הרעיון היה להגיע להופעה של אלטון ג'ון האגדי, ובפראג היו כרטיסים. נחתנו בפראג בלילה אחרי טיסה די סיוטית... נהג ההסעה שהזמנו למלון המתין לבואנו לבוש חליפה ואוחז בידו שלט עם שם משפחתנו.

מלון גרנדיור המתהדר ב 5 כוכבים התגלה כמלון נחמד עם מיקום מצויין, ליד תחבורה ציבורית, קניון ומרחק של 10 דקות הליכה לשער אבק השריפה. המלון עצמו נחמד, לא 5 כוכבים של ישראל, אבל מילא…

התניידנו בעיקר באמצעות אוטובוס התיירים האדום HOP ON HOP OFF אוטובוס נוח ומרווח שמגיע לכל האתרים לאורך כל שעות היום ומציע הסברים במספר שפות, ביניהן עברית. היה נוח ומעניין לנסוע באוטובוס מאתר לאתר ולשמוע את ההסברים.

ביום הראשון לטיול נכנסנו לעיר העתיקה דרך שער אבק השריפה, צפינו במופע השעון האסטרונומי, טיילנו על גשר צ'ארלס, סיירנו ברובע היהודי, שטפנו את העניניים במותגי העל של רחוב פריז, ביקרנו בקיר של ג'ון לנון, עלינו לגבעת פטרין שם עלינו לתצפית ונכנסנו למבוך המראות.

ביום השני סיירנו במצודת פראג ובסמטת הזהב וראינו את חילופי המשמר, חזרנו חזרה לעיר העתיקה שוטטנו מעט ואכלנו צהריים ב HARD ROCK CAFE, תמיד טעים ובמחיר שפוי. חזרנו למלון להתארגנות לקראת המופע של אלטון ג'ון בארנה, אליה הגענו בנוחות באמצעות המטרו.

ביום השלישי עשינו סיור נהדר במכונית עתיקה, שוטטנו קצת בעיר העתיקה ונכנסנו לקניון פלדיום לאכול ארוחת צהריים (במסעדה תאילנדית מצויינת בה אכלנו גם בערב הראשון) אחר כך התפנקנו בסיאם תאי מסאג' שבקרבת הקניון, ומשם לשדה התעופה חזרה לישראל.

פראג היא עיר אירופאית יפיפייה. המרכז העתיק שלה לא גדול ואפשר לסייר בו בקלות ברגל או באמצעות תחבורה ציבורית. אנחנו התניידנו ברגל או באמצעות אוטובוס התירים וזה היה נוח מאוד. הרחובות כל כך יפים וצבעוניים, מרפסות מעוטרות, צריחים ופסלים בכל מקום. העיר יפה, אך קשה לחמוק ממלכודות התיירים.

בכל פינה יש איזה מוזאון קטן או תצפית כלשהי. הכניסה לאתרים אינה זולה וחלק מהם מאכזבים. החנויות יקרות אך המזכרות מאוד יפות. מה שהפריע לנו היה שבכל מקום אליו הגענו (אתר, מסעדה ואפילו בבית המלון) היחס היה קריר והאדיבות הסתיימה ברגע ששילמנו. היה נדמה לנו כל הזמן שלמרות שחלפו שנים רבות, הטראומה של מלחמת העולם השניה והמשטר הסובייטי שהגיע מיד אחריה, עדיין ניכרת.

ההמלצה שלנו: אפשר בהחלט ליהנות מפראג גם בלי להיכנס להמון אתרי תיירות. אם היינו יוצאים כעת לטיול, היינו בוחרים 2 אתרים בתשלום ובכל היתר ליהנות משוטטות בסמטאות, בגנים יפים ואפילו במצודה לא חובה לקנות כרטיס וגם לשוטט בגנים ולראות את הארמונות והקתדרלה מבחוץ זה מהמם. ביחס לקרטיוש – הכי מומלץ לבקש קרטיוש חם עם גלידה (יסתכלו עליכם כמו על משוגעים וינסו לשכנע אתכם לקבל אותו קר, אבל תתעקשו כי ככה הוא הכי טעים). והבבושקות – כל כך יפות!

הסיור במכונית העתיקה מומלץ מאוד (אין צורך להזמין מראש, יש המון מכוניות עתיקות שממתינות לכם ליד שער אבר השריפה ובכיכר העיר העתיקה).