מכל מי שטייל בניו זילנד שמענו שהמילפורד הוא בין המקומות היפים בעולם ובניו זילנד בפרט.וחייבים להגיע אליו.

בחגיגיות רבה התכוננו למאורע.

הזוג ראובני בפיורדלנד.

הזמנו מקום לינה יוקרתי לארוע. שני לילות לינה בחוות אלפקות

kepler mountain view

שבאיזור lake Manapuru.

הזמנו ב booking זהו קוטג' עם שני חדרים ומטבחון מאובזר להפליא.

החלטנו להקדיש יום למילפורד ויום לדאוטפול.

רכשנו כרטיסים בקווינסטאון.

למילפורד כ"אח הבוגר" יש יחסי ציבור ותיקים יותר.

הדאוטפול לא נופל ביופיו.

שני ימים נפלאים.

יום רביעי ה 30.1.19

יצאנו מקווינסטאון ב8:00 בבוקר נסיעה של שעתיים לטה אנאו. תדלקנו למיכל מלא ויצאנו לדרך. עם כל המפות וההמלצות. ידענו שאין לנו מספיק זמן לטרקים ארוכים ולכן על פי ההמלצות של ויקי החמודה מהאינפורמיישן והמפה שנתנה לנו, והלונלי פלאנט יצאנו לדרך. מזג האויר היום לא ממש נחמד אלינו , מעונן.הגענו לאגם המראות ולשימחתינו השלט ההפוך miror lake. נראה ברור בהשתקפות. גם ההרים והעננים השתקפו יפה לתוך האגם. המשכנו בדרך וגשם החל לרדת. מה שמעודד את מיליוני המפלים לרדת מגובה עצום של ההרים בשצף.

המלצה החמה שלנו, לרדת בכל סימן בדרך ובכל מקום שתראו מכוניות.לתצפיות, למפל קסקייד קריק הטורקיזי, לאגם גאן, זה בדיוק מה שכתוב בכל ההמלצות. לא לוותר על הכניסה כ10 קמ לפני השייט לערוץ המקסים chasm walk.

הדרך מלאה במפלים, מים, מצוקים,

הגשם מוסיף לעוצמה. 200 ימי גשם בשנה קרוב ל 7 מטר יורדים מהשמים.

הגענו לשייט האחרון של 16:30. השמים מתחילים להתבהר.

בניגוד לכל ההמלצות להזמין מראש. אנחנו הזמנו יום לפני. בחרנו בסירה קטנה יותר קצת יקרה יותר. סירה המיועדת ל60 איש. היינו אולי 20.

הסיור מדהים הפיורדים והמפלים. העוצמה של המים. שטנו עד לים טזמן. בדרך פגשנו בכלבי ים. בסלעים עם פסי זהב ,במפלים עצומים שהסירה נעמדת מתחת למפל ונרטבים. חוויה נהדרת.

חוזרים את הדרך חזרה עוצרים שוב באגם המראות כי התבהר. ומגיעים לצימר המפנק שלנו השעה 21:00 בערב. מתארגנים לארוחת ערב . ולחוויה של מחר הדאוטפול.

יום חמישי ה31.1.19

קמים בבוקר לחצר מלאה באלפקות. נפגשים עם ג'ין בעלת הבית שהיא גם אומנית ויוצרת מצמר האלפקות צעיפים, שמיכות . ועוד מוצרים. 

הטיול היום הוא גם " יום תחבורה" 

מתחיל בכך שבאים לקחת אותנו ברכב מהצימר. אנחנו מחכים בחוץ ורכב החברה המארגנת orange אוסף אותנו לנמל של אגם מנאפורה.

שם מקבלים תווית כוואצ'ר. ויוצאים ליום נהדר בנופים, בארגון, בשלווה ובמיגוון. על האונייה מכונת קפה משוכללת ותה חופשיים לאורך כל 3 שעות השייט בפיורד. יש גם אפשרות להזמין ארוחות מראש. 

עולים לסירה קטנה לשייט על האגם.אגם מנאפורה עטוף בהרים מחודדים , נוטפים במפלים. ממנו נוסעים באוטובוס בדרך יפיפיה, דרך בתוך יער וגם כאן כמות מפלים מרשימה , הנסיעה היא על דרך עתיקה הדאוטפול, טרק הרים . הדרך נסללה כשבנו את תחנת החשמל ההידראולית.

בשנות ה 60, היתה מחשבה, להקים סכר לתחנת הכח. מאבק אזרחי מנע את הקמת הסכר. במקומו נבנה מערך שמוביל את המים בתעלות דרך האגם.

הסביבה הטבעית ניצלה, הירוקים הניוזילנדים הצליחו בפעולות נוספות וקיבלו הרבה עוצמה . והדרך שנסללה, בעת העבודות מאפשרת ביקור במיצר הדאוטפול.

רק בטיולים מאורגנים.

הדרך עולה לפאס ממנו נשקפת לשון אחת של הפיורד במלוא יופיה. יורדים לפיורד ושטים בסירה אחרת שייט של 3 שעות עד לים טזמאן עם נופים פתוחים יותר מהמילפורד של הרים , מפלים ים, דולפינים כלבי ים . נ ה ד ר.

הצוות המלווה את היום בעל ידע, אדיב ביותר הכל מאורגן לתפארת. 

חוזרים מהשייט עוברים לאוטובוס, בדרך הנהג שהוא גם המדריך גם הסקייפר בהחלפה וגם שוטף כוסות הקפה מסביר ומספר בהומור ניוזילנדי את מה שרואות עינינו. הדרך יפיפיה גם בעלייה בחזרה.

עוברים בתחנת הכח לסירה שחוזרת דרך האגם למאנפורי. 

לנו הזוג ראובני הסעה מיוחדת. כי רק אנחנו ישנים עם האלפקות.

בחווה מחכים לנו לטקס האכלת האלפקות היומי. כמו ילדי גן נהננו להאכיל את החיות החמודות האלו.

גלית ונורי חברים טובים ויקרים לנו מאל-רום. מטיילים אף הם בניוזילנד. גלית ונורי התחילו בכרייצרץ וירדו דרומה שיערנו שניפגש בפיורלנד ואכן הצלחנו להיפגש. הם לנים בטה אנאו. אתמול דיברנו והיה כבר מאוחר למפגש והיום בערב אחרי היום בדאוטפול נפגשנו ויצאנו לעיר הגדולה לקפה משותף.

אח פגישה שכזאת. החלפנו חוויות וטיפים. ומחר אנחנו יחד נצא לטייל במערת התולעים הזוהרות. קנינו כרטיסים לאותה השעה שהיו לגלית ונורי. 10 בבוקר.

יום שישי 1.2.19

נפגשים במרכז המבקרים בטה אנאו .

כל הלילה ירד מבול. השמים מעוננים. וב 10 התבהרות. שייט של כחצי שעה על אגם טה אנאו השני בגודלו בניו זילנד. מים כחולים, עננים לבנים תלויים על שמים תכולים וההרים הירוקים מסביב. חברה טובה והלב מתרחב.

יורדים מהסירה ומיד נכנסים ליער עם שרכים וירוק ירוק בעיניים.

המערה מוגדרת כמערת התולעים הזוהרות.

אך היופי שלה הוא הרבה יותר מזה.

מערה צעירה של 12,000 שנים. זורם בה נחל עם מים צלולים מפל ותצורות סלע מדהימות. אסור לצלם במערה. 

אורכה כ 6 ק" מ אבל ניתן לטייל ב 250 מטר ממנה. 

גשרים בנויים להליכה בכניסה לארץ הפלאות והתולעים זוהרות יותר נכון הסיבים אותם מפרישה התולעת לצוד את המזון הם שזוהרים על התקרה. בעיקר בתקופת הקיץ. אחרי הליכה קצרה בדממה , עולים לסירה בחושך מוחלט ושטים בתוכה כשהירוק הזוהר בנקודות על התקרה מאיר ככוכבים.

פשוט יפה. רעש המפל והמים הזורמים הם המוסיקה למופע הפלאים הזה.

הקסם נגמר וחוזרים בשייט לטהאנאו.

אנחנו נפרדים. נורי וגלית עולים צפונה ואנחנו מדרימים לכיוון אינברקגיל. שם קבענו לישון באיזור אצל משפחה מחיבורים.

הדרך דרומה דרך חקלאית יפיפיה. הכביש הנופי הדרומי southern scenic rout. הדרך מטואפטפארה ( בלוני פלאנט הבטיחו נקניקים אך מצאנו עיר שוממה) לריברטון, תצפיות בים. רוח חזקה נושבת

דילגנו על אינבקגיל והגענו לבית המארחים.

הבנו מיד שלא יהיה נכון לנו להישאר בביתם, נפרדנו ויצאנו לדך לכיוון ה קאטלינס. 

מצאנו מוטל שלם עבורינו. המוטל הוא יחידה אחת ב Tokanui .

מקום עם תצפית לנוף הגבעות הירוקות.

עוד יום קסום.