10 עצות לטיול עם בני נוער מתבגרים

אתם ודאי חושבים, למה שהחופשה המשפחתית עם מתבגרים תהיה שונה מחופשה עם ילדים קטנים יותר? ובכן, היא לא חייבת להיות כזו אם תעקבו אחרי כמה עצות והמלצות חשובות, שליקטנו עבורכם.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: 10 עצות לטיול עם בני נוער מתבגרים
Depositphotos/Photogearch ©
  1. בחרו לנסוע למקומות, המציעים פעילות הן לכם והן לבני עשרה. חופשות המשלבות פעילות בידוריות הן בדרך כלל בחירה טובה, מאחר והן מספקות פעילות רבה לבני המשפחה.
  2. אל תגררו את ילדכם לכל אתר היסטורי מפורסם; במקום זאת, כדאי ללכת למקום כייפי. מקומות מצוינים, המשלבים היסטוריה עם הרבה פעילויות הן ערים גדולות כמו ניו יורק, פריז או לונדון. ערים אלו מציעות מגוון רחב של אפשרויות משפחתיות, כמו: קניות, תיאטראות וביקור באתרים תיירותיים.
  3. מוטב גם לזכור את העצה הבאה: המיקום הוא המפתח. אל תיקחו מלון, הממוקם במרחק גדול מדי ממרכז הפעילות, כדי שהמתבגר שלכם לא ירגיש שהוא תקוע שם ושהוא תלוי ברצונכם לצאת. אם ילדיכם הם בני 17-18, דאגו שהם יוכלו לקחת מהמלון אוטובוס, רכבת תחתית או שיוכלו ללכת ברגל למקומות שמעניינים אותם...
  4. תנו למתבגרים שלכם זמן חופשי. בני הנוער אוהבים להיות בחיק המשפחה, אך לפרקי זמן מוגבלים. אם נראה לכם שהמתבגר שלכם נעשה חסר מנוחה, אפשרו לו/לה לבלות מעט לבדו.
  5. הקפידו על לוח זמנים גמיש, במקום לתכנן כל דקה של היום. באופן כללי, מומלץ לבקר באתר אחד עד שלושה ביום, לכל היותר.
כיף בפריז. צילום: שלי חודורובכיף בפריז. צילום: שלי חודורוב
מומלץ למעט בנסיעות ארוכות, משום שכאמור, שהות ממושכת עם בני המשפחה יכולה להעיק על מתבגרים. אם בכל זאת עליכם לצאת לנסיעה ארוכה במכונית, מומלץ למצוא מקום עצירה מעניין בדרך או לקחת איתכם משחקים לדרך. תמיד יותר מעניין לשחק מאשר לא לעשות כלום. מומלץ לצרף לטיול (במידת האפשר) קרובי משפחה, בערך בני אותו גיל של המתבגר שלכם או הניחו לו להביא חבר. לעתים לא מספיק להם להיות עם עצמם, מאחר שהם רוצים או זקוקים לחבר בן גילם. אם אין לכם קרובי משפחה בגיל העשרה, שקלו להרשות לבנכם/בתכם להביא חבר. הצטרפו אל בני העשרה שלכם במשהו שהם רוצים לעשות. אם אתם לוקחים אותם לטיול ולא נותנים להם לעשות משהו שהם רוצים, הם יכולים לרגוז ולרטון רוב הזמן. מומלץ לשכור בית קיט או דירה, במקום לשהות במלון. אפשר כך לחוש את התרבות המקומית הרבה יותר טוב. בנוסף, אם לנים במקום המספק פינת אוכל, מטבח ומקרר שאפשר לשמור בו מאכלים כמו חלב, מיץ ויוגורט, האווירה היא ביתית ונעימה. ניתן לארגן בדירה ארוחה משפחתית נעימה בזמן החופשה ולבלות ביחד לפחות בזמן ארוחת הערב, במקרה שאינכם מצליחים לראות את הילדים המתבגרים שלכם במשך היום. במידה ויש בדירה השכורה או בחדר המלון מכשיר DVD, הציעו למתבגרים להביא מהבית סרטים אהובים, בהם תוכלו לצפות יחד בשעות הערב. היו משוחררים. היי! זאת גם החופשה שלכם אז למה שלא תתנו לעצמכם להנות? זה לא אומר שעליכם להתעלם מכל הכללים, פשוט זכרו שאתם בחופשה. הרשו לעצמכם להירגע ולהיות חופשיים ומאושרים... במידה.

הנה קישורים לעצות נוספות לקראת טיול משפחתי בחו"ל:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירופה

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם