היום השביעי לטיול: יום טיסות מהצפון לבוהול: שדה התעופה ב-CAUYANN קטן ובעצם המטוס שמגיע ממנילה ופורק אנשים מעלה באותו זמן מכיוון אחר את הנוסעים שחוזרים למנילה, הטיסות הפנימיות מאופיינות באיחורים ואף לפעמים בביטולים, לנו למזלנו היה איחור קל בלבד ולא שיבש לנו את טיסה ההמשך ממנילה לבוהול ישירות ז.א לעיר TAGLARAN, שימו לב שמי שיש צורך לטיסת המשך בטיסות פנימיות בשדה תעופה של מנילה יש עמדה מאוישת שאתה יכול להרשם לשאטל בתוך השדה ללא עלות ויביאו אותך לחברת הטיסה שמשם אתה צריך לטוס, מאוד נוח ומנוהל מצויין.

הגענו בסביבות השעה 16:00 לבוהול לאחר שלקחנו מונית שסגרנו איתה מחיר פיקס למלון שלנו BBC-BOHOL BEACH CLUB מלון לדעתי הכי איכותי ממוקם 5 קילומטר מחוף אלונה הסואן החוף שלו מדהים והחדר שלו כייפי ומפנק. מלון לא זול עלה לנו 4000 ₪ לשלושה לילות כולל א.בוקר, אך לאחר הצפון שעלויות שינה לא עברו את ה-30 $ ללילה לזוג החלטנו להתפנק ולנוח קמעה.

בערב יצאנו לחוף אלונה עלות הגעה בטריסייקל דרך המלון 300 פזו לתפוס לבד 150 פזו, בחוף אלונה יש הרבה מסעדות, בארים, חנויות וכמובן מאכרים שמנסים למכור לכם שייט, צלילות וכו' אנחנו סגרנו שיאספו אותנו למחרת היום לטיול יומי סביב האי נהג ורכב לבדנו העלות הייתה 1800 פזו, כמובן מי שרוצה להוזיל יכול לצאת בקבוצה עולה 600 פזו לאדם, אנחנו העדפנו לשלוט על העיניינים ולא להגרר אחרי מדריך.

יום השביעי:טיול יומי באי בוהול:וולנטין DAY לשמחתנו אותו היום חגגו בכל מקום את יום האהבה הכל היה עם לבבות אדומים, וכולם לבשו חולצות אדומות. באותו היום המקומות שרצינו לבקר וביקרנו:

1.גבעות השוקולד- מאוד יפה לא לוותר על כל העלייה. 60 פזו לאחד

2.רכיבה באוויר על אופניים אטרקציה מגניבה גובה של 150 מטר מעל האדמה נמצא בפארק לא רחוק, פשוט תלכו לפי השילוט, לפארק עולה 60 פזו לעשות את האטרקציה 450 פזו.

3.פארק של הקוף הקטן ביותר TRAISER כניסה 60 פזו לאחד.

4.הגשרים התלויים מעץ כניסה 20 פזו לאחד.

יש אפשרות למי שאוכל הכל לעלות על סירה בנהר הלובוק לארוחת צהרים עם מוסיקה נשמע נחמד לנו לא התאים.

יום השמיני:יום פנאן במלון המפנק קמנו בכייף, עשינו הליכה לאורך החוף ראינו כוכבי ים שנסחפו, צדפים מיוחדים וקונכיות בגודל ענק, במלון מומלץ לאכול את האיטלקית שסביב לבריכה מחירים טובים ואוכל מעולה. בערב שוב יצאנו לחוף אלונה וסגרנו עם חברה טיול איים: האי הבתולה ואי צבי הים-BALICASAG.

יום התשיעי:שייט בים לאיים: הבוקר החל בגשם שביאס אותנו, אך הבחור שאסף אותנו אמר לנו שכאשר יש גשם הים שקט ואין בעיה, טוב אז יצאנו לשוט בגשם בסירת באנקה, שהיא לא הכי יציבה בעולם, יחסית צרה ומאוזנת עם סנאדות משני צדדיה, הדרך לאי צבי הים הייתה בגשם אך לא נורא הים היה בסדר ולא סוער, כשהגענו לאי הצמידו לנו בחור צעיר עם סירה קטנה שלקחה אותנו לאזור האלמוגים וצבי הים, עשינו שנורקל במשך שעה וחצי, ואז הים החל להיות סוער שחור והשמיים קודרים, הסירה הקטנה החזירה אותנו לאי BALICASAG נחנו טיפה והחלטנו לחזור לפני שיהיה יותר סוער, וויתרנו על אי הבתולה כי הוא אי המיועד להתפרקדות בשמש (ושמש ממש לא היתה) מנוע הסירה שלנו באמצע הים שבקה חיים והגלים היו ממש גדולים ושחורים, זה הרגע שהרגשנו שאוטוטו נצטרך להוכיח כמה טובים אנחנו בשחייה, למזלנו משיט הסירה הצליח להתניע שוב והשעה וחצי הבאים היו לחוצים מבחינתו, שמחנו לבסוף כשהגענו לאי שלנו חזרה.

אציין שזו הייתה חוויה לכל החיים שהסתיימה טוב, אך יש צורך לבחור באמת את הימים לשוט ולא לקחת סיכון. התוכנית שלמחרת נשוט לאי הכרישים נגנזה בשל התאוששות ושוק ממה שעברנו היום.

יום העשירי:סאפ על נהר הלובוק: רצינו להשאר עוד יום בבוהול ולכן עברנו ללילה אחד למלון היושב ממש בחוף אלונה (בהמלצת ישראלים שפגשנו) וגם בשל חוסר מקום במלון שלנו, המלון שעברנו אליו נקרא HENNAN מלון מפואר מזכיר את מלון קלאב הוטל אילת מי שאוהב הרבה אנשים, הרבה בריכות, הרבה מהכל זה מתאים לו, המחיר טיפה יותר זול מהמלון הקודם.

היתרון שלו שאין צורך לתפוס טריסייקל שיקח אותך לחוף אלונה כי הוא יושב על החוף.

עברנו “דירה” על הבוקר ויצאנו לתפוס נהג ורכב לעשות סאפ על נהר הלובוק, המחיר ששילמנו לנהג היה 1350 פזו והסאפ עלה1600 פזו יחדיו, החוויה הייתה כייפית המדריך היה נהדר, הסביר איך לחתור, סיפר על הסביבה וההפתעה שלקח אותנו לשבט שנותר על הנהר כ-200 איש שמתקיימים ממוסיקה ומכירת סובנירים, היה שווה את כל היום הזה.

יום ה-11:בוהול וטיסה למנילה, מתפננים במלון, בחוף וטסים למנילה ללילה אחד כדי לצאת למחרת היום לאזור אחר דרומה, המלון שלקחנו נקרא CITY GARDEN HOTEL MAKATI מלון זה אח למלון הקודם שהיינו במנילה, יותר קטן יותר זול, במיקום זהה ויש לו גם בריכה על הגג שזה פינוק כייפי, הלכנו לאכול חומוס ופלאפל אצל BENNY'S FALAGEL מאוד מפורסם בקרב היהודים והישראלים וגם טעים. חלק ג'- המשך טיול.