עצה ראשונה, אל תיסעו בתאריכים שנסענו- אמצע אוגוסט.למה אנחנו נסענו ?כי ראינו טיסה זולה של הרגע האחרון ובמחיר זול.

עצה שנייה. אם כבר אתם נוסעים בחודש זה דאגו מראש לרכב שכור ומקומות לינה או תיקחו בחשבון שהלינה יכולה להיות יקרה עקב מחסור בחדרים.

הנסיעה עצמה הייתה לפני יותר משנה

14.08.17 - טיסה לאולביה . olbia הגענו בערב לקחנו את הרכב ששכרנו ונסענו למלון שבעיר.

15.08.17- נסיעה לאורך החוף המזרחי ודרומה דרך סאן תיאודורו, san teodoro דורגלי עד Cala gonone , רצינו לקחת שייט ולשוט לצוקים, אבל המקום כולו היה עמוס ואפילו מקום חנייה לא מצאנו, כנ"ל לגבי מקום לינה.התמונות מהחופים שבדרך.

ויתרנו ונסענו עד דורגלי dorrgali שם הצלחנו למצוא מלון. מאחר והתאריך היה 15.08 שזה יום חג הייתה בעיירה תהלוכה ססגונית.

16.08.17 - בבוקר נסענו מזרחה וניסינו למצוא את קבר הענקים tomba di gigante אשר ליד אוליינה, oliena .תיאור של המקום מצאנו בכתבה של עיתון הארץ מתאריך 22.06.12- 8 מקומות שלא כדאי לפספס בסרדיניה של משה גלעד. לצערנו לא הצלחנו למצוא את המקום. הגענו לפי גוגל מאפ למקום שמתאים לתיאור אך את האבנים לא מצאנו. המשכנו לעבר הכפר אורגוסולו orgosolo כדי לראות את ציורי הקיר שבכפר. הדרך לכפר יפה, הכפר חביב , הציורים קצת אכזבו.

משם עד לארבטקס arbatax .נסענו לראות את הצוקים האדומים- אל תחמיצו

17.08.17 - נסיעה עד למגדל torre di bari המקום יפה, בתוך המגדל יש מוזיאון שאליו לא נכנסנו.

המשכנו דרומה לאורך החוף עד vilasimius, ומשם עד לשמורה שבקצה של סרדיניה. Parco geomarino di capo carbonara ,הסתכלנו על השמורה מרחוק , לא ראינו משהו שנראה מלהיב וגם הזמן היה קצר והחלטנו לוותר. משם המשכנו לאורך החוף בדרך יפה מאד עם נופים מרהיבים.

עד קגליארי. cagliari בערב יצאנו לטייל קצת בעיר.

18.08.17 - סיור של חצי יום בעיר, עלייה לתצפית על העיר משם למבצר וסיור קצר בסמטאות העיר.

המשך מערבה לאי היהודים ולחוף הים המקסים שלידו,

המשך לחוף porto pino שלדעתנו הוא החוף היפה בסרדיניה. אני מצרף תמונה של התמרור בכניסה לחוף

וזה החוף במבט על .

המשך נסיעה לאורך החופים הדרומיים היפים עד santwantioco. בערב הייתה בעיירה חגיגה שלכבודה גם פתחו מערות שבהן חיו התושבים בעבר.

19.08.17 בבוקר נסענו עד לקצה הדרומי של חצי האי מצידו המזרחי וחזרנו דרך החופים של צידו המערבי. המשכנו לנסוע צפונה . רצינו לבקר במערת הנטיפים סנטה ברברה המומלצת במאמר שהזכרתי לעיל, לא קל למצוא את המקום אך לצערנו נאמר לנו שיש להזמין כרטיסים מראש ושאין מקום פנוי עבורנו. המשכנו עד העיירה bosa . סיירנו בעיירה הציורית ,שם לנו.

20.08.17 נסיעה צפונה לאורך הים ושוב עם נופים יפים.

עד העיר היפה alghero. סיירנו בתוך סמטאות העיר ולאורך הים כמה שעות.

,המשכנו עד capo caccia המדהים – לא להחמיץ . כדאי במקום זה לעלות בדרך האספלט הצרה אשר נמצאת כמאתיים מטר לערך לפני סוף הכביש עד לבסיס הצבאי כדי להשקיף על הצוק.

המשך ל- stintino הנמצאת בקצה הצפון מזרחי של האי עד capo del falcone כדי לראות את האי והמפרץ שלידו. זהירות תחנו רק במגרש החנייה, לא חנינו שם כי לא היה מקום אלא בירידה לכוון הכפר במקום שלכאורה מותר לחנות וקיבלנו דו"ח.

המשך עד castelrado. סיירנו במבצר ובעיר העתיקה.

21.08.17 לפי המלצת בעלת המלון ששהינו בו נסענו ל- costa paradiso המקום מקסים אל תחמיצו. ניתן לחנות בחנייה שנמצאת ממש ליד הצוקים. עשינו סיור של כשעתיים לאורך החוף המקסים.

המשכנו ל- capo testa המדהימה,

משם עד שדה התעופה של אולביה ולטיסה לישראל.