מסלול עד שבוע באפנצל ”מסלולי הליכה מדהימים באזור אפנצל“

אזור אפנצל נמצא בחלק הצפוני מזרחי של שוויץ. במזרח הגבול עם אוסטריה, בצפון נהר הריין ואגם קוסטנס, או כמו שהגרמנים מכנים אותו: הבודנסה, המהווה כמובן את הגבול עם גרמניה. העיירה הציורית ``אפנצל`` (מקום מגוריו של אפריים קישון) שימשה לנו עיירת בסיס. במקום מרכז מידע ועשרות בתים המשכירים צימרים ורכבת חשמלית מהירה. היכולה לטפס לכל העיירות באזור. במרכז המידע אפשר לקבל פרטים על מגוון מסלולי הליכה סביב העיירה. התאכסנו בבית היונה (טאוב) הממוקם שתי דקות מתחנת הרכבת... מומלץ, המקום משמש גם כמסעדה במשך היום והערב. במשך שהותנו במקום יצאנו למספר טיולים רגליים. אחד מהם היה להר הסנטיס.. 

המסלול: הליכה של מעט יותר מחצי שעה הובילה אותנו למרגלות הר ``קורנברג (korenberg) - עליה קצרה ברכבל ואנו בגובה: 1663. מיד לאחר היציאה מתחנת הרכבל עומדים עמודים עם שלטים צהובים, חפשו את השם ``סנטיס``, ומהרגע הזה פשוט המשיכו ללכת בעקבות השלטים הצהובים המציינים גם את זמן ההליכה המשוער (לישראלי ממוצע אנא הוסיפו 50%). 

אין צורך במפות רק לעקוב בעירנות אחרי השלט הצהוב שלכם. שיביא אתכם למרגלות הר הסנטיס (santis). העליה להר ברכבל - 2600 מ`. אנחנו כבר היינו בפסגתו ולכן לאחר שסעדנו נפשותנו במסעדה המקומית, פנינו מעט חזרה והחילונו ללכת בעקבות השלט המורה על הדרך ל``buchs``, צועדים הפעם על כביש צר מאוד (בקושי מקום לכלי רכב אחד). 

הדרך מובילה אותנו במורד כשמשמאלנו מלווה אותנו נחל לאורך כל הדרך. הכביש הוא הדרך הישנה שהובילה למרגלות ההר וכרגע בקושי נוסעים עליו. מגיעים לצומת, פונים שמאלה (הפעם לצידי כביש סואן יותר). הליכה של מספר דקות מביאה אותנו לשלט המאפשר לנו לבחור בשתי אפשרויות. אחת - להמשיך לאורך הכביש והשניה - אותה כמובן בחרנו - לחצות לצד השני, לפתוח שער ממתכת ולהמשיך דרך יער``קסום``. 

מבקש להדגיש, אל תפחדו מהלא נודע קדימה. בשוויץ כמו בשוויץ השלטים מדויקים. חוצים גשרי עץ צרים, מטפסים בשבילי עפר, חוצים שדות מוקפים בעשרות פרות, כשעיניכם לא שבעות מהנופים המדהימים ואתם קדימה, כמו בסיפור הקוסם מארץ עוץ. עוקבים לא אחרי הלבנים הצהובות, אלא אחרי השלטים הצהובים, אשר מביאים אותנו למרכז העיירה. מנוחה קלה, אפשר להתרחץ אפילו במי המזרקה המקומית וחזרה בעזרת הרכבת לעיירה אפצל. 

זיכרו: מי שתיה לדרך, נעלי הליכה טובות, כובע, מעיל גשם קל, פירות, וחשוב ביותר - מקלות הליכה מאלומיניום, שמורידים מאיתנו לפחות 20% מעומס ההליכה. בהצלחה.

לכל המידע על אפנצל שוויץ
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לאפנצל

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם