המסע שלי התחיל בתהליך פנימי ורוחני שחלחל לתוך עמקי נשמתי. ממצב של כעס, רוגז ועצב, למקום של אושר, הערכה ואהבה עצמית ושל המקום שאני נמצא בו. איסלנד במפליה הגועשים, קרחוניה הגדולים ובהתפרצויות הגעשיות שלה מסמלים את כל מה שנמצא בנו, בני האדם. כמו מפל אנחנו שופכים הכל, ויש נקודה אחת שבהם המים מתרכזים וזו הנקודה הכי כואבת בשבילינו. הקרח מסמל קור והסתרה, ניתן ללכת על קרחונים, ואפילו ליצור סדקים, אבל מה שבאמת ישבור אותנו (את הקרחון) זה רק השמש, שממיסה אותו, וכך בני אדם שממיסים את הקור הפנימי שלי עי חימום של לבה חמה ועוטפת של אהבה. הלבה מסמלת את החום האנושי שכל אחד זקוק, לחיבוק חם ואוהב, ולחמם כשקר לנו. מפלי ההר גולשים ממש כשם שהרגשות שלנו נשפכים החוצה ויכולים להתקרר או להמשיך לזרום מתחת לאבנים הקרות של הלבה שהתקשתה. עברתי מסע נפשי והתאהבתי באיסלנד, בזכות הטבע, אך גם בזכות קבוצה מדהימה של 23 אנשים שבזכותם למדתי לשחרר, לאהוב אותם ואת עצמי, ובעיקר להנות ממה שיש. הקבוצה פיתחה ותמכה בי ומהווה כנדבך חשוב מאוד בטיול. אני ממש מודה לאלוהים שאפשר לי לצאת למסע הקסום הזה ביחד עם הקבוצה המדהימה הזו, שהיא ללא ספק המשפחה שלי לכל דבר ועניין. משך הזמן עם הקבוצה ארך כשבועיים, ולאחר מכן המשכתי לבד לעוד כ11 יום.
המקומות בהם ביקרתי:

הלגונה הכחולה

לאחר טיסת קונקשיין בפרנפורט (הלוך כשעתיים, חזור כ4 שעות), נחתנו בשדה התעופה בקפלוויק, ומשם אספנו את רכבי השטח 4X4 (יש לבצע ביטוח של ספורט אתגרי) ויצאנו לדרכנו לתחנה הראשונה שהיא הלגונה הכחולה. עלות הכניסה כ70 דולר. המקום הוא בעיקר תיירותי, אבל יש שם מתקן לייבוש הבגד ים תוך כמה שניות. המים כחולים ולבנים מחומר שנקרא סיליקה, שנמצא באופן טבעי במעיינות החמים של איסלנד. המקום בעיקר תיירותי, ונמצא במרחק של כ-40 דק נסיעה מריקוויק. יש שאטלים שמגיעים ממלונות ותחנות אוטובוס בעיר ריקוויק תמורת סכום של כסף. אם אתם מחפשים רק לגונה אחת אז עדיפות לסקיי לגון.

הלגונה הכחולה, מים כחולים מעורבבים עם הסיליקה מתוך בטן האדמה

יום למחרת, היינו אמורים לבקר בהר הגעש, אך לצערנו מזג האוויר לא היה טוב, ולכן הסתובבנו בעיר ריקוויק. בריקוויק יש שעון שמש עתיק מרהיב ביופיו שמזכיר ספינת ויקינגים או ליוותן.

שעון השמש בריקוויק

משם המשכנו למפל סליאלנדספוס – Seljalandsfoss, מפל שניתן להקיפו ב360 מעלות. כאשר מתקרבים למפל נרטבים לכן מומלץ לשים בגדים/מעילים נגד גשם. במקום יש מסלולון קטן שעולים מעט על אבנים, אך הוא ברמת קושי קלה.

מפל סליאלנדספוס – Seljalandsfoss

לאחר מכן במרחק דיי קצר (כ15-20 דק נסיעה) נמצא מפל מרשים יותר "סקוגפוס".

סקוגפוס - מפל ענק, שמתחיל מקרחון בשמורת לנדמנאלואוגר ונשפך אל תוך המפל הענק הזה.

Skógafoss

בסקוגפוס ניתן לטפס 425 מדרגות ולראות כיצד הוא נשפך, אולם העלייה מעט קשה (רמת קושי קלה-בינוני) ובעיקר אין כל כך מה לראות למעלה

Skógafoss מבט מלמעלה, לאחר טיפוס של 425 מדרגות

יום למחרת שמנו פעמנו לעבר המפל הנסתר Kvernufoss, זה מפל שנמצא ממש סמוך לסקוגפוס, ופשוט מרהיב ביופיו. מתחילים בעלייה על סולם עם 4 מדרגות בערך, וטרק קטנטן של כ20 דק, עד להגעה למפל הנסתר והקסום.

מפל Kvernufoss

איי וסטמן (Vestmannaeyjar) - מדובר בארכיפלג של 15 איים, שרק אי בודד heimay מיושב, וניתן להגיע אליו. אל האי ניתן להגיע דרך מעבורת (עולים על המעבורת עם הרכב) ואז מדובר בנסיעה של כ45 דק עד להגעה לאי. באי ניתן להגיע להר הגעש אלדפל (Eldfell) ולעשות עליו מסלול הליכה קצר וארוך (הארוך כ5 קמ, הקצר קצת פחות), כאשר הגענו היה מעונן, ובקושי היה ניתן לראות משהו. היה גשום ולכן קפצנו לתוכנית B, מוזאון האי בו מסבירים כיצד ההתפרצות של אלדפל השפיעה על חיי התושבים. באי ניתן לתצפת על הפאפינים

Vestmannaeyjar
פאפינים בVestmannaeyjar

יום אחרי איי וסטמן, נסענו לשמורת לאקי, ותחילה ביקרנו במפל "פגריפוס" שמשמעותו המפל היפה, ואכן הוא יפה לתפארת. במהלך הנסיעה בשמורה חצינו מספר נחלים, ולכן יש חובה להצטייד ברכבי שטח.

Fagrifoss

שמורת לאקי, היא שמורה של שרשרת הרי געש שהגדול ביניהם הוא לאקי. ההתפרצות האחרונה של הר הגעש לאקי הייתה במאה ה18, ומחקה כשליש מאוכלוסיית איסלנד והמרעה שלה, בנוסף ההתפרצות הייתה כה חזקה שהיא כיסתה את השמש של אירופה והביאה לרעב באירופה, ובין היתר גרמה למהפכה הצרפתית (אם אין לחם תאכלו עוגה, אכן לא היה לחם, בשל ההרס של הר הגעש לאקי).

LAKI NATIONAL PARK

מלאקי המשכנו מרחק קצר אל עבר Fjaðrárgljúfur קניון הנוצה השחורה, גם שם מדובר במפל מרהיב ביופיו החצוב בתוך קניון. הקניון נוצר מ2 מפלים אשר נופלים בין עמודי בזלת מרשימים.

Fjaðrárgljúfur קניון הנוצה השחורה

לסיום נסענו מרחק קצר לKirkjugólf - עמודי בזלת שמדמים אדמת כנסייה.

Kirkjugólf

ביום ה5 למסע נסענו ללגונת הקרחונים Jökulsárlón, שם רואים את השפעת ההתחממות הגלובלית. כאשר נסענו בסירת זודיאק בלגונה, חתיכה בגודל של כ200 מטר של קרח נפלה מתוך הקרחון אל המים ויצרה רעש של ברק וגלי צונאמי קטנים - זה היה מחזה מרהיב, ויחד עם זאת עצוב.

Glaicier בלגונת הקרחונים

במרחק מספר דקות בודדות נמצא חוף היהלומים (חוף היהלומים למעשה נוצר מקרחונים שנברו מהקרחון הגדול ונספו אל עבר החוף השחור), באנגלית יש הבדל בין Glaicier לבין Iceberg. ההבדל הוא שGlaicier זה הקרחון הענק הגדול, וIceberg זה מה שנופל מתוך הקרחון ומגיע למים הפתוחים, כמו למשל לחוף היהולומים, בתמונה מטה ניתן לראות Icebergs.

Icebergs בחוף היהלומים

במהלך שיחה בחוף היהלומים ראינו גם כלבי ים מציצים ומגיחים מתוך המים הקרים. המקום מקסים ומהווה חוויה מטורפת. עדיף לשוט בסירות זודיאק מאשר סירה אמפיבית ! (למעשה יש 2 לגונות, אחת עם הרכב האמפיבי בהם שטים בין Icebergs, ויש את הזודיאק ששטים באופן מהיר יותר לעבר הקרחון Glaicier וגם Icebergs בדרך). בסרטון מטה ניתן לצפות בכלב ים שוחה בלגונת הקרחונים.

הפיורדים המזרחיים -הפיורד הוא עמק שהועמק על ידי קרחון יבשתי או רעש אדמה. פיורדים מאופיינים בדרך כלל בשוליים תלולים אשר ממשיכים מתחת לפני הים. אנחנו נסענו לפיורדים המזרחיים.

Stokksnes - מקום יפייפה אשר נמצא סמוך לעיירה Hofn. בדרך אל יו נוסעים בכיוון הפיורדים המזרחיים ונוף מרהיב ויפה נמצא בדרך. במקום קיים סט צילום של 'משחקי הכס' (הבית של הסטארק). עננים רבים יושבים על הרים, ומקנים להם מראה ייחודי, כאילו נכנסים לסצינה מסרט מתח. ההרים משופעים ובעלי מראה מרהיב, יש לשים לב שהכניסה לפארק עולה כסף (משהו זניח), ויש במקום בית קפה, עם שירותים (ממליץ על השוקו החם). בפארק יש מספר סוסים שנעים חופשי וניתן אפילו לגעת בהם.

Stokksnes כשעננים נוגעים בהרים
סט הצילומים של משחקי הכס - הבית של סטארק

מפל Folaldafoss נמצא על דרך הטבעת (כביש 1) בפיורדים המזרחיים, ונמצא בין Hofn לאיגלסטידר (Egilsstaðir), ניתן לרדת עד למפל עצמו דרך מדרגות שנמצאות במקום. המשכנו לשם ולנו באיגלסטידר.

מפל Folaldafoss

לאחר לינה באיגלסטידר, המשכנו למפל השני הגדול ביותר באירופה דטיפוס Dettifoss, מפל עוצמתי ביופיו, נרטבים לחלוטין לכן מומלץ להביא מעיל גשם. המפל נמצא בשמורת הקרחון הגדול ביותר באיסלנד וונטהיוקול Vatnajökull, המפל נשפך מנהר Jökulsá á Fjöllum מהקרחון וונטהיוקול.

המפל השני הגדול באירופה - דטיפוס

קווריר Hverir - מקום שבו קרום כדור הארץ הוא הדק ביותר, היא שדה גיאותרמי פעיל הכולל אדמה כתומה ובורות של בוץ רותח. ניתן למצוא שם סדקים ובקעים ליד הר געש, שמוציאים אדים וגזים כגון מימן גופרתי מחורים בקרום כדור הארץ.כל הפעילות הגיאותרמית גורמת לנוף להיראות כמו של כוכב לכת אחר, וזה גורם לאוויר להריח כמו ביצים סרוחות. קווריר נמצא במרחק של 1 ק"מ מאגם מיוואט. הידעת HV באיסנלנדית מסמל את הצליל K.

ואדים שיוצאים מקרום כדור הארץ Hverir
ריח של ביצים סרוחות Hverir

לאחר ביקור בקווריר שמנו פעמנו לעבר הלגונה של הצפון Mývatn Nature Baths, מדובר בלגונה פחות טובה מהלגונה הכחולה, אך גם לגונה זו משקיפה על נוף מרהיב. לגונה כזו מתאימה ליום מנוחה. מצורף סרטון מיוטיוב עם הסבר על הלגונה הכחולה של הצפון.

משם המשכנו למקום קסום שנקרא הופדי Höfði שנמצאת באגם מיוואט. עוברים מסלול קצרצר שבסופו מגיעים לאגם יפייפה מיוואט, ניתן לעלות לפסגה ולאכול ארוחת צהריים שם. המקום קסום ונראה כאילו מדמה את גן עדן.

מסלול קצר שבסופו מחזה מרהיב - אגם מיוואט

יום למחרת, נסענו עם רכב השטח שלנו להר הגעש אסקיה (Askja). אסקיה הוא הר געש פעיל, ומשמעותו באיסלנדית הוא קופסה או לוע. אסקיה נמצא בהרי Dyngjufjöll במרכז האי איסלנד, ומכיל מספר מכתשים מהתפרצויות קודמות. מדובר בנסיעה לא פשוטה של כ3 וחצי שעות לכל כיוון. במהלך הנסיעה עוברים מספר נחלים.

לאחר מכן, יש לבצע מסלול של כ-2 ק"מ עד להגעה לאגם ויטי (גיהינום) ואגמון נוסף באזור. עם כל ההתאמצות ללא ספק הדבר שווה ! לא סתם NASA בחרה במקום הזה כדי להתאמן על נחיתה על הירח. המקום הררי ומבודד, ואבני הלבה נתנו למקום דמיון רב לירח, האסטרונאטים התאמנו שם בעיקר לצורך מחקר בגיאולוגיה.

אסקיה - נסיעה על שטח הררי ברכב שטח
הליכה של כ-30-40 דקות מאסקיה אל עבר האגמים
הנוף המדהים שיצר הר הגעש באסקיה

משם נסענו ללון בהוסביק (Húsavík) הקסומה. הוסאביק עיירה קטנה ומדהימה ביופייה. בעיירה צילמו את הסרט 'אירויזיון' ויש בה 99 אחוזי הצלחה לראות ליוותנים בשייט. התחלנו את היום במעיין חם בעיירה אשר אינה מוכרת לתושבים ואין שם כלל שילוט מתאים. למקום קוראים Geosea Húsavík

Geosea Húsavík

בנוסף אחת האטרקציות העיקריות בעיירה הקטנה הצפונית, היא צפייה בליוותנים ושם יש את אחוזי ההצלחה הכי רבים בכל העולם לצפייה בליוותנים. בסרטון ניתן להעביר ל0:35 (35 שניות מתחילת הסרטון), כדי לראות את פעילות הליוותנים.

שייט ליוויתנים בהוסביק

במרחק לא ארוך מהוסביק נמצא מפל האלים Goðafoss אשר נשפך מנהר Skjálfandafljót falls, אורכו 12 מטר ורוחבו כ 30 מטר. הוא מרהיב ביופיו. מומלץ להגיע לראות את השקיעה שם

Goðafoss

משם המשכנו ללינה באקוריירי (בירת הצפון של איסלנד) - אקוריירי מצוינת אף היא לתצפיות של ליוותנים.

יום למחרת התחלנו לחצות את המדבר האיסלנדי, נסענו בדרך קיולור Kjölur העתיקה , והיא נמצאת בין 2 קרחונים Langjökull ו-Hofsjökull (מדובר בשטח הררי - לכן יש צורך ברכבי שטח), בדרך עצרנו במספר תחנות ביניהן:

Hveravellir - מקום גיאותרמי בקרבת אקוריירי ובליבו מעיין חם טבעי בטבע שניתן להכנס אליו. יש במקום גם עמדה לקמפרים. במקום יש גייזרים קטנים, ואדי חום שיוצאים מבטן האדמה. יש ללכת במסלול מעגלי כ15 דק.

Hveravala afleggjari

קרלינגארפיוטל (Kerlingarfjöll) מקום מופלא שבו מתרחשת פעילות גיאותרמית יחד עם קרחונים. ההרים נצבעים בצבעים מרהיבים והוא דומה להרי לנדמנאלאוגר. הוא נמצא במרכז האי וניתן להגיע אליו רק בקיץ.

Kerlingarfjöll

Gullfoss  - מפלי הזהב גדולים וניתן להגיע אליהם דרך 2 מקומות חנייה, יש בסמוך חנות מזכרות ובית קפה. בנוסף במקום יש פסל של נערה שלא הסכימה שייגעו במפל לצורך הפקת אנרגיה. ממוקם בדרום איסלנד, אחת התחנות במעגל הזהב.

מפלי זהב

מרחק קצר מהמקום נמצאת העיר גייזר Geysir, ומשם חוות הגייזרים. כיום ניתן לראות את אחיו של גייזר strokkur שעדיין פעיל כל כמה דקות. בסמוך יש תחנת דלק, עם חנות מזכרות ומסעדה יקרה ולא ממולצת.

תינגווליר (Þingvellir) - פה נוסד הפרלמנט הראשון בשנת 930 לספירה, במקום היו נוהגים לערוך קרבות גלדיאטורים, לערוף ראשים של פושעים ולהטביע נשים סוררות. בנוסף, מדובר במקום היחיד בעולם שבו ממש ניתן לראות את היפרדות 2 הלוחות הטקטונים בין אסיה לאירופה

בין 2 לוחות טקטונים

בנוסף ניתן לבצע שנרוקל בפארק הלאומי בתינגווליר במים קפואים מקרחון לאנגיוקול במקום שנקרא Silfra. אם בוחרים לבצע עדיף DRY SUIT אמנם אי אפשר לבצע צלילה פנימה לצורך תמונה, אבל נשארים חמים ויבשים.

שנורקל בין 2 לוחות טקטונים

בהמשך בשל תנאי מזג האוויר הקשוח, נסענו לתחנת כוח Hellisheidi Geothermal Power Plant וראינו כיצד מפיקים מתוך אדי המים החמים אנרגיית חשמל. בלילה ישנו בעיר סלפוס.

24-07-21 גולת הכותרת הר הגעש Fagradalsfjall - בשל תנאי מזג האוויר ביטלנו את הנסיעה לשמורת לנדמנאלאוגר ונסענו מסלפוס אל עבר הר הגעש בחצי האי רייקנס (Reykjanes Peninsula, זמן הנסיעה כ50 דק). בחרנו במסלול C בשילוב עם הריינגרים, הלכנו כ5 קמ ואז פנינו שמאלה (לפי המסלול ממשיכים ימינה), אבל אינטואיציה חזקה שלי אמרה לי ללכת שמאלה, והקבוצה עקבה אחריי, עלינו על תל קטן, ותחילה הגענו לאבני הלבה הקרה (התחנה הסופית של הלבה), ועלינו עליה כי היא קרה, יחד עם זאת, בדיעבד זה לא מעשה חכם כי זה מסוכן, הלבה ממשיכה לזרום מתחת, וגם נוצרות מערות לבה עמוקות בגובה מאות מטרים בבטן האדמה.

אבני לבה קרות, הלבה ממשיכה לזרום ויכולות להיווצר מערות לבה - מסוכן ואין ללכת עליהם

המשכנו מסביב לאבני הלבה הקרה מצד שמאל ועלינו על הרים סמוכים, לאחר עלייה על הר אחד נגלה המראה הבא :

מבט מתוך הר, ניתן לראות את האדים מתחת ללבה שהתקררה

קצת אחרי ראיתי אנשים ולבה ומחזה מרהיב

במרחק של 7 וחצי דקות הליכה מצאנו את המפלים המרהיבים שיצאו מן הלוע

מפלי הלבה
מפלי הלבה, והלוע גועש

יום אחרון עם הקבוצה בילינו בsky lagoon ובריקוויק, ריקוויק העיר הכי שיוויונית בעולם !

שביל השיוויון בריקוויק

מהיום הבא המשכתי את המסע לבד ונפרדתי מהקבוצה !

המשכתי במסעי בטיול יום לעבר לנדמנאלאוגר (Landmannalaugar), השמורה שאותה פספסנו עם הקבוצה.

התחלנו את הטיול יום במפל מרהיב ביופיו שנקרא hjálparfoss,מפל שצילמו בו סצינות ממשחקי הכס, ואחד מן המרהיבים ביותר באיסלנד !

hjálparfoss

לאחר מכן נסענו לHnausapollur (Bláhylur) שזה למעשה היה בעבר נחל אשר לבה זרמה אליו ואז היה פיצוץ ביניהם שיצר את המכתש הנ"ל.

Hnausapollur

לאחר מכן הגענו לשמורה של לנדמנאלאוגר, למסלול קצר של כשעה וחצי שעתיים, מסלול מעגלי שבסופו נכנסו למעיין החם הטבעי בשמורה. המעיין מורכב מחלק קר של מי הקרחון וחלק חם מהמים הגיאותרמיים ויש נקודת אמצע שבה הוא נעים לשהות בו.

לנדמנאלאוגר
Hot Spring in Landmannalauger

ביקור ב-Inside The Volcano - זו אחת החוויות הכי טובות שאפשר לבצע באיסלנד. זה המקום היחיד בעולם שאפשר להכנס אל תוך הר געש בעולם. אמנם יקר אבל מקבלים באף, מרק טלה וחוויה מדהימה במעלית למורד הלוע. רותמים אתכם עם קסדות עם פנס עליהם ויורדים כמה דק במעלית, במהלך הירידה רואים את הצבעים היפים והמינירלים ששקעו בלוע. שם ההר : Thrihnukagigur. 

inside the volcano

יום למחרת התחלתי מסע שנקרא Silver Circle מעגל הכסף שגולת הכותרת שבו היא ביקור במערת לבה שנקראת vidgelmir, מערה מקסימה שממחישה כמה מסוכן ללכת על לבה קרה !

הטיול יום החל בdeildartunguhver מעיין חם ב-Reykholtsdalur, אמנם הוא חם מדיי 97 מעלות, זהו המעיין החם בעל הזרימה הגבוהה ביותר באירופה, חלק מן המים נשלחים בצינור לAkranes (64 קמ מהמקום, וגם לבורגנוס) ומגיעים אליו ב96 מעלות ! כלומר במשך 64 ק"מ המים החמים מאבדים רק מעלה בודדת.

מערת Víðgelmir היא צינור לבה הממוקם בשדה הלבה Hallmundarhraun במערב איסלנד, גג צינור הלבה התמוטט ויצר שני פתחים גדולים ליד הקצה הצפוני שלו שהם הכניסות היחידות הידועות.

The cave : Víðgelmir

משם נסענו למפלי הלבה, מפלים שנופלים מתוך אבני לבה Barnafossar, באותו מקום ממשיכים למפלי הילדים (האגדה אומרת בגדול שהיו כמה ילדים שנפלו במפל ומתו ומאז הם מקודשים שם). מפלי הלבה, הם מי קרחון אשר עוברים את שדות הלבה ונופלים מהם ומכאן שמם.

Barnafoss

סיימנו את היום בביקור בלוע של הר געש בתוך Grábrókargígar National Monument. יש טיפוס קצרצר לפסגת הלוע. המקום מוקף בשדות לבה ונחמד לבילוי של כמה דק. האתר הוא לא מאסט !

Grábrókargígar National Monument

יום לאחר מעגל הכסף, יצאתי בטיול יום לעבר סנייפלסנס Snæfellsnes Peninsula, רק במרחק של כשעה וחצי מריקוויק (בירת איסלנד). השמורה ידועה בהר הגעש הקרחוני Snæfellsjökull שנמצא במרכזו ומאיים על חצי האי. התחלנו את היום בביקור בעמודי לבה מרהיבים, והמיוחד בעמודי בזלת אלו הם שהם יחסית סימטריים. המקום נמצא בדרך להר קירקיופטל המפורסם.

עמודי בזלת בדרך

משם נסענו משם להר המפורסם Kirkjufell ולמפליו הקסומים Kirkjufoss.

Kirkjufell הוא הר בגובה 463 מטר בחוף הצפוני של חצי האי Snæfellsnes באיסלנד, ליד העיירה Grundarfjörður, והוא ההר המצולם ביותר במדינה במיוחד בעקבות משחקי הכס שצילמו בו מספר סצינות. ההר נקרא הר הכנסייה בשל צורתו. ההר היה קרחון בעבר שהפשיר לחלוטין ולכן צורתו משופעת.

Kirkjufell

מכתש Saxhóll - לוע של הר געש המתפרש על שרשרת הרי געש. ניתן לראות את כוחו בזרימת שדות הלבה. המקום מוקף בשדות לבה, ואף היה אדם אחד שחי שם, כיום לא מתגוררים אנשים באזור. המכתש נחמד, אבל לא עפתי עליו.

Saxhóll

Dimmuborgir - חוף שחור ומדהים הממוקם בגבול הפארק הלאומי סנייפיוקול. תוך כדי הליכה לאורך חוף החול השחור אפשר למצוא סקרנות על החוף: ארבע אבני הרמה גדולות המשמשות למדידת כוחם של דייגים שהייתם חיים באזור

Dimmuborgir

Londrangar Basalt Cliffs - המקום שבו שני עמודי בזלת מסמנים את החוף, כך שאפשר לראות אותם אפילו מהכביש. זוהי גם עוד תחנה מושלמת לאוהבי בעלי חיים - צוקים מפורסמים כבית למינים רבים של ציפורים והאוויר מתמלא בצליליהם. 2 אבני הבזלת הללו הם שאריות של לוע של הר געש שקרס לתוך עצמו.

Londrangar Basalt Cliffs

Arnarstapi- נמל טבעי המוקף בנופים מדהימים. תצורות סלע יפות מעטרות את קו החוף, הבולטות באזוב ירוק וצהוב. כאן אפשר לטייל לאורך המצוקים ולצלם תמונה מושלמת או פשוט ליהנות מאווירת כפר הדייגים הנידח.

Arnarstapi

Ytri Tunga Beach - יטי-טונגה היא חווה מקסימה עם מושבת כלבי ים על חוף הים. מקום מושלם לאוהבי בעלי חיים! ניתן לראות שם כלבי ים, אני ראיתי אבל היו מעט רחוקים.

יטי-טונגה היא חווה מקסימה עם מושבת כלבי ים על חוף הים. מקום מושלם לאוהבי בעלי חיים!

הטיול של יום למחרת היה לחוף הדרומי ובגולת הכותרת הליכה על הקרחון Sólheimajökull.

התחלנו בשנית ב2 המפלים Seljalandsfoss ו-Skogafoss (שכבר הזכרתי מעלה), ומשם המשכנו לחוף השחור המפורסם Reynisfjara. החוף השחור המפורסם ביותר באיסלנד, חוף מקסים ביופיו, אבל אל תתקרבו לגלים, מאחר והם חזקים מאוד ומפתיעים.

עמודי הבזלת בחוף Reynisfjara
Reynisfjara

משם התלבשנו על ציוד מתאים של ברזלים על הנעליים, קסדה וגרזן מתאים ונסענו לעבר הליכה על הקרחון Sólheimajökull.

Sólheimajökull
Don't mess with the Axe! Sólheimajökull

יום למחרת נסענו שוב לביקור במעגל הזהב. התחלנו בשמורה של תינגווליר, חזרנו למפלי הזהב וגייזר ומשם לעוד 2 מקומות מקסימים.

מכתש Kerid (Kerið) - מכתש נחלי שניתן להגיע ממש עד לנחל או ללכת בסיבוב עליו. המקום עולה כסף והוא נחמד לא יותר מזה.

Kerið

המקום השני הוא הלגונה הסודית - בריכה גיאותרמית זו, שהוקמה בשנת 1891, עם גייזר זורק מציעה מקלחות, בר ופינת אוכל.

Secret Lagoon

יום למחרת עשיתי בבוקר בדיקת PCR, ואז בצהריים שייט ליוויתנים בריקוויק, בסירת זודיאק, שם ראיתי ליוותנים, פאפינים ודולפינים משוטטים להם באוקיינוס הרחב. מספקים לבוש חם שם, מעין אוברלים כאלו. אחרי שייט הליוותנים הצטרפתי ברגע האחרון לעוד ביקור בהר הגעש לפני שאני עוזב אותו. לאחר שהר הגעש לא התפרץ 4 ימים רצוף הגענו אליו בתקווה שיעשה לנו הופעה והוא אכן עשה. היה מאוד מעונן ולכן היה קשה לראות את האש, והייתה רוח חזקה (עשינו מסלול C), שארך כשעה וחצי הליכה לכל כיוון וטיפוס על 2 הרים.

הר הגעש במופע אחרון