מוזיאון ופארק השלום בהירושימה ”פארק השלום בהירושימה - עם הדרכה!“

טיול ביפן ללא ביקור באחד מאתרי האטום איננו שלם לטעמי. הירושימה אמנם רחוקה מטוקיו (5 שעות בשינקנסן) אבל שווה את המאמץ, בטח כשמוסיפים את הביקור באי מיאג'ימה.

פארק השלום הוא פארק רחב ידיים וחוץ ממוזיאון השלום המפורסם (ביקור חובה), יש בו עשרות רבות של נקודות עניין. אי אפשר, ולא צריך, לבקר בכולן, השאלה היא כמובן באילו כדאי לבקר.

אנחנו התארחנו ב-Wold Friendship Center (יש טיפ בנושא) שיש לו אג'נדה ברורה נגד האטום בעולם, אבל גם מציע סיורים בחינם עם מדריכים יפניים. המדריכה שלנו דיברה אנגלית מצויינת וקלה להבנה (די נדיר ביפן) וכיוון שהיינו רק שני זוגות, זו היתה הזדמנות לשאול גם על הרבה נושאים אחרים שעניינו אותנו. ללא ספק, ביקור בפארק השלום עם הדרכה משדרג את הביקור לאין ערוך, אחרת סתם מסתובבים בין אנדרטה אחת לשנייה ודי מהר משתעממים כשמאחורי כל אחת יש סיפור מדהים.

אחד האתרים שמשום מה מוזנח במפות זה המקום שבדיוק מעליו התפוצצה הפצצה שנקרא Hypocenter. כנראה בגלל שהוא נמצא מחוץ לפארק השלום ברחוב עירוני רגיל הסמוך לפארק. אין הרבה מה לראות שם חוץ מפלאק קטן, אבל יש עוצמה למקום. לידו אגב “בית קברות” יפני שחלק ממצבותיו שרדו את הפצצה וניתן להבחין עליהן בצללים של כדור האש.

לכל המידע על הירושימה יפן
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות