טרק הקפלר - עפתי - המלצות על טיולי תרמילאים

טרק הקפלר הוא אחד היפים בפיורדלנד ובניו זילנד כולה. במהלך ארבעת ימי הטרק תעברו ליד אגמים ומפלים, לאורך נהר ותבקרו במערת נטיפים. השיא של טרק הקפלר הוא הטיפוס להר לוקסמור והליכה על קו הרכס, שממנו תוכלו להשקיף על הנוף עוצר הנשימה של האזור כולו
עדי שילדן - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טרק הקפלר - עפתי - המלצות על טיולי תרמילאים
© נאווה לינדנפלד

מבוא

טרק הקפלר (Kepler Track) היפהפה הוא אחד משלושה Great Walks בפארק הלאומי פיורדלנד (Fiordland National Park) בדרום-מערב האי הדרומי של ניו זילנד, לצד טרק המילפורד (Milford Track) וטרק הרוטברן (Routburn Track). מבין השלושה הוא נחשב לנגיש והנוח ביותר, מכיוון שהוא מעגלי ומתחיל ליד העיירה טה אנאו (Te Anau), מה שמוזיל עלויות נסיעה באופן משמעותי.

הטרק הינו באורך של 60 ק"מ ברמת קושי בינונית, שאותו הולכים במשך יומיים עד ארבעה ימים, והוא מתחיל מחלקו הדרומי של אגם טה אנאו. לאורך המסלול יש שלוש בקתות ושני אתרי קמפינג, כך שחלוקת הימים שלכם תשתנה לפי הבחירה במקומות הלינה. במהלך המסלול תעברו ליד האגמים הגדולים טה אנאו ומנאפורי (Manapouri) ועוד מספר אגמי הרים קטנים, תלכו לאורך נהר איריס (Iris Burn), תבקרו במערת נטיפים, תראו מפלים יפים, כאשר שיא המסלול הוא הטיפוס להר לוקסמור (Mount Luxmore) והליכה ממושכת על קו הרכס, משם יתגלו בפניכם נופי פיורדלנד המטורפים – הרים גבוהים ומרשימים ופיורדים המתפתלים ביניהם.

המסלול חוצה את רכס הרי קפלר, שנקראים, כמו המסלול, על שמו של יוהאנס קפלר (Johannes Kepler), שהיה מתמטיקאי, אסטרונום ואסטרולוג גרמני שחי במאות ה-16-17 ותרם רבות למדע המודרני, בין היתר להבנת תנועת כוכבי הלכת סביב השמש.

אופי המסלול

זהו מסלול בדרגת קושי בינונית שעולה לאוכף בשם Luxmore Saddle בגובה של 1,400 מטר, הנקודה הגבוהה ביותר במסלול הראשי, אך אפשר לטפס עוד קצת ולהגיע עד לפסגת הר לוקסמור בגובה של 1,472 מטר. באופן כללי, המסלול הוא במגמת עלייה ואז ירידה, כאשר ישנן עליות וירידות מתונות לאורך כל הדרך. המסלול עובר לאורך אגמים, נהר שאותו חוצים באמצעות גשרים, מפלים, מערת נטיפים, כאשר החלק העיקרי והמרשים של המסלול הוא ההליכה על קו הרכס ממנו נשקפים נופים מדהימים של פיורדלנד.

אם אתם יוצאים במהלך עונת ה-Great Walks, אמנם תשלמו יותר ותצטרכו להזמין מקום לינה הרבה זמן מראש בדרך-כלל, אבל הסיכויים למזג אוויר טוב גדולים יותר, תפגשו בדרך הרבה אנשים ואין צורך לקחת מפה כי המסלול מסומן ומסודר ויש ריינג'רים בכל הבקתות לסיוע במקרה הצורך.

אם אתם יוצאים מחוץ לעונה, מומלץ מאוד לקחת מפה, לכל מקרה שיהיה, מכיוון שמזג האוויר משתנה באזור זה במהירות וצריך להתייחס לכך במלוא הרצינות. שווה אפילו לשקול לצאת עם מכשיר איתור לווייני (או סים איתור), זו אמנם השקעה כספית, אבל אתם ממש מחוץ לעונה יתכן ולא תפגשו בדרך אנשים רבים. בכל אופן, תוכלו להתייעץ בנוגע לכך במרכז המבקרים של DOC.

מלבד זאת, המסלול מאוד מסודר, הוא מסומן לכל אורכו, נוח להגיע אליו, יש גשרים לחציית הנהר, בחלקים התלולים במסלול יש מדרגות והבקתות ברמה גבוהה. פעם בשנה, מתקיימת כאן תחרות ריצת שטח בעלת שם בכל העולם הנקראת 'אתגר הקפלר', ובו משלימים הרצים את כל המסלול בכחמש שעות.

אוהבים ספוילרים? צפו:

הכנות לטרק

ציוד – לא משנה מתי תעשו את המסלול, תמיד חובה לקחת ציוד שמתאים לגשם וקור, במיוחד בפיורדלנד מזג האוויר משתנה כל כך מהר ומקצה לקצה. מה לקחת? נעלי הרים, מעיל גשם, מכנסי גשם או מכנסי טיולים שמתייבשים מהר, כיסוי גשם לתיק, שקית אטומה לציוד בתוך התיק, ביגוד חם, כובע חם/Buff וכפפות.

חוץ מזה, יכול להיות כמובן שתטיילו בשיא החום ואז חובה לקחת כובע, משקפי שמש, קרם הגנה וחומר דוחה יתושים, בעיקר למי שמתכוון לישון באתרי הקמפינג. גם אם תצאו לטייל כשהימים ארוכים ויש שמש עד מאוחר, שווה לקחת פנס ראש בשביל הביקור במערה, ובנוסף, מקלות הליכה יעזרו בעליות ובירידות.

מבחינת ציוד ללינה ובישול, זה תלוי אם אתם מתכוונים לישון בבקתות או בקמפינג והאם אתם בתוך העונה או מחוצה לה: אם אתם ישנים בקמפינג אז צריך שק-שינה, אוהל עמיד לגשם ומזרונים מבודדים טובים, כמו גם מכלי גז וכלי בישול לאורך כל השנה. מי שישן בבקתות צריך רק שק-שינה וכלי בישול, ובמהלך העונה לא צריך להביא מכל גז מכיוון שהבקתה מספקת זאת.

נשמע מסובך? האנשים הנחמדים בחנויות “למטייל” יוכלו לעזור להתאים לעצמכם את הציוד הטוב ביותר עבורכם »

השארת ציוד עודף – תארזו היטב, מבאס סתם לסחוב ציוד לא נחוץ. נסו להשאיר את כל היוד העודף במקום בטוח, כמו הוסטל עם שמירת חפצים או במכונית שלכם בחנייה בטוחה.

מים ואוכל – יש אספקת מים לאורך כל השנה בבקתות ובאתרי הקמפינג, כאשר מחוץ לעונה יש מכלי איסוף מים שנמצאים מחוץ לבקתות והברזים בתוך הבקתה סגורים. אין אפשרות לקנות אוכל לאורך המסלול, ככה שצריך להביא אתכם את כל האוכל, וזכרו, הפח היחיד שתראו יהיה בסוף המסלול אז תבחרו אוכל שלא מייצר המון פסולת כי תצטרכו לסחוב הכל אתכם.

לינה לאורך המסלול – לאורך עונת ה-Great walks אתם חייבים להזמין מראש לינה בבקתות ובאתרי הקמפינג, זהו מסלול מאוד פופולארי והמקומות נתפסים מהר מאוד (פירוט ב'לישון'). לפני ואחרי הטרק נוח לישון בעיירה טה אנאו.

מפות – אפשר לעשות את המסלול עצמאית ללא מדריך. מפות ניתן לקנות במרכזי המידע של DOC וב-i-site, וכדאי במיוחד לקחת מפה אם אתם מטיילים מחוץ לעונה, כשיש סיכוי שתראו מעט אנשים בדרך.

מסלול הטרק

אורך המסלול: 60 ק"מ

משך המסלול: יומיים עד ארבעה ימים

תחילת וסוף המסלול: Kepler Track Car Park (נקרא גם Te Anau Control Gates), חמישה ק"מ דרומית מהעיירה טה אנאו, בחלקו הדרומי של אגם טה אנאו. מלבד נקודה זו, יש כמה אפשרויות נוספות לכניסה/יציאה מהטרק:

 • הליכה ממרכז המבקרים של הפארק הלאומי פיורדלנד בעיירה טה אנאו לאורך האגם עד ל-Kepler Track Car Park, מאריך את המסלול בשעה
 • שייט קצר מהעיירה טה אנאו לברוד ביי (Brod Bay), מקצר את המסלול בשעה וחצי
 • אוטובוס שאטל ל-Rainbow Reach Car Park, מקצר את היום האחרון/הראשון ב-2.5-3.5 שעות

בקתות וקמפינג לאורך המסלול: ישנן שלוש בקתות ושני אתרי קמפינג (פירוט ב'לישון').

תיאור המסלול: נתאר כאן את המסלול בהליכה נגד כיוון שעון, אך אפשר ללכת אותו בשני הכיוונים. התיאור מחולק לשניים: לפי חלוקת הימים לאלו הישנים בבקתות ולאלו הישנים באתרי הקמפינג. שימו לב, כי כל הזמנים משוערים ולא לוקחים בחשבון הפסקות בדרך.

חלוקת ימים עם לינה בבקתות

יום 1 – מ-Kepler Track Car Park (גובה 200 מ') לבקתת לוקסמור (Luxmore Hut, גובה 1,085 מ'): 13.8 ק"מ, חמש-שש שעות

המסלול מתחיל בהליכה קלה ומישורית של שעה וחצי לאורך החוף המיוער של אגם טה אנאו עד לברוד ביי, משם המסלול מתחיל לטפס יחסית בתלילות לאזור עם צוקי אבן גיר (747 מ'). לאחר כשעתיים-שלוש שעות טיפוס מברוד ביי תעברו את קו היער ויתגלה בפניכם נוף יפה לעבר אגם טה אנאו וההרים הסמוכים, לאחר טיפוס נוסף של כשעה תגיעו לבקתת לוקסמור. במרחק עשר דקות הליכה מהבקתה יש מערה קטנה עם נטיפים (Luxmore Cave), שכדאי לבקר בה. אל תשכחו לקחת אתכם פנס ראש.

יום 2 – מבקתת לוקסמור (גובה 1,085 מ') לבקתת איריס ברן (Iris Burn Hut, גובה 497 מטר): 14.6 ק"מ, חמש-שש שעות

זהו היום היפה ביותר לאורך המסלול, ובו תלכו על קו הרכס רוב היום ותרגישו על גג העולם. היום מתחיל בטיפוס מתון לעבר אוכף לוקסמור (1,400 מטר), שיא הגובה במסלול הראשי, וממנו אפשר לעשות טיפוס קצר ומומלץ הלוך ושוב לפסגת הר לוקסמור (1,472 מטר).

מהאוכף ומהפסגה נשקף נוף מרהיב לעבר הפיורד הדרומי של אגם טה אנאו והרי מורצ'יסון (Murchison Mountains) העוטפים אותו. לאורך קו הרכס יש כמה עליות וירידות והיום מסתיים בירידה ארוכה ומעט תלולה לעבר בקתת איריס ברן. כעשרים דקות הליכה מהבקתה נמצאים מפלים נחמדים (Iris Burn Falls), טיול קצר ומרענן לסוף יום נהדר.

יום 3 – מבקתת איריס ברן (497 מ') לבקתת מוטוראו (Moturau Hut, גובה 200 מ'): 16.2 ק"מ, חמש-שש שעות

המסלול מתחיל בעלייה מתונה לעבר אוכף נמוך, ולאחר מכן הוא באופן כללי במגמת ירידה עד סוף היום בבקתת מוטוראו שנמצאת על חוף אגם מנאפורי המקסים. רב ההליכה ביום זה נעשית בתוואי שטח מיוער.

יום 4 – מבקתת מוטוראו (200 מטר) ל-Kepler Track Car Park (גובה 200 מ'): 15.5 ק"מ, ארבע-חמש שעות

היום האחרון הוא יום קל מאוד ודי מישורי לאורך נהר (Waiau River), ויש שיאמרו כי הוא גם המשעמם ביותר במסלול. אפשר לסיים את המסלול ב-Rainbow Reach ולקחת משם אוטובוס שאטל לטה אנאו, אפשרות זו תחסוך לכם הליכה של 9.5 ק"מ (2.5-3.5 שעות), כמו כן, אפשר לוותר על הלינה בבקתת מוטוראו ולצרף את המקטע בין הבקתה ל-Rainbow Reach ליום השלישי במסלול.

חלוקת ימים עם לינה באתרי הקמפינג

ההליכה במסלול עם לינה בקמפינג היא מאוד מאתגרת, מכיוון שחלוקת הימים יוצרת ימי הליכה מאוד ארוכים, אז תחשבו פעמיים לפני שאתם בוחרים באופציה הזו.

יום 1 – מ-Kepler Track Car Park (גובה 200 מ') לקמפינג ברוד ביי (Brod Bay Campsite, גובה 200 מטר): 5.6 ק"מ, שעה וחצי

הליכה קלה לחופו המיוער של אגם טה אנאו. מי שמגיע באמצעות שייט לברוד ביי יכול להתחיל מוקדם על הבוקר את המסלול מיומו השני, ואז לעשות את הקפלר ביומיים בלבד.

יום 2 – מקמפינג ברוד ביי (200 מטר) לקמפינג איריס ברן (Iris Burn hut campsite, גובה 497 מ'): 22.8 ק"מ, שמונה וחצי-עשר וחצי שעות

זהו יום מאוד ארוך ומאתגר שחובה להתחיל אותו מוקדם על הבוקר, מכיוון שעושים את כל הטיפוס לאוכף (1,400 מטר) והירידה לבקתה ביום אחד: סה"כ עלייה יחסית תלולה של כ-1,200 מטר וירידה של כ-900 מטר. כמו כן, תעשו לעצמכם טובה גדולה ותצאו למקטע הזה במסלול רק במזג-אוויר טוב.

יום 3 – מקמפינג איריס ברן (497 מטר) ל-Kepler Track car park (גובה 200 מ'): 31.7 ק"מ, תשע-שתיים עשרה שעות 

זהו יום מאוד ארוך במהלכו יורדים לאגם מנאפורי והולכים לאורכו של נהר חזרה עד החנייה. מומלץ לקצר את היום הזה ולסיים ב-Rainbow Reach ומשם לקחת שאטל לטה אנאו וכך לחסוך הליכה יחסית משעממת של 9.5 ק"מ (2.5-3.5 שעות).

לישון

לאורך המסלול יש שלוש בקתות ושני אתרי קמפינג (לפי הסדר בהליכה נגד כיוון השעון):

 • קמפינג ברוד ביי (Brod Bay Campsite) עם 15 מקומות
 • בקתת לוקסמור (Luxmore Hut) עם 54 מקומות
 • קמפינג ובקתת איריס ברן (Iris Burn Hut & Campsite) עם 50 מקומות בבקתה ו-15 בקמפינג
 • בקתת מוטוראו (Moturau Hut) עם 40 מקומות

בבקתות תמצאו: מזרנים, חימום מפנק עם עצים להסקה, שירותים, מים למילוי ותאורה סולרית, אבל אין חשמל ושקעים ואין מקלחות. במהלך עונת ה-Great Walks מצוידות הבקתות בכיריים עם גז (כן צריך להביא כלי בישול), וכמו כן, יש ריינג'רים של DOC שאחראים על כל בקתה. מחוץ לעונה יש מים במיכל איסוף מחוץ לבקתות, צריך להביא מכלי-גז אישיים ואין ריינג'ר.

באתרי הקמפינג תמצאו: מחסה פתוח לבישול, מים ושירותים. אם הקמפינג נמצא בסמוך לבקתה, אסור ללנים בקמפינג להשתמש במתחם שלה.

הרשמה מראש ועלויות: עונת ה-Great walk נמשכת מסוף-השבוע השלישי בחודש אוקטובר ועד לתחילת מאי, ובמהלכה חובה להזמין מקום מראש לבקתות ולאתרי הקמפינג. אפשר להזמין ישירות במרכזי המבקרים או דרך אתר האינטרנט של DOC. מועד פתיחת ההרשמה מתפרסם בדרך-כלל במהלך חודש פברואר וכדאי להיות מוכנים להזמין עם פתיחת ההרשמה מכיוון שהמקומות מתמלאים תוך ימים ספורים. לספונטניים שביניכם, תמיד יש ביטולים ואפשר לדעת על כך במרכז המבקרים של DOC או להיעזר באפליקציה TreksTracker, שתתריע לכם כשמקומות מתפנים במסלול.

במהלך עונת ה-Great Walks, לינה בבקתה תעלה 54$ לאדם ללילה ובקמפינג תעלה 18$ לאדם ללילה. מחוץ לעונה, הלינה גם בבקתות וגם בקמפינג היא ללא הזמנה מראש ועל בסיס מקום פנוי, הראשון שמגיע תופס מקום. המחירים זולים יותר משמעותית: 15$ לאדם ללילה בבקתה או 5$ בקמפינג, התשלום מתבצע על-ידי קניית כרטיסים/פאסים לבקתות/קמפינג במרכז המבקרים של DOC.

לינה לפני ואחרי המסלול – העיירה הקרובה ביותר לקצוות המסלול היא טה אנאו, בה יש הרבה אפשרויות לינה (פרטים מלאים בכתבה על טה אנאו).

אוכל

תתארגנו מראש על כל האוכל למסלול בעיירה טה אנאו, שם יש סופרמרקט. מי שישן בקמפינג צריך להביא עמו כלי בישול ומכל גז לאורך כל השנה, מי שישן בבקתה צריך תמיד להביא כלי בישול, אבל להביא מכל גז רק אם הוא מטייל מחוץ לעונה, כי במהלך העונה יש כיריים עם גז בבקתות. בכל מקרה, אין פחים בבקתות וצריך לסחוב את האשפה שייצרתם כל הדרך.

טרקים ואטרקציות נוספות

הפארק הלאומי פיורדלנד שופע במסלולים ואטרקציות שעליהם יש מידע מפורט בכתבה על טה אנאו ופיורדלנד. אם אתם מתלבטים לאיזה Great Walk ללכת בפיורדלנד, שווה להיכנס גם לכתבות על טרק הרוטברן וטרק המילפורד. חוץ מהמסלולים האלה, יש מסלול ארוך פחות מוכר בשם טרק ההוליפורד (Hollyford Track) ועוד כמה מסלולי יום מעולים כמו Key Summit וגרטרוד סאדל (Gertrude Saddle).

טרק ההוליפורד

מסלול ברמת קושי קלה-בינונית של ארבעה ימים לכיוון אחד או שמונה ימים אם מוסיפים לו עוד חלק והופכים אותו למעגלי. המסלול מחבר בין עמק הוליפורד (End of Lower Hollyford Road) שבחלק הצפוני של פיורדלנד לבין חלקו הדרומי של אזור החוף המערבי, במפרץ מרטינס (Martins Bay) בו נשפך נחל הוליפורד אל הים. אפשר לעשות את המסלול לאורך כל השנה מכיוון שהוא אינו עולה לגובה, והמיוחד בו הוא השינוי המהיר של הנוף מהרי פיורדלנד המחודדים לסביבה של מפרצים וים. קראו מידע נוסף על טרק ההוליפורד באתר ה-DOC » 

Key Summit

מסלול יום קצר באורך של 3.4 ק"מ הלוך ושוב (כשלוש שעות), שהוא בגדר חובה למטיילים בפיורדלנד ביום בהיר. המסלול מחובר לטרק הרוטברן אבל אפשר לעשות אותו כמסלול יום נפרד שמתחים ומסתיים ב- The Divide על כביש SH94. למידע נוסף אודות המסלול ל-Key Summit כנסו ללינק הזה באתר של ה-DOC »

גרטרוד סאדל

מסלול יום בדרגה קשה המתאים לתרמילאים מנוסים בלבד (ורק במזג אוויר טוב!) באורך של שבעה ק"מ הלוך ושוב (ארבע עד שש שעות), שכולל טיפוס מאתגר אוכף גרטרוד, שממנו ייחשף בפניכם נוף עוצר נשימה.

המסלול מסומן רק עד קו הצמחייה ומומלץ לצאת עם אנשים נוספים וחובה עם מפה טופוגרפית (NZ Topo50 sheet CB09 Hollyford). אל תצאו למסלול לאחר גשמים כי הוא עשוי להיות מוצף מזרימת נחלים ומאוד ובוצי ומאתגר מדי לטיפוס. לאורך הטיפוס יש חלקים תלולים בהם תעזרו בכבלי פלדה המותקנים בסלע.

המסלול מתחיל מחנייה (Gertrude Valley Car Park) הנמצאת בסמוך לקצה המזרחי של המנהרה בדרך למילפורד סאונד (Homer Tunnel), כ-98 ק"מ צפונית מטה אנאו. לקריאת מידע נוסף על הגרטרוד סאדל היכנסו לקישור הזה באתר של ה-DOC » 

איך להגיע

הגעה ל-Kepler Track Car Park

ברכב – יש לנסוע כעשר דקות דרומה מטה אנאו על כביש 95 (Manapouri-Te Anau Highway) ולפנות ימינה (מערבה) ל-Golf Course Road, שנמשך בצמוד לשפת האגם הדרומית, עד שתראו שילוט לחנייה.

בהליכה – מסלול הליכה קל של כשעה לאורך שפת האגם מתחיל ממרכז המבקרים של הפארק הלאומי פיורדלנד, שנמצא בחלקה הדרומי של העיירה טה אנאו בקצה הדרומי של Lakefront Drive.

אוטובוס שאטל – יש שירותי אוטובוס יומיים במהלך עונת ה-Great Walks:

TrackNet – שירותי שאטל לשתי נקודות הכניסה למסלול. מחיר: 17$ להסעה לתחילת המסלול ואיסוף בסופו מ-Kepler Car Park (נקרא גם Te Anau Control Gates, עשר דקות נסיעה) או מ-Rainbow Reach Car Park (עשרים דקות נסיעה). השאטל יוצא מספר פעמים לאורך היום, ללוח הזמנים המעודכן יש להסתכל באתר האינטרנט. למי שמעוניין להשאיר את הרכב באחת החניות, יש אפשרות לתפוס את השאטל מחנייה אחת לאחרת וכך להגיע ישר לרכב עם סיום הטרק.

 • כתובת: Te Anau Lakeview Kiwi Holiday Park & Motels, 77 Manapouri – Te Anau Highway, Te Anau
 • טלפון: 64-3-2497777+, או שיחת חינם בתוך ניו זילנד 0800-483262
 • מייל: [email protected]
 • פייסבוק: www.facebook.com/Tracknet
 • אתר אינטרנט: www.tracknet.net

הגעה ל-Rainbow Reach Car Park

ברכב – יש לנסוע 11 ק"מ דרום-מערבית מטה אנאו על כביש 95 (Manapouri-Te Anau Highway), ואז לפנות ימינה (צפונה) ל-Rainbow Reach Road ולנסוע עליו כקילומטר נוסף, סה"כ כעשרים דקות נסיעה.

אוטובוס שאטל – יש שירותי אוטובוס יומיים במהלך עונת ה-Great Walks עם Tracknet.

הגעה לברוד ביי בשייט

Kepler Water Taxi – שירותי שייט יומיים במהלך עונת ה-Great Walks בשעות 8:30 ו-9:30 מטה אנאו וב-16:30 בחזור, מחוץ לעונה יש להתקשר לוודא לוח זמנים. מחיר: 25$ לכיוון, או 40$ הלוך ושוב.

Cruise Te Anau – שייט יומי מטה אנאו לברוד ביי יוצא בשעה 8:00 ובחזרה מברוד ביי בשעה 16:00 במהלך עונת ה-Great Walks, מחוץ לעונה יש לברר ישירות מולם בנוגע ללוח הזמנים. מחיר: 25$ לכיוון, 50$ הלוך ושוב.

Fiordland Water Taxi – מוציאה שייט יומי במהלך עונת ה-Great Walks לברוד ביי, לפרטים על לוח הזמנים ומחירים יש לפנות אליהם ישירות.

העברת רכבים

Easy Hike – שירות העברת רכבים מנקודת ההתחלה לנקודת הסיום בטרקים בפיורדלנד, ביניהם גם בטרק הקפלר. מחיר: 80$ לרכב.

מחוץ לעונת ה-Great Walks שירותי התחבורה פועלי לפי ביקוש ולפרטים והזמנות יש להתייעץ עם ה-DOC או לפנות ישירות לחברות. בנוסף, לפרטים אודות הגעה לטה אנאו, כנסו לכתבה טה אנאו ופיורדלנד.

מזג אוויר

כדאי לצאת לטרק הקפלר בחודשים נובמבר עד פברואר, חודשי הקיץ בהם יש בממוצע יותר ימי שמש מצוינים לטיול. כמובן שבפיורדלנד שום דבר אינו מובטח כאשר מדובר במזג אוויר ותוכלו למצוא את עצמכם באמצע סופה בשיא הקיץ או ביום שמש מדהים בעונות השוליים. מי שרוצה להוזיל עליות או פשוט לא הצליח להירשם ללינה בזמן, יוכל עדיין לתפוס ימים יפים גם לפני ואחרי עונת ה-Great Walks.

בחודשים מאי עד אוקטובר, אפשר לעשות טרק מושלג וחורפי ואז לצאת כחלק מקבוצה מודרכת. לפרטים נוספים על טרק הקפלר בחורף היכנסו לקישור הזה באתר של ה-DOC »

חשוב לזכור – מזג האוויר בפארק הלאומי פיורדלנד הוא הפכפך ויכול להיות מאוד קיצוני ולכן צריך להצטייד בהתאם (פירוט ב'הכנות לטרק'), להיות מודעים לתחזית טרם היציאה למסלול ותמיד להתייעץ עם ה-DOC ולוודא כי ניתן לעשות את המסלול בבטחה. במהלך עונת ה-Great Walks לא ממש יתאפשר לכם לשנות את תאריכי הבקתות בקלות וצריך להגיע מוכנים לכל תחזית מזג אוויר.

אפשר להתעדכן על התחזית דרך מרכזי המבקרים של DOC ודרך השירות המטאורולוגי (Met Service):

המלצת זהב – הדבר העיקרי שחשוב לדעת

מומלץ לתכנן את המסלול כך שתישנו בבקתת לוקסמור, זה יפצל לכם את המקטע הכי יפה במסלול ליומיים, ותזכו לישון במקום עם נוף עוצר נשימה. יחד עם זאת, המסלול הזה כל כך מתויר שצריך להזמין הרבה זמן מראש מקומות לבקתות או לאתרי הקמפינג. תוודאו מראש מהו תאריך פתיחת ההרשמה העדכני, הוא בדרך-כלל בחודש פברואר אבל משתנה כל שנה.

שווה להשתמש ב-TreksTracker, אפליקציה שמתריעה לפי בקשתכם על מקומות לינה שמתפנים במסלול, או פשוט לנסות את מזלכם ולצאת למסלול בשולי העונה ולקוות שהשמש תאיר לכם פנים.

נותני שירותים

לשכת תיירות

מרכז המבקרים של הפארק הלאומי פיורדלנד – מידע על המסלול, מפות, קניית כרטיסי בקתות, ייעוץ מנציגי ה-DOC ועוד.

Fiordland i-SITE Visitor Information Centre – מידע אודות מסלולים באזור, אטרקציות בעיר, אפשרויות לינה ועוד.

 • כתובת: 19 Town Centre, Te Anau
 • שעות פתיחה: 8:30-18:00, בחגים עד 17:00, סגור בחג המולד
 • טלפון: 64-3-2498900+
 • מייל: [email protected]
 • אתר אינטרנט: www.fiordland.org.nz

משטרת תיירים

תחנת המשטרה הקרובה ביותר לטרק נמצאת בעיירה טה אנאו:

 • כתובת: 196 Milford Road
 • טלפון: 64-3-2497600+, קו חירום חינמי 111

חברות טיולים

יש חברות שמוציאות טיולים מודרכים בטרק, אבל זה בהחלט לא הכרחי כי המסלול מסומן, מסודר, מאוד נוח ומלא באנשים במהלך עונת הטיולים:

Kiwi Discovery – החברה מציעה שירותי הסעות מקווינסטאון ליעדים וטרקים בפיורדלנד, וחבילת הכל-כולל-הכל לטרק הקפלר עם יציאה וחזרה לקווינסטאון. מחיר: 625$ לאדם לחבילה הכוללת לינה בקווינסטאון בלילה לפני ובלילה לאחר הטרק, שייט לברוד ביי, הסעה חזרה לטה אנאו בסוף המסלול, אוטובוס חזרה לקווינסטאון, לינה בבקתות במהלך המסלול ומפה.

Fiordland Tours – החברה מוציאה טיולי יום בפיורדלנד, כולל מסלול יום לחלק מטרק הקפלר. מחיר: 169-209$ לאדם.

כסף

הכספומט הקרוב ביותר למסלול נמצא בעיירה טה אנאו.

בית חולים

בעיירה טה אנאו יש בית מרקחת בלבד, בתי החולים הקרובים נמצאים בקווינסטאון ואינברקרגיל:

Lakes District Hospital

 • כתובת: 20 Douglas Street, Frankton, Queenstown
 • טלפון: 64-3-4423053+

Southland Hospital

 • כתובת: Kew Road, Invercargill
 • טלפון: 64-3-2181949+

מה הכי לא כדאי

ליוצאים למסלול מחוץ לעונה, קחו בחשבון את כל אמצעי הזהירות שתוכלו לנקוט, כולל מכשיר איתור לווייני (או סים איתור, שיכול לשרת אתכם בכל הטרקים שאתם מתכננים לעשות). לא מומלץ לעשות את הטרק בלי הכנה טובה כאשר יש פחות מטיילים, אין ריינג'רים בבקתות ומזג האוויר יכול להפתיע במהירות.

בטיחות ואזהרות

הגיעו לטרק כמה שיותר מוכנים: מבחינת ידע על תוואי המסלול, ציוד מתאים, רישום מוקדם אם צריך, דרכי הגעה ואיסוף (לפי החלטתכם בתכנון המסלול), ומידע על התחזית הצפויה והאם ישנן התרעות כלשהן של DOC בנוגע למסלול. זכרו שזמני ההליכה שמצוינים בכתבה זו הם ממוצעים ולא כוללים עצירות והפסקות בדרך, תכננו את ימי ההליכה שלכם בהתאם להיכרותכם עם הכושר האישי וסגנון ההליכה שלכם.

בשנים האחרונות החלה תופעה שלילית של תרמילאים ישראלים שלוקחים סיכונים מיותרים בטרקים, ולכן במרכזי המבקרים של DOC החלו לחלק ברושורים הנוגעים לבטיחות בהליכה גם בעברית. חשוב לזכור שטיול שטח בתנאים הרריים אלפינים דורש מיומנויות טיול ושיקול דעת שלא תמיד מוכרים למטייל הישראלי הממוצע.

על מנת למגר את התופעה ולשמור על חיי אדם – הישארו תמיד על השביל, אל תסטו ממנו, אל תנסו למצוא קיצורי דרך, במסלולים שאינם מסומנים צאו תמיד עם מפה טופוגרפית ולא לבד, הודיעו למישהו אחר על תכניתכם לצאת למסלול, טיילו רק במזג אוויר שמאפשר זאת ועם ציוד מתאים ותמיד הפעילו שיקול דעת.

מספרי חירום:

 • מספר החירום בניו זילנד הוא חינמי ואחיד לכל נותני השירותים: 111
 • קו החירום של ה-DOC – מספר: 0800-362468

קישורים רלוונטיים

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על פיורדלנד

אטרקציות בפיורדלנד

הזמנת חופשה לפיורדלנד

טיסות לפיורדלנד

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי