מסלול עד שבוע באבוריאז

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

1 המלצות על מסלול עד שבוע באבוריאז

תמונת הפרופיל של מייקי
מייקי

”טיול משפחות לאלפים הצרפתיים“

קרא עוד

ברצוננו לשתף אתכם בשני טיולים שביצענו: שני הטיולים היו בחופשות החגים בסתיו 2004 והאחרון בחופשות החגים באוקטובר 2005. הרשמים פה הם מהטיול האחרון. היינו 3 משפחות סה``כ 15 איש,7 ילדים בגילאים 6-13 ו-8 מבוגרים. 

רכב: השכרנו 2 רכבים: רנו אספאס - 7 מקומות, פורד - 8 מקומות. 

הבקתות מושכרות בד``כ למינימום הטיול התבסס על שכירת ביקתות (Chalet) המשמשות לעונת הסקי ובתקופה הזו הן ריקות. ניצלנו את העובדה שזו תקופה ``מתה`` - לאחר הקיץ ולפני דצמבר - תחילת עונת הסקי. הבקתות מושכרות בד``כ למינימום שבוע. הן בעלות מטבח לבישול עצמי וכוללות את כל הציוד הדרוש למחייה - ללא ארוחות. במרבית ימי הטיול בישלנו בעצמנו. 

הטיול הוא בסגנון כוכב - בכל יום נסענו מהבקתה אל אתר טיולים אחר וחזרנו בערב לבקתה. הבקתה ממוקמת בעיירה מורזין (Morzine) - עיירת סקי פופולארית שבתקופה זו היא מנומנמת . שוכנת קרוב לגבול צרפת-שוויץ.

שכרנו את בקתת ``כריסטוף`` במורזין. הבקתה מנוהלת על ידי שני בריטים חביבים. הבקתה מאובזרת נפלא - יש בה הכל! מסך פלזמה, DVD ועוד הרבה גאג`טים אחרים ... וכן אינטרנט מהיר כלול (יש להביא מחשב). אנחנו הבאנו מחשב נייד שחסך לנו המון על ידי שימוש ב-SKYPE.

שילמנו 790 לי``ש (כ-1400$) לשבוע לכל החבורה. בחשבון פשוט 200$ ליום ו` 13.33$ ליום לאדם. רק לצורך ההשוואה מחיר הבקתה בדצמבר-ינואר הוא כ-5500 דולר לשבוע!

הטיולים שערכנו היו טיולים טבע רגליים- טרקים- הליכה למקומות קסומים - אגמים, נחלים וכו` באיזור. נעזרנו בלשכת התיירות המקומית למידע על טיולים באיזור. 

בין שאר המקומות בהם ביקרנו: 

*טיול באיזור אבוריאז Avoriaz. 

*טיול לאגם מוטרואד - מקום מקסים ופסטורלי (מצ``ב תמונה).

* שאמוני Chamonix. ביקור בפארק אטראקציות בשאמוני. עלייה ברכבלים וגלישה במזחלות. 

*פארק Walibi. הילדים השתעשעו שם כל היום. פארק נחמד מאד - לא ענק, אך מקיים כל מה שמבטיחים לילדים. 

*מפל ניאון ליד מורזין. בדרך מעבר דרך יער שכולו פארק אינדיאני בין לעצים - אומגות, מעברי חבלים, משהו שמזכיר אתרי נופש פעיל אצלינו - רק ברמה הרבה יותר גבוהה.

הטיול הזה יכול להתאים למשפחות גדולות או לקבוצה של 10-15 איש. יתרונות של סוג טיול כזה הם עלות פחותה בהרבה מהתארחות במלונות או אפילו B&B. וכן גיבוש משפחתי ואווירה מיוחדת של ביחד. היה לנו מזל גם עם מזג האוויר שהיה נפלא למשך כל ימי הטיול.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע באבוריאז

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע באבוריאז.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות