טוב, כמו בכל שנה ב-6 השנים האחרונות, גם בפברואר הזה אנו יוצאים לטיול חורפי ביער השחור. מי שביקר ביער השחור בחורף יודע מהי תחושת שלווה אמיתית: בעונה זו האזור מנומנם ושמיכת השלג שמכסה את האיזור רק מוסיפה לשלווה הנעימה.

היות וזהו טיולון קצרצר (חמישי עד שני), הזמן הופך למשאב יקר ויש להשקיע אותו בצורה נכונה. לא לטעות, העובדה שהזמן דוחק אינה אומרת שנוותר על שלוש השעות היומיות שלנו באחד מהמרחצאות החמים שהאזור התברך בהם.

טוב, זה הכיוון: טיסת איזיג'ט מת”א לבאזל בחמישי, איסוף רכב (בצד השוויצרי, חייבים צמיגי חורף) ונסיעה לכיוון הינטרזארטן, שבה נבלה 3 לילות במלון (וקונדיטוריה) Unmüßig. לאחר התמקמות במלון מתוכנן דילוג לבאד-פרדייס לטבילת ערב במים החמימים (חינם באדיבות הכרטיס האדום).

ביום שישי לאחר ארוחת הבוקר נשים את פעמינו צפונה לכיוון העיירה טריברג. בכל הפעמים שביקרנו בעיירה זו בעבר לא יצא לנו לבקר במוזיאון היער השחור ולכן זו הזדמנות טובה.

לאחר הביקור במוזיאון (וכמובן קפה ועוגה) נמשיך צפונה לכיוון עמק קינזיג והעיירה גוטאך שם נבקר במוזיאון הפתוח של היער השחור. ההנחה היא שנקפא שם מקור, אבל עדיין שווה לנו להשקיע את השעה וחצי ולהתרשם מהדרך שבה חיו באזור בעבר.

אחרי שקפאנו מקור נמשיך לנקודה מאוד מעניינת: מפעל הקרמיקה צלר שבצל אם המרסבך. המפעל מפורסם מאוד במוצרי הקרמיקה שהוא מייצר ודגם אחד: התרנגול והתרנגולת הוא המפורסם ביותר עד כדי כך שבעיירה נחנך לפני כשנה מסלול הליכה בשם זה.

התחנה הבאה תהיה המבשלה באלפירסבך, מבשלה שממוקמת על שרידיו של מנזר בנדיקטיני עתיק ואשר מייצרת בירה מזה מאות שנים. כמובן שנטעם (רק כדי להתחמם כמובן) מהתוצרת המקומית וניקח עמנו כמה בקבוקים על מנת שנוכל להעריך במהלך ארוחת הערב את איכות הבירה.

בשלב הזה ולאחר ארוחת צהריים נתקדם לכיוון מפל בורגבך ונעשה מסלול הליכה של כ-2.5 ק”מ שבמהלכו נגיע למפל נסתר אשר נופל מגובה של כ-30 מטר. יש שטוענים שהמפל יותר יפה מהמפלים בטריברג.

לאחר יום מפרך שכזה הגיע הזמן לקצת שופינג… ממפל בורגבך נדלג לפרוידנשטאט שם נתרשם מכיכר העיר הגדולה בגרמניה ולאחריה ביקור במרכז הקניות Schwarzwald Center שבו קיים מגוון רחב של חנויות מותגים.

השאלה הפתחוה היא האם לנסוע מפרוידנשטאט לכיוון באד דורהיים לשכשוך במרחצאות סולמאר המצוינים או לחזור לכיוון הינטרזארטן ולשכשך שנית בבאד פרדייס. השאלה עדיין פתוחה והתשובה תגיע כשנהיה באזור.

מידע על התכנון לימים הבאים בפוסט הבא...