טיול מהנה באזור הפירנאים הספרדיים

יצאנו שני זוגות בגילאי 65, למסלול של 9 ימים, נחיתה בברצלונה לקיחת רכב בשד״ת ויציאה צפונה לאזור הפארקים הלאומיים של ספרד אשר בפירנאים. חלקנו את השהות לשני לילות באזור הפארק הלאומי אורדסה, שני לילות באזור פאר נוריה ושני לילות בקוסטה בראווה אימפוריהבראווה המקסימה, לילה בפלאיה ד׳ארו היפהפיה, התוססת ועם כל הכיף שבלסיים טיול בקניות, מסעדות, המון תיירים וחיים יפים (מומלץ מאוד).

הלינה הוזמנה באינטרנט – דירות כפריות בכפרים עתיקים מימי הביניים, דירות גדולות, מרווחות מצויידות היטב, מיוחד וכייף לשהות בהן.

באזור פארק אורדסה יצאנו יום אחד לטראק רגלי של כ-5 שעות בפארק, מאד נוח ויפהפה, הנאה דולה ולא קשה. ויום אחד לסיור בפארק גיאוסטורטס, שוב סיור רגלי ומהנה בפארק.

מי שמעוניין יכול להמשיך דרך אנדורה, אנחנו ויתרנו (יפה אבל לא מלהיב במיוחד).

משם לשני לילות באזור עמק נוריה, ויציאה משם ברכבת שנעה ועולה על גלגלי שיניים (עליה לעמק...כן...) לעמק הנוריה הקסום. ויום נוסף לאזור פארק לאומי נוסף ויפה. בכלל כל האזור, גם הכבישים מהנים ויפים וכייף להיות ולנסוע שם, בדרך עוצרים לנקודות תצפית עם נופים מאד מרשימים.

מזג האויר באזור הזה של הפירנאים נע בין 0 מעלות בלילה לכ-8 עד 12 ביום (חודש יוני), כאשר באזור החופים (ברצלונה וקוסטה בראוה) חם והביל כ- 26 מעלות. ואם יתמזל מזלכם ולא ירד גשם- תענוג לטייל ולצעוד בפארקים במזג אויר כזה.

לא לחשוש לטייל שם, עוברים דרך נופים מדהימים, כפרים עתיקים, תושבים מאוד ידידותיים ושמחים לעזור, גם אם לא דוברים אנגלית, הם מתאמצים לעזור.

בדרך לקוסטה בראווה מומלץ מאוד לעצור בעיירה בסאלו, להחנות את הרכב במגרש חניה ולטייל בסמטאות העיירה העתיקה והמקסימה, לעבור על הגשר העתיק וללקק גלידה טובה ולהמשיך.

העיירה איפוריה בראווה מאד מעניינת, הם חפרו שם תעלות (הרגשת ונציה) שלידם בתים יפים, וילות ויאכטות יפה לסייר ובסופ״ש יש גם שוק גדול מאוד.

העיירה פלאיה ד׳אור מאוד כייפית ומהנה, שווה ביקור ואף לינה לפחות לילה ולסייר אח״צ ובערב לאורך הרחוב הראשי עם כל חנויות המותגים, צפוף וחתיכים וחתיכות והרבה מסעדות טובות וגם אוכל ״רחוב״ וגלידות וחוף ים מקסים. ישנה בעיית חניה שם, יש גם חניון עירוני גדול ולא זול, אם לוקחים מלון לבדוק אפשרות חניה.

אפשר לשנות או להוסיף את הערים פיגרס ושם לבקר במוזיאון של דאלי, מאוד מעניין ומרתק, רצוי לקחת מדריך כדי להבין מה קורה שם. בקור נוסף, מומלץ מאוד בדרך הוא בעיר גירונה (חירונה) לסייר על החומה העתיקה וברובע העתיק עם הרבה סיפורים על קהילה יהודית עתיקה שהיתה בעיר.