את הטיול שלנו בתאילנד התחלנו בצ'אנג מאי. הגענו לצ'אנג מאי אני ושני חברים טובים, ועוד בארץ קיבלנו המלצה חמה מחברים שחזרו מתאילנד- לא לפספס את האומגות של מעוף הגיבון. ההמלצה הייתה נהדרת, ואפילו קיבלנו הנחה של יותר מ-50%.

והמחיר שקיבלנו היה 1799 באט שזה בערך 200 שקלים. בדקתי והמחיר המלא הוא 450 שקלים ורק ישראלים מקבלים את המבצע הזה! הופתעתי ממש מכמה שהאתר נגיש, כולו בעברית כולל הרכישה ומאוד נוח וידידותי. קראנו לעומק את השאלות והתשובות שלהם והזמנו מיד את המבצע עבור שלושתנו. תמיד כיף לחסוך ככה וכל הטיול איתם היה חתיכת חוויה. הם אספו אותנו ב-12 וחצי בצהריים במיניואן ליד המלון שלנו, נהג נחמד מאוד שכבר אסף זוג לפנינו, ונסענו פחות משעה לכיוון המתחם בג'ונגל. בבוקר עוד הספקנו לאכול ולהרגע קצת ככה שלגמרי היינו מוכנים לאקשן.

דבר ראשון שרואים בדרך לשם זה שהמקום פשוט מדהים ביופיו. ג'ונגל טבעי ופראי לגמרי שנראה כמו מסרטים ואגדות. הגענו לכפר שבו האומגות ופגשנו את המדריכים שלנו, שבחברה נקראים "סקיי ריינג'רים". הם נראו מאוד מקצועיים ואחד מהחברים שקצת פחדן חקר על הרשיונות והתעודות שלהם וגילה שהם באמת ברמה הכי גבוהה שיש. הם דיברו אנגלית טובה מאוד ואפילו עברית לא רעה בכלל, ולימדו אותנו כל מה שצריך לדעת על בטיחות. אפילו החבר הקצת פחדן שלי קיבל בטחון והתרגש כבר לנסות. לאורך המסלול אין רגע שלא קשורים למשהו- כשמחכים בתחנה קשורים לעץ, ולאחר מכן לאומגה. ראינו בקבוצה שהייתה לפנינו שהיו גם ילדים (סביבות כיתה ב') ואנשים בגיל של ההורים שלי, וכולם נראו ממש מאושרים.

עשינו אומגה אחת לניסיון ומהרגע הראשון מרגישים שזה לא מהעולם הזה. פשוט עפים כמו קופים (גיבונים!). המשכנו עם המדריכים לכל התחנות האחרות ועשינו סך הכל 24 אומגות, כל אחת קצת אחרת. חלק גבוהות, חלק ארוכות, חלק גבוהות ממש וארוכות ממש. באחת מהגלישות הסתכלתי למעלה והשמש בדיוק האירה על הצמרת של העצים ומשם עלי, אני לא יכול לתאר כמה התרגשתי. האומגה הכי ארוכה במתחם נקראת אומגת סופרמן, ולפני שתתחילו תראו שבכלל לא רואים את הסוף שלה. שלושתנו הסכמנו שהיא הייתה באמת בלתי נשכחת.

אין ספק שצריך אומץ כדי לעשות את הגלישה הראשונה, אבל אי אפשר להסביר כמה ההרגשה ממכרת. לא רציתי להפסיק ובין אומגה לאומגה שקצת הולכים או עולים כבר מדמיינים מה מחכה בגלישה הבאה. המדריכים שלנו הסבירו לנו בדרך על צמחים וחיות שראינו וסיפרו לנו על העבודה שהחברה עושה לשיקום גיבונים. הם הצילו משפחה של גיבונים בסכנת הכחדה ונתנו להם בית שני בג'ונגל הזה. אחרי שסיימנו את הגלישות עוד עצרנו לארוחה קטנה בכפר, ופגשנו אנשים שחיים שם ועוסקים בכל מיני מקצועות מקומיים. אחד מהאנשים ממש יודע לטפס על עצים עם הידיים כדי להגיע לכוורות דבורים ולסחוב על הגב חזרה דבש! היה מעניין מאוד והארוחה הייתה משביעה ודי טעימה. בסוף היום הגענו למלון כולם קצת עייפים, אבל מאוד מרוצים. זאת חד משמעית הייתה החוויה הכי טובה שהייתה לנו בצ'אנג מאי, שהייתה בעצמה מקום מדהים!

אני ממליץ לכל מי שמגיע לצ'אנג מאי או בכלל לאזור לא לפספס את התענוג המיוחד הזה, ולנצל את העובדה שהמבצע לישראלים עדיין רץ. החוויה שווה כל באט והייתי מוכן לשלם גם את המחיר המלא, אבל אין ספק שבמאתיים שקלים לאדם מדובר בדיל מדהים מהסוג שאפשר למצוא רק בתאילנד. יום נפלא ובלתי נשכח באמת.

הזמנו ישירות מהאתר של מעוף הגיבון https://www.flightofthegibbon.com/he/adventures/chiang-mai/chiang-mai-zipline-experience-pick-promo-same-day