הזמנו מראש רכב מחברת kem ל-7 ימים, דרך האתר discover car hire.

בהגעה לשדה התעופה בפאפוס ראינו כיצד לכל הבאים המתינו נציגי חברות ההשכרה, נושאים שילוט עם שמות, לנו לא המתין אף אחד למרות שבאתר נכתב שכן. חיכינו בחוסר וודאות ותסכול זמן ארוך מאוד, למעלה משעה, כאשר בטלפונים המופיעים בדף ההזמנה אין מענה. יחד איתנו חיכו עוד אנשים שהזמינו מאותה חברה וזכו לאותה חוויה מתסכלת.

לבסוף הצלחנו לקבל מענה - "אנחנו מגיעים מיד". הנציגה הגיעה והצביעה על רכב שחנה ממש בסמוך למקום שבו המתנו כרכב שאותו נקבל. היא נסעה איתנו ברכב למשרד הממוקם במרחק כמה דקות נסיעה מדשה התעופה. מיד עם תחילת הנסיעה הבנו שזהו רכב שזכה לימים טובים יותר. מרעיש ומטרטר קשות. לא נקי.

קיבלנו רכב עם חצי מיכל דלק - למרות שהזמנתי מיכל מלא. בהחזרה הפסדנו כ20 יורו בגלל דלק שלא נוצל.

כבר במהלך הנסיעה ביקשנו להחליף רכב, הנציגה אמרה לנו שכעת אין ומחר בצהרים היא מבטיחה להגיע אלינו, למקום בו התאכסנו, ולהחליף לנו את הרכב.

במהלך לקיחת הרכב ביקשה הנציגה באופן תמוה שאת דמי הבטחון - 550 יורו - ניתן לה במזומן. היא ממש עמדה על כך. סירתי בתוקף. היא רשמה על הדף בכל זאת שנתתי לה 550 יורו "בשביל הבוס שלי".

היא לא רשמה את מצב הרכב. ציינה רק את מצב הדלק ועוד נזק של חריכה משמעותית (נראה כמו סיגריה) שבה הבחנו על אחד המושבים.

למחרת היא כמובן לא הגיעה וגם לא יצרה קשר. טלפונים לא נענו. נסענו למשרד שלהם ושם מצאנו שתי נשים שסיפרו לנו משהו על כך שהעובדת הזו עזבה את מקום העבודה שלהם ושאכן היא גרמה להם הרבה כאב ראש.

ביקשנו להחליף רכב. הם הציעו לנו רכב קטן יותר, או רכב של 10 מקומות, "כי זה מה שיש". אמרתי שאני מעוניין ברכב בקטגוריה תואמת למה שהזמנתי והן אמרו שכזה יש רק בלימסול. "תגיע מחר ללימסול (50 דקות נסיעה!) ושם תקבל רכב אחר, טוב יותר". הן ציינו בפירוש את דגם הרכב שיש בלימסול. למחרת תכננו טיול להרים - שעובר קרוב ללימסול, ולכן הסכמנו.

נסענו למחרת ללימסול ושם מצאנו משרד סגור. במספר הטלפון הרשום על הדלת - אין מענה. כשעה וחצי של המתנה והגברת מאתמול עונה שחבל שלא התקשרנו לפני הנסיעה ללימסול, כי היא תגיע למשרד רק בעוד ארבע שעות, וחוץ מזה, כעת יש לה רק רכב קטן יותר, בדיוק הדגם שהוצע לנו אתמול, בפאפוס.

בשלב זה כבר היה מאוחר מידי לנסוע לטיול שתוכנן בהרים, בנוסף לכך שחששנו באמת לנסוע להרים עם הרכב הזה, חששנו להיתקע באי שם והבנו שבמקרה כזה לא תהיה לנו כתובת רצינית לפנות אליה. הפסדנו בגללם יום שלם, כשאנחנו נשארים עד לסוף הנופש עם אותו רכב גרוע.