עשרה ימים פרובנס והריביירה הצרפתית עם פעוטה חלק שלישי ואחרון

8. עיירה Antibes +נסיעה בנוף יפה

 1. אנטיב – מרינה, העיר העתיקה וטיול בחומות. מוזיאון פיקאסו ומוזיאון פנה. לא נכנסנו למוזיאונים, מאוד נהננו מהעיר, יש בה קסם כל שהו למרות הפשטות.
 2. מאנטיב לעלות לכביש הראשי דרומה לעקוף את קאן לצאת בעיירה Theoule – Sur – Mer – חוצים את העיר עד הים ומשם (בכיכר) פונים ימינה ומתחילה דרך נופית מהמת לאורך כביש שנקרא Route de Trayas לאורך הכביש נקודות עצירה , ניתן לרדת במדרגות לרחוץ בים או סתם להנות מהנוף. (בערך 20 קילומטרים) הנקודה הדרומית והיפה ביותר נקראת Point De lObservatoire כולל עמדות הגנה שבנו הגרמנים בשנות ה 40 מתוך חשש לתקיפה של בעלות הברית.
 1. 9. עיירות sait paul du vance + grasse + gourdon
  1. סינט פול דה ואנס – רב העיירה נגישה עם עגלה אין בעיה ללכת בשביל הראשי, עיירה יפיפה גם אם לא סוטים מהשביל (לא יודעת מה פספסנו אבל היו מדרגות בצדדים אז לא ניסינו), כדאי מאוד!
  2. גורדון – עוד כפר תלוי.
 2. 10. טיסה,
  1. אנחנו ישנו ב La Colle-sur-Loup ממליצה מאוד, כל כך נח, גישה לכל מקום, קרוב לכביש 8A . בכלל ממליצה לישון מחוץ לערים הגדולות (ניס, מונקו...) כדי לא להיתקל כל בוקר בפקקים של היציאה מהעיר, ובמחיר נורמאלי לקבל חדרים גדולים עם נוף ובריכה. קראנו המלצה שלא מומלץ לישון בעיר הזאת כי הגישה אליה קשה בלילה ובדיעבד מסתבר שההמלצה שגויה, והגישה לעיר מאוד קלה ונוחה.
  2. בהתאם להמלצות ויתרנו על גראס וקאן
  3. ביקור בקניון ב Cagnes-sur-Mar, נקרא polygone Riviera קניון ענק מחולק לשניים, פתוח אז לא מתאים ליום גשום. תביאו בגדים להחלפה לפעוטות שבטח ישתוללו במזרקה (דרך יפה להעסיק אותם אם החצי השני רוצה להיכנס לפרימק)