זוגספיזה ”הר צוגשפיץ (Zugsptize) באלפים“

הר הצוגשפיץ (Zugspitze) הינו ההר הגבוה ביותר בגרמניה ומהווה חלק מרכס הרי האלפים שבין גרמניה ואוסטריה. העליה אל ראש ההר נעשית ברבכל או ברכבת אשר עולה בזווית חדה עד נקודה מסוימת ומשם ממשיכים ברכבל.

ניתן לבקר במקום עם עגלת תינוק ללא בעיה, הרכבל והרכבת מותאמים לעגלות תינוק אם כי ברכבת ישנם קרונות שבהם יש צורך בקיפול העגלה בעת העלתה לקרון ופתיחתה אותה בשנית בקרון עצמו. תינוק בעגלה נכנס חינם לאתר.

על מנת למצות את החוויה, מומלץ להשקיע יום שלם לביקור באתר ולהתחיל את היום מוקדם. אפשר לשלב את הנסיעה ברכבת והרכבל, בנקודות שונות, לאורך המסלול של עליה וירידה מההר. אנו נסענו ברכבת עד לאמצע הדרך ומשם לקחנו את הרכבל למעלה. בירידה ירדנו ברכבל רק עד התחנה הראשונה שבא אפשר לקחת רכבת וירדנו משם עם הרכבת בשיפוע חד. קצת כמו הכרמלית בחיפה.

בפסגה, בגובה של כ-3,000 מטרים, די קר. אפילו באוגוסט היו בערך 10 מעלות. יש להצטייד בלבוש מתאים ואף קרם הגנה, החשיפה לשמש גבוהה וההחזר מהשלג רק מגביר את האפקט. 

ישנן כמה מסעדות בסיסיות עם אוכל מקומי חם, אחת מהן בסגנון של "חדר אוכל" שבו אפשר לראות מה בוחרים לאכול, מאוד מקל אם לא מבינים גרמנית.

בפסגה ישנן פעילויות שונות שאפשר לבצע, כולל החלקה במדרון מושלג ליד קצה קרחון על מזחלת פשוטה. רק קחו בחשבון שאת העליה חזרה עושים ברגל. בפסגה יש בנוסף, תצפית לכל האזור שלמרגלות ההר, מסלול טיול רגלי, שאינו מותאם לעגלות תינוק, וסיבוב במוזיאון קטן המספר על המקום.

ניתן להגיע עם עגלת תינוק כמעט לכל מקום באתר.

לכל המידע על גרמיש גרמניה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לגרמיש

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם