התחנה השלישית- קו-סמוי
 מהרגע שנוחתים מהמטוס, מרגישים חופשה באוויר. ואכן, כל האי והאוכלוסייה שבה, מכווננים תיירות. החופים בצבעי כחול וטורקיז, מעטפת ההרים סביב המעוטרים בירוק צפוף של עצים, לשונות הים המוגבהים ששוברים את הנוף וסלעי הענק הפזורים בחופים, כאילו לא שייכים.

אנחנו בחרנו מלון בחוף לאמאי השקט על חשבון חוף צ'אוונג ההמוני והממוסחר. המלון שבחרנו קוקונט ביץ ריזורט, יושב על המים, מצד אחד, ובמרחק 40 פסיעות מרחוב ראשי מלא בחנויות ומסעדות. מיקום פצצה. מראש הוחלט, שאת ששת הימים הקרובים נעבור ברביצה על החוף/בריכה, כולל מסאג ושייק יומי. הים הרגוע עם הנוף המשגע באופק. עצי הקוקוס הנטועים על החוף, מאות הארופאים המשתזפים בכסאות הנוח, רוכלים שעוברים ומציעים מיני מאפה, בגדי ים צמידים וקעקועים זמניים, מהווים תפאורה צבעונית ונפלאה לחופשת בטן גב מושלמת. כל ערב ביצענו גיחה למרכז אחר באי. וכך ביקרנו בצאוונג מלאת הישראלים, במרכז לאמאי הסולידית ובכפר הדייגים הממוסחר והיקר. ביום א ביקרנו בשוק השבועי וביום שבת חזינו במופע של אגרוף תאילנדי, לא רחוק מהמלון. לאחר ימין של רביצה, החלטנו לבצע אטרציה אחת. השיא של הביקור- הפלגה לשמורת הטבע 42 האיים. הפלגה של כשעה וחצי לשמורה באמצע הים. שייט קייקים, בינות לאלמוגים המקיפים את מקצץ האיים, עלייה לתצפית על הלגונה הסודית (לא פשוטה אבל חובה) ושנקרול באתר מותאם לכך. הזמנו את האטרציה במלון. לאחר שבדקנו מספר סוכנויות הנסיעות המקומיות, כולל למטייל תאילנד, ואלו סיפקו לנו נתונים לא נכונים בנסיון לגבות מחיר גבוה יותר (עיקר ההטעיות הינם בכרטיסים לילדים ובסוג הסירה). האטרקציה מבחינתי חובה לבאים לקוסמוי. היופי מהמם. השרות של החברה המשיטה מצויינת, כולל המתקנים וארוחת הצהריים המגוונת.

תחנה רביעית קראבי
הגענו דרך טיסה הישר מקוסמוי
טיסה חלקה במטוס קטן בגודל אוטובוס
לאחר 20 דקות של נסיעה מהשדה תעופה, הגענו לחוף או נאנג, למלון קראבי ריזורט אשר חופה של העיירה. מלון יפה מאוד ובמיקום נהדר, אך רק החדרים הגובלים לבריכה ראויים למגורים נאותים.
חוף או אונג מהיפים שראיתי עד כה. סלעי ענק מזדקרים קרוב לרצועת החוף. ממולם מצוקי ענק מזדקרים מהיבשה, ויוצרים תפאורה מהממת לחופשה. השקיעה באו נאנג ביץ, כאילו ונוצרה על ידי צייר. התפאורה, הצבעים והעננים, משתלבים יחדיו בהרמונייה מושלמת. לקראת ערב, הים נסוג מהחוף (שפל) ומתגלים לעיני קול, מגוון סרטנים, דגים קטנים שמחפשים דרכם לים ומיני קונכיות ריקות. את הגיחה השבועית, ביצענו עם נהג לימוזין מקומי שמצאנו. בשביל 2400 באט, לקח אותנו למערת הנמר, על מקדשיה היפים, המערות העתיקות ובעיקר עדת הקופים שמעטרים אותה, להנאת המבקרים. משם המשכנו לבריכת האיזמרגד. בריכה עם צבעי ירוק בהיר. תוצאה של המעיינות הטרמו מינרליות שזורמות באיזור ותצורת הסלעים המתכתיים משהו. הצבעים שהבריכה יוצרת עם השתקפות השמש בה, מזכירים את אבן האיזמרגד. את היום סיימנו בבריכות טרמו מינרליות. מפל של מים חמים מאוד, שיצרו בריכות נעימות לשכשוך. ברקע שומעים קולות ציוץ ציפורים ומשקי כנפיים. אווירה מהממת בלב הגונגל המקומי.
 לצערי לא יצא לנו לבקר בריילי ביץ, שכן הגישה לחוף היפה הזה הינו רק דרך הים, והים היה מאוד לא נוח בימים אלו. בערב יצאנו לראות מופע קברט של ליידי בוייס. מופע מושקע מאוד, אך לא חובה כלל.

תחנה אחרונה- בנגקוק
בנגקוק המיוזעת, הענקית והצפופה. עם זיהום האוויר הבלתי נסבל, אך עם זאת, המיוחדת.
העיר הינה קניון אחד גדול. עשרות קניונים מסוגים שונים. המקום היחידי בו יש קניון על טהרת הזיוף והחיקוי, ה-MBK. בחרנו לישון בכיכר סיאם בשל האפשרויות הרבות באזור, אך בדיעבד המרכזיות איננה משחקת תפקיד, לאור המחיר הנמוך של התניידות במוניות- כ-150 באט לכיוון.
את היום הראשון בילינו בעיר העתיקה. בחרנו להגיע לאזור הקאוואסאן על גבי מונית נהר. מרתק לראות את החיים מתנהלים לגדותיה, ובנוסף את לטאות הענק החיות בה ומתחרדות לאורה של השמש. ירדנו בתחנה האחרונה ומיד תפסנו טוקטוק לארמון המלך. הארמון היה מלא באופן חריג בשל יום הולדתו של המלך. תוסיפו את החום והלחות המעיקים והעובדה שמכריחים בכניסה לעטות ביגוד ארוך מכף רגל ועד צוואר, החלטנו לוותר על הכניסה הפנימית ונהננו רק מחצר הארמון.
מדם המשכנו לוואט פו- משכנו של הבודהה השוכב. אתר חןבה בבנגקוק, ולא רק בשל הבודהה, אלא בשל נראות המקדש וכל האלמנטים המהממים שבו. משם המשכנו לשוק ברובע הסיני.
לדעתי אחד השווקים המרתקים ומלאי המציאות בתאילנד, אם כי אחד הצפופים שבהם. ניתן למצוא ובמחירים לא נתפסים כלל. בחרנו לא לאכול בדוכנים ברחוב. פשוט היה לנו קשה לחשוב שאיכות האוכל טוב למאכל בעוד הוא מוגש בסמוך לביוב זורם. את סוף היום העברנו ברובע קוואסאן השיקי. כמובן שלא פסחנו על ארוחה ישראלית אצל שושנה
 עוד ביקור חובה הינו בשוק סוף השבוע צ'אקוטק. עצה קטנה- תורידו את מפת השוק באינטרנט ערב לפני ותבחרו מה בא לכם לראות. ישנם כמה עשרות האנגרים וכ-17 אלף דוכנים. ביגוד, אומנות, חיות מחמד, עיצוב הבית, דוכני מזון, שוק אוכל, אקססורייז וכל מה שתרצו. בשוטטות של 4 שעות ראינו בערך 7%!! מהשוק. תמחרת קמנו מוקדם והתייצבנו בתשע ברחבת השעון בשוק. בחרנו להתמקד בהאנגר של הבגדים ובשוק החיות. המציאות שם לא נתפסות. מתיקים, חולצות טריקו, בגדים לילדים ומה לא. אגף החיות מאפשר הצצה לשוק שנעשה בחיות, גם בכאלה שאינם אסורות למכירה בשאר מדינות העולם. כל סןגי הכלבים והחתולים, נחשים, סנאים, קופים, ציפורים אקזוטיות, עקרבים, מיני דגים, צבים, כולל ענקיים ועוד ועוד. לאחר 4 שעות מתישות במרחץ הזיעה הזה, שמנו פעמינו לשיטוט בקניונים הממוזגים.