אז היינו בלונדון ביום העצמאות. לא ממש הבחירה הכי טובה ליום העצמאות, אני יודעת, וסוף סוף הלכתי להשלים פער שאני מנסה להשלים כבר כמה שנים טובות- ההופעה הארי פוטר והילד המקולל בתיאטרון הפאלאס.

כשההצגה יצאה ניסיתי לקנות כרטיסים. המחירים האמירו ל 2400 ש"ח ואני ממש שקלתי את זה, אבל בסופו של דבר זה לא יצא לפועל מהרבה סיבות אחרות. היום הרבה יותר נוח לרכוש את הכרטיסים באמצעות האתר של תיאטרון הנימקס https://uk.harrypottertheplay.com/

הכרטיסים הגיעו לתיבת המייל שלי יומיים לפני ההצגה, צילמתי את המסך בסלולרי כך שהברקוד יהיה ברור, וזה הספיק לגמרי לצורך הכניסה. אין צורך בכרטיסי נייר.

אז קודם כל כמה לוגיסטיקות למתעניינים: ניתן להגיע מתחנת הלסטר סקוור, או בהליכה מרחוב אוקספורד ליד תחנת הטוטנהם קורט רואד, כשהמארבל ארץ' מאחוריכם- פשוט לוקחים ימינה והולכים כמה דקות על הרחוב. תיאטרון הפאלאס יופיע די מהר מולכם בפניה קלה ימינה. אי אפשר לפספס.

ההצגה, עליה שילמנו 680 ש"ח ל 2 הצגות לאדם, אורכת כ 4.5 שעות. נשמע ארוך, וזה באמת ארוך, אבל לחובבי הארי פוטר, זה שווה בטירוף. ההצגה הראשונה היתה מהשעה שתיים ועד רבע לחמש, וההצגה השניה החלה בשעה שבע והסתיימה ברבע לעשר. בהצגה יש כחצי שעה הפסקה, נדרשת למדיי. תורי השירותים לנשים, ארוכים מנשוא ונמשכים לאורך המדרגות, תלוי בשעת היציאה אליהם.

יש בדיקה בטחונית טרם הכניסה לתיאטרון, ורק אחרי כן בדיקת כרטיסים. יש כמובן מקומות לקנות שתייה וחטיפים, וגם בהפסקה ניתן לרכוש גלידה. הכרטיסים שלנו היו בצד, כי זה מה שנשאר, אבל ס"ה היה בסדר למרות הראות המעט מוגבלת. לכן כדאי להקדים ולקנות כרטיסים באתר, כי ככל שתאחרו, יישארו לכם מעט כרטיסים ואף שום כרטיס. ההצגה הראשונה היתה כמעט מלאה לגמרי, השניה היתה מלאה עד אפס מקום. לרוב בעת ההזמנה, תזמינו לשתי ההצגות יחד. אותנו כיוונו להצגת צהריים וערב באותו היום.

ההצגה עוסקת בעצם בבנו של הארי, אלבוס סוורוס פוטר, שנקרא כמובן ע"ש של דמבלדור וסנייפ, שלא ממש מסתדר עם אבא שלו וכשהוא מגיע להוגוורטס הוא מתחבר לסקורפיוס מאלפוי, בנו של דראקו המפורסם. כל תיאור נוסף יכול להוות ספויילר. מה שכמובן, אינו מומלץ. בהצגה יש אפקטים מדהימים, והם בנו אותה בצורה מיוחדת מאד, היו רגעים שנותרתי עם הפה פעור מהייחוד והיופי. סופה של ההצגה הראשונה היא בעיטה בבטן, שמשאירה את חותמה במשך יתרת אחר הצהריים ואף מעבר לכך. ברור שהשופינג בפרימארק שליד תחנת הטוטנהם קורט רוד (4 קומות של שופינג, רצוי בבוקר לפני התורים של אחר הצהריים), יכול לסייע במועקה.

אני אישית אהבתי במיוחד את החלק השני והשלישי. מי שקרא את הספרים ונהנה מהסרטים, ייהנה בטירוף אבל חשוב לזכור שמדובר באנגלית בריטית ובהצגה. בהחלט היו מילים שלא הבנתי, וכמה קונטקסטים פחות ברורים. ילדים צעירים ממש שאנגלית אינה שפת אימם לא ייהנו לדעתי. ילדים בוגרים יותר עם אנגלית טובה יכולים להנות מאד, ועדיין זה יכול להיות מורכב.

מה שכן- דמויות חשובות וראשיות יגיעו לבקר, ואי אפשר לפספס את האיכויות הבריטיות. כמובן, צריך להתרגל לכך שהרמיוני שונה מכפי שהתרגלנו, אבל כמו שאמרה ג'יי קיי רולינג בעצמה למקטרגים- אף אחד לא אמר שהרמיוני צריכה להראות כך ולא אחרת.

חשוב לציין שקראתי את המחזה (מחזה הוא מאד מעצבן לקריאה, אני חייבת להודות), ואני ממתינה בקוצר רוח לסרט שאמור לצאת מתישהו. מההצגה נהניתי מאד והיא הותירה את חותמה עליי. לחובבי הארי פוטר זו חובה.