חברת נצחון טרוול ”טיול שורשים אוקראינה מולדובה רומניה“

לפני כשבוע חזרנו מטיול /מסע שורשים באוקראינה, במולדובה וברומניה.
 המסע והתחקירים נמשכו לאורך שנים, אך לפני כשנה יצרתי קשר עם החברה באמצעות אנדריי הנציג בארץ. החלפתי עם ויקטור “האיש והאגדה” למעלה מ-60 מיילים באמצעות אנדריי איש הקשר הישראלי, וכן לא מעט שיחות טלפון והודעות וואטסאפ עם אנדריי.

​* חייב לציין כאן את הסבלנות האדירה וההתייחסות לכל נקודה שהעליתי, הן של ויקטור והן של אנדריי - איש סימפטי ואמפטי במלוא מובן המילה.
 היינו מתוכננים 10 אנשים וברגע האחרון אחת מאתנו נאלצה לבטל ונשארנו 9. גם על זה ויקטור התגבר, ועשה ככל יכולתו על מנת להקל עלינו.

נחתנו ביאשי - המתינה לנו המדריכה המולדבית הנהדרת לאורה ביחד עם הנהג המקסים והמקצועי שלנו איוון. המתין לנו גם מיניבוס של ויקטור - מרצדס ממורק ומצוחצח, ממוזג ועם מלאי מים מינרלים - רמה שנשמרה לכל אורך הדרך.

בערב לאחר מעבר גבול לאוקראינה פגשנו גם את ויקטור ואת לנה המהממת, אמנם לא גרה בארץ אבל ישראלית לכל דבר. לאורה דוברת רומנית, רוסית ואנגלית ולנה רוסית, אוקראינית, אנגלית ועברית.

לפני הטיול היו לי ספקות ותהיות - באשר לצורך בשתי מדריכות ועוד נהג. אך ויקטור התעקש ומסתבר שצדק. גם בנושא ההדרכה (אף לא אחת מהן היתה מיותרת) שתיהן היו נחוצות וכל אחת תרמה את חלקה להצלחה, וצדק גם בנושאים אחרים שהתעקש עליהם מניסיונו והיכרותו.

ראוי לציון שויקטור עם לאורה עשו את כל המסלול בעצמם ובדקו פיזית את כל מקומות הלינה כשבועיים לפני שהגענו.
 במהלך כל הטיול מרגע שפגשנו אותו בסוף היום הראשון, ויקטור שעט לפנינו ברכבו ודאג שכל מקום שנגיע אליו מוכן, והאנשים שקבע איתם ממתינים לנו. ממש לא עניין של מה בכך. לא מכיר עוד שירות כזה.

בכל מקום שהעברנו עליו מידע בקשר למשפחה, המתין לנו תמיד גם מדריך מקומי - היסטוריון, מנהל מוזיאון, מורה, חבר מועצה וכד'' - אנשים שוויקטור ארגן ותאם.

סיימנו בטיול טבע, בשמורה הביוספרית של דלתת הדנובה - נושא ומקום שוויקטור והצוות לא הכירו, אך נענו לכל “שגעון” ורעיון שהעלנו ונהנינו ביחד אתם מכל רגע בשמורה ובדרך אליה וממנה.

המטיילים במדינות אלה - צריכים וחייבים לקחת בחשבון שמדובר במדינות עם לא מעט בירוקרטיה, מעברי גבול מתישים וקילומטרים של כבישים משובשים ואף לא מעט דרכי עפר.
 אני בעצמי מדריך טיולים (לשעבר מנהל בי”ס שדה בחברה להגנת הטבע) ולמרות ניסיוני והתמדתי לאורך שנים שלא לצאת לטיולים מאורגנים גם לא בשיטה הנוכחית, מודה שבמדינות אלה קשה מאוד להסתדר ללא ידיעת השפה המקומית ולולא ויקטור וצוותו היה קשה מאוד להגיע למקומות ולפרטים שהגענו אליהם - אם בכלל.

לסיכום, ממליץ בכל פה על ניצחון טרוול
 תודה ענקית בשם כולנו - לויקטור, לאנדריי, ללאורה, ללנה ולאיוון.

לכל המידע על אוקראינה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות