מפלי טודנאו
Todtnau

4.8
(5)
Todtnau, Germany

מה חושבים מטיילים על מפלי טודנאו

4.8
5 מדרגים
4
1
0
0
0

5 המלצות על מפלי טודנאו

תמונת הפרופיל של הזברה
הזברה

”מסלול לא מעגלי“

קרא עוד

אפשרות קלה לביצוע מסלול מפלי טודנאו, ביחוד אם אתם עם שני רכבים – לא לעצור בכניסה הראשית אלא לעלות עם הכביש הלאה עד לשלט וספסל בצורת לב, שם לחנות. משם יורד המסלול לעבר המפלים, כולו בירידה. הרבה יותר קל ומאפשר לראות את כל המפלים מלמעלה ועד למטה. היציאה בכניסה הראשית אל הרכב השני שיחכה שם, או עם רכב אחד לנסות לתפוס טרמפ בחזרה למעלה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של picu
picu

”כמה טיפים כלליים “

קרא עוד

רוב ההליכה בשבילים חשופים לשמש ולכן בימים חמים חשוב להצטייד בכובע ומספיק מים. המסלול עצמו נעים ואינו קשה וחלקו הראשון מתאים גם לעגלות תינוקות. אחרי שמגיעים לנקודת התצפית הראשונה עם הספסלים היפים, עוצרים לאתנחתא קלה, אך אל תתעצלו, המשיכו עוד קצת למעלה היכן שתמצאו גשר עם תצפית יפה ובנוסף, בריכה קטנה (אמנם עם הרבה סלעים שבקלות מחליקים עליהם) שמאוד שווה לעצור שם ולטבול במים הקרירים והנעימים. לכן, כדאי להצטייד גם בבגד חלופי או אפילו בגד ים. המסלול עצמו לקח לנו כמעט שעתיים עם עצירה לגלידה בחנות המזכרות בכניסה הנאה גדולה לקטנים וגם לגדולים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גילץ'
גילץ'

”מפלי טודנאו“

קרא עוד

חנינו בחנייה שעל הכביש הראשי. לקח קצת זמן עד שהתפנה שם מקום. משם המשכנו רגלית ונכנסנו למסלול למפלי טונדאו. יש מספר מסלולים. לקחנו את המסלול הקצר (יום ארוך עוד היה לפנינו) – כ-10 דקות. המסלול קל ומתאים לכולם. הנוף בדרך מרהיב ביופיו (שווה להגיע לשם רק בשביל הנוף….). המפלים נחמדים מאוד. זהו מפל אחד גדול שיורד במספר שלבים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Meir_3467846
Meir_3467846

”טיפים למפלי טודנאו, מומלץ ביותר!“

קרא עוד

קרוב מאוד לעיירה טודנאו ולמגלשת הרים נמצאת פנינת טבע זו של מפלי טודנאו, מפל מרשים וגבוה ואני ומשפחתי סיכמנו כי הוא מרשים יותר ממפלי טריברג. יש חנייה מסודרת חינם, וממבנה קטן של בית קפה וחנות מזכרות ושירותים ציבוריים, מתחיל שביל הליכה קצר של 700 מטרים מוביל עד למרגלות המפל שם יש ספסלים ממש מול המפל עליהם יושבים או שוכבים ונהנים מהנוף ושאון המים, (כדאי להגיע בבוקר אז הספסלים פנויים) עד כאן אפשר להגיע עם עגלה, לאלו הרוצים להתאמץ קצת יותר, עולים בשביל ובו מדרגות העולה לראש המפל (לא מתאים לעגלה), שם נגלה עוד מפל נסתר שלא נראה מלמטה, למרגלותיו בריכת שכשוך, ונוף מרהיב. ויורדים חזרה או באותה הדרך, או בשביל ארוך יותר. ניתן להקדיש למפל חצי שעה, ואם אוהבים לטייל אפשר גם שעה. אתר מומלץ חינם וקל להגעה. לדתיים שמתאכסנים בעיירה טודנאו בשבת, אפשר להגיע ברגל מהעיירה בטיול נחמד של שעתיים. אמנם בכניסה לשביל תלויה קופה ובה כתוב שמבקשים לשים מטבע של יורו או שניים, בבירור עם תושבי הכפר (בו התגוררנו) מדובר בתרומה לשמירת הטבע ולא בחובה, כניסה לשירותים עולה יורו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גולן שרמן
גולן שרמן
2

”מפלי טודנאו (Todtnau)“

קרא עוד

מפלי טודנאו ופלים 97 מטר בשני שלבים. מהחניה מוביל שביל הליכה קל (אדום) אל תחתית המפלים שאורכו 700 מטר לכל כיוון (10 דקות הליכה) ולאחריו יש טיפוס לא קל אל הגשר שבין שני המפלים. בתחתית המפל התחתון תמצאו ספסלי עץ דמויי כסאות נוח עליהם תוכלו להישען לרווחה לאחור ולצפות במפלים, אך הם יהיו תפוסים כמעט תמיד... ניתן לבחור בשבילים ארוכים יותר לטיול (השביל התכלת חוזר בדרך אחרת והשביל הכחול הוא הארוך מכולם) וניתן גם להגיע לתצפית על המפלים מלמעלה. אם יש לכם שני רכבים, תוכלו להיכנס מהכניסה העליונה ולצאת מהתחתונה. בתחילת המסלול יש שירותים ומזנון.

הכניסה חופשית. השביל האדום מתאים להליכה עם עגלות. אני ממליץ לעשות את המסלול האדום, לטפס לראש המפל התחתון, לחצות את הגשר ולחזור חזרה מסביב במסלול הכחול עד לכיסאות הנוח וחזרה לכניסה. זה ייקח שעה. אם תעשו את המסלול האדום בלבד זה ייקח חצי שעה.

הטיפ עזר לך?

כתבות על מפלי טודנאו

מתוך הבלוגים - פוסטים על מפלי טודנאו

אין עדיין פוסטים על מפלי טודנאו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה להיער השחור

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם