אחרי שעברנו הופעות בלתי נשכחות של ארקטיק מאנקיז ושל RHCP, הגיחה הקצרה שלנו באוקלנד נגמרת ואנחנו ממשיכים משם חזרה אל כרייסטצ'רץ' וב9.3.19 יש לנו טיסה כאשר את הלילה אנחנו מעבירים אצל ג'ון בכרייסטצ'רץ' שמארח אותנו בשמחה.

יום למחרת ה-10.3 הוא מבחינתנו יום אוסטרלי טיפוסי בניו זילנד, אנחנו מחליטים לנסוע עד לעיירה “Glenorchy” שנמצאת קצת אחרי קווינסטאון על מנת שאוכל להתחיל את טרק הרוטברן יום למחרת, אנחנו נוהגים כ500 ק”מ מכרייסטצ'רץ' עד לשם, עוצרים בעיירה “Fairlie” לעצירת פאי, שם יש את “Fairlie Backhouse” – מקום מאוד מומלץ לפאי או כמו שאביב סיכם: “בכמה מילים - מאפייה שמכינה פאי מדהים, המטורף מביניהם היה פאי בייקון וסלמון. ציון 4.5 מתוך 5”

אנחנו חולפים על פני אגמי טקאפו ופוקקי ממשיכים להדרים, חוצים את קווינסטאון אל עבר העיירה “Glenorchy” ועוצרים ללילה בקמפסייט שבו כבר שהינו “Mrs Wollys campground”, בעודנו שוהים בקמפסייט אני מזמין דרך האתר של ה”DOC” מקום לבקתת “Luxmore” שבטרק הקפלר לעוד מספר ימים. בדרך לגלנורקי אנחנו נדהמים מהשקיעה הכתומה המרהיבה שמשתקפת על פני אגם “וואקאטיפו”

יום שני, ה11.3 אנחנו משכימים בבוקר ונוסעים לנקודת ההתחלה של טרק ה”רוטברן” המפורסם החוצה את רכסה ההרים מכיוון גלנורקי/קווינסטאון עד לפיורדלנד, הטרק כולו מסווג כ”Great Walk” שניתן לעשותו ב-3-4 ימי הליכה אך מכיוון שאני עושה אותו לבד ומשאיר את אביב עם הרכב אני מחליט לבצע את הטרק כטרק יומי מהצד של גלנורקי עד לאוכף “Harris Saddle” וחזרה, את הטרק אני מתחיל בערך ב-10 בבוקר כאשר המסלול הלוך חזור אמור לקחת בין 7 ל-8 שעות אך קבעתי עם אביב שיחזור לחניה לקחת אותי בשעה 17:00, במקום אין קליטה וזאת הדרך היחידה שלנו לתאם זאת.
מרוב מהירות שכחתי את מצלמת הגופרו שלי ברכב ולכן תמונות מהטרק נאלצתי לצלם דרך הטלפון, אופציה שלא אידאלית בכלל בגלל שמצלמת הטלפון שלי גרועה, ובנוסף לזה כשהגעתי לפסגה או לאוכף החל לרדת גשם די רציני.
 את הטרק סיימתי בשעה 16:00 ולכן הייתה לי בערך שעה של המתנה עד שאביב יחזור, המתנה שהייתה סבל אחד מתמשך, בחניה יש מאות אלפי “סנדפלייז” שעטו עלי ועקצו אותי בכל מקום בגוף, הדרך היחידה שלי להעביר את הזמן הייתה לשכב, לעצום עיניים ולהשלים עם הסיטואציה.

אביב לא מבצע איתי את הטרקים מכיוון שהוא נפצע ברגל ובגב ולצערו לא יכל לבצע טרקים רציניים על מנת לא להחמיר את המצב אך בזמן שטיילתי ברוטברן, הוא נסע למסלול מישורי מעגלי סביב אגמון בקרבת העיירה “גלנורקי”

משם חזרנו להעביר את הלילה בקווינסטאון, בערב יצאנו לבלות באחד הפאבים יחד עם אידן ושני שפגשנו בוונאקה מספר ימים לפני כן.

ביום למחרת אנחנו מקדישים זמן בקווינסטאון, אנחנו עולים עם רכבל להר בן לומונד שנמצא מעל בקווינסטאון ואנחנו עושים שם את ה”Luge” – עגלות קארטינג במסלול שקיים בפסגת ההר.

צהריים אכלנו ב”Devil Burger” או כמו שאביב סיכם “בכמה מילים - המתחרה של פרגבורגר בעיר. ישנן אסכולות שיקבעו כי הוא העדיף מבין השניים, לטעמנו ההשוואה מיותר כי שניהם לא משהו. ציון 2 מתוך 5”

יום למחרת נסענו בבוקר לכיוון “Te Anau”, ללילה ביום זה הזמנתי מקום ב”Luxmore Hut” שנמצא בטרק הקפלר שהוא “Great Walk” פופולרי מאוד, בסביבות השעה 11 הגענו אל החניה, שם פגשתי את נטע שהכרתי שבוע לפני כן בזולה בוונאקה, קבענו לעשות את הטרק יחדיו, הוא עתידה לעשות את הטרק בשלמותו מקצה לקצה ואילו אני מתכנן לטרק אותו רק ללילה אחד, הלוך-חזור.
היה גשם די חזק כשנפגשנו בחניה והחלטנו לחכות עד שיחלש הגשם כדי להתחיל את הטרק, לבסוף התחלנו את הטרק בסביבות השעה 12 ולקח לנו כ-4 שעות לטפס על מנת להגיע לבקתת ה”Luxmore”, כשהגענו לבקתה השמיים התבהרו וחשבתי על להמשיך לבדי לפסגה אך לבסוף נכנעתי לנוחות שבלהשאר בבקתה, להתמקם לנוח ולהתחבר עם אנשים, כשעושים טרקים כאלה ומחשיך מוקדם גם הולכים לישון מוקדם אך לא לפני שאוכלים כמו שצריך ומשחקים קלפים.
 השכמה מוקדמת בבוקר שלמחרת ואנחנו ממשיכים בהליכה על גבי הרכס אך עננים אפורים-שחורים רודפים אחרינו ונראה שתמונות טובות מהפסגה לא יהיו, אני נפרד מנטע על מנת להגביר קצב הליכה מכיוון שאני צריך לחזור על עקבותיי כשלבסוף אני מגיע לפסגה יחד עם עוד מטייל אוסטרלי, בפסגה אנחנו צופים על כל אזור “טה אנאו” והפיורדלנד ורואים שהרוח מאוד חזקה ואם אנחנו חפצים בתמונה אז עלינו לבצע זאת בזריזות כי יהיה חלון הזדמנויות מאוד קטן שהעננים לא יסתירו את הנוף.

לאחר מכן אני חוזר חזרה באותו המסלול שהגעתי, נפרד מנטע שוב ומאחל לה הצלחה והנאה בהמשך הטרק, יורד מההר וחוזר לחניה, שם אביב מחכה לי.

בזמן שאני עשיתי את הטרק המרהיב הזה, אביב הלך להתארח בעיירה “אינברקרגיל” אצל מרגרט לה ולבעלה יש חווה ענקית עם סוויטת אירוח ייעודית למטיילים ישראלים, גם שם הנופים עוצרי נשימה. אחרי שאביב אסף אותי עצרנו בפאי המפורסם של “טה אנאו” או כמו שאביב סיכם “בכמה מילים - בית קפה קטן ומוכר מאוד שמכין פאי מסוגים שונים. מומלץ מאוד גם לאלו מכם שלא סיימו טרק רק לפני (אבל במיוחד לאלו שכן). ציון 4.5 מתוך 5”

אנחנו ממשיכים מטה אנאו חזרה לוונאקה, יצרנו קשר עם הזולה ועדכנו אותנו שיש מקום, אך הפעם נצטרך לשלם, 20 דולר ללילה לאדם זה עדיין זול מאוד עבור לינה באזור וונאקה ואנחנו קופצים על המציאה, בדרך לשם אנחנו עוצרים לעוד מילקשייק של קוקיטיים בקווינסטאון, מילקשייק שיתברר כטעות.

יום למחרת בוונאקה ה-15.3 זהו יום שישי ואנחנו מקדישים אותו למנוחה, בישולים לארוחת שישי וסרט, אנחנו חוזרים לסינמה פרדיסו ורואים שם את הסרט המעולה “ספר ירוק Green Book” וקצת לפני ארוחת שישי אביב ואני מכינים ג'חנון לשבת, אנחנו מקבלים את סוד הסודות של סבתא של אביב ולפי התגובות של החבר'ה בזולה בבוקר שלמחרת אנחנו לא מאכזבים כלל.
 בבוקר זה אני גם מחליט לעשות את טרק “Isthmus Peak” הטרק התאום של “Roys Peak”, את הטרק אני מתחיל בסביבות השעה 10:00 ולוקח לי כשעתיים לטפס ולהגיע לפסגה, הטרק הזה הוא ככל הנראה הטרק היומי שהיה לי הכי קשה לעשות, הטיפוס הוא בדרך ארוכה, מפותלת ותלולה, הוא שובר אותך מנטלית כי אתה לא יודע מתי מגיעים לפסגה, הנופים עוצרי נשימה, רואים ממנו את “Lake Hawea” ואת “Lake Wanaka”, מטפסים לגובה רב ורואים איך העננים מטפסים במעלה ההר.

לאחר מכן חזרנו לזולה והמשכנו משם יחד עם עוד מספר חבר'ה שהכרנו שם (זהר, אדיר, יובל, טל ולינוי) לאטרקציה “Puzzling World” שם יש מוזאון תעתועים למח ומבוך, המוזאון ממש מגניב ואני מאוד ממליץ לעבור שם.

זהו יומנו האחרון (שוב) בזולה בוונאקה ויום למחרת אנחנו מחליטים להצפין ולנסוע ל”הר קוק” שוב, הפעם במטרה לעשות את טרק “מולר האט”.
 אנחנו עוזבים את הזולה בבוקר ומבלים בוונאקה בפעם האחרונה לפני שעוזבים ולאחר מכן נוסעים לפארק הלאומי “אאורקי – הר קוק” שם אנחנו חונים וישנים באוהל למרגלות ההר, בוקר למחרת ה-18.3 אני קם מוקדם על מנת להתארגן לטרק “המולר האט” וזוכה לראות את הזריחה מאירה את אחת מפסגות ההר.

הטרק נחשב לאחד הקשים שיש בניו זילנד מבחינת מאמץ וטיפוס, זהו ההר הראשון שסר אדמונד הילארי כבש את פסגתו.
 מתחילים ב-2200 מדרגות צרות וגבוהות ולאחריהן יש טיפוס סלעים מאתגר במיוחד, טיפוס אלפיני רציני, כשמגיעים לשם כבר רואים את השלג והקרחונים ושומעים את הקרחונים מתפוצצים ורואים מפולות שלגים. אם עושים אותו בתור טרק יומי מבצעים אותו בדרך כלל בין 7 ל-8 שעות הלוך חזור אך אני הצלחת לחזור חזרה תוך קצת פחות מ-5 שעות (האם שברתי שיא?), בבקתה שהיתי כ-40 דקות, חלצתי נעליים ונתתי לכפות הרגליים להתאוור, אכלתי כמה חטיפי אנרגיה, משם המשכתי לפסגה ולאחר מכן ירדתי חזרה למטה לחניון, הטיפוס הוא תלול מאוד, כ-1040 מטרים לגובה על פני 2ק”מ אורך.

מפני שסיימתי את הטרק די מהר, החלטנו לנסוע משם לכרייסטצ'רץ' להעביר את הלילה אצל ג'ון, כמובן שבדרך לשם עברנו שוב במאפייה בעיירה “פיירלי” על מנת לאכול פאי.