אחרי שאת שישי ושבת השקענו באזורים הקלאסיים של היער השחור הגיע הזמן לחקור אזור חדש ומעניין: הקייזרשטול.

התכנית ליום ראשון (שהוא היום האחרון בפועל של הטיול כיוון שיום שני לא נחשב) היא: נסיעה מערבה לקייזרשטול, חציית הגבול לקולמר ונסיעה דרומה למוזיאון המכוניות במולוז.

אלו שלושת היעדים שבהם אנו רוצים לטייל ביום ראשון לפני שאנחנו מתמקמים במלון באזור שדה התעופה של באזל.

נתחיל בהתחלה: קייזרשטול

אחרי פרידה חמה ולבבית מבעלי המלון והחלפת מתנות הדדית (כפי שתמיד קורה לנו ביער השחור) נזרוק את המזוודות לאוטו ונתחיל בנסיעה מערבה לכיוון הקייזרשטול. הכוונה היא לבקר בשלושה מקומות עיקריים: הכיסא הענק שמוצב באזור, העיירה ווגטסבורג והעיירה ברייסאך. האזור הוא אזור כפרי והאטרקציות העיקריות בו קשורות ליין. אחרי כמה טעימות (רק כדי לשמור על החום כמובן) נמשיך לכיוון התחנה הבאה: קולמר.

עיירה מנומנמת: קולמר

ובכן, כבר ביקרנו כמה פעמים באלזס ובילינו שם כמה לילות אבל אף פעם לא יצא לנו פשוט להירגע בקולמר. זוהי עיירה ציורית עם בתים בסגנון בנייה מסורתי (בספרותית Half Timbered) עם מרכז שקט ורגוע.

שקט ורוגע זה בדיוק מה שאנו מחפשים בשלב הזה, על אף שמרכז העיירה יהיה סגור המטרה היא לטייל בשקט בסימטאות ולספוג את האווירה. אחד היעדים הוא לבקר בשוק המקומי (פתוח הימי ראשון עד 14:00) ולהצטייד במטעמים שונים, אולי אפילו נמצא איזה בית קפה או מסעדה פתוחים.

לא רק לילדים: מוזיאון המכוניות במולוז

מצאנו בית קפה או לא? לא באמת משנה, נמשיך בדכנו דרומה לכיוון העיירה מולוז ולמוזיאון המכוניות המרשים שקיים בה. בכל אחת מהפעמים שבהם ביקרנו באזור לא מצאנו את הזמן לבקר במוזיאון (תמיד חשבנו לעצמנו שאנחנו כבר לא ילדים, מה לנו ולמוזיאון מכוניות צרפתיות). ובכן, הפעם אנו מתכוונים להקדיש לפחות 3 שעות למוזיאון ולהתרשם ממגוון הדגמים שמוצגים בו.

ערב אחרון

טוב, הכוונה היא כמו בכל פעם להתמקם בעיירה בלוצהיים שסמוכה לשדה התעופה. לאחר שנשים את הדברים במלון (או Captain hotel או מלון אחר באזור) נדלג לגיחה במרחצאות חמים באזור: בלינה בבאד בלינגן או אקוואלון בבאד סקינגן.

לאחר השכשוך המרגיע נחזור למלון לאריזת הפקלאות ולכוסית של ערב בלובי של המלון.

בוקר יום שני

קמים מוקדם מאוד, מתארגנים, זורקים מזוודות לאוטו, נוסעים לשדה.

מחזירים אוטו לחברה (בצד הנכון של הגבול) ומתחילים בצ'ק אין לטיסה לתל אביב יחד עם נוסעים נוספים טרוטי עיניים.