אוי איסלנד! 🇮🇸 אנחנו חושבים שזה המקום עם הכי הרבה דיסוננס בין מה שמרגישים כשרואים תמונות של איסלנד לבין מה שמרגישים כשאשכרה נמצאים פה. העוצמה והיופי פשוט לא יכולים אף פעם לעבור במלואם דרך תמונות.

אז בשבוע האחרון לקחנו רכב 4X4 ויצאנו משביל החומוס של איסלנד (כביש הטבעת) לשבוע שטח במרכז ההררי (היילנדס)- כבישי השטח הנקראים כבישי F, הכניסה אליהם מותרת עם רכבי 4x4 בלבד! אנחנו משתמשים בקמפר - רכב שאפשר לישון בתוכו אבל הוא לא גדול ומסיבי כמו קרוואן, אם תרצו שנדבר קצת על ההתנהלות איתו נשמח אם תכתבו לנו בתגובות 👇🏽

הקמפר שבו ישנו במשך שבוע

עברנו בשמורות עם הרים צבעוניים, מעיינות חמים, מפלים מטורפים, בורות קיטור, מערות לבה, סלעים וולקנים, ואפילו צללנו בין לוחות טקטוניים! (תוכלו למצוא מפת טיול והמון המלצות סופר שוות בכל הפלטפורמות שלנו @barandshany - קישורים למטה) אבל הנה כמה המלצות להיילנדס שפשוט אסור לפספס!

קניון הדמעות - בנסיעת שטח לנ״צ - 64°09'20.8"N 19°08'18.3"W תגיעו לחנייה בה מתחיל מסלול קצרצר של ק״מ בודד למקום שנקרא קניון הדמעות. לא ברור אם הוא נקרא ככה בגלל כמות המפלים היפיפיים שנשפכים אליו או בגלל שהוא גורם לך לבכות מרוב יופי! לנו הוא בהחלט גרם קצת לדמוע.

עמק הדמעות

שמורת לנדמנלוגר - שמורת ההרים הצבעוניים של איסלנד! כדי להגיע תשימו בגוגל מפות - Landmannalaugar Tourist Information Center. כמו שמוזכר למעלה ההגעה היא ברכב 4x4 בלבד! לפני הכניסה לשמורה יש 2 מעברי מים (מקומות בהם נדרש לחצות נחל עם הרכב). אפשר לעבור אותם ולהיכנס ממש לתוך השמורה או לחילופין לחנות בחוץ וללכת קצת יותר ברגל. אנחנו עשינו את מסלול הטבעת - Short Loop שהוא באורך של כ-4.7 ק״מ. מסלול ההר הכחול -Blahnjukur שהוא באורך של 8.5 ק״מ אבל היפה משמעותית מבין ה-2!

שמורת לנדמנלוגר

משם המשכנו לשכשוך ב״בריכת העם״ - המעיין החם של המקום. הכניסה אליו היא בחינם אך אם תרצו להתקלח לאחר מכן תצטרכו לשלם 500 קרונות ל-5 דק׳ מקלחת.

בריכת העם בשמורת לנדמנלוגר

שמורת קרלינגארפיוטל - נחשבת למקום קצת פחות מוכר לרוב התיירים אבל גם לבין המקומות היפים ביותר באיסלנד כולה! המסלול המומלץ ביותר בשמורה נקרא - Hveradalir הוא עובר באיזור הגיאותרמי של השמורה שנמנה בין האיזורים הגיאותרמיים הגדולים ביותר באיסלנד! המסלול באורך של כ-7 ק״מ. לצערינו בגלל פציעה בברך של שני נאלצנו לשנות תכניות ולעשות מסלול הליכה קצר של 1.3 ק״מ לכיוון למעיין החם של המקום שנקרא Borholan. מעיין חם שיושב ממש על גדות הנחל בתוך וואדי יפייפה, וביום לא מעונן אפשר לראות משם גם את ההרים המושלגים והקרחונים שמשקיפים מלמעלה.

מעיין חם - Borholan

מוזמנים מכל הלב להצטרף למסע שלנו ולעקוב אחרינו גם כאן בבלוג וגם בפלטפורמות השונות ברשת! 🧡