יום 1

הגעה לבקתה

לקחנו את הרכב מהצד הצרפתי, כי זה קצת יותר זול אבל זה לא בטוח שווה את זה כי זה ממש מסבך את העניינים - זה ממש מבוך של מעליות ובידוקים כדי להגיע לשם, גם בהלוך, ובמיוחד בחזור מהצד הצרפתי לשדה תעופה עצמו בצד השוויצרי צריך להוריד את כל המזוודות אחת אחת במדרגות. בנוסף, צריך לקנות מדבקה לכבישים בשוויץ בעלות של 40 יורו.

יום 2

טיול מהבקתה שנמצאת ב Le Planet לעיירה שלמטה Argentiere

יום 3

מערת הקרח ב Mer de Glace - לוקחים רכבת ואח"כ רכבל ואח"כ 500 מדרגות. המערה נחמדה. לא להתמהמה יותר מדי בבוקר כי אז מתחיל תור די ארוך לרכבת.

לאחר מכן עלינו לרכבל על הרכס ממול Brevent לתצפית על רכס המונבלאן

יום 4

Lac d'Emmoson

אגם סכור בשוויץ ממש אחרי הגבול. הגענו עד לשם עם הרכב, ואפשר גם לעלות ברכבל, רכבת ופוניקולייר שיוצאים מהעיירה הראשונה בשוויץ אחרי שחוצים את הגבול Chatelard . עשינו הליכה הלוך חזור לאורך האגם, נחמד אבל לא וואו

הבריכה בשאמוני

יום 5

טיול קשה מרכבל Lognan אל קרחון Argentiere. הקרחון היה מאוד יפה אבל הטיול היה קשה וארוך משציפינו כי הרכבל הרגיל היה סגור ועלינו לתחנה שמאריכה את המסלול.

יום 6

טיול יום באנסי Annecy - נסיעה די ארוכה כשעתיים ברוטו, העיר די עמוסה ומתוירת אבל מאוד יפה - גם הרחוב לאורך התעלה, וגם המדרחוב שצמוד אליו, וגם הטיילת לאורך החוף. אפשר לעשות שייט בסירה ואפשר להתרחץ באגם, יש שני חופים כ1.5 ק"מ ממרכז העיר לכיוון צפון מזרח ממש בנקודה הכי צפונית של האגם. אחד החופים בתשלום (די סמלי), ויש שם מקפצות ועוד כל מיני אטרציות, וצמוד אליו טיפה ממזרח חוף בחינם שבו יש רק חול וספסלים.

יום 7

נסענו לבד רק שנינו ל Aiguille du Midi תצפית מדהימה בגובה 3800, כך שאסור לעלות עם ילדים עד גיל 3 (לא ממליצים עד גיל 5). אמרו שצריך לבוא ממש מוקדם כי אחרת יש תור מטורף, אבל היה ממש בסדר כשבאנו ב 9 ואפילו אחרי, אבל זה היה ממש כבר סוף אוגוסט (29/8). לאחר מכן ירדנו בתחנת הביניים ברכבל והלכנו לטיול קצר (שהתארך בטעות למרות הסימון הברור מאוד) ל Lac Bleu.

לאחר מכן הלכנו לפארק החיות Merlet שסמוך ל Les Houches - ההגעה לשם ממש לא קלה, גם מבחינת הנהיגה וגם מהאוטו עד לפארק יש עלייה לא קלה. בתוך הפארק נחמד אבל שוב לא וואו, יש חיות, אבל לא המון. הנוף מאוד יפה.

עוד דברים שרצינו אבל לא הספקנו:

Cascade de Berard

Gorge de la Diosaz

Lac Blanc and Lac de Cheserys זה טיול לא פשוט של כמה שעות לכל כיוון, מה שבלתי אפשרי עם הילדים שלנו, ובכלל הרכבל הקרוב לא עבד בשל שיפוצים