יולי- אוגוסט 2018 ונסענו ללונדון.

בנוסעים החיילת בת העשרים שיצאה לחופשה של כשבוע וחצי, בן ה- 17, ילד בר המצווה, שבגינו היתה כל החגיגה, בן הזוג ששמח על טיול ללא אחריות הנהיגה ואנוכי.

במרבית טיולינו המשפחתיים הקודמים נסענו ליעדי טבע אירופאיים. החלטנו לחרוג ממנהגינו הקבוע ולנסוע לטיול עירוני. בשל הרצון לטיול שיערך כשבוע פחות או יותר, כך שכל בני המשפחה יוכלו להשתתף ותוך הבנת הנפשות הפועלות, החלטנו על לונדון, כך שפרק הזמן יאפשר טעימה משמעותית .

טיסות הוזמנו כארבעה חודשים מראש, כאשר שני הגורמים המכריעים היו עלות ושעות.

הטיסה הלוך עם אי-זי ג'ט וחוזר עם וויזאייר. שדה התעופה בשני המקרים היה לוטון. להלוך הוזמנה מזוודה אחת של 23 ק"ג, ובחזור 32 ק"ג, ע"מ שיהיה מקום לקניות. בנוסף טסנו עם שני טרולים, תיק ושני תיקי גב.

כל בגדי החורף שלקחנו נשארו במזוודה. היה חם!!!

דירה הוזמנה באמצעות Airbnb. חיפשנו דירה גדולה יחסית, כך שלכל ילד יהיה חדר נפרד. מצאנו דירה שענתה על הצרכים ובמחיר סביר ב- Catford Bridge שב- Lewisham. רובע דרומי לתמזה. באזור שלוש.

הדירה אכן ענתה על הציפיות, האזור מעט פחות והמרחק מהמרכז, עליו כמובן ידענו מראש, בשילוב החום הכבד שפגשנו, הקשו במשהו על הטיול. לא היתה לנו הפריבילגיה לחזור לחדר באמצע היום לנוח ולצאת שוב.

יום שלישי 31.7.18

טיסת איזיג'ט מתוכננת לשעה 15:10.

אנו גרים קרוב לשדה התעופה ולכן שתי מוניות הוזמנו לשעה 12:00. הנסיעה לטרמינל 1 מהירה ומיד עם הגיענו ראינו שיש עיכוב בטיסה. הטיסה נדחתה עוד מספר פעמים ובסופו של דבר יצאה ב- 16:30.

תהליך הצ'ק –אין היה סביר, למעט עיכוב בדלפק מסירת המזוודות, בשל משפחות שלא הזמינו כבודה כנדרש.

הסתובבנו קצת בדיוטי פרי הקטן, קנינו אוכל לטיסה בארומה והזמן עבר במהירות יחסית.

הטיסה עברה בנוחות, כאשר כולנו ישבנו יחדיו למעט האמצעי שבשל גובהו הזמנו לו מקום עם מרווח רגליים נוסף.

הזהירו אותנו מביקורת הדרכונים בלוטון, אולם גם היא עברה ביעילות יחסית.

הזמנו מראש הסעה עם חברת BA TRANSFER, ע"מ שלא להיסחב בלילה מהשדה הצפוני לדירה עם הילדים והמזוודות. הנהג יצר אתנו קשר בעת ההמתנה לביקורת הדרכונים וחיכה לנו לאחר איסוף המזוודות.

העמסנו את הציוד והתחלנו בנסיעה ארוכה מהשדה לדירה. נסיעה של כשעה ומחצה במהלכה נמנמנו.

הגענו לדירה בסביבות 22:00 שעון לונדון, כאשר בארץ השעה היא חצות.

פרקנו את הציוד והתחלנו לחפש את הכספת שבה אמור להיות המפתח לדירה. בעודנו מחפשים את המפתח ומנסים להבין למה הכוונה בכספת שאל ילד בר המצווה אם הטלפון שלו אצלי. התברר כי הוא הניח את הטלפון על המושב ביננו, ומאחר והתעורר מהשינה עם ההגעה שכח לקחת אותו. טלפון לנהג ההסעות ותחינות שיחזור אלינו, והרי הוא עזב לפני פחות מחמש דקות, כמה יכול היה להתרחק? בעלי אף הבטיח לו תשלום נוסף. הנהג ניתק את השיחה ולא הבנו האם יגיע או לא. לא עברו שתי דקות והוא הגיע עם הטלפון. שילמנו לו את הסכום הנוסף. מעבר לכך לא היו לנו תקלות משמעותיות נוספות בטיול.

המשכנו לחפש את הכספת. בסופו שלדבר מצאנו תיבה שחורה עם מספרים בתוכה, הקשנו את המספרים וניסינו להבין את מנגנון הפתיחה. לאחר מאמצים ומספר לא מבטל של דקות, כשאנו גמורים מעייפות היה המפתח בידנו.

הכנסנו את הציוד לדירה. בעלי והגדולה יצאו לחפש אוכל בסביבה ואני בינתיים פרקתי את הציוד לחדרים.

לאחר כמחצית השעה הם חזרנו עם מקדונלד במחיר מצחיק, פיצה ומים. כולנו היינו מורעבים וחיסלנו הכל.

נפלנו למיטות ע"מ להתחיל מחר לטייל.

שכונת המגורים

יום רביעי 1.8.18

היום צריך להתחיל ולהתמצא באזור. התארגנו, הכנו תיקים, כאשר באחד התיקים בגדים קלים ארוכים, אם יהיה קריר בהמשך. בימים הבאים ויתרנו עליהם. צעדנו לקצה הרחוב לסופר החביב עלי באירופה לידל, כאשר הכיוון הכללי הוא תחנת הרכבת העילית לכיוון מרכז לונדון.

עצרנו בלידל וכל אחד מאתנו קנה מאפה לארוחת בוקר. המשכנו לצעוד לכיוון תחנת הרכבת, כרבע שעה של הליכה. בימים הבאים כבר נסענו באוטובוס.

קנינו כרטיסי נסיעה חד פעמיים ונסענו כרבע שעה לתחנת London Bridge. בתחנה רכשנו כרטיסי טרוולכארד לשבוע. מבדיקה שערכנו מראש כרטיסים אלו התאימו לנו ביותר. העלות מאזור 3 לכל מבוגר 40 פאונד ולקטן 20 פאונד. הכרטיס גם מקנה הנחות של 1+1 למגוון אטרקציות, אולם לא השתמשנו בהטבות אלו.

השעה היתה כבר 11:00 לערך שעת החלפת המשמרות, וברור היה לנו שלא נגיע לכך היום. לפיכך, החלטנו לנסוע למרכז העיר.

ירדנו ברחוב אוקספורד והתחלנו לשוטט. נכנסנו לחנות דיסני, לאחר מיכן לאפל ובהמשך לחנות הצעצועים Hamleys. בהמליס מצאה הגדולה משחק מונופול על בסיס הסדרה "חברים", אותה היא מעריצה. היא הסכימה לוותר כמעט על כל שופינג עתידי ע"מ שנקנה את המשחק. כמובן שקנינו. המשכנו לצעוד ברחובות ללא מטרה ברורה. בשלב מסויים החום הכריע אותנו ורצינו להתרענן. ראינו מעין מסעדה צבעונית והחלטנו להיכנס. התברר שזו מסעדה מזרחית עם אוכל מוכר לנו, אבל המנות היו קטנות ביותר. מסעדה מעוצבת מקסים אבל האוכל לא מצדיק את העלות.

לאחר הארוחה המשכנו ללכת והגענו לכיכר פיקדלי ההומה. משם לכיכר טרפלגר שם ראינו פסלים אנושיים רבים.

פיקדילי

המול

צעדנו לכיוון המול ולפארק סנט גיימס. שם כמו רבים אחרים נשכבנו על הדשא המצהיב לנוח מעט.

לאחר מנוחה בצל פנינו לכיוון אורוות המלכה וראינו את סיומו של טקס החלפת המשמרות של 15:00.

פארק סט. ג'יימס

פנינו לאורך הרחוב וראינו את דאונינג 10 ואת הביג-בן ובניין הפרלמנט שבשיפוצים.

המשכנו לכיוון westminster-abbey עליה הסתכלנו מבחוץ ופנינו לפארק הקטן שמאחורי בניין הפרלמנט שצופה על התמזה. שוב ישבנו למנוחה.

westminster-abbey

עייפות יום האתמול והחום הכבד הכריעו אותנו והתחלנו בחזרה לדירה.

תחתית לתחנת גשר לונדון ורכבת עילית לאזור הדירה. הלכנו ללידל וערכנו קנייה גדולה ולדירה.

ארוחת ערב אכלנו בדירה.

הילדים צפו בטלויזיה, הם מצאו דרך להתחבר למנוי הנטפליקס של הבית ושיחקו במונופול.

אני קראתי בגינה הקטנה של הדירה.

יום חמישי 2.8.18

האמצעי בחר שלא להצטרף אלינו ואנו לא התווכחנו. השארנו לו כסף ע"מ שיקנה ארוחת צהריים במקדונלד שליד הדירה.

יצאנו בשעה מוקדמת יחסית ע"מ להגיע לטקס החלפת המשמרות. הפעם נסענו כבר באוטובוס לתחנת הרכבת ומשם לתחנת גשר לונדון ובתחתית לאזור ארמון בקינגהם.

הגענו טרם הזמן ואף מצאנו עמדה סבירה לתצפית. הופתענו שלא מאד עמוס ומתברר שהיתה לכך סיבה. התברר שביולי היו חילופי משמרות כל יום, אולם באוגוסט אין חילופים כל יום והיום אין. לא נורא צילמנו את הארמון והסביבה.

סברתי שאני והילדים עוד נגיע באחד הימים לצפות בטקס, אבל כבר לא יצא.

קנינו גלידה וישבנו ליד האגם בפארק סנט ג'יימס. ראינו ברווזים רבים ונהנינו מאד.

פארק סנט.ג'יימס

בעלי והגדולה החליטו שהם רוצים להגיע להייד פארק. צעדנו בין הפארקים לכיוון. למרות החום הצעידה בפארקים המוצלים היתה נעימה למדי. הגענו עד לאגם בהייד פארק ואף ראינו את מייצג החביות הסגולות של כריסטו. התלבטנו האם לשוט באגם והחלטנו שלא.

יצאנו מהפארק, כאשר בדרך ראינו יהודי דתי נואם, וזו לא היתה פינת הנואמים, לא הצלחנו להבין על מה.

הייד פארק

נסענו בתחתית לכיוון מצודת לונדון, שהיא למעשה היתה תוכנית הטיול להיום.

יצאנו מהתחנה והחום והרעב היכו בנו. הלכנו מעט סביב המצודה, חצינו את גשר המצודה המרשים והתבלטנו האם לעלות לקומה השקופה. החלטנו שנאכל קודם לכן ואז נחליט.

חצינו את התמזה לגדה הדרומית. האזור מתפתח מאד ויש לא מעט מסעדות בהקמה. בסופו של דבר לאחר קצת חיפושים התיישבנו במסעדה איטלקית סבירה שממנה תצפית מרהיבה על הגשר והמצודה.

במקום אף מזרקה של זרמי מים בתדירות משתנה מהקרקע בה השתכשכו ילדים רבים בבגדי ים.

TOWER BRIDGE

מצודת לונדון

היו לנו כרטיסים לכניסה לתצפית בסקיי-גארדן, והחלטנו שנחצה את התמזה חזרה לגדה הצפונית מגשר לונדון, כך שלא חזרנו שוב לגשר המצודה. הגדה הדרומית מקסימה שוקקת חנויות ותיירים. חצינו את גשר לונדון לכיוון הסיטי. ואף ראינו את המונומנט, המגדל לזכר השריפה הגדולה. השעה היתה 15:30 לערך ואזור הסיטי היה מלא באנשים שהחלו לסיים את עבודתם.

היו לנו שטרות כסף ישנים והיינו באזור הבנק המרכזי, כך שהחלטנו ללכת להחליפם. הפעלנו גוגל וצעדנו למקום. קצת התקשינו למצוא את מקום ההחלפה, כאשר הגוגל הביא אותנו כל הזמן לכניסות לקניון יוקרתי. בסופו של דבר שומר באחת הכניסות הצביע על המקום הנכון. הגענו לבנק המרכזי בעשרה לארבע. נכנסתי ותוך דקות בודדות הייתי בחוץ עם שטרות תקינים.

צעדנו לכיוון הסקיי-גארדן והגענו כחצי שעה לפני הזמן. שלחו אותנו להמתין וישבנו על המדרגות. לילד בר-המצווה כאבה הבטן כך שחיפשנו שירותים. בסופו של דבר ב-16:15 בשעה היעודה עלינו לתצפית.

המקום מקסים, אבל לא ממוזג, ובאותו יום חם היה קשה לשהות במבנה. צפינו על מצודת לונדון וגשר המצודה, על בניין הפרלמנט ועל קתדרלת סנט.פול. טיפסנו במדרגות בין הערוגות, עשינו קצת סלפי ולאחר כחצי שעה עזבנו.

תצפית מהסקיי גארדן

הגדולה ואני התלבטנו האם לחזור לדירה עם בן הזוג והקטן או להמשיך להסתובב.

בסופו של דבר חזרנו כולנו לדירה במסלול הרגיל, תחתית, רכבת עילית ואוטובוס לדירה. היה כ"כ חם שבתחנת הרכבת חילקו בקבוקי שתייה אישיים. מעבר לכך זו היתה הפעם היחידה שחזרנו לדירה בשעת סיום העבודה, כך שהרכבת היתה צפופה ביותר.

ארוחת ערב בדירה ונגמר עוד יום.

יום שישי 3.8.18

עוד מהארץ קנינו כרטיס לשלוש אטרקציות London Eye, London Dungeon והאקווריום של לונדון.

הגלגל לבקשת ילד בר המצווה, האקווריום לבקשת האמצעי והלונדון דנג'ן לאור זיכרון מוצלח שלי מטיול של לפני כעשרים שנה.

הגענו לגלגל והפנו אותנו לתור לרכישת כרטיסים. מתברר שלא היינו אמורים לעמוד בו, ולמעשה הנייר שהחזקנו ביד הוא הכרטיס. גילינו זאת במהירות יחסית ותוך זמן קצר היינו בקפסולה הממוזגת בגלגל.

בכלל, לא חווינו תורים משמעותיים באף לא אחת מהאטרקציות לאורך היום, בוודאי לא תורים כפי שהפחידו אותנו.

צילמנו מכל זווית תמונות של לונדון ותמונות של עצמינו. כולנו מאד אהבנו את ה- London Eye.

London Eye

משם המשכנו לאורך הגדה הדרומית ולאחר הליכה קצרצרה הגענו ללונדון דנג'ן. הצגנו את הכרטיסים, שבניגוד לגלגל הענק לא הוגדרה להם שעה, ומיד נכנסנו.

במקום עוברים בין חדרים ומייצגים שונים, שמציגים זוועות שונות מעברה של לונדון. השחקנים עם מבטא כבד ולא תמיד קל להבינם. אטרקציה חביבה. הגדולה עד היום "יורדת" על החבר שלה שהמליץ ללכת. אני כנראה חוויתי עוד כמה דברים בעשרים השנים האחרונות והיום פחות מתלהבת.

סיימנו בשעת צהריים וחיפשנו מקום לאכול. האמצעי חובב בשרים ידוע ומסעדות הג'אנק פוד שבמתחם לא לרמתו. יצאנו מהמתחם ומצאנו מסעדת בשרים מעט יקרה, אבל מוצלחת. הילדים אכלו המבורגר, הגדולה והמבוגרים חזה עוף. היה נחמד.

חזרנו למתחם ע"מ לבקר באקווריום.

עוד ביום הראשון לטיול ראינו דוכן מזכרות שבו מכרו את "הכובע של ג'ואי". זה כובע שג'ואי מ"חברים" קנה בביקורו בלונדון. גם היום ראינו כובע כזה. הגדולה והקטן שהם בסימן הסדרה. ביקשו את הכובע וכמובן קיבלו. רק לראות את החיוך שלו הצדיק את הקניה.

הגענו עם הכרטיסים לכניסה לאקווריום והפנו אותנו לעמדה אחרת להזמנת שעה. בעמדה הזמנו את השעה בה היינו ונכנסנו. לא ממש ברור התהליך.

המקום היה קצת צפוף. היינו כמובן במצפה התת ימי באילת וגם באקווריום בכרתים. אני פחות התחברתי. האמצעי שביקש מאד אהב. ההנאה מבחינתי לפחות, היתה בעמדת הפינגווינים וכן בתצפית על מגוון מדוזות צבעוניות. אטרקציה שאינה חובה…

האקווריום

בן הזוג והבנים מיצו וחזרו לדירה.

אני והגדולה החלטנו להמשיך ולפתוח את פרק הקניות של הטיול.

חצינו את הגשר שליד בניין הפרלמנט וצעדנו במסלול בו הלכנו ביום הראשון.

הפעם פנינו לכיכר לסטר ונכנסנו לחנות M&M המדהימה. משם פנינו לציינה טאון והסתובבנו. שמנו פעמינו לכיוון רחוב אוקספורד ובדרך עברנו באזור קובנט גארדן.

מיד כשהגענו לאוקספורד מצאנו את פרימרק. אספנו פריטים מכל הבא ליד, בעיקר הילדה, אני פחות מצאתי, והיא יצאה משם עם מספר פריטים בעיקר לחורף. בקומת הבנים אספנו חולצות לכל מי שנסע לדירה.

האמת קצת התאכזבנו, אבל המשך עוד יגיע.

השעה היתה כמעט 19:00 והחלטנו לחזור לדירה.

יום שבת 4.8.18

יום עמוס לפנינו. רכשנו כרטיסים למלך האריות לצהריים ובבוקר רצינו לבקר בשוק פורטבלו שבשכונת נוטינהיל.

ארוחת בוקר בדירה, והמסלול הקבוע של אוטובוס לרכבת העילית, רכבת עילית למרכז העיר ומשם תחתית למקום אליו רוצים להגיע.

למדנו כי לרכבת העילית פיצול בעיר והיינו בוחרים בתחנות בהתאם לחתחתיות שהיינו צריכים.

הפעם הגענו לתחנה בדיוק כשיצאה רכבת לנקודת ההחלפה שלנו. הרכבת הבאה היתה מצריכה מאתנו שתי החלפות של רכבת תחתית ע"מ להגיע לנוטינגהיל, ולכן החלטנו לחכות כחצי שעה לרכבת נוספת. הגענו לתחתית וראינו הודעות ושילוט ממנו הבאנו שבשל עבודות התחתית לא מגיעה לנוטניגהיל, כך שבסופו של דבר ע"מ להגיע למקום בכל מקרה היינו צריכים שתי רכבות תחתיות. לא נורא.. רק בזבוז זמן.

הגענו לנוטינגהיל וההמון למעשה מוביל לשוק. צועדים בעקבותיו... ראינו את הבתים הנמוכים הצבעוניים וצעדנו לכיוון השוק, כאשר הדוכנים בו חוזרים על עצמם.

האמצעי שאינו חובב עומס וצפיפות לא התחבר. הוא ובעלי עזבו אותנו, כאשר בעלי חיפש ומצא את חנות הספרים ודלת הבית מהסרט "נוטינגהיל" ומשם הם המשיכו לכיוון קובנט גארדן לאזור ההצגה, כאשר הם אכלו צהריים עד שהגענו.

אני הגדולה והקטן צעדנו בשוק לכל אורכו. קנינו מזכרת קטנה ולא מעבר לכך. אני אהבתי, אני חושבת שהם פחות. בשלב מסוים עזבנו את השוק לכיוון הרכבת התחתית ע"מ להגיע לקובנט גארדן להצגה.

שוב בשל העבודות בתחתית נדרשנו לשתי רכבות.

נוטינגהיל

שוק פורטבלו

הגענו לקובנט גארדן בסביבות 14:00. קנינו כריכים בפרט א- מנג'ר. אני מאד אהבתי הגדולה ממש לא וצעדנו לתיאטרון.

חברנו לבעל ולאמצעי התיישבנו במקומות, שהוזמנו עוד מראש מהארץ.

ישבנו בחלק העליון של האולם, אולם לא בשורות האחרונות. מתנהלים אין סוף דיונים אילו כרטיסים כדאי לקנות. אנו קנינו כרטיסים במעט מעל 50 פאונד. מהכרטיסים הזולים להצגה. למקום בו שבנו שני יתרונות מרכזיים. השיפוע גדול ואף אחד לא הסתיר לנו. ניתן לראות את כל הבמה במבט אחד, גם אם לא מקרוב, ולקלוט את כל התמונה והפעילות.

ההצגה מרהיבה, התפאורה מדהימה, כולנו מאד אהבנו. בהפסקה אף קנינו שתיה בכוס של ההצגה והבאנו הביתה למזכרת.

מלך האריות

בתום ההצגה יצאנו להסתובב במרכז לונדון, כאשר פנינו לכיוון כיכר לסטר ולחנות M&M. אני כמובן רציתי להסתובב כמה שיותר, והאמצעי כמובן כמה שפחות. יום שבת אחרי הצהריים ומרכז לונדון הומה. עברנו בקובנט גארדן, הקטן נכנס לחנות של פורבידן פלאנט חיפש משחקי מחשב ולא מצא. זה הפך להיות "אישו" בהמשך הטיול. עברנו ב- Neal's Yard והסתובבנו. האמצעי בחר לחזור לדירה לבד ואנו המשכנו. הגענו ל M&M

ושוב סיבוב הפעם עם הקטן, כולל קניות הפעם.

M&M

לא צריך לדאוג היינו גם פעם שלישית עם האמצעי.

התור לחנות הלגו היה ארוך ובחרנו שלא לעמוד. גם אליה הגענו בהמשך.

בכיכר הקרינו סרטים לטובת הציבור הרחב והיו הרבה הופעות רחוב. יחד עם זאת חששנו לאמצעי שמע לא יסתדר בהגעה לדירה ולכן חזרנו כולנו.

בדרך שוחחנו איתו והוא כמובן הגיע לדירה בכוחות עצמו ובהצלחה.

יום ראשון 5.8.18

התלבטנו לאיזה מוזיאון ללכת ובסופו של דבר נפלה ההחלטה על מוזיאון המדע. יצאנו מעט יותר מאוחר והגענו למוזיאון. הסתובבנו בין המיצגים בנושא חלל, שמירה על איכות סביבה וכדומה. כנראה שכבר ראינו לא מעט מוזיאוני מדע ויכול להיות שהילדים גדלו. לא ממש התחברנו. לאחר כשעה ומחצה עזבנו. יכול להיות שמוזיאון הטבע היה מוצלח יותר ויכול להיות שזה כבר פשוט פחות מתאים.

מוזיאון המדע

צעדנו לכיוון הפארקים והגענו להייד פארק. חיפשנו מסעדה ולא ממש מצאנו. גם גוגל לא עזר במקרה זה. נכנסנו פארק ובמעין קיוסק קנינו כריכים, מאפים, סלטים מוכנים וכדומה במחיר מופקע, כיאה למקום. לקחנו את האוכל וישבנו לפיקניק. להגיד ששבענו לא ממש אבל היה נחמד. בעודנו יושבים אף ראינו סנאי ועשינו לו "בוק" של תמונות.

הייד פארק

יצאנו לכיוון התחתית כששוב האמצעי חזר לדירה ואנו המשכנו לגריניץ.

נסענו איתו עד לתחנה בה החליף לרכבת העילית ואנו המשכנו לתחנת החלפה לרכבת ה-DRL. עלינו על הרכבת והתברר שלמרות השילוט היא אינה מגיעה לגריניץ. ירדנו וביצענו החלפה נוספת. בדרך עברנו ב- Canary Wharf המרשים. משום מה בחרנו לרדת בגריניץ' עצמה והבנו שלא הגענו למקום הנכון. שוב חזרה ברכבת אחורה והפעם אנחנו במקום הנכון. הצלחנו להתברבר ברכבות, כאשר בפועל המקום התיירותי, שהדירה שלנו קרובה אליו ביותר, הינו גריניץ'.

היעד היה קו האפס גריניץ'. צעדנו לפארק גריניץ' ולפלניטריום, כאשר בדרך עברנו במוזיאון הימי. השעה היתה חמש והמוזיאון בדיוק נסגר. מהמעט מאד מאד שראיתי בזמן המעבר החטוף דרכו מקום מקסים. טיפסנו לפלניטריום דרך הפארק הצהבהב בעליה התלולה אבל הקצרה והגענו לקו האפס, תמונות לכולנו ואפשר להירגע.

הסתכלנו על הנוף לכיוון לונדון, ראינו את רכבל האמירויות, ראינו הטסה של רחפן, והתחלנו לרדת לכיוון הפארק.

בדרך נחנו מעט מתחת לעצים. חבל שהכל מצהיב.

פארק גריניץ'

ירדנו לכיוון הנהר. הסתובבנו בין החנויות ובשוק שעמד לפני סגירה. אני והגדולה קנינו פירות בחצי המחיר. צילמנו את ה- Cutty Sark ואני והקטן קנינו שתייה בסטארבאקס.

Cutty Sark

התלבטנו האם לחזור לדירה בשייט, אולם הרכבת לדירה היתה כ"כ נגישה שבחרנו לחזור ישירות.

בערב בעלי ואני יצאנו למרכז המסחרי והבאנו אוכל מוכן לארוחת הערב. בשעות האלו לראשונה מזג האוויר היה קריר.

יום שני 6.8.18

ילד בר המצווה קיבל קונסולה חדשה ליום ההולדת והוא ממש רוצה משחק מלונדון.

בעלי והילד סרקו את החנויות באזור המגורים ומצאו חנות בתחנה המרכזית של Lewisham. הם החליטו לנסוע והגדולה ואני מחליטות להצטרף. עולים עם אוטובוס בכיוון השני, עוברים דרך שכונות מגורים שטרם ראינו ויורדים בשוק שמולנו חנות של פרימרק. זה מסביר את כל שקיות הפירמרק שראינו אצל הנוסעים באוטובוסים. גוגל מכוון לחנות ואנחנו נכנסים בכניסה אחורית למה שמתברר כקניון ענק. אנחנו מתפצלים כשהילד והאבא מחפשים את חנות המחשבים והבת ואני נכנסות ל TK-MAX. שתינו יוצאות עם שלל לא מבוטל של מעצבים. הילד והאבא מאוכזבים לאחר שיטוט ארוך הסבירו להם שהחנות שאליה כיוונו נסגרה לפני שבוע.

בדרך מהקניון לדירה קנינו תואלטיקה במחירים מצחיקים ואוכל רחוב תילאנדי לארוחת צהריים.

אכלנו ארוחת צהריים ענקית והלכנו לישון קצת

בסביבות 16:00 הגדולה ואני יצאנו לכיוון שוק קאמדן, הבנים נסעו לעוד חנות מחשבים באזור המסחרי של Catford Bridge, כשילד בר המצווה רוצה משהו הוא לא מוותר. קבענו להיפגש באזור כיכר לסטר בשעה מאוחר יותר.

עלי ועל הגדולה עבר אחה"צ מקסים. מאד אהבנו את שוק קמדן. שוטטנו בדוכנים ובחנויות. אמנם הגענו בשעה מעט מאוחרת וחלק מהחנויות בעיקר בתחום הקולינרי התחילו להיסגר אבל לא נורא. הסתכלנו על תעלות המים של ונציה הקטנה. היה כיף אמיתי.

הבנים לא הצליחו לרכוש את המשחק. מתברר שצריך להזמין אותו מראש ואז אוספים אותו. על דאגה הם יעשו זאת למחרת. הם הגיעו לכיכר לסטר נכנסו לM&M מיצו והם מחכים לנו.

קמדאן

נסענו לכיכר לסטר והתאחדנו. צפינו בהופעות רחוב, אני והקטן נכנסנו לחנות הלגו ולאחר מיכן הבעל, ראינו פסלים אנושיים. היה רגוע וכיף. חיפשנו מסעדה לארוחת ערב ובבלה איטליה המומלצת לא היה מקום. ישבנו בסוף במסעדה תיירותית לא טעימה, אבל האווירה היתה רגועה וכיפית. האמצעי אכל שניצל שהוא לא הצליח לסיים בשל הגודל. אירוע נדיר…

חנות הלגו

החשיך ומזג האוויר התקרר והמשכנו להסתובב. הגענו שוב לכיכר טרפלגר ומשם פנינו לכיוון התמזה. סתם שוטטות בלי מטרה. יכולנו גם לפנות לכל כיוון אחר...

חצינו את גשר המילניום כשבגדה האחת הגלגל הענק המואר באורות אדומים ומהצד השני מוזיאון טייט מואר באורות כתומים.

ליד הגלגל הענק היתה מעין קרוסלה גבוהה. הילדים שקלו לעלות עליה ביום שהיינו בגלגל הענק ושכחנו. כמה טוב שלא עשינו זאת בשיא החום. הם עלו למתקן בחושך במזג אוויר קריר וראו את כל לונדון מוארת בלילה.

הערב הזה היה מקסים

LONDON EYE

מוזיאון טייט

אחד משיאי הטיול

חזרנו בשעה מאוחרת לדירה

יום שלישי 7.8.18

מזג האוויר היה אמור להשתנות בשעות אחה"צ להתקרר ואף אמור היה לרדת גשם.

החלטנו לשחזר את יום האתמול המוצלח ולצאת בשעה מאוחרת יותר לטייל.

היינו צרכים לעשות צ'ק איו לטיסה לארץ. רק לאמצעי, שגם במקרה זה הוזמן לו מקום מראש, עם מרווח רחב יותר לרגליים, היה מקום משוריין. בעלי ניסה לבצע את הצ'ק אין באמצעות האפליקציה של וויזאייר ומשום מה לא הצליח לעשות זאת לקטן. מתברר שהוא לא עשה הבחנה בין מבוגר לילד בעת הזמנת הכרטיסים, ולכן אינו מצליח לעדכן את פרטי תאריך הלידה. שיחת טלפון שניסה לעשות לוויזאיר נחסמה בסים שקיבל מהעבודה. בסופו של דבר ניסינו להתקשר מהטלפון שלי וסוג הכרטיס עודכן ללא עלות. הצ'ק איו בוצע והתברר שהופרדנו לחלוטין ברחבי המטוס.

המשימה הבאה היתה הזמנה של המשחק בחנות המחשבים ואז הם פנו להבאתו. ניתן להשמיע צפירת הרגעה!

במקביל אני והגדולה נסענו שוב לקניון ב- Lewisham. הפעם נכנסנו לפרימק, שהיווה תיקון לחנות באוקספורד. אספתי מספר גדול מאד של פריטים מהם בחרתי בסופו של דבר. הילדה מצאה פיג'מה של "חברים" , שראתה שמוכרים בחניות פרימרק בלונדון. כן, יש כאן מוטיב חוזר,. עוד קצת קניות ויצאנו בשלל רב.

ישבנו בסטארבאקס לקפה ומאפה, ולאחר מיכן הלכנו לחנות פאונדלנד בה קנינו מגוון של שוקולדים ועוד קצת שטויות לארץ. הסתובבנו גם בחנות של טייגר אבל שם כבר עייפנו מלקנות.

שוב אוכל תילאנדי בשוק וחזרה לדירה הפעם באוטובוס אחר, כך שחווינו שכונות נוספות בעיר.

אכלנו צהריים והתבלטנו האם לנסוע לריג'נט פארק וונציה הקטנה או לשורדיץ' לנסות לאתר גרפיטי באופן עצמאי. הוחלט על שורדיץ', כך שריג'נט פארק נשאר לפעם הבאה.

לבשנו בגדים ארוכים יותר, כי התחזית הצביעה על התקררות. זו היתה טעות היה חם ולח, בעיקר חוויה טרופית.

הגענו למקום והתחלנו לחפש ללא הכוונה. בסופו של דבר מצאנו לא מעט גרפיטי. מעבר לכך באחת הנקודות אף שמענו הדרכה בעברית, כך שהיה לנו ברור שהגענו למקומות הנכונים.

גרפיטי בשורדיץ'

סיירנו בשכונה, אולם בסופו של דבר הלחות הכריעה אותנו וחזרנו לדירה.

מיד כשירדנו מהרכבת החל הגשם.

האב והבת רצו לצאת לפאב, אולם הגשם הכבד שירד עצר בעדם.

אני ניסיתי לארגן את המזוודות, כך שכל הקניות תגענה בשלום לארץ מבלי לשלם על משקלים עודפים.

יום רביעי 8.8.18

ארוחת בוקר וארגון אחרון.

הזמנו הסעה חזרה שוב מ- BA TRANSFER. הם הגיעו לפני הזמן והנסיעה עברה במהירות יחסית.

ביצענו צ'ק אין, כאשר המזוודה שקלה 32 ק"ג ו- 100 גרם. לא להאמין אבל התבקשנו להוציא משהו מהמזוודה. הפריט הראשון שיצא היה המעיל שלי. שלחנו את המזוודה וביקשנו לשלוח את שאר התיקים. הסכימו לשלוח תיק אחד.

אכלנו צהריים הבנים המבורגר ואנחנו כריכים, קנינו אוכל לטיסה ועברנו למתחם ההמראות.

הסתובבנו מעט בדיוטי פרי וכשפרסמו את השער הלכנו אליו.

לא בוצעה כל מדידה של הטרולים.

הטיסה יצאה בזמן, אבל היתה רועשת ופחות נעימה מהטיסה הלוך, כאשר ישבנו במקומות מופרדים למעט הגדולה והקטן.

ב- 21:00 הגענו לארץ...

הפעם אי אפשר לומר שהגענו לחום של הארץ כי בלונדון לא היה פחות חם.

למחרת בלונדון ירד גשם זלעפות ומזג האוויר התקרר...