מסלול עד שבוע בהאי הדרומי ”מאונט סומרס - טרק בנוף סאב אלפיני“

הטרק במאונט סומרס הוא מהפחות ידועים ומטויילים באי הדרומי, זה גם מה שעושה אותו ליפה יותר בעיני, כי שם באמת מקבלים מושג טוב של מה זה להיות כמעט לבד עם הטבע הפראי הניו זילנדי...

בצד המזרחי של רכס האלפים הדרומיים, בערך שעה וחצי נסיעה מדרום מערב לקרייסטצ`רץ` ורבע שעה מהעיירה Methven שמתעוררת דווקא בחורף בעונת הסקי, אבל בקיץ נראית די מנומנמת, מגיעים ל-Stavely, תחנת דלק קטנה עם חנות וכמה בתים מסביב, שם יארגנו לכם תושב מקומי, שתמורת 30 דולר, יסיע אתכם ברכב שלכם לתחילת הטרק, ישמור לכם על הרכב בחניה הביתית שלו, ותוכלו לאסוף משם את הרכב בסוף הטרק. התושבים כבר מתורגלים ומאוד ידידותיים למטיילים. 

מתחילים מ- Woolshed Creek car park ומסיימים לאחר יומיים או שלושה, ב- Sharplin Falls car park. המפה הטובה ביותר היא זו שבספר Tramping in New Zealand של הוצאת Lonely Planet. אורך המסלול 17 ק``מ, ויש בדרך שתי בקתות, Mount Somers Hut ו- Pinnacles Hut. הלינה בכל בקתה עולה 10 דולר לאדם ללילה, ואת הכרטיסים הכחולים (2 לאדם ללילה) קונים במשרדי ה-DOC, רשות שמורות הטבע של ניו זילנד. את הבקתה הראשונה בנו מחדש לפני שנה (אחרי שהבקתה הישנה של 6 מיטות נשרפה) והיא גדולה וחדשה. בשניה יש 19 מיטות.

אם זהו הטרק הראשון שלכם בניו זילנד, כדאי לחלקו ל-3 ימים, אם אתם כבר בכושר טוב, תעשו אותו ביומיים, ותחלקו אותו לפי בחירתכם. מרחקי ההליכה הם - 3 שעות עד לבקתת מאונט סומרס, 4 שעות עד לבקתת הפינקלס, ו-4 שעות עד הסוף, כשכדאי להקדיש עוד 3/4 שעה להליכה ל-Sharplin Falls וחזרה למגרש החניה + עוד חצי שעה - שעה עד לבית שבו השארתם את הרכב. הטרק מדהים, והנוף משתנה ומגוון מאוד.

לכל המידע על האי הדרומי ניו זילנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה להאי הדרומי

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם