למי שחושב שההר הצהוב הינו צהוב נכונה אולי אכזבה אך לנוכח הנופים המקסימים האכזבה תעלם מיד ותתחלף בקריאות התפעלות מהנופים שיתגלו תוך כדי ההליכה בהר. אגב השם הצהוב שניתן להר הינו על שם דמות אגדתית.... ראו ויקיפדיה.

24.04.17 לאחר יום נסיעות הרפתקני מ- zhouzhuang הגענו לעיירה טאנג קו tang kou (פרטים לגבי ההגעה בסוף הכתבה) לא הזמנו מלון מראש כי לא ידענו אם נצליח להגיע בתחבורה הציבורית לעיירה זו באותו היום. הגענו לתחנת האוטובוס וביציאתנו מהתחנה במדרגות היורדות מהתחנה ראינו בצידן השמאלי מלון נאה. נכנסנו לקבלה, המחיר היה זול והזמנו מקום- המלון נהדר, פרטים לגבי המלון בטיפ נפרד. בדלפק הקבלה היה בחור צעיר דובר אנגלית מצוינת שנתן לנו ללא תשלום מפה מעולה של ההר מעילי גשם מניילון שלצערנו גם השתמשנו בהם בחלק מהמסלול שעשינו וגם הסבר מפורט לגבי המסלול שכדאי לעשותו.

25.04.17 להלן פרטים על המסלול שעשינו: יתרונו של המלון כפי שציינתי לעיל הינו שהוא במרחק של דקה מתחנת האוטובוס המרכזית של העיר שממנה גם יוצאים האוטובוסים לרכבלים. אנחנו לקחנו את האוטובוס שנוסע לרכבל המזרחי- temple station . שם קנינו כרטיסים לאתר ולרכבל - מעל גיל 65 הכניסה לאתר חינם!!! עלינו ברכבל וממנו התחלנו ללכת עד לרכבל המערבי – jade screen station שבו ירדנו ולקחנו אוטובוס שהחזיר אותנו לתחנה המרכזית. – האוטובוסים בתשלום. בדרך ביקרנו בתצפיות השונות שמהם ניתן לראות את נוף הפסגות המרהיב, הרים קרובים המהווים חלק מהקומפלקס שניקרא ההר הצהוב וההר עצמו. הדרך לקחה לנו כ-שש שעות והיא אינה קלה, מתחנת הרכבל העליונה פנינו ימינה לכוון מזרח עד shisun משם המשכנו עד beginig belive משם דרך black tiger מגיעים עד המלון הראשון -shilin והולכים עד ל –lion peak חוזרים חזרה עד המלון וממשיכים דרך כל המלונות עד מלון baiyun . לא הגענו עד לסלע הגדול המפורסם שנראה בצומת זו ואשר נמצא ליד תחנת הרכבל העליונה הצפונית מאחר והליכה עד אליו ובחזרה הייתה לוקחת לנו עוד שעתיים לפחות. משם המשכנו עד תחנת הרכבל. למרות שהרכבל מעלה אותך להר, השבילים בפסגת ההר הינם ברובם שבילי מדרגות עם אלפי מדרגות שבהם תעלו ותרדו לסירוגין . המפה שקיבלנו במלון עזרה לנו מאד היות והשילוט בהר לא ברור במיוחד. במרכז ההר ישנם מלונות שהשהות בהם יקרה מאד וזה לא מפליא היות ואת כל האספקה יש להביא אליהם על ידי סבלים שאותם תוכלו לראות מתנשפים בכבדות במדרגות ובשבילים המובילים אל המלונות כשהם סוחבים משאות כבדים על גבם מחזה לא מרנין במיוחד.(אין פרדות בהר).

26.04.17 למחרת בבוקר נסענו עם מונית שהוזמנה עבורנו מהמלון למפלי תשעת הדרקונים. לשמחתנו נסעה איתנו עוד משפחה סינית כך שהתחלקנו בהוצאות הנסיעה. המפלים נמצאים במרחק לא גדול מהעיירה. בכניסה משלמים דמי כניסה והולכים לאורך הנהר. לאחר הליכה נינוחה של כ-25 דקות כשבדרך יש כמה מפלונים קטנים מגיעים למפל מרשים, אך מסתבר שיש עוד מפל נוסף מעליו – העלייה מצד שמאל של המפל שהגעתם אליו שמצריך טיפוס של יותר מ-400 מדרגות עד שרואים את המפל ומשם הדרך למפל עצמו או יותר נכון לסדרת המפלים קצרה. הדרך מקסימה המפלים יפים ומרשימים. כל הטיול הוא כמה שעות ומומלץ לכל מי שיש לו חצי יום פנוי.

מזג האוויר בהר בתקופה שהיינו – סוף אפריל היה מעונן עם טפטופים שהחלו משעות הצהריים המוקדמות ולא הפסיקו עד למחרת, למזלנו העננים היו גבוהים למדי כך שהראות הייתה סבירה. ההסתברות למזג אויר דומה בעונה זו גבוהה כך שלמי שעיתותיו בידיו ובא לתקופה של יום וחצי יומיים, כדאי שיבדוק מה מזג האוויר הצפוי וביום היותר גשום ייסע למפל.

27.04.17 נסיעה באוטובוס להנגגזו ומשם טסנו לגווילין.

הוראות הגעה להר הצהוב בתחבורה ציבורית:

את עיר התעלות zhouzhuang עזבנו מוקדם בבוקר, למקומיים לא היה כל מושג איך להגיע להר הצהוב והם הציעו לנו לנסוע לסוזו suzhou. כדאי לקחת את האוטובוס של רבע לשמונה אחרת לא תספיקו לאוטובוס שיוצא להנגזו hangzhou בשעה עשר ועשרה.( יש אוטובוס שיוצא מעיר זו- סוזו ישירות להר הצהוב אך הוא יוצא בשעות הבוקר ואין אוטובוס נוסף..) מגיעים לתחנה המזרחית של הנגזו ומשם יש לקחת אוטובוס מספר 4 אשר נמצא מחוץ לשטח התחנה ולא בתוכה שנוסע לתחנה המערבית. האוטובוס לטאנג קו יוצא בשעה 14.10 והנסיעה לוקחת 5-6 שעות תלוי בכמות ההפסקות של האוטובוס. יתכן ויש אוטובוס ישירות להנגזו מעיר התעלות zhouzhuang שיחסוך את הנסיעה לסוזו אבל כאמור לעיל אף אחד לא הדריך אותנו. מי שמגיע ישירות להנגזו שיתעניין בשעות הנסיעה להר הצהוב וכאמור לעיל היציאה הינה מהתחנה המערבית. בתחנות האוטובוסים תלכו למודיעין ותראו להם את המקום שאתם רוצים להגיע אליו, ברוב המקומות האנשים שבדלפקים הלכו יחד איתנו לקופה, דאגו שנקנה את הכרטיס המתאים לעיר המתאימה ולעיתים אף ליוו אותנו לשער היציאה של האוטובוס או אף לאוטובוס עצמו.