צפון איטליה - טיול זוגי של שבוע

האזור הצפוני של איטליה מלא בעיירות קטנות ונופים משגעים לאורך כל הדרך. בשבוע של טיול אפשר להתרשם מהטבע היפהפה והאווירה המיוחדת, שכל כך אופיינית למקום ואם התמזל מזלכם גם לעצור באחד ממיני הפסטיבלים הרבים, שמתקיימים מעת לעת.
יוסי גולדשטיין
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: צפון איטליה - טיול זוגי של שבוע
Shutterstock/Taiga

ימים 1-3: בולזנו, ארבה וקורטינה

למטייל המעוניין לטייל לכיוון צפון איטליה ובעיקר לכיוון הדולמיטים הטיסה הנכונה היא לכיוון שדה התעופה של ורונה באיטליה. כדי לצאת משדה התעופה ברכב ששכרנו, נעזרנו ב- G.P.S. נסענו לכיוון צפון. בהתחלה עליה על A4 האוטוסטראדה ובהמשך מעבר לאוטוסטראדה A22, צפונית לעיר Bolzano. מחיר הנסיעה 8.50 יורו. עצרנו לביקור קצר של כשעתיים בעיר ומשם המשכנו בירידה לכביש S241 ולאחר מכן נסיעה דרך העיירות שבדרך, עם עצירות לביקור ב- Vigo di fassa. המשכנו עד שהגענו לעיירה Canazei, שם מצאנו מתוך אוסף בתי המלון בעיירה מלון, שלדעתנו שידרג את הטיול בדולמיטים. המחיר לזוג כולל חצי פנסיון הוא 100 יורו ליום. קיבלנו חדר מקסים, כולו עץ וחניה חופשית.

 למחרת, לאחר ארוחת הבוקר יצאנו לכיוון הרי ה-Marmolada, שעל כביש P641. היה לנו קריר אבל נעים. הנוף משגע, הנסיעה היא על כביש לא רחב מספיק ל-2 מכוניות, המון פיתולים, מנהרות וחצאי מנהרות, הפתוחות לכיוון הנוף. הגענו יחסית מוקדם הישר לעליה ברכבל להרי ה- Marmolada. המחיר ליחיד 22 יורו. העלייה מתחילה מגובה העיירה, בסביבות 1450 מטר וברכבל הראשון מגיעים לגובה 2350 מטר. בגובה זה החלפנו רכבל ועלינו לרכבל שני, שהעלה אותנו עד לתחנה השנייה, לגובה של בערך 2800 מטר. משם, עלינו על הרכבל השלישי, שהביא אותנו לפסגה בגובה 3250 מטר. בחוץ הטמפרטורה 6-8 מעלות. למעלה מצאנו תצפית נהדרת על שרשרת ההרים, כשמסביב הכול מושלג. בתוך התחנה העליונה ישנם חלונות לצפיה על הנופים באזור, ישנו שביל קטן למערה קטנה עם פסל של אישה. בנוסף ישנו מוזיאון לנשק וסוגי תחמושת וכל מיני אביזרים ממלחמת העולם. ישנם חיילים, הלובשים בגדי צבא מקומיים, עם כובעים מיוחדים (לא ניתן לצלם בפנים), אשר מסבירים באדיבות רבה על המקום ועל התצוגה. לאחר שירדנו ברכבל נסענו דרך העיירות צפונה על כביש R203. בדרך יש תצפיות לנופים משגעים, מסעדות וחנויות מזכרות. בצומת פנינו לכיוון ימינה כביש R48 לקורטינה (Cortina).

 בקורטינה עצרנו לטיול קצר ומנוחה וקינוח בגלידה. המשכנו בחזרה ועלינו צפונה על כביש S244 עד לעיירה La villa ומשם חזרה על כביש S244, לכיוון Corvara. המשכנו על כביש P244 וירדנו לכיוון העיירה Arabba. עצרנו בחניון במרכז העיירה. העיירה עצמה יפה, כולל הבתים הססגוניים שלה עם מרפסות מלאות בפרחי גרניום ופסלים בכיכרות. המשכנו בנסיעה חזרה ולקראת ערב הגענו לעיירה Canazei לצימר, לארוחת ערב ולינה.

 ביום שלאחר מכן, לאחר ארוחת הבוקר, נסענו על כביש S242, כשהכיוון הכללי הוא Ortisei/St.Ulrich. יצאנו לטיול לכיוון העיירות, שהדרך אליהן היתה מלאה בחנויות ואומנים, העוסקים בעבודות בעץ מסוגים שונים. בדרך עצרנו בכל מיני עיירות וטיילו במרכזן, תוך הצצה חפוזה למדרחוב, לבתים ולכנסיות. המשכנו בנסיעה עד העיירה האחרונה Ortisei/St.Ulrich, טיילנו בה להנאתנו, עצרנו במדרחוב, המלא במסעדות, חנויות ובתים מצוירים. חזרנו בשעות אחר הצהריים המאוחרות לכיוון העיירה ללינה ואז הסתבר לנו כי באותו היום מתקיימת תהלוכה של להקות פולקלור מכל האזור.

לתחילת הכתבה

ימים 4-6: וורונה, סירמיונה ומדרנו

 יצאנו מהמלון לאחר ארוחת הבוקר, והפעם לכיוון דרום. יש לשים לב לעלות לכיוון וורונה (Verona) ולא לכיוון Brenner כי אז תגיעו לגבול אוסטריה /איטליה. ירדנו מהאוטוסטרדה לכיוון אגם גארדה אל העיירה Riva del garda, שם עצרנו. ישנם חניונים צמודים לאורך המפרץ ומלא סירות מנוע/מפרש מסביב לאגם. לאחר מנוחה קצרה וסיור בעיירה המשכנו בנסיעה בצידו המערבי של האגם על כביש S45B לעיירה הבאה Limone sul garda. גם שם ירדנו מהרכב וטיילו בעיירה כשעה והמשכנו לכיוון דרומה לחפש לינה. עלי לציין כי עצירה בכל עיירה גוזלת זמן, הן בביקור, הן בחיפוש חניה והן בתשלום עבור החניה ובגלל שזה אזור תיירותי החניה לא זולה - 1.5 יורו. לכן כדאי לבחור את העיירות אשר רוצים לבקר בהן ולא לעצור בכל עיירה בדרך.

 עם הגעתנו התחלנו בחיפוש לינה. האזור התגלה מפוצץ בבתי מלון ולהפתעתנו התפוסה בהם הייתה מלאה ולא ניתן היה למצוא אפילו חדרון אחד פנוי. המשכנו לאורך האגם, דרומה, לחפש לינה. גם בתקופה הזאת ובכל חודשי הקיץ ממומלץ לשריין לינות מראש. הגענו למלון בשם Hotel Du Lac בעיירה Gardone Riviera. העיירה נהדרת והמלון נמצא על שפת האגם. החדר שקיבלנו פנה לכיוון האגם עם מרפסת ומזגן, ממש מלון ברמה גבוהה. המחיר 80 יורו לזוג רק עם ארוחת בוקר ותוספת לחניה ממול של 10 יורו ליום. סך הכל 90 יורו לזוג עם ארוחת בוקר. יש להם מסעדה ואפשר להזמין בנפרד ארוחת ערב, הכוללת ארבע מנות במחיר של 32 יורו לזוג, או לאכול באחת מהמסעדות על הטיילת, כמו שאנחנו עשינו במחיר זול יותר.

 לאחר ההתמקמות במלון ומנוחה קצרה יצאנו ובררנו באיזו שעה יש מעבורת, שחוצה את האגם כי רצינו לשוט לכיוון העיירה סירמיונה (Sirmione). התחנה שלה הייתה ממש מתחת למלון ומחיר הכרטיסים לזוג היה 38 יורו (הלוך ושוב). הפלגנו לכיוון העיירה והגענו כעבור כשעה. ירדנו לחוף, וכמו אלפי התיירים, טיילנו בכל המדרחוב ובכל הסמטאות לאורך העיירה, הלוך ושוב. אין אפשרות ללכת לאיבוד כי בכל מקום רואים המוני תיירים ופשוט הולכים עם הזרם ומגיעים חזרה לאגם. כל הטיול, כולל עצירות לפיצות או גלידות טובות, נמשך 3-4 שעות. הביקור בעיירה הסתיים ולקחנו את המעבורת של השעה 17:00 חזרה לכיוון העיירה Gardona לחדר למנוחה והתארגנות לארוחת ערב.

 למחרת, לאחר ארוחת הבוקר נסענו צפונה לעיירה מדרנו (Maderno), שם יש מעבורת שאפשר לעלות עליה עם הרכב לצידו השני של האגם עד העיירה Torri. קיבלנו במלון כרטיס הנחות לכל מיני מקומות, כולל המעבורות וכך עלה כרטיס הלוך 12 יורו לאחר הנחה. יש לשים לב כי המחיר המופיע לנהג+רכב עד 3.5 מטר הוא 7.5 יורו וצריך להוסיף עוד 3.5 יורו לכל נוסע ותוספת מס של כ-1 יורו לאדם, כך שהמחיר ללא הנחה הוא בערך 14-15 יורו. עם הכרטיס ישנה הנחה של 3 יורו לכיוון אחד. לאחר הירידה מהמעבורת נסענו דרומה לכיוון העיירה Garda. חניה בעיירה עולה 1.5 יורו לשעה. לאורך האגם קיימים המון דוכנים למכירת מזכרות וסמטאות יפות. לאחר הביקור המשכנו דרומה, בצידו המזרחי של אגם גארדה, עד לעיירה Lazise. ממש בכניסה מצאנו חניון בתשלום, החניה במחיר 1 יורו לשעה. לאחר ביקור של מספר שעות המשכנו דרומה לכיוון העיירה Peschiera del Gard, לביקור קצר לאורך הנהר, הנשפך לאגם הסירות. המשכנו המשך בנסיעה דרך סירמיונה ללא עצירה על P572, לכיוון העיירה Salo. עצרנו לטיול צקר בעיירה והמשכנו לבית המלון.

 ביום הטיול האחרון נסענו לכיוון העיר וורנה (נעזרנו במעבורת היוצאת דרומה). רצוי להחנות באזור מוסדר, כמו חניון Arena, חניה מקורה לא רחוק מהאמפיתיאטרון. החניה, שהיתה למשך6-7 שעות, עלתה בערך 10 יורו. המשכנו לביקור בוורונה, שהתגלתה ממוסחרת מאד כמו כל עיר אירופאית והמחירים יקרים. ביקרנו בכל הסמטאות והאתרים הידועים, כמו ביתם של רומאו וג`וליה, המרפסת ופסל הברונזה של האישה. לקראת הערב חזרנו לרכב, יצאנו לכיוון שדה התעופה, נסיעה של 20-30 דקות וחזרה הביתה בטיסה.

לתחילת הכתבה

מידע שימושי

עלויות
לינה – בממוצע לזוג 80 יורו
ארוחת ערב לזוג – 30 יורו
בקבוק שתיה – 1.2 יורו
חניות בממוצע בחניונים - 1-1.5 יורו לשעה
 מחיר דלק ודיזל כמעט זהה 1.50- 1.57

המלונות בהם לנו
 ב- Arabba:
 המיקום: דולמיטים, עולים על כביש S48. אתר האינטרנט של המלון: www.hotel-marilena.it, דוא"ל: [email protected]. בעלות של 60 יורו, כולל ארוחת בוקר.
 המיקום: דולמיטים, כביש S48. אתר האינטרנט של המלון: www.hotelmesdi.com. דוא"ל: [email protected]. בעלות של 90 יורו, חצי פנסיון.
 המיקום: דולמיטים, כביש S48. אתר האינטרנט של המלון: www.hotel-olympia.com. דוא"ל: [email protected]. בעלות של 90 יורו, חצי פנסיון.
 ב- Cazazei:
 המיקום: Da Str Dolmites 112. אתר האינטרנט של המלון: www.hotelitalia.tn.it, דוא": [email protected]. בעלות של 80 יורו, חצי פנסיון.
 המיקום: Da Str Ciamp Trujan 6. אתר האינטרנט של המלון: www.infotrentino.net/villarsella. דואל: [email protected]. בעלות של 106 יורו, חצי פנסיון.
 ב- Val di Fassa:
 המיקום: Strada del Pordoi 9. אתר האינטרנט של המלון: www.hotellupobianco.it. דוא"ל: [email protected]. בעלות של 100 יורו, חצי פנסיון.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לאיטליה

כתבות מומלצות עבורך על איטליה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם