7.2.19

זוכרים שחגגנו את ראש השנה הסיני רק לפני יומיים? טוב, אז לא חגגנו לבד. אתנו בניו זילנד חגגו עוד כמה מיליונים. ומה הקשר לסיפור הדרך שלנו? בהמשך.

יצאנו את אומרו בבוקר לפנים הארץ . מערבה. לכיוון מאונט קוק והגליישרים. מאוד קרובים לפוקס ולג'וזף אך שרשרת ההרים מפרידה. נסיעה בעמק וויטאקי. כבשים, פרות, שטחים חקלאיים . עצרנו לקנות משמשים ושזיפים היישר מהמטע.

בדרך עצירה באתר מיוחד של תצורות אבן מסלעי גיר עם המיית יונים המקננות בחגווי הסלע..זהו אתר מאורי מופיעים בו ציורי קיר בנושאים שונים. התקדמנו לאומארמה אל Clay Cliffs. מקום מיוחד במינו. בלוני פלאנט תארו את המקום כ " מזכיר את הירח" בירח עוד לא היינו, אבל כאן בין הסלעים המיוחדים הרגשנו באמת בעולם אחר. הכניסה לקלאיי קליף משולטת וגם הגוגל מפה מכיר. הכניסה בדרך עפר של כ 10 ק"מ דרך פרטית 5 דולר לרכב פרטי. באמון, קופה בכניסה ומשלשלים התשלום 

שמחנו שנסענו לירח הניוזילנדי. יש שביל המוביל לצד העמודים ואחד שגם מאפשר כניסה פנימה. מרשים ומיוחד חזרנו חזרה לכיוון אגם פוקאקי התכנית מחר מסלול עמק ההוקר. Hooker valley.

לינה תכננו במאונט קוק. התרשמנו מהטורקיז הנפלא של אגם פוקאקי. הצטלמנו וצילמנו אותו מכל הכיוונים. הגענו למרכז המבקרים שבמאונטקוק.

וכאן נכנס ראש השנה הסיני לעלילה. אין אפילו פיסת דשא להניח עליה את שקי השינה. כלם בחיוך מלא הבנה: ראש השנה הסיני very very busy. 

אין ברירה חוזרים לטוויזל שם יש מלא מוטלים. אבל גם שם הסינים מילאו את רחובות הישוב ומילאו את כל החדרים.

מצאנו נחמה באגם אוה Ohau. בלודג' . התקבלנו בשמחה. הלודג' בחורף משמש כאכסניה לגולשי סקי ובקיץ למטיילים ,הרבה מאוד רוכבי אופניים. וגם הרבה משפחות סיניות. חדרים מאוד פשוטים. והמחיר גבוה. נהננו מהנוף. מהאווירה. תענוג לישון לצד אגם. האגמים באיזור בצבעי טורקיז. נראה שמישהו פיזר אבקת צבע .

8.2.19

נסיעה חזרה את כל הדרך למאונט קוק ולמסלול עמק ההוקר. כשעה ועשרים. ואנחנו בתחילת המסלול. יום שמשי בהזמנה. אפילו קצת חם מידי. מסלול נוח להליכה. חוצים 3 גשרים תלויים וכל הזמן ההרים המושלגים מלווים. אגם פוקאקי מציץ בתחילת המסלול. הליכה רובה במישור. וההפתעה אגם הוקר שניגלה ועליו חלקי הקרחון שהתמוטטו ונפלו למים.

סך הכל עם עצירות לאכילת פירות, שתייה ונוף הלכנו 3 שעות מהנות.

משם נסענו ל tasman glacier עליה של 100 מטר במדרגות. ומגיעים לתצפית על הגליישר והאגם. גם כאן רואים גושי קרח. האגם בצבע אפור לבנבן והגליישר משמש תפאורה עוצמתית. הקרחון התמוטט לא מזמן וגושי קרח ענקיים שטים בו. האגם עצמו הוא משנות ה70 של המאה הקודמת עם הפשרתו של הגליישר.

ניתן לראות את 3 הבריכות שפעם היו כחולות. אך כיום לא מגיעים אליהם מי קרחון והן ירוקות ומעופשות. אנחנו בהמלצת המורגים רק ראינו אותם מלמעלה.

ירדנו את ההר ונוסעים לlake Tekapo .

הגענו למוטל במרכז. כמובן very busy, no rooms. אבל יש לה חברה שבחצר יש לה צימר. ומידי פעם מקבלת אורחים. טלפון אל איירין והצימר שלנו.

ח ל ו ם יותר טוב מזה אי אפשר היה לרצות. חדר מרוהט וינטאג'י. עם מטבחון כסא טלויזיה ומרפסת והעיקר גינת ירק שהוזמנו לקטוף ממנה.

מיד הכנתי סלט ענקי מחסות ועוד עלים נוספים ושעועית צהובה מהשיח. מול האגם. כיף לא רגיל. וכן ,הטורקיז של הטיקאפו מדהים .

9.2.19

התלבטות האם להישאר ליום מנוחה אצל איירין ולהתפנק בבריכות החמות במקום. או להמשיך הלאה. 

החלטנו להמשיך. כי מה לנו ולמנוחה?

בבוקר ארוחת בוקר במקום הכפרי הזה. (לאיירין שטח עליו רועות 5 כבשים, ותרנגולת אחת. היא חיה רק בקיץ בטקאפו ובחורף עוברת לאוסטרליה) עם נוף האגם והכבשים סיימנו את חווית הצימר הזה ויצאנו להר ג'ון לתצפית. הגענו בתשע אך הכביש היה סגור. מלמעלה באופניים ירד נער שפתח את השער . כנראה שלא התעורר בזמן.8 שקלים לעלייה. כן הכביש פרטי. למעלה בית קפה ופלניטריומים לחקר הכוכבים. יש גם סיורי לילה לתצפיות כוכבים. הנוף 360 מעלות , של האגם הטורקיזי, הרים מושלגים ועמקים. צילמנו, הצטלמנו אכלנו עוגות טובות.

ירדנו חזרה לביקור בכנסייה. גם שם מלא סינים. כל חצי שעה תפילה בקבוצה הצלחנו לחדור לראות בין קבוצה לקבוצה בשתי דקות ההחלפה. המדריכה הסינית שאלה אותי אם אני נוצריה, אמרתי לה שאני יהודייה והיא מאוד התרגשה. סיפרה שבמרס תגיע לישראל.

אם הסינים יגיעו לישראל בכמויות דומות לאלו שבניוזילנד...נוצף בסינים והתיירנים יהיו ודאי מאושרים . בכל מקום הסינים מצלמים ומצטלמים. גם הבת הקטנה שצילמה את אמה

אנחנו בדרך לחצי האי בנקס. לאקרורא. . נסיעה ארוכה. לא הזמנו מקום לינה כי לא ידענו האם נגיע לאקרואה או נעצור בדרך. עצירות לתצפיות. דרך חקלאית יפיפייה. גבעות ירוקות וצהובות. קציר חיטין כעת. עצרנו בג'רלדין לגלידה וקניית גבינות בחנות הגבינות המומלצת.

אחר הצהריים מצאנו עצמינו אחרי התפעלויות מנוף המפרצים באקרואה. 

ועוד סיפור חיפוש מקום לינה להיום.

הגענו למוטל פנוי, הרוב לא. הבעלים של המוטל וכל ההתנהלות הצחיקה אותנו ומיד קראנו למקום המוטל של פולטי. באמת זה la vila. מנהל אותה קיט' איש חביב ומצחיק. המחיר היה גבוה עבורינו. הוא עשה לנו הנחה.

הזמנו למחר ומוחרתיים במקום אחר.

3 לילות בחצי האי. לטיולים,ים ובעלי חיים.