעלות, וקניות, העיר מאד יפה. בערב, נסענו לעיר הקרובה והיפה “ליידן” ,שם אכלנו במסעדה תאילנדית מצוינת, בשם: Sabai-Sabai. בעל המסעדה איש חביב מאוד.

10.09.2016 – יום אחרון, השארנו לעיר דורדרכט. עיר יפה מאוד, עם מרכז מלא חנויות יפות. בערב החזרנו את האוטו לשדה התעופה, והמראנו הביתה.

* הטיול היה ממצה ומהנה. אנו והילדים נהנינו מאוד. כדאי להכין רשימת כתובות של המלון והחניונים במרכזי הערים, ולהזין ל-Waze.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של adigo25
adigo25

”שבוע בהולנד למשפחות גילאים 3.5-8“

קרא עוד

יום 1 - Hoge Veluwe National Park פארק האופניים הלבנים. במתחם הפארק מוזיאון תת קרקעי מסע לבטן האדמה (קצת חלש, בעיקר כי הכל בהולנדית), ומוזיאון קרולר-מולר (לילדים – חובה לקחת את משחק הבלשים בכניסה. יש משחק למוזיאון וגם לגן הפסלים המקסים). מומלץ להתחבר לפני הטיול לדפי הפייסבוק של האתרים בהם תרצו לבקר, כך תדעו אם מתקיימים בהם אירועים מיוחדים. ביום בו ביקרנו בפארק ידענו מראש שמתקיים שוק איכרים.

יום 2 – דולפינריום וחיטהורן. בכל המדריכים ובטיפים ממליצים לכלול את שני האתרים ביום אחד. לא מומלץ. הדולפינריום גדוש בפעילות ומופעים, יחד עם ביקור בעיירה עצמה ובחוף הים (ביום חם) יכול למלא יום שלם. אם משלבים גם את חיטהורן (שעה נסיעה), מגיעים אליה בשעות אחר הצהריים כשחלק מדוכני השכרת הסירות כבר סגורים. כמו כן, מתחילה רוח חזקה ואז החוויה באגם הופכת להיות לא נעימה (קני הסוף הסתבכו במנוע ובסוף נחלצנו בעזרת תיירים טובי לב עם סירות בעלת מנוע חזק יותר משלנו). הערה – המבוגרים המבקרים בדולפינריום אינם יכולים להתכחש לפער בין העולם השמח המוצג בדולפינריום שבו חיות קופצות מצחיקות ומאושרות, לבין המציאות המדכדכת, בה חיה תמימה נחטפת ממשפחתה ונשלחת לחיים מלאכותיים באקווריום שאינו תואם את מידותיה והיא נאלצת לעבור משטר אימונים אכזרי ולבצע תעלולים מדי יום - לשיקולכם.

יום 3 – המוזיאון הפתוח בארנהיים. בכל המדריכים ובטיפים כתוב שהמוזיאון קרוב לגן החיות בורחר. שני האתרים צמודים ממש. כך שעם ילדים גדולים יותר (נניח בגיל בית ספר יסודי) ניתן לדעתי לבקר בשני האתרים יחד באותו היום.

יום 4 - אפטלינג! אל תהססו לנסוע לאפטלינג גם ביום סגרירי. פשוט לקחת מטריות ומעילי גשם או לקנות שכמיות בחנות וליהנות אפילו יותר כי הפארק יהיה פחות עמוס במבקרים. הפארק מתאים לכל גיל וגם לקטנטנים בני 3. מומלץ לתכנן מראש את הביקור באפליקציה של אפטלינג ולהשתמש בה בזמן הביקור – כך לא תבזבזו זמן בחיפוש המתקנים המתאימים לגילאים שלכם. יש להגיע מוקדם כרבע שעה לפני הפתיחה, עם ניידים טעונים באופן מלא (ואולי מטען נייד) שכן האפליקציה זוללת את הסוללה. לא לפספס את מופע Raveleijn.

יום 5 – גן החיות בורחר. הילדים התלהבו בעיקר מהג'ימבורי הענק (בגן החיות יש ג'ימבורי מקורה ולא מקורה לכל מזג אוויר). החלק של האקווריום יפהפה (בדולפינריום למשל, אין אקווריום, אלא רק מופעים).

יום 6 – פארק השעשועים ג'וליאנה טורן. מתאים מאוד לגילאים הנ"ל. בני ה-8 נהנו מאוד להיכנס לכל המתקנים עצמאית וללא הגבלת גובה. בפארק יש גם מופעים מושקעים (בהולנדית בלבד). בכל מקרה, לא לוותר על אפטלינג. אין מה להשוות בין הפארקים.

יום 7 – מוזיאון הרכבות באוטרכט מדהים! כפי שכבר נכתב כאן מומלץ להחנות בו ולהשאיר את הרכב בחניה לכל היום. אפשר לקחת מקופת המוזיאון מפה של העיר בה מצוינים כל המקומות המגניבים. אוטרכט מקסימה והלוואי והיינו יכולים לבלות בה עוד כמה שעות.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בהולנד

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בהולנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות