חצי האי בנקס - כמעט וסוגרים סיבוב סביב האי הדרומי. ממש דרומית לכרייסצ'רץ בה נחתנו לפני 42 ימים.

חצי האי נראה כמניפה , נוצר מהתפרצויות הר געש. גם כאן יש טוף כמו אצלינו בגולן. אך את הים והמפרצים שנפרשים מהגבעות קיבלו הניוזילנדים הקיווים ולא הגולנים.

המפרצים הנראים כפיורדים בגווני כחול נהדרים.

אנחנו באקאורה לשלשה לילות.

10.2.19

יצאנו לחקור את חצי האי. 

המפרץ הראשון ששמנו פעמינו אליו le bon bay. הדרך היוצאת מאקאורה. בכביש נופי צר עולה להר ויורד למפרץ .

מלה בון ראינו שלט צהוב לנסיעה לאוקינה דרך לא סלולה, צרה, עקלקלה. הפכנו את תכלת התכלכלת(הטויוטה שלנו) ללאנדרוור. דודי מאושר מהנהיגה בדרכים שכאלו. ואני מתפללת שלא יגיע רכב מלפנים. דרך יפיפיה ואפילו יש לה שם. Laverics road

מראות נפלאים.

יורדים למפרצון.

שפל, טיול לאורך החוף. נהנים לראות סבאוסבתא עם הנכדים במפרצון קטנטון ליד הים, של נחל . הנכדים עם גלשנים, בגילאי 4-6 לערך. גולשים במים. הכל כל כך רגוע ונעים.

עוד כמה צדפים לאוסף. 

פותחים כסאות וארוחת בוקר מול הנוף המשגע. 

המפרצון הבא okains bay. על הגבעות רועות פרות, וכשנמצאים בגובה נגלים המפרצים. מהתצפית מעל לאוקיינה ביי, נראים הרבה אנשים על החוף והרבה מכוניות. כשירדנו גילינו שיש שם קמפינג גדול. סוף שבוע מלא מגיעים לחוף שגם אליו , זורם, נחל רדוד . מלא במשפחות מגיל אפס מקבלים גלשן,סירה, קייק קטן או משוט וכלם במים. ממש עונג שבת .

משם נסענו למפרץ נוסף בדרך נופית הפעם סלולה ל little Akaloa bay. הפסקת פירות מול המפרץ היפיפה.

ממפרץ למפרץ, עלינו על הדרך הנופית summit road ,ל french farm, ישוב קטנטן בו יש ייקב.

הייקב כבר לא ייקב, הפך למלון ומסעדה יוקרתיים. הייקב נמכר. אך למעשה הייקב נמצא באיזור בלהיים יש רק חנות פצפונית לטעימות. לא ויתרנו על שתיית כוסית יין בפנינסולה הזו( נשמע יותר טוב מחצי אי). חזרנו לאקאורה למוטל החדש שלנו. שני חדרי שינה,סלון ומטבחון שהפכו מיד לבית לשני לילות. 

יצאנו לטיול רגלי קצר למגדלור ובין רחובות אקאורה המתוקה להפליא.

ארוחת ערב ביתית .

הזמנו למחר שייט ב fox סירה עתיקה עם מפרשים.

עוד יום נפלא בחצי השני של העולם.

11.2.19

Easy day.- יום תיירים באקרואה. התחלנו את הבוקר בגן מופלא Giant Garden. פתוח בקיץ בין השעות 11:00 ל 17:00.

הלכנו אליו ברגל וזכינו לטיול יפה בין בתי הישוב היפים. בתים מעץ עם גינות מטופחות ונחל שזורם. ביקרנו בכנסייה העתיקה עם עוגב מעוטר. ובקצה הרחוב rue Balguerie. על הגבעה, עומד הבית והגן של האומנית Jose Martin. היא רכשה בית עתיק מ1880 והפכה אותו לגן מיוחד. בגינון המיוחד ובפסלי המוזאייקה. נכנסים לגן והחיוך וההתפעמות הופכים לחלק מהחוויה. ברקע התנגנה אידית פיאף מה שהוסיף לחוויה. הגענו על הפתיחה. ( נו טוב רבע שעה לפני..) כך שיצא לנו לטייל בגן עם עוד זוג ומשפחה. 

את השם גן הענק נתנה ילדה ,שראתה מלמטה את הפסלים וגודל הגן ואמרה : בטח גר שם ענק וג'וסי אימצה את השם. 

לאחר החוויה הנהדרת של הגן יצאנו לשייט בסירת מפרש ה fox. שייט של שעתיים וחצי במפרץ לגילוי חיות בר של הים.

השייט בסירת מפרשים רגוע ושקט יושבים על החרטום.

ראינו פינגווינים שוחים במים . נראים ברווזים ממש. קורמורנים, טבלנים .

זכינו להסבר על הצרפתים שהקימו את אקאורה ועל הבריטים שלא ויתרו עליה. 

ובעיקר ראינו הרבה דולפיני הקטור. קטנים אפורים עם בטן לבנה. שייחודיים לניו זילנד. הם ממש שיחקו מתחת לסירה. נראים עליזים ושמחים .

בשייט מגיעים למצוקי טוף, אדמה געשית ומערות. שייט נעים ומהנה. 

מהרציף טיילנו לנו בנחת כשהים בשפל למוטל שלנו.

ארוחת ערב ישראלית בבית. 

וקצת צער מחלחל על הפרידה הקרובה מהאי הדרומי.

12.2.18

בבוקר, על המפרצון של נמוטל שלנו נחתה להקת אווזים. אווזים קנדיים. איזו תמונה פסטורלית. שאפנו עוד רגעי אושר מהמראות ואנחנו עולים צפונה. נסיעה לכרייסצרץ דרך סמט רואד. עולים לגבעות ולמטה נופי מפרץ אקאורה. ממשיכים בדרך על כביש 75 לLyttelton. דרך נופית מקסימה. רואים שלט לliving spring. פונים ימינה ונכנסים. מעלינו סלעים ענקיים מזדקרים.וקבוצות ילדים מטיילים.

הגינו לחנייה. נכנסנו למשרדים . שאלתי מה המקום הזה. ? מסתבר שכל האיזור הוא school camps, מעין אכסניה. מקבלים בתי ספר מכתה א למחנה של 3-4 ימים. טיול שנתי של בתי ספר. יש תכנית חינוכית הכוללת טיפוס על עצים, שחייה,קייקים,בנייה בבוץ ועוד. המורות והמורים והורים מלווים מגיעים עם הילדים. בחדרים מסודר ובכל מיטה בובות של הילדים . יש חוברות וקלמרים. מסכמים את היום.

מעורר קנאה וגעגוע לבית הספר הקיבוצי .

המשכנו לכרייסצרץ תוך נסיעה לצד ומעל המפרצים. ומשם צפונה. דודי תפס קצב וכוחות. יחד עם עבודות מסיביות בכביש חלפנו על קיאקורה. ערכנו קניות בניווורלד. וצפונה. בבלהיים אין חדרים במוטלים אז עלינו לפיקטון הזמנו דרך בוקינג bnb נהדר ומפנק וגם עולה...a sea view. הבעלים החביבים כששמעו שעדיין לא הזמנו מעבורת למחר. מיד הגיעו עם מחשב והזמנה פתוחה. מילאנו הפרטים ויש לנו למחר מקום במעבורת של הבוקר. הכנו ארוחת ערב במקום הקסום מעל המפרץ. 

ונפרדים מהאי הדרומי של ניו זילנד שהיה נהדר אלינו משך 42 ימים מופלאים.