זוגספיזה
Zugspitze

5
(3)
זוגספיזה - למטייל (1) מתוך הטיפ של kam
זוגספיזה מתוך הטיפ של avia222 - למטייל (2) מתוך הטיפ של avia222
זוגספיזה מתוך הטיפ של avia222 - למטייל (3) מתוך הטיפ של avia222
זוגספיזה מתוך הטיפ של kam - למטייל (4) מתוך הטיפ של kam
Zugspitze, 82467 Garmisch-Partenkirchen, Germany
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על זוגספיזה

5
3 מדרגים
1
0
0
0
0

3 המלצות על זוגספיזה

תמונת הפרופיל של kam
kam

”ההר גבוה בגרמניה“

קרא עוד

לעלות על ההר הזה בגרמניה הייתה אחת החויות מדהימות ביותר בשבילי ובעלי. קודם כל, אפשר להגיע למקום העליה להר ברכבת ( מי שמגיע ללא רכב) או ברכב, וזה מה שעשינו. כמובן חניה בתשלום, למרות שאף פעם לא רואים פקחים והמקום נמצא באמצע של שום מקום ( 3 אירו).

כרטיס כניסה למבוגר עולה 52 אירו, לא זול בכלל, אבל לא מצטערת לדקה. אז עליה ברכבל שלוקחת בערך 10 דקות, תוך זמן הזה עולים כל כך גבוה שמפחיד לחשוב על זה (2,962 מטרים). הנוף של האגמים מסביב, ההרים והיערות פשוט בלתי ניתן לתיאור. כשמגיעים למעלה יש מוזיאון קטן שמסביר על המקום ואחר כך אפשר לצאת החוצה ולהסתובב חופשי (אל תשכחו להתלבש חם מאוד. כשהיינו למטה היה בסביבות 25 מעלות, כשעלינו היה שלג ו-2 מעלות).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dafnarad
dafnarad

”עליה ברכבל לצוקשפיץ - נוף מדהים ומסעדות נחמדות“

קרא עוד

בדרום גרמניה כשעה וחצי נסיעה ממינכן נמצא צוקשפיצה – נקודת תצפית על ההר הכי גבוה, כ-3000 מטר. עולים לשם ברכבל. למעלה נשקף נוף יפה מאוד ויש שם כמה מסעדות נחמדות.

צריך לבחור ביום שיש בו ראות טובה, ואחת הבעיות היתה המתנה ארוכה בתור לרכבל, כשעה וחצי עד שעתיים! צריך להמתין גם בהלוך וגם בחזור… לכן מומלץ להגיע מוקדם. בנוסף, זה גם ממש לא זול 52 יורו לאדם.

גם קחו בחשבון שקר שם! למעלה ממש קר. כ-20 מעלות פחות מאשר למטה. האתר נסגר בחמש (רכבל אחרון למטה), יש אפשרות לטפס לשם גם מהצד האוסטרי וזה אפילו טיפה יותר זול (כ-40 יורו). לא ידוע לי מצב התור שם.

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עדי ב.
עדי ב.
1

”הר צוגשפיץ (Zugsptize) באלפים“

קרא עוד

הר הצוגשפיץ (Zugspitze) הינו ההר הגבוה ביותר בגרמניה ומהווה חלק מרכס הרי האלפים שבין גרמניה ואוסטריה. העליה אל ראש ההר נעשית ברבכל או ברכבת אשר עולה בזווית חדה עד נקודה מסוימת ומשם ממשיכים ברכבל.

ניתן לבקר במקום עם עגלת תינוק ללא בעיה, הרכבל והרכבת מותאמים לעגלות תינוק אם כי ברכבת ישנם קרונות שבהם יש צורך בקיפול העגלה בעת העלתה לקרון ופתיחתה אותה בשנית בקרון עצמו. תינוק בעגלה נכנס חינם לאתר.

על מנת למצות את החוויה, מומלץ להשקיע יום שלם לביקור באתר ולהתחיל את היום מוקדם. אפשר לשלב את הנסיעה ברכבת והרכבל, בנקודות שונות, לאורך המסלול של עליה וירידה מההר. אנו נסענו ברכבת עד לאמצע הדרך ומשם לקחנו את הרכבל למעלה. בירידה ירדנו ברכבל רק עד התחנה הראשונה שבא אפשר לקחת רכבת וירדנו משם עם הרכבת בשיפוע חד. קצת כמו הכרמלית בחיפה.

בפסגה, בגובה של כ-3,000 מטרים, די קר. אפילו באוגוסט היו בערך 10 מעלות. יש להצטייד בלבוש מתאים ואף קרם הגנה, החשיפה לשמש גבוהה וההחזר מהשלג רק מגביר את האפקט. 

ישנן כמה מסעדות בסיסיות עם אוכל מקומי חם, אחת מהן בסגנון של "חדר אוכל" שבו אפשר לראות מה בוחרים לאכול, מאוד מקל אם לא מבינים גרמנית.

בפסגה ישנן פעילויות שונות שאפשר לבצע, כולל החלקה במדרון מושלג ליד קצה קרחון על מזחלת פשוטה. רק קחו בחשבון שאת העליה חזרה עושים ברגל. בפסגה יש בנוסף, תצפית לכל האזור שלמרגלות ההר, מסלול טיול רגלי, שאינו מותאם לעגלות תינוק, וסיבוב במוזיאון קטן המספר על המקום.

ניתן להגיע עם עגלת תינוק כמעט לכל מקום באתר.

הטיפ עזר לך?

כתבות על זוגספיזה

מתוך הבלוגים - פוסטים על זוגספיזה

אין עדיין פוסטים על זוגספיזה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לגרמיש

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם