מידע כללי על קניות באמסטרדם

מידע כללי על קניות באמסטרדם - למטייל (1) מתוף הטיפ של hila20

14 המלצות על מידע כללי על קניות באמסטרדם

תמונת הפרופיל של hila20
hila20

”מדרחוב קניות מקסים“

קרא עוד

הגענו למרכז הקניות הזה בעקבות החנות האהובה פרימרק (לפני שנפתחה החנות במרכז אמסטרדם) וגילינו מדרחוב ציורי ומקסים עם אווירת קניות כיפית. המקום נמצא במרחק שתי תחנות מאמסטרדם עם חנויות נהדרות והרבה יותר רגוע וקל יותר לקניות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של asher501
asher501

”קניית גבינות באמסטרדם“

קרא עוד

בחנויות הגבינה הרבות באמסטרדם ניתן לטעום מהגבינות אבל לדעתי כדאי לקנות רק אם רוצים לקנות גבינה ספציפית יחודית לחנויות שכאלה. אם רוצים לקנות גבינה יותר סטנדרטית עדיף לקנות באחד מהסופרמרקטים שבהם המחיר זול יותר. גם בשדה התעופה יש חנויות גבינה שהמחירים בהן נמצאים באמצע מהאלטרנטיבות האחרות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של kobip
kobip

”קניית מוצרי פיליפס בהולנד“

קרא עוד

פיליפס היא חברה הולנדית לכן משתלם לרכוש מוצרי פיליס בהולנד. כדאי מאוד לעשות סקר שוק לפני הנסיעה ולבדוק את עלות המוצר באתרי החניות.

אני בדקתי בשלושה רשתות שיש להם סניפים באמסטרדם:

Www.bcc.nl

Http://www.mediamarkt.nl/

Http://www.blokker.nl/

אני רכשתי מכונת גילוח של פיליפס. בדיוטי פרי בארץ היא נמכרה ב-159$ במדיה מרקט באמסטרדם היא נמכרה ב 112 יורו ולאחר 10% החזר מס בשדה תעופה המחיר היה 100 יורו שזה כ-117 דולר.

שימו לב שבשדה תעופה אתם מבקשים את החזר המס כהחזר לכרטיס אשראי (אין עמלות) ולא במזומן (עמלות גבוהות)

בנוסף שווה לבדוק באתר של פיליפס אם יש מבצעים. למשל במקרה שלי מסתבר שפיליפס מחזירה 20 יורו לכל מי שקנה את המכונת גילוח מהדגם שקניתי. צריך להרשם באתר שלהם לשלוח להם צילום קבלה והם מזכים. ובנוסף יש להם הטבה באתר של שנת אחריות בינלאומית נוספת למי שנרשם.

אז לסיכום לאחר שאקבל את הזיכוי מפיליפס יוצא שעלות המכונה היא 94$ לעומת 159$ בדיוטי פרי בארץ.

אגב הדיוטי פרי בהולנד גם לא כזה זול. המכונה עלתה שם 120 יורו ואין אפשרות לקבל החזר מס (מפני שהמחיר כבר לא כולל מס)

כך שלא כדאי לקנות בדיוטי פרי ההולנדי והכי משתלם לקנות בחנות חשמל בהולנד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של kkt2
kkt2

”באסטות למזכרות זולות מול שוק הפרחים הצף“

קרא עוד

בבדיקתנו החנויות מול שוק הפרחים היו הכי זולות מבחינת המחירים למגנטים, כובעים, מחזיקי מפתחות וכו' שם מוכרים מגנט ביורו אחד ואילו במקומות אחרים בין 2-3. שימו לב שכל האזור נסגר מאוד מוקדם לכן יש לבצע את הקניות בשעות הבוקר והצהרים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של smarom26
smarom26

”החזרי מע"מ בשדה תעופה “

קרא עוד

באמסטרדם ניתן לקבל החזרי מס על קניות בסכום העולה על 50 יורו. יש לבקש Tax Free ולשם כך יש להציג דרכון או צילום שלו (לרוב המוכרים בחנויות יציעו את האפשרות של Tax Free מיוזמתם כאשר מבינים שמדובר בתיירים).

תקבלו טופס ממולא בו יוצג סכום ההחזר. טופס זה יש להציג כאשר חוזרים ארצה – בשדה התעופה באמסטרדם יש להעלות קומה אחת ולגשת לדלפק בדרך לשער B. מקבלים חותמת מהפקיד ורק אז אפשר לקבל את ההחזר.

אנו חזרנו ארצה בשעת לילה מאוחרת ולכן לא היה ניתן לקבל החזר במזומן. במקרה זה, יש למלא מספר כרטיס אשראי על גבי הטופס אשר יזוכה בגובה ההחזר ולהכניס למעטפה יעודית (אפשר לבקש מעטפה זו גם מהחנות בה קניתם).

שימו לב לשלשל את המעטפה לתיבה של החברה המתאימה (בהתאם למעטפה שתקבלו מהחנות בה רכשתם) שכן יש 3 חברות להחזרי מס- Global Blue, Vatfree, ואחת נוספת שאינני זוכר את שמה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דדושה
דדושה
1

”החזרי מס בנמל התעופה“

קרא עוד

באמסטרדם ניתן לקבל החזרי מס בקנייה העולה על 50 יורו בכל חנות. בעת הקנייה בחנות יש לבקש TAX FREE (בחשבונית עצמה מצוין את סכום ההחזר שמגיע) ובזמן שחוזרים ארצה בנמל התעופה באמסטרדם ניגשים ליד שער B שם ישנה עמדה של TAX FREE מציגים דרכון בצירוף כל החשבוניות ומגיע החזר מס בשיעור של 19% בערך. את ההחזר ניתן לקבל במזומן בניכוי 5% או החזר מלא באשראי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של liliaA
liliaA

”החזר מס במזומן בשדה“

קרא עוד

שימו לב- אם אתם רוצים לקבל החזר מס במזומן בשדה התעופה, העלות היא 3.5 אירו ב-Global Blue עבור כל קבלה, וב-Premier Tax Free העלות היא 5 אירו עבור כל קבלה, לא שווה! כדאי מאוד לבקש העברה ישירות לכרטיס האשראי - זה חינם ונעשה תוך שבוע דרך ה-Global Blue ותוך חודש דרך ה-Premier Tax Free.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אפי שוב
אפי שוב

”החזר מס על קניות באמסטרדם“

קרא עוד

על כל הקניות מעל 50 אירו באותה חנות או באותה רשת באמסטרדם ניתן לקבל החזר מס (לא את כל המס ששילמתם). אפשר לאחד קבלות באותה רשת.

הפעולה הראשונה – לבקש בקופה טופס מיוחד שהם מצרפים לקבלה עבור ההחזר. הפעולה השנייה – למלא טופס החזר מס עם הפרטים שלכם (את הטופס מקבלים בחנויות שבהם קניתם). הפעולה השלישית – בנמל התעופה, בהול מספר 3 נמצא המכס בין דסק 29 ל-30, קרוב מאוד לדלפקים של איזיג'ט.

פקיד המכס נמצא רק בשעות היום, לפנות בוקר צריך להתקשר למספר טלפון שכתוב שם כדי שהוא יגיע. כשהוא מגיע מציגים בפניו את הקבלות ואת האישור שלקחתם מהחנויות שקניתם בהם והוא חותם על הכול. אחר כך הולכים לדלפק של חברת ג'ט בלו. אפשר לקבל את הכסף במזומן ואז משלמים עמלה או באשראי ואז מקבלים אותו במלואו. בשעות הלילה אין שם אף אחד לכן משאירם את המעטפה החתומה במקום המיועד לכך.

עכשיו נחכה ונראה אם הכסף יגיע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sandrat98
sandrat98

”קניות בהרלם, כפר ציורי“

קרא עוד

היינו בהרלם בתחילת יוני. כ-20 דקות נסיעה מאמסטרדם, זו עיירה שנחשבת לעיר הקניות של הולנד. מכיכר קתדרלה יוצאים כמה רחובות עם הרבה חנויות. אם עומדים עם הגב לקתדרלה כדאי לפנות שמאלה וללכת כ-3 ק”מ של חנויות עד הנהר. המחירים קצת יותר זולים מאמסטרדם בערך כ-20% פחות, אבל יש מציאות. קניתי נעלי ספורט נוחות (לא מותג) ב-10 יורו, חולצות טריקו בין 10 ל-30 יורו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shahr35
shahr35

”רכישת גבינות במחלבות בסביבות אמסטרדם“

קרא עוד

רכישת גבינה במהלך סיור במחלבה היא עסקה לא כדאית. בסופר (באמסטרדם) ובדיוטי פרי
 (בשדה התעופה באמסטרדם), זה עולה בערך 30% פחות וכך גם בארץץ אם המדריך אומר לכם שזה “קצת יותר זול”, משמעו זה הרבה יותר יקר.

גבינות הגאודה הנמכרות לתיירים במחלבות, נראות לי צעירות (לא מספיק מיושנות), וטעמם שונה מגבינה שהתיישנה שנה, שאותה בדרך כלל לא תראו במחלבות, שעיקר עיסוקן תיירות .

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע כללי על קניות באמסטרדם

אין עדיין פוסטים על מידע כללי על קניות באמסטרדם.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar