מגלשות הרים בטודנאו
Hasenhorn Coaster

5
(15)
מגלשות הרים בטודנאו - למטייל (1) מתוך הטיפ של ziki6
מגלשות הרים בטודנאו מתוך הטיפ של zalai - למטייל (2) מתוך הטיפ של zalai
מגלשות הרים בטודנאו מתוך הטיפ של zalai - למטייל (3) מתוך הטיפ של zalai
מגלשות הרים בטודנאו מתוך הטיפ של ziki6 - למטייל (4) מתוך הטיפ של ziki6
79674 Todtnau, גרמניה
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על מגלשות הרים בטודנאו

5
15 מדרגים
1
0
0
0
0

15 המלצות על מגלשות הרים בטודנאו

תמונת הפרופיל של בן847
בן847

”מגלשות טודנאו“

קרא עוד

מדובר על מגלשה שאורכה כ-3 ק”מ היורדת במהירות מהר. על מנת להגיע למגלשה יש לקחת רכבל שמביא אתכם למגלשה. אנחנו שילמנו על רכבל להר + גלישה - (בערך) 9 יורו למבוגר ו-7 יורו לילד.

אנחנו תכננו להגיע למגלשה באחד הימים בבוקר, שמענו שבבוקר אין בכלל תורים, אך בגלל שזה היה לנו על הדרך למקום אחר החלטנו לעשות את האטרקציה (הגענו בערך בשעה 12) .

העלייה על הרכבל כיפית אבל בסופה חיכה לנו תור של שעה, בשמש. אין גגון או משהו שיחוס על האנשים שמחכים (רק בסוף התור) , אך למרות ההמתנה היה מהנה מאוד. יש 2 חניוני אספלט ליד האטרקציה - אם אין מקום חנייה בראשון ממשיכים עוד קצת ישר ומגיעים לחניון השני. החניה חינם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של TRACER
TRACER

”מדיניות גלישה בימי גשם“

קרא עוד

העליה למגלשות הינה ברכבל פתוח. מכיוון שמדובר במגלשות הארוכות בגרמניה גם העליה ברכבל בהתאם – ממושכת. מהירות הירידה עצמה ניתנת לשליטה.

יש לשים לב שבימי גשם בגלל היעדר חיכוך מספיק של במגלשה והמסילה קיימת הגבלה לכאורה של משקל, לא ניתן לשני ילדים לרכב ביחד. צריך לקחת בחשבון במקרה ואחד הילדים מפחד לגלוש לבד.

את המידע הזה מספקים רק למעלה, ואז די קשה להתארגן על הרכב הגולשים למטה. בכל מקרה האתר מתוחזק נפלא, מקבלים הוראות בטיחות בעברית והחוויה עצמה מקסימה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מירב_3550719
מירב_3550719

”כרטיס הנחה למגלשות בטוטנאו“

קרא עוד

היינו במגלשות הרים בטוטנאו בתאריך 11 ליולי והיה מדהים! חזרנו למגלשות פעם נוספת ביום אחר. מכיוון שלנו בטוטנבורג קיבלנו כרטיס הנחות לאטרקציה, במקום 8 אירו לאדם שילמנו 2.8 אירו. נסענו עם ילדים בני 12-16.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eyaln86
eyaln86
2

”מגלשות הרים בטונדאו - כיף גדול!“

קרא עוד

כיף גדול במחיר סביר! במרחק הליכה יש חניה גדולה וחינם ששייכת ככל הנראה למגלשות הרים (כולם החנו שם). עם רכישת הכרטיסים מקבלים דף הוראות בעברית ועולים על רכבל לנסיעה של כ-10 דקות רכבל של סקי, יש תחושה קצת של פחד לעלות ברכבל ואי יציבות אבל אם מסתכלים על נוף שוכחים מהכול.

בסיום העליה ברכבל ניתן לצפות בנוף ומי שלא רוצה לרדת במגלשות הרים יכול לחזור ברכבל.
 הליכה קצרה לתור של המגלשות הרים (זז באופן סביר) שם צריך להעביר את הכרטיס למגלשות הרים (משולב עם הרכבל). ניתן לשלוט בקצב המגלשה, מדובר על מסלול ארוך כך שהחוויה לא אורכת רק מספר שניות, מדובר על מסלול שלוקח בערך 5-6 דקות לרדת אותו בקצב סביר.

לקראת סיום המסלול יש מצלמה שמצלמת וניתן לרכוש את התמונה בעלות של 3 אירו (הופתענו לטובה מהמחיר ורק על זה החלטנו לרכוש את התמונה). משם יוצאים לגזן ואפשר לשבת לשתות בירה או שתייה קרה במחיר סביר. אפשר להמשיך למדרחוב קטן לסיבוב. מעבר לכביש ובנסיעה ברחב יש סופר Peny, אם צריך להצטייד בשתייה / אוכל להמשך הדרך.

מומלץ מאוד וכיף וארוך יותר מהמגלשות בגוטאך (על אף שגם שם לא שווה לדלג).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tchelet
tchelet

”מגלשות ההרים בטודנאו בחורף“

קרא עוד

טיילנו באזור היער השחור בסוף אפריל 2016. התחזיות צפו שלג, ואכן כל אזור דרום היער השחור היה מושלג. מעט חששנו מגלישה במגלשות ההרים בטודנאו במזג אויר כזה, אך חששותינו התבדו לחלוטין.

מלבד הנוף המושלג עוצר הנשימה שנשקף לעברנו מהרכבת בדרך אל המגלשות, מכיוון שהתלבשנו חם במיוחד ובשכבות רבות כולל צעיפים, כובעים, כפפות עבות (!) וביגוד תרמי, הקור לא פגע בהנאה מהגלישה. בסיום המסלול יש בית קפה קטן שלצידו מדורה קטנה שהתחממנו סביבה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של PN1
PN1
1

”מגלשת ההרים המלהיבה ביותר ביער השחור“

קרא עוד

אל תחילת המסלול עולים ברכבל כיסאות עד לגובה 1,065 מטרים. המגלשה באורך 2.9 ק”מ והמסלול כולל פניות חדות ושלושה סיבובים של 360 מעלות. המקום פתוח כל השנה ובכל מזג אויר. ניתן להתרשם מהמקום ומהמגלשה באתר האינטרנט של המקום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zalai
zalai

”מגלשות הרים שוות בטודנאו“

קרא עוד

לא רחוק מטיטיסי (חצי שעה) יש את מגלשות ההרים בטודנאו (מסלול אפשרי לבאים מטיטיסי – פלדברג וטודנאו). מומלץ להגיע מוקדם (לפני 9:00), כי אחרת התורים עצומים.

הגענו בשעת בוקר מוקדמת מצויידים בכרטיס האדום, המקנה כניסה אחת חינם ליום לכל בן משפחה(ביקרנו שם מספר פעמים במהלך השהות בדרכנו לאתרים אחרים). עולים על הרכבל עד לקצה ההר. הנוף מדהים. מצטרפים לתור הכניסה למגלשות. 3 ק”מ גלישה במסלול מפותל ומהיר המשקים לנוף יפה מאוד.

היינו עם שלושה בנים 8-12. הקטן לא יכול היה לרדת לבד ולכן הצטרף אליי. השליטה על המהירות היא באמצעות מעצור יד. לבעלי הכרטיס האדום, ממליץ לוותר על המגלשות בגוטאך ולהסתפק באלו שבטודנאו. הן מצויינות וזה בחינם! למי שאין את הכרטיס – לא זול, אבל שווה!

כשיורדים אפשר להציץ בתמונות שצולמו ולרכוש תמונה.

בעיירה (טודנאו) שנמצאת למרגלות ההר ישנם בתי קפה נחמדים עם עוגות שוות במיוחד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנשיםטובים
אנשיםטובים

”מפחידות ולא לקטנים“

קרא עוד

היינו במגלשות טודנאו באוגוסט 2015 עם ילדים בגילאי 4, 7 ו-10. באופן כללי זו הייתה טעות. אני חושב שהמגלשות פחות מתאימות למשפחה שלי.

מדובר על מגלשה מאד ארוכה. עולים למעלה ברכבל ויורדים חזרה בגלישה. המחיר יחסית גבוה (לא זוכר בדיוק, אבל סביבות 10 אירו לאדם), אבל פעם ביום חינם עם הכרטיס האדום.

אנחנו הגענו באמצע השבוע ב-10:15 בבוקר. היה תור קצר בקופה וברכבל ועלינו למעלה.

הרכבל די איטי ומשעמם. ובנוסף זה רכבל סקי. כלומר יושבים על ספסלים פתוחים. לא היה שום דבר שמתחבר בין הרגליים או חגורת בטיחות. כך שמה שמחזיק אותנו זה רק המעקה + אנחנו את עצמנו.

המעקה מותאם למבוגרים, והתוצאה היא שילדים קטנים עשויים להחליק למטה אם הם לא מחזיקים מספיק חזק. קצת מפחיד. לבת ה-4 נתנו לשבת עלי (ואז היינו 3 בספסל אחד) והחזקתי אותה חזק חזק כל הדרך.

במגלשה למעלה שוב היה תור קצר (רבע שעה) ואז גולשים. הגלישה ארוכה ויכולה להיות מאד מהירה. אותי זה בהחלט הפחיד (עם הילדים).

במקום יש חניה קטנה חינמית (לא יודע מה קורה כשנגמר המקום), ויש כמה מסעדות, שבחלקן כתוב בגדול שיש להם מוצרים ללא בשר חזיר במיוחד לישראלים. יש גם סופר צמוד למעוניינים.

אגב, בהחלט אפשר גם לטייל בראש ההר, אבל הרי באנו לגלוש לא?

בקיצור – בדיעבד הצטערתי שבאנו. אני מניח שלבני נוער זה מעולה, ואולי גם סתם למשפחות אחרות ויותר אמיצות. לנו זה לא התאים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של foxino
foxino
1

”בניגוד לכל ההמלצות...“

קרא עוד

הבהרה: הטיפ מתייחס למי שאין לו את כרטיס היער השחור האדום.

מגלשות אלו הן היקרות ביותר שנתקלנו בהן ביער השחור. אמנם מדובר במגלשות הארוכות ביותר אבל, אם אתם צריכים לשלם עליהן כדאי לחשוב פעמיים:

התור יחסית ארוך. תחילה עולים ברכבל ורק אחר כך יורדים כאשר יש גם להמתין בתור נפרד לאחר מכן למגלשות.

מחיר לשני הורים ושני ילדים לעליה וירידה אחת עולה – 35 אירו! ממש ממש לא משתלם.

את אותה החוייה ניתן להשיג בכיף לא פחות במגלשות בגוטאך (עליהן אכתוב בנפרד) במחיר שפוי הרבה יותר (9 אירו ל-5 סיבובים לילד). אמנם הן קצרות יותר באורכן בכמחצית, אולם החוויה היא אותה חוויה בסופו של דבר ומה גם שניתן לחזור עליה 5 פעמים כך שהיא ממצה למדי.

נראה כי אחת הסיבות להמלצה על המגלשות בטודנאו היא קרבתן למפלי טודנאו שממש לא מרשימים (לעומת מפלי טריברג למשל) ובכל מקרה אם אין לכם את הכרטיס האדום (המקנה כניסה חינם) חבל על הזמן והכסף שלכם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Avi&J
Avi&J

”להגיע עד 9:30 או לא להגיע בכלל“

קרא עוד

מקום זה ביער השחור נפתח ב-9:00 (כמעט רק ישראלים נמצאים בשעה זו), הגלישה ללא תור כלל. אם מגיעים ב-9:30 יש תור של פחות מעשר דקות. לאחר מכן התור גדל ומגיע לשעתיים (אי אפשר לדעת מה אורך התור, כי חלק מהתור נמצא למעלה). אם התעוררתם מאוחר, תגיעו ביום אחר.

הטיפ עזר לך?

כתבות על מגלשות הרים בטודנאו

מתוך הבלוגים - פוסטים על מגלשות הרים בטודנאו

אין עדיין פוסטים על מגלשות הרים בטודנאו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה להיער השחור

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם