טימישוארה, רומניה. עיר היוולדה של סבתי היקרה אנני שוארה.
יעד מקסים ומתחדש ברומניה היפה. העיר נמצאת בגבול של סרביה והונגריה, ניתן כיום להגיע אליה בטיסות ישירות .
כשעתיים וחצי נסיעה מבלגרד, שעה וחצי מהונגריה. עיר של מפגשים ותרבויות ורבויה בפסטיבלים.
 העיר עצמה רומנטית ונעימה לביקור, יש בה גם אטרקציות נחמדות לילדים כמו מוזיאונים וג'ימבורי, אך מתאימה בעיקר לביקור קצר או שבוע רומנטי. ניתן להשכיר רכב ולטייל לערים השכנות וכך להנות מטיול מהנה במיוחד.

מרכז העיר סובב סביב שלוש כיכרות (במרחק הליכה קצר): כיכר הניצחון (victori), כיכר Marasti ווכיכר UNIRII. הכיכרות רבויות במאפיות קטנות מאחוריהן תורים ארוכים, חנויות בוטיק ויד שניה, בתי קפה ומסעדות. במרחק הליכה קצר שוכן גם קניון אילוסיוס (Ilusus) שהוא הקניון המרכזי באזור והוא מכיל את כל המותגים מהיקרים לזולים.


 העיר שוקקת חיים בד”כ בסופי שבוע, בהם הכיכות לרוב לובשות צורה של חגיגת פסטיבל זה או אחר.

טימישוארה מוכרת כעיר תרבות ותוכלו למצוא בה שלל של פסטיבלים, מפסטיבלי פולקלור, חגיגות סרביות, פסטיבלי תיירות, אוכל, סטודנטים, אופרה ועוד ועוד.

הפסטיבלים משתנים, כל פעם מוצאים סיבה למסיבה… כדאי לנסות לחפש ולהתעדכן לפני כל נסיעה או להיות מופתעים לטובה.

כך למשל :

ביולי – פסטיבל אימילור Inimilor – או 'פסטיבל הלבבות' 
 פסטיבל מוסיקה וריקודים עממיים מפגשים אמנים רומניים עם רומנים מכל העולם. הפסטיבל כולל מופעים, ריקודים ומצעד תלבושות עממיות. כמו גם פסטיבלי סרטים, סטודנים ועוד (תקופה טובה לנסוע).

בספטמבר/ אוקטובר –

22 לספט, פסטיבל המיעוטים האתנים

פסטיבל פולקלור שמארח להקות גם מסרביה והונגריה ועוד.
 הפעולה מפגישה אמנים המייצגים את הקבוצות האתניות מטימיצוארה, ומעריכים הן את הפולקלור והן את צורות הביטוי האמנותיות השונות.

FLIGHT FESTIVAL – פסטיבל של סופש שלם
 שבו דוכני אוכל מקומי, דוכני תיירות והופעות. הפסטיבל מחולק לעמדות יצירה, במות מוסיקה ועמדות שמוקדות ללימודי אינטלגנציה מלאכותית. הוא פרוס על הכיכרות והגנים ברחבי העיר.

עוד בתקופה זו פסטיבל הלהקות – הופעות של להקות שונות.

טימישוארה מוכרת גם כעיר הגנים. בעיר לא מעט גנים יפים שאפר לסייר בהם בסביבת נהר ה – BEGA: פארק הילדים, גן הורדים, גן בוטני ועוד. למסלול המתוכנן שלי 


טיילו וגלו :)

 ממליצה מאוד על טיול וסיור בעיר… אני כאן לכל שאלה.